Keresés

Részletes keresés

Szemy tó Creative Commons License 2020.03.23 0 0 62329

https://24.hu/elet-stilus/2020/03/23/munka-chat-videochat-vece/

 

Ez óriási, meg vannak a veszélyei az otthoni munkának is! :D 

 

Szemy tó Creative Commons License 2020.03.23 0 0 62328

Hozzá lehet szokni az itthoni munkához, nem is rossz szerintem. Én kint a területen felveszem az adatokat, lemérem aztán a papírmunkát azt itthon csinálom, úgyhogy nekem nincs nagy változás. Anyuson látom a feszültséget, neki még szokatlan ez a távoktatás, illetve, ha végez kínlódik, hogy mit csináljon, mert ugye most kint semmit nem lehet (itt egész nap esett a hó) Azt találta ki, hogy nálam kitakarít, na azt ugyan nem, csak akkor ha én nem vagyok itt, nem dolgozom, én meg ahhoz szoktam hozzá, hogy magamban, csendben végzem a munkám, úgyhogy csiszolódunk. :D 

Előzmény: Jahno (62327)
Jahno Creative Commons License 2020.03.23 -1 0 62327

Én hétfőn kezdtem volna új melót egy bezárt irodaházban. Itt vergődök és semmilyen. Asszony meg ezen a héten kezdett. Elég nagy a feszkó mindenfelé, sokan kényszermegoldáson vannak odahaza és ész nélkül telefonálnak, ugráltatnának. Hátvaze, legyen már kuss egy kicsit. Én idehaza akkor is el lennék hetekig, ha nem kellene dolgozni, csak belerázódni nehéz mert többieknek kb. bemutatkozni sem bírtam rendesen :-/

Előzmény: Szemy tó (62326)
Szemy tó Creative Commons License 2020.03.23 0 0 62326

Na hogy bírjátok ezt a "maradj otthon"-t? Múlthét csütörtöktől máig bírtam, dolgoztam igen sokat, ma még lefűztem 28 db jegyzőkönyvet erre vinném ki két helyre kellett volna, de az egyik helyen az irodaház zárva, nem lehet idegeneknek bemenni, a másik bejelentette, hogy a vizsgált egységet bezárta, térjünk rá később vissza. Na nesze nekem, kellett ennyit dolgoznom. :D  Azért van még mit kalapálnom itt a gép előtt, úgyhogy ne fogok unatkozni, arról nem is beszélve, hogy mennem kell egy sertéstelepet is átvenni, ott remélem nincs virnya! :D 

Jahno neked milyen az új hely, kell dolgoznod, bejársz? 

Sirrra te otthonról dolgozol, vagy be kell járnod? Anyuséknál bezárt a suli, tudomásom szerint senki nincs bent.

Évi, nektek bent kell lenni, dolgozol?

Nekem jó lenne ez az időszak a kinti munkákhoz, nem kellene senkihez alkalmazkodnom, és tudnék áramszüneteket csinálni (áram-védőkapcsoló méréséhez és hálózat, kábel szigetelési ellenállás méréshez kell) de sehová nem lehet menni, majd amikor meg vége, akkor meg szakadjak meg. 

Csomagolni kéne, pénteken indultunk volna. :( 

sirrra Creative Commons License 2020.03.15 0 0 62325

Ez kemény derbi lesz. Mi megoldjuk nyilván. Tudom, hogy sokan nem tudják, és a nagy mindennek mennie kell.

Családi szinten tudok én csak gondolkodni. De amit én tudok, azt megcsinálom, és felfogom, elfogadom amit mondanak, megteszem, amit lehet. 

Mondjuk igen, pont az ilyen sipítozna, hogy nincs internet, de mindenhez is ért...

Előzmény: Jahno (62323)
sirrra Creative Commons License 2020.03.15 0 0 62324

Szerintem most minden bukik :(

Emberéknek még nyitva a határ. Ők nyilván nyitott területen dolgoznak, szinte 0 esély bármire. De szerintem pár nap és végleg zár Ausztria is.

Az sem izgat ha hónapokig nem dolgozhatunk, vagy itthon vagyunk. Nyilván azért van a kinti meló, hogy ne napról napra éljünk, meglett már az eredménye. Felélni senki nem szeretné, de ez ilyen. Csak legyünk túl ezen az egészen, és mindenki maradjon egészséges. Az ember nem pánikol, de azért baromira nyomaszt ez az egész. Egy amit örömmel fogadtam, hogy felcsíkozták a pénztárhoz álló sort, több helyen, a távolságtartás miatt. Érdekes, én soha nem álltam rá senki nyakára, nem tolom senkire a kurva szekeret. A gyógyszertárban is távolabb várakozom, a banki automatánál is. Hát most akkor megtanuljuk kérem, hogy nem illik más nyakába lihegni, köhögni. Igaz, csak egy kocka élesztőt szerettem volna, hogy a gyerek gm kenyerét megsüssem, de mindenkibe most állt bele az ütő, hogy sütni kell, így nem kaptam :D De azért a gyerek nem maradt éhes ;)

Mi eddig is használtuk a kézfertőtlenítőt, kezet is mosunk gyakran, elszomorít, hogy ezt tanítani kell, és csak ilyen pánikkeltés után fogják fel az emberek, amikor alap. De azért simán végigtaperják most is a kitett pékárut...

Kiscsaj a suli miatt nem aggódik, előrehozott érettségije is lenne. Majd meglátjuk, azt csinálja amit mondanak neki. Mást nem is tudna, nem is agyal rajta. 

Előzmény: Szemy tó (62317)
Jahno Creative Commons License 2020.03.15 -1 0 62323

Havernak ez a mániája, hogy le kell kapcsolni 2 hétre a világot és kész, majd megy tovább. Persze az elvárja, hogy odahaza legyen villany, internet, meg minden ami más opciós. Látszik, hogy régen csinált érdemi munkát és fogalma sincs a világról. Itt most összes idénymunkás ismerős, egyetemista, kisebb cég az halmozni fogja a hitelt egy darabig, de már jönnek a leépítések, kényszerszabik. Valaki máér feladja az albérletet, többen össze fognak költözni ismerősökkel kvázi munkásszállásra, meg ilyenek. És még el sem kezdődött.

Előzmény: sirrra (62321)
sirrra Creative Commons License 2020.03.15 0 0 62322

Nem vagyok én olyan ijedős :D

Előzmény: Évi5 (62318)
sirrra Creative Commons License 2020.03.14 0 0 62321

Hát, szép heteknek, hónapoknak nézünk elébe....

Jahno Creative Commons License 2020.03.13 0 0 62320

Elvileg hétfőn kezdek új munkahelyen, pont ebbe a jó kis kapkodós üzem közepére.

Előzmény: Szemy tó (62317)
Évi5 Creative Commons License 2020.03.13 0 0 62319

Új telefonom van/lesz, ha az újon is be tudok jelentkezni, én fizetem a következő kört. :-)

Évi5 Creative Commons License 2020.03.13 0 0 62318

Áh, titokban végigitta az összes italt, még ijedtében magára öntötte volna, ha ráköszönök.. :-)

Előzmény: Szemy tó (62316)
Szemy tó Creative Commons License 2020.03.11 0 0 62317

kb 2-3 hete egy Kataros ismerős írta anyusnak, hogy van egy utazás szervező haverja, akinek a napi 6 millás forgalma 1 millára esett vissza, gondolom az elmúlt hetekben ez egy picit sem emelkedett. :( 

Előzmény: Szemy tó (62314)
Szemy tó Creative Commons License 2020.03.11 0 0 62316

Amikor láttad sirrrát csendben iszogatni, hisz azt mondta minden nap bent volt, miért nem szóltál rá! :D 

Előzmény: Évi5 (62312)
Szemy tó Creative Commons License 2020.03.11 0 0 62315

Bammeg ilyen csöndben inni, legalább szürcsöltél volna egy kicsit, hogy Évi ott a sarokba észre vett volna! :D

Basszus, szegény anyud!  A t..köm ki van ezzel a vírussal, szerintem ez egy mesterségesen generált valami, mer ha belegondoltok, egy egyszerű influenzába is belehalnak ennyien, csak az nincs ekkora dobra verve. Ennek valami gazdasági háttere van, tönkre kell tenni pár dolgot a világban....

Utazás??? Hát az most függőben egyenlőre. Meg volt (van) minden repjegyünk, csak áll a bál, mert úgy mentünk volna, (Air-Chaina-val) hogy BP - Peking, Peking - Hon Kong, Hon Kong-Cebu aztán Fülöp-szigetek belsőjáratok, majd ugyan ez vissza. Na a lényeg, a légitársaság, módosította a Peking-Hon Kong  járat indulási időpontját, hamarabb elindul, mint mi BP-ről Pekingbe érünk, holott mi a jegyet Hon Kong-ba vettük meg. Ezért nem is sírtunk, mert közben Fülöp-suigetek meg nem enged be senkit Kínából (tehát Hon Kong-ból sem) így hivatkoztunk, hogy visszamondjuk, mert nem tudunk elmenni Hon Kongba, ezt el is fogadták, ígéretet kaptunk, hogy vissza is kapjuk a jegyárát.  A következő lett volna, az Emirates-el BP - Doha - Kuala Lumpur  - Cebu, egyenlőre ez ami áll, de még a jegyeket nem vettük meg, kivárunk az utolsó hétig a vírus, és a karanténok miatt. Tehát vagy megyünk, vagy nem, egyelőre sajnos a nem az erősebb. :( Egy jó baráti házaspár jönne velünk, ők is nagyon szeretnek utazni, csak mindig utazási irodával mennek és kb dupla áron  mint mi, ezért csatlakoztak hozzánk, de ott a hölgy fia az utazás után egy hónappal nősül, nekik mindenféleképp vissza kellene érni, nem a karanténban ülni. Én mondtam nekik, hogy nem ő megy férjhez, megtudják oldani nélkülük is! :D  -de nem hatotta meg őket! :D 

Tehát egyenlőre csak ennyire bonyolult, a fiamékról nem is beszélve. Anyus -12 kg, lassan olyan lesz mint lánykorában! :D Bezzeg én, minden terhet átveszek tőlük, amit ők leadnak, én mint igazi férj és apa, mind magamra veszem! :D 

Előzmény: sirrra (62311)
Szemy tó Creative Commons License 2020.03.11 0 0 62314

Fő a változatosság! :D Lényeg, hogy az új hely jobb legyen! ;) Azt látom én is, hogy meló fronton őrültek háza van mindenfelé.

Előzmény: Jahno (62310)
Jahno Creative Commons License 2020.03.10 0 0 62313

Rendezvényes és kisebb céges ismerősök tuti beledöglenek, ezt nehéz lesz gazdaságilag kiheverni. Santana már lemondta az összes európai buliját. Aztán pár nap és indul az úthenger. Ismerős cégnél páran már fekszenek, gondolkozom is, hogy lehet nem kellene ilyen sűrűn anyóshoz járni mert én aztán főleg mindenféle helyen előfordulok.

Előzmény: sirrra (62311)
Évi5 Creative Commons License 2020.03.10 0 0 62312

Én csak csendben ücsörögtem itt a sarokban a limonádémmal... :-)

sirrra Creative Commons License 2020.03.10 0 0 62311

Én minden nap benéztem ;)

Láttam sehol senki, ittam egyet, aztán mentem a dolgomra.

Utazással hogyan álltok? Elég nagy diliház lett ebből sajnos.

Anyu Olaszba ment volna, lemondtuk...nem az utat sajnáljuk, hanem azt a sok bajt, amit ez a szar okoz :(

Előzmény: Szemy tó (62309)
Jahno Creative Commons License 2020.03.10 0 0 62310

Ááááá, utolsó két napom húzom a cégnél, azt sem tudom merre áll a fejem, nem jelentkeztem be rendesen még az új helyre, holnap Szlovéniába mentem volna de lemondták a karantén miatt, mostani cégnél áll a bál és a hülyeség. És akkor innen a cuccaim is haza kellene vinni. Kollégát meg azzal bíztatják, hogy lehet nem is lesz helyettem senki, mert kiszámolták, ennyi ember elég és kész. Nem azt nézik, mennyi a feladat hanem a cég létszámából viszonyítanak. Érdekes lesz ez, ma is ketten rohangáltunk egész nap, de nem értünk a végére. Mondjuk Ő sem normális, elment két nap szabadságra és reggeltől estig telefonált meg távmelózott. Így sosem fogják megszokni, hogy ennek már nem kellene beleférnie.

Előzmény: Szemy tó (62309)
Szemy tó Creative Commons License 2020.03.10 0 0 62309

Hova kapkodna már, hisz éppen nem esik, meg különben is ez kis munka....

 

Jelentem én sem kerülöm a kocsmát, kíváncsi voltam kibírjuk egy hónapig nélküle, sikerült, Te írtál utoljára február 9-én én meg március 9. :( Közben senki, semmit. 

Meg különben is, épp ma vállaltam el egyet, igaz nem mint vendég, hanem mint felülvizsgálat tárgya. 

 

Előzmény: sirrra (62308)
sirrra Creative Commons License 2020.03.10 0 0 62308

Dehogy volt :D MAJD :D

Előzmény: Szemy tó (62305)
sirrra Creative Commons License 2020.03.10 0 0 62307

Nem vagyok kocsmaáruló :D :D Sem kocsmakerülő :D

Előzmény: Szemy tó (62306)
Szemy tó Creative Commons License 2020.03.09 0 0 62306

Azért tisztességesen leszokott az italról a társaság, vagy találtatok valami más műintézményt? Sorry én mostanában nagyon elvoltam, vagyok havazva, de mától talán egy picikét enyhül, legalább tanulnom nem kell, levizsgáztam. :D Mondjuk pótolni befelé amik elmaradtak, azokat kell, meg amik közben jöttek megrendelések, azokat is csinálni kell, úgyhogy nincs unalom. 

 

Szemy tó Creative Commons License 2020.03.09 0 0 62305

Volt már a mester? 

Előzmény: sirrra (62302)
Szemy tó Creative Commons License 2020.03.09 0 0 62304

Mozsmá van varia bőven, már semmi sem biztos. :( 

Előzmény: sirrra (62301)
Szemy tó Creative Commons License 2020.03.09 0 0 62303

Köszi!!!! :) 

 

Előzmény: sirrra (62300)
sirrra Creative Commons License 2020.02.09 0 0 62302

Még mindig ázunk :D Majd jön a tetőfedő...hangsúly a MAJD-on van :D 

Előzmény: Szemy tó (62292)
sirrra Creative Commons License 2020.02.09 0 0 62301

Nem lesz semmi gond azzal a vírussal. Kézmosás, és alap védekezés. Sok c vitamin :D

 

Előzmény: Szemy tó (62295)
sirrra Creative Commons License 2020.02.09 0 0 62300

Utólag is boldogságos szülinapot Szemy! :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!