Keresés

Részletes keresés

pista 60 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 1685

VÉLEMÉNY KÉRÉS. Van valakinek tapasztalata a BERNAFON Chronnos 5 CIC P mély-hallójáratú készülékről?

cszoli Creative Commons License 2014.02.12 0 0 1684

Hát a mai belsőégésű motor modernitásáról nem szeretnék itt vitát nyitni, mert off topic.

Azt sem kommentálnám, hogy miért teszel személyeskedő megjegyzést arra, akinek nem egyezik a tiéddel a véleménye. Ez a te problémád, nem az enyém.

A további hozzászólásod informatív, ezért köszönöm.

Az új készülék úgy tűnik, beválik, és az ára is lényegesen alacsonyabb, mint az első készüléké, úgyhogy a cél megvalósul, mert feltehetőleg elfogadható összegért használható készüléket kap.

 

Előzmény: totya4 (1683)
totya4 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1683

Ha az autóra azt mondod hogy elavult eszköz, akkor szerintem neked másfajta orvosra lenne szükséged, és így már nem is csodálkozom azon, hogy előítélettel viseltetsz egy teljesen normális, elfogadott, és bevált hallókészülék kialakítással szemben. Ha azt a példát hoztam volna fel hogy "evőkanál" ami szintén régóta van, nyilván arra is azt mondanád hogy elavult, mert táplálni lehet csövön keresztül is az embert, ami gyorsabb. Vagy valami tablettával/tubussal mint az űrhajósok. De szálljunk vissza a földre.

 

Visszatérve a kérdésedhez a későbbiekben látom hogy végül is meggyőztek a fül mögöttiről.

 

Amúgy sok különbség van a fül mögötti, és a hallójárati készülék között, és csak az egyik paraméter az, hogy az utóbbi az "láthatatlan". Viszont az méretre kell készíttetni, tehát a próbáért valószínű fizetned kell akkor is, ha a készülék nem megfelelő. Az elektronikai része (értsd: belseje) a készülékeknek hasonló/egyező, mivel a funkciója is az. Tehát ez nem elvultsági kérdés. Ha az adott hallójárat mérete nem megfelelő a szükséges erősítéshez, akkor mindenképp fül mögötti kell. Utóbbinál a kezelőszervek kényelmesek, program és hangerőszabályzó is elérhető szokott lenni, tehát komfortos, míg egy hallójáratinál... ki vagy szolgáltatva. A kiszolgáltatott ember "modern"?. Drágább készülékekhez lehet venni távirányítót, de az általában annyi vagy több mint egy hallókészülék ára. És hát a vezeték nélküli kommunikációhoz is elektronika kell, ami megint csak növeli a készülék méretét, amit a hallójáratinál limitál a hallójárat mérete.

 

Édesanyámnak azt mondták, színházba bármilyen hallókészülékkel csak max 5. sorig jó, a mögött egyikkel sem lehet jól hallani.

Ez igaz?? elég hihetetlen számomra.

 

Nekem is mondtak olyat hogy pár méter az ideális távolság. Mivel te jól hallasz valószínű ezt sose fogod megérteni, de hallókészülékkel sokszor még a fél méterre lévő pénztáros hangját sem érteni mindig, mert ha a készülék úgy dönt hogy az a halk motyogás a zaj része, akkor ennyi volt, nem erősít rajta semmit. Persze a megfelelő programmal talán jó eredményt lehet elérni. Ki kell próbálni! A beállítás után el kell menni színházba! Én is járkálok mindenfele, úgy próbálom a készüléket, mert a választás a tb támogatás miatt 6 évre szól. Az más kérdés mi van ha két év múlva a készülék elpusztul, és a javítás lenne vagy 80 ezer (vagy több).

Előzmény: cszoli (1670)
Cintia0101 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1682

Kettő egyszerre?:D Szép teljesítmény!:D
Szurkolok hogy valamelyik jó legyen!

Előzmény: cszoli (1681)
cszoli Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1681

Köszi, reggel megvolt, eléggé korrekt vizsgálat és tájékoztatás volt, most is a fül mögöttit javasolták, de ott voltam, kérdeztem, és végül is müszakilag is elfogadható a dolog, ráadásul anyámnak jobban is tetszik igy. Kapott egy Widex-et (pontos tipust most nem tudom), de kiprobalt egy masikat is, nagyon kedvesek voltak. Raadasul ez kb a 2/3-aba kerul a masiknak.

Most kettöt probahord. 

Meglatjuk mi lesz.

Előzmény: Cintia0101 (1680)
Cintia0101 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1680

Ja es azt se felejtsük el hogy a magánrendelők előre szerződtetett cégekkel dolgoznak tehat nincs náluk minden típus! Tisztelet a kivételnek biztos van olyan de en még nem láttam olyat... Nálam 20 oldalas kis füzet volt a doki elott az osszes cég keszulekevel!

Előzmény: cszoli (1678)
Cintia0101 Creative Commons License 2014.02.06 -1 0 1679

http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310200299&termek=unitron-latitude-8-cic-p

 

Ez az  én készülékem!

2 vagy 3 ev garanciát is vállaltak ra! Amugy ugyanezt a kort jártam mint ti, semmit nem tudtam a dologról jártam  a "nagy híres" központokba de sehol nem azt kaptam amit vártam! Végül a kerületi kórházban tettek csodát! Megis lepődtem en sem biztam bennük , de nekik az az erdekük hogy megtalálják a jo készüléket nem az h drágát sozzanak rad!

Az asztalt se verték hogy márpedig ha 15 napon belül nem viszem vissza akkor ilyen büntetés olyan büntetés! Kitartás nektek ! A lényeg h ha nem érzi magáénak anyud akkor nem szabad megvenni !

Előzmény: cszoli (1678)
cszoli Creative Commons License 2014.02.06 0 0 1678

Koszonom. Ma megyunk a masik helyre, ezt akkor felhasznalom. Tudsz esetleg tipust mondani, amit hasznalsz?

Előzmény: Cintia0101 (1677)
Cintia0101 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1677

Nekem 4000-8000 Hz-nél 45-50 db az érték! tehát még nagy különbség sincs köztünk!

Előzmény: cszoli (1673)
Cintia0101 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1676

Jesszus... Sztem ez baromság! En előadáson voltam 200 emberrel 12 sorból az utolsóba ültem es megis hallottam! Színházba mèg nem teszteltem de valotlannak tartom!

Az en orvosom megkérdezte mire akarom hasznalni de mivel fiatal vagyok egyertelmu hogy mindenre még meg is lepett a kérdése azt mondta azért kérdezte mert tud 20.000 Ft ért is készüléket "Jozsi bacsinak" aki csak a tv-t akarja vele hallani! Mindenkinek olyat amilyenre /amihez szüksége van! 

Előzmény: cszoli (1675)
cszoli Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1675

Gyors kérdés: Édesanyámnak azt mondták, színházba bármilyen hallókészülékkel csak max 5. sorig jó, a mögött egyikkel sem lehet jól hallani.

Ez igaz?? elég hihetetlen számomra.

Évszakok Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1674

Indukciós hurkos technológiánál van egy erősítő, onnan indul a vezeték, ami falon megy végig körbe vissza az erősítőbe. Így a "körön" belül kell ülök, és úgy nézem a tv-t. Vagy moziban, színházban.

Előzmény: totya4 (1667)
cszoli Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1673

Édesanyám alul (mélyebb frekvenicáknál) jól hall, 4000 és 8000 Hz- nél van neki olyan -40 dB. 

Csak ha valakinek ez mond valamit.... 

Előzmény: Erinaceus (1672)
Erinaceus Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1672

Szia, úgy emlékszem, 60-70 dB felett már fül mögötti kell.

Másik dolog, hogy a fül alakja változik, nekem leglábbis jó, ha félévente kapok új illesztéket a fülbe (kiöntéssel, egyénit) - nem tudom, mibe kerülne ez hallójáratinál, ahol az illesztékbe szerelik a kütyüt...

Előzmény: cszoli (1671)
cszoli Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1671

Nem tudom, mi az extrém avagy nagyfokú, de olvastam is meg mondták is, hogy bizonyos mértékű halláskárosodás felett a hallójárati készülék nem biztos, hogy elegendő teljesítményű.

Amúgy a tanácsod szerint foglaltam neki holnapra időpontot egy mésik ilyen cégnél. 

Előzmény: Cintia0101 (1668)
cszoli Creative Commons License 2014.02.05 0 0 1670

Lehet, hogy álmodtam, mindenesetre önmagában egy kisméretű, szinte észrevehetetlen hallójárati eszköz kontra fülre akasztós nagyméretű eszköz (amihez hasonlókat gyerekkoromban is adtak embereknek) közül el kéne döntenem, melyik a modernebb, akkor az előbbire szavaznék.

Ami nem jelenti azt, hogy nem lehet új és modern készülék a fülreakasztós. 

Ezért volt a hozzászólásom inkább kérdés, mint válasz....

 

Az autó pedig a mai formájában (és műszaki tartalmában) igenis elavult, és akkor még nem is beszéltünk az 50 (100!) évvel előtti modellek kontra mai modellek összehasonlításáról.

De ez már nagyon off.

Előzmény: totya4 (1666)
Cintia0101 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1669

Mindenkinek más típus a jó nem lehet kategorizálni ! Próbálj többet hogy legyen viszonyítási alap! 
Kényelmes viselet számodra? Hallod azokat a dolgokat vele amiket eddig nem ?Vagy megszüntette azt a problémát ami miatt elmentél vizsgálatra?
Ezeket ha magadnak megválaszolod szerintem el is van döntve a dolog!

Előzmény: Gerson45 (1662)
Cintia0101 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1668

Szia!

Az extrém halláskárosodás mit jelent nálad?Nagyfokú?:)
Nekem nagyfokú a hallásromlás és mégis hallójárati a készülékem,1 hónapja vettem át, szkeptikusak voltak az orvosok de kipróbáltuk és teljesen bevált, sőt még a hallójáratom is kicsi , az is nehezített a dolgon azt hitték nem tudják legyártani ilyen méretben a készüléket, de sikerült! 

Én azt ajánlom ne egy helyre menjetek és ne egy készüléket próbáljon! Igenis szánja rá az időt hogy végig járja és kipróbálja, 5-6 évre elkötelezi magát egy készülék mellett és ha rosszat választ akkor felesleges pénzkidobás lesz!

Előzmény: cszoli (1661)
totya4 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1667

Nem kötelező az automatát használni, nyilván olyan programot használsz ami neked jó.

Elvileg az ártól nem kéne függjön az erősítés mértéke...

Két hét... ugyan, ezek egy hétről álmodoznak.

 

Indukciós hurokkal nincs tapasztalatom, az csak hagyományos asztali készülékhez való, nem?

 

Mobillal úgy vettem észre zajban (utcán) komoly gondok vannak, nem tudom használni gyakorlatilag, erre kéne kitalálni valamit. Nem csak ezzel, egy korábbival is ugyanez volt. Jó, van bluetooth megoldás külön távirányítós készülékkel, csak ezek nincsenek támogatva, úgyhogy simán egy hallókészülék ára vagy több...

Előzmény: Évszakok (1660)
totya4 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1666

Helló, szerintem álmodtad hogy a fül mögötti valami elavult dolog lenne. Ilyen alapon az autó is elavult, mert már gyártják 50 éve (vagy régebben) ?

Előzmény: cszoli (1661)
totya4 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1665

Ezt a készüléket te fogod használni nem más, annyira tök mindegy hogy másnak mi vele a tapasztalata. Minden készülék másképp szól, hogy a te hallásodhoz mi passzol jobban, azt csak te tudod :) Plusz sokat dob, nagyon sokat hogy hogy van beállítva.

Próbálj egy másikat is, aztán lesz összehasonlítási alapod.

 

Amúgy kíváncsi vagyok mi az a "kisebb mérvű" halláscsökkenés... múltkor audiológia előtt várva láttam egy tagot, kezében egy mérési eredménnyel, gyakorlatilag a fekete csíkon futott végig a mérés, a magasnál volt egy pici esés. Az enyémhez képest ez egy vicc, azt hittem elzavarom onnan :D

 

Nem vagyok abban biztos hogy a halláscsökkenés megállítható hallókészülékkel, de nyilván vannak itt profik is, akik lehet másképp látják.

 

Az biztos hogy próbálgatni kell a készüléket, csendben, zajban, utcán stb. hogy segít-e, jobb-e vele a beszédérthetőség mint nélküle.

Előzmény: Gerson45 (1664)
Gerson45 Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1664

Köszi szépen, ezt a táblázatot ismertem már. Nem ez a gondom, örülnék, ha olyasvalaki jelentkezne, akinek van tapasztalata a nevezett készülékkel/ről.

Előzmény: cszoli (1663)
cszoli Creative Commons License 2014.02.04 0 0 1663

Ez mondjuk sokat nem segít, de találtam egy OEP honlapot ahol az összes TB támogatott készülék fenn van árral....

Gondolom valakit  hátha érdekel. Az alábbi linken a neked ajánlott készülék van, fent van az oldalon egy "ISO fa" című táblázat, azon klikkelve el lehet jutni az összes készülékhez.

 

http://sejk.oep.hu/?s=segedeszkoz&ttt=310202322&termek=siemens-motion-sx-5mi

Előzmény: Gerson45 (1662)
Gerson45 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1662

Szervusztok, kedves fórumozók, Új fiú vagyok a témában.
Kisebb mérvű halláscsökkenést diagnosztizáltak nálam, azt mondták (audiológus - fülészorvos ) , hogy jó lenne elkezdenem hallókészüléket használni, amivel jelentősen lassítható a további hallásromlás. Én a Geers-hez mentem, 
ahol a vizsgálatok után a SIEMENS Motion SX 5 mi készüléket találták alkalmasnak és ajánlották  viselésre.
Érdeklődöm, van e valaki a tisztes társaságban, aki rendelkezik némi tapasztalattal fentnevezett készülékről. (Az a helyzet, hogy azt se tudom, mit illik kérdezni róla. Majdnem két hete "próbahordom", túl sok észrevételem nincs róla )
 Üdvözlettel : Gerson

 

cszoli Creative Commons License 2014.02.03 0 0 1661

Sziasztok,

 

előre is elnézést, hogy nem olvastam vissza a topicot több évre visszamenöleg.

Édesanyám rosszul hall és elment a geers-hez hallásvizsgálatra. Közben én is rákeresgéltem és remek modern hallójárati eszközöket találtam a neten. Azt hiszem, anyám még kissé hiú, és nem nagyon akart sokáig hallókészüléket, ezért úgy gondoltam, mindenképpen hallójárati kéne neki, nem valami régi fülre akasztós, ami nem látszik.

Most odaadtak neki valami fülreakasztóst próbahordásra (Oticom ACTO PRO, MINI RITE CBE) azzal, hogy a mély hangokat aránylag jól hallja, ezért nem jó neki a hallójárati eszköz. Nekem ez kissé gyanús, hogy nem akarnak-e rásózni valami régi stílusú vacakot, hiszen ő úgysem tud orvosilag ellentmondani. Utánaolvasva annyit találtam, hogy extrém halláskárosodás esetén nem ajánlják a hallójáratit, gondolom az a mérete miatt kevésbé tud erős lenni.

Tudtok ehhez valami hasznosat hozzászólni?

Köszi

Évszakok Creative Commons License 2014.02.02 0 0 1660

totya4:

 

Automata, "t" és zenei program volt a Phonaknál. Ami nekem kifejezetten jó volt, a "t" program. Ennél  jól értettem a beszédet bekapcsolt indukciós huroknál, meg a telefont. A zenei program is bevált. De az automata program az katasztrofális volt. Csendben nem volt csend, ezt jeleztem az audiológusnak, beállított, kimentem a csendes utcára, még rosszabb lett, mert még hangosabb lett! Rögtön vissza mentem, megint állított, de sajnos, maradt az alapzaj. Utcán rémes volt beszélgetni, állandóan állítanom kellett a hangerő szabályozót.

Hallásvesztesség mértéke megmutatkozik az árban. Akinek mondjuk enyhébb a hallásvesztessége, az kb 30ezer Ft-ból megússza. Nekem, akinek elég rossz a hallásom, már kb 75ezer Ft-os kategória.

Fülillesztékem volt furatos, de az nem vált be, mert besípolt.

Véleményem szerint kérésedre meghosszabbítják a próbaidőt, nem ragaszkodnak a két hetes határidőhöz.

Előzmény: totya4 (1659)
totya4 Creative Commons License 2014.02.01 0 0 1659

Helló, a hallókészülékkel történő "zenehallgatás" nem az én problémám volt, én csak válaszoltam rá. Persze,  mindenféle szolgáltatást ki kell kapcsolni, bár a dinamikakompresszió nem egy haszontalan dolog hogy az ember halljon is valamit - hallástól függően persze.

 

Az a bajom a Phonak-kal, hogy pl amikor csend van, akkor is kis zörej meg zúgás keveréket produkál, vagyis sose csendes.

 

Érdekes a tapasztalatod a Phonakkal, én pont az ellenkezőjét tapasztaltam, ahogy írtam is (bár valószínű más típus) hogy olyan zajt, amit az összes készülék megjelenített és emiatt hangerőt kellett levennem, azt teljesen eliminálja, nincs! És ez nem a zajszűrős programban (!). A zajszűrős programra átváltva, a zaj jó része eltűnik, pl utcán, boltban stb.

A widexszel volt ilyen gondom, hogy alapon is halk folyamatos zúgás volt hallható, de ezt le tudták venni beállítással szinte azonnal, így megszűnt. Az is lehet hogy nem teljesen zárt az illeszték, és a gerjedésgátló folyamatos kínlódását hallod.

 

Meg az utcai zajt nem csillapította le rendesen, ezt úgy kell érteni, hogy a beszédet nem értettem.

 

Normál hallóknak sem könnyű zajban hallani, csak nekik van hozzá egy életnyi hallástapasztalatuk. Van hogy egy hallássérült pont nagy zajban jobban hall, mint egy ép hallású - mivel a zajspetktrum nagy részét nem hallja, így marad a beszéd. Ez olyan mint mikor füldugót használnak zajban, ez a zaj nagy részét elnyomja, de a beszéd emiatt jobban hallható lesz.

Mikor a hallásveszteséget kompenzálják a hangok felerősítésével, ezzel megjelenik a zaj is, ami viszont erősen rontja a beszédérthetőséget. A zaj szűrése pedig óhatatlanul is megnyirbálja a beszédhangokat is, csodát tenni nem nagyon lehet. Szerintem azt kéne csinálni, hogy a tök csendes "hallásszalonok" helyett kimenni forgalmas utcára laptoppal, és ott beállítani beszédhez a zajszűrős programot. Ehelyett most az van hogy 200x kellhet visszamenni beállítani... látatlanban :)

Lényeg hogy nem csak a zajszűrés lehetett ott a probléma hogy a beszédet nem értetted, frekvenciamenet, dinamikakompresszió, irányítottság... ellustult hallóidegek :) Azért forgalmas utcán ne várj el süketszobai csendességet, picit az agynak is dolgoznia kellene, és azt se árt hallani ha mögötted dudál egy autó.

 

Nyitott illeszték nekem nem jó, mert nálam ahogy emelkedik a frekvencia, úgy rosszabbodik a hallásom, magas hang nagyfokú erősítése miatt már besípolt. Neked biztosan jó a nyitott illeszték, mert ahogy írtad, alap készülék jó neked, nekem már drágább kell.

 

Tök mindegy hogy olcsóbb vagy drágább készülék, ha zárt az illeszték, akkor nem jut vissza az erősített hang a mikrofonhoz, így nem fog besípolni. Nekem sem vált be a nyitott illeszték, de az nálam amiatt sem nagyon jó, mert azzal a mély hangokat nehezebb visszaadni. Mindenesetre ami most van azon van két nagyobbacska lyuk, tehát kis részben nyitott. Csakhogy az első harang amit berakott annyira meggyilkolta a hallójáratom, hogy most már kisebb haranggal is fáj (azzal is amivel eddig semmi gond nem volt!) tehát jó lenne egy hétig pihentetni hogy gyógyuljon, de egy hét múlva már arról kéne nyilatkoznom, kell-e a készülék...khm.

Előzmény: Évszakok (1657)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1658

Kapcsoltasd ki a lehalkítást, iránymikrofont is a zene programnál. Ott semmi mást nem kéne csinálnia csak a frekvenciamenetet visszaállítani, de ehhez ha korrekt szeretnél lenni, egy behangolt rendes húros zongora vagy pianínó kellene a kontrollhoz. Nem lehetetlenség kérése, csak pusztán egy teljesen logikus dolog.

Előzmény: Évszakok (1657)
Évszakok Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1657

Helló!

 

Audiológusok szerint zajszűrés kikapcsolása mellett lehet legjobban élvezni a zenét, már aki használja a készüléket. Az a bajom a Phonak-kal, hogy pl amikor csend van, akkor is kis zörej meg zúgás keveréket produkál, vagyis sose csendes. Meg az utcai zajt nem csillapította le rendesen, ezt úgy kell érteni, hogy a beszédet nem értettem. Nyitott illeszték nekem nem jó, mert nálam ahogy emelkedik a frekvencia, úgy rosszabbodik a hallásom, magas hang nagyfokú erősítése miatt már besípolt. Neked biztosan jó a nyitott illeszték, mert ahogy írtad, alap készülék jó neked, nekem már drágább kell.

Előzmény: totya4 (1656)
totya4 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 1656

Helló!

 

Én több készüléket is próbáltam már (bár még folyamatban van a végleges készülék kiválasztása), ezért talán érdemben tudok hozzászólni a kérdésedhez.

 

Egy hallókészülék szerintem nem zenehallgatásra van. Rohadtul nem. Ez olyan mint egy mankó, ez egy gyógyászati segédeszköz, aminek fő célja az emberi beszéd minél jobb közvetítése, hallhatóvá tétele.

Alapvetően egyszerű egy ilyen készülék, hiszen van benne egy nagyon érzékeny mikrofon, és jól felerősíti a hangokat. 150 ezres induló ártól ez el is várható. Csakhogy hallani ezzel még nem lehet a megnövekedett zaj és egyéb problémák miatt, itt jön képbe a zajszűrés, illetve a dinamika kompresszió, a beszéd analizálása annak kiemelése végett. Neked szerintem olyan készülék kellene ha zenét akarsz hallgatni, ahol ezek a különböző hangzásjavító elemek teljesen kikapcsolhatóak, vagy nagyon jó minőségűek. Inkább kikapcsolhatóak... Bődületesen barmok ezeknek a készülékeknek a beállító programjai, van olyan, aminél a ha kikapcsolod a zajszűrést, akkor az összes programja kikapcsolja és kész, van amelyiknél külön program van zajszűrésre. És lehet a zajszűrés együtt állítódik a dinamikakompresszióval. Szerintem egy tapasztalt audiológus biztos tudna neked olyan készüléket ajánlani, ami zenehallgatásra megfelelő. Az se mindegy hogy nyitott vagy zárt illesztéket használsz, ha nyitottat, akkor a mély hangok nem igazán korrigálhatóak megfelelő mértékben. Ha zártat, akkor meg a hangzás változik meg.

 

Én ha zenét akarok hallgatni, és nem akarok zavarni senkit, akkor fejhallgató, egy normális, aminek a hangja tetszik. Semmilyen hallókészülékkel nem fogsz úgy zenét élvezni szerintem mint egy jó fülessel. Persze kérdés mekkora és milyen halláscsökkenésed van.

 

A készülékek.

 

Widex volt az első amit próbáltam, egy alap kategória. Ebben szerintem zajszűrés nem nagyon volt, a beszéd zajos környezetben nem is volt igazán érthető. Viszont minden ami elhangzott azt nyomta. Ezzel szerintem "Évszakok" felhasználó hallotta volna a hiányolt kutyaugatást. És neked se hiányoztak volna hangok.

 

Most egy Phonakot próbálnék (alap kategória ez is  - 48e), csak persze van 3-4 féle méretű harang és ha neked az pont nem jó akkor vagy kössed fel magad, vagy várj két hetet míg csinálnak egyedit jó pénzért, ami persze a másik fajta készülékhez a csatlakozás miatt nem jó. Szépen néznénk ki ha cipőből is csak 30-35-40 meg 45-ös méret lenne! Szóval ennél a készüléknél feltűnik hogy egészen komolyan rámentek a zajcsökkentésre (azaz a beszéd érthetőségének a növelésére, hiszen a zaj jól halló emberek számára is komoly problémát okoz). Alapprogramon se hallok olyan zajt, amit a többi készülékkel igen. De nem is hiányzik, azoknál állandóan a hangerőhöz kellett nyúlnom, hogy ezt a teljesen felesleges alapzajt levegyem. És van külön zajszűrő program, ami még jobban szűr, annak ellenére nem hallok zajszűrési torzításokat.

Előzmény: JohnToast (1655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!