Keresés

Részletes keresés

Hederiform Creative Commons License 2009.11.20 0 0 6995
Biztos?
Előzmény: szanzaveronika (6992)
Hederiform Creative Commons License 2009.11.20 0 0 6994
Ennyi erővel egy folplackba csomagolt uborka is lehet bennem."

:)))) hát nem csodálom, elég visszataszító valami...

" pasim állandóan azzal "cukkolt" hogy majd nem száll ki időben, arról meg gondoskodni fog, hogy az esetleges gyereket ne vetessem el (rámuszítja a csajádot, stb.)"

ez iszonyú durva:(((

Te nem akarsz gyereket ahogy látom, valahol igazad van. Elég határozott, férfias módon gondolkodsz (bocs, hogy ilyeneket írok)

Szerintem is borzasztó dolog, hogy az, aminek örömforrásnak kellene lennie, ennyi konfliktus okozója
Előzmény: Firedog (6990)
szanzaveronika Creative Commons License 2009.11.20 0 0 6993
Na, az időben kiszállás, az aztán a biztonságos. : )))
Előzmény: Firedog (6990)
szanzaveronika Creative Commons License 2009.11.20 0 0 6992
Mi az, hogy "az óvszer egyáltalán nem"? : ))) A gyógyszer még kevésbé.
Előzmény: Hederiform (6989)
Firedog Creative Commons License 2009.11.20 0 0 6991
Nagyon utálom az óvszert. Ennyi erővel egy folplackba csomagolt uborka is lehet bennem.
Előzmény: Hederiform (6989)
Firedog Creative Commons License 2009.11.20 0 0 6990

Igen, februárban. (részletek a művi medővététel topicban)

Évek óta kerestem a kiskaput, hogyan csináltathattam volna meg (korhatár alatt, gyerek nélkül) - erre tessék: mire engedélyezte a jogszabály, és sikerült pénzt szerezni - addigra gyakorlatilag 35 éves lettem. LOL

 

Nem akarok többé attól rettegni, hogy teherbe esek. 20 év elég volt, minden hóvégén ettől parázva. (nem teljesen szabályos ciklus)

Pl. nem váltak be nálam a különböző fogamzásgátló módszerek, és a pár évvel ezelőtti pasim állandóan azzal "cukkolt" hogy majd nem száll ki időben, arról meg gondoskodni fog, hogy az esetleges gyereket ne vetessem el (rámuszítja a csajádot, stb.) Naponta többször veszekedtünk a gyökeresen eltérő (gyerekkel kapcsolatos) értékrendünk miatt. Egy idő után besokaltam, és még ő volt megsértődve.

Na, ezért harapok ennyire az "egyikakar/másiknemderáeröltetik" témára.

Előzmény: Hederiform (6987)
Hederiform Creative Commons License 2009.11.20 0 0 6989
Részben igazad van. Másrészt viszont egyetlen védekezés sem teljesen megbízható, az óvszer pl. egyáltalán nem, meg hát elég kényelmetlen is. De valóban az a legjobb elvben, ha mindkét fél védekezik, így a kockázat elég kicsi.
Előzmény: szanzaveronika (6988)
szanzaveronika Creative Commons License 2009.11.20 0 0 6988
A férfi védekezhet a saját tudtával, ha nem akar gyereket. Az azért majdnem biztos. Szóval, tulajdonképpen csak ennek a védekezésnek az elmulasztói zsarolhatók a férfiak közül is, nem igaz?
Előzmény: Hederiform (6982)
Hederiform Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6987
Persze, nyilván fontos dolog, elég erős a késztetés, nehéz ellenállni neki.

nagyon meglepő, hogy még ez sem biztos módszer.
És te ezt tetted magaddal? hát nem tudom, jó ötlet volt-e, de hát én ebbe nem szólhatok bele...biztos jól meggondoltad?
Előzmény: Firedog (6985)
Hederiform Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6986
ez így van, lehet hogy nem is ugyanarról beszéltünk
Előzmény: jazmine35 (6983)
Firedog Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6985
Ja, csak pl. nekem ez a - talán - egyetlen öröm az életemben. 

Ugy vélem, én maximálisan és véglegesen megoldottam a magam részéről a gyerekveszélyt, sajnos úgy tűnik ez sem halálbiztos módszer:

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/sterilizalasa-utan-ketszer-is-szult-2004790/

(mondjuk én biztos nem szülöm meg... akár 23 hetes mikor kiderül, akár nem)

Előzmény: Hederiform (6979)
Firedog Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6984

A gyilkosság bizonyos esetei meglehetősen elfogadhatóak számomra. (pl. bizonyos átverések esetén beleférnek... legalábbis jelentős enyhítő körülmény)

(arról nem is beszélve, hogy az abortuszt pl. nem is tekintem gyilkosságnak - mi több, a törvény sem tekinti annak, külön kezeli!)

Előzmény: Levendula68 (6977)
jazmine35 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6983
Nem kell egyetérteni, de a gyerekét egyedül nevelő esetében a gyerekkel járó nehézségek az adott szülőé.
Előzmény: Hederiform (6982)
Hederiform Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6982
én konkrétan azokra a helyzetekre gondolok, ahol a nő nem védekezik a férfi tudta nélkül, vagy eredménytelen a védekezés és a férj akarata ellenére megtartja a gyereket.
de gyanítom, itt férfiak és nők sosem fognak egyetérteni, talán ezért nem is kell vitázni róla
Előzmény: jazmine35 (6981)
jazmine35 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6981
Az anyák többségének pedig mindig a "nyakán" lesz a gyerek és/vagy unoka. Ez van: ha van utódod, akár nő vagy akár ffi, gondoskodsz róla vagy pénzzel vagy energiával, min. kapcsolattartással.
Előzmény: Hederiform (6980)
Hederiform Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6980
Egy rosszkor, rossz/nem létező kapcsolatba született gyerek mindkét szülő életét megváltoztatja, véglegesen."

ez is jó megállapítás.

"Szvsz csak az igen alapos védekezés és partnerválasztás segít"

nincs más megoldás, a no szexet leszámítva. Kár egyébként, hogy a férfiak mindig zsarolhatók maradnak a gyerekkel.
Előzmény: jazmine35 (6972)
Hederiform Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6979
Egyetlen 100%-os módszer a no sex. Az összes többinek van hibaszázaléka."

Ez okos megjegyzés, nem véletlen, hogy ezt gyakorlom.
az a kis pluszöröm nem érné meg a kockázatot.
Előzmény: missparker (6950)
szanzaveronika Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6978
Persze, értem, és igazad van. Csak éppen onnan indultunk, hogy egy férfi vetélést előidéző gyógyszert kevert a terhes nője ételébe. Az ilyen szintű veszélyeztetés durva ahhoz képest, hogy ha nem akarja, akkor némi pénzen túl nem kell tudomást vennie a gyerekéről. Különben, lehet, hogy az a pénz nem is olyan kevés. De akkor sem áll arányban a két dolog.
Előzmény: jazmine35 (6976)
Levendula68 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6977
Az átverés elitélendő, a gyilkosság nem az?

Fura egy értékrendre vall.

Szerintem mindkettő elitélendő.
Előzmény: Firedog (6957)
jazmine35 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6976
Világos, nem is azt akarom, h legyen tv., miszerint kötelező beszámolni a meglévő gyerekekről.
Azért írom ezeket, h nem csak annyi, h legfeljebb megszületik, legfeljebb az apának nem kell tudni róla vagy úgysem érdekli. Egy gyereknek sok joga van, amikkel utána tud nyúlni az őt nem akaró apának.

Mondjuk valószínű, h aki "nem számol be" a gyerekéről, azzal másban is ortogonálisak lennénk.

Előzmény: szanzaveronika (6975)
szanzaveronika Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6975
És az öröklés miért érdekli az ilyen embereket? Azért mondaná el, hogy van egy gyereke, hogy a párját ne érje meglepetés az öröklésnél? : ))) Vicces elképzelés. : )))

Ez a féltestvér-elképzelés is naív nekem egy kicsit. A legtöbb ember úgy gondolkozik, hogy majd akkor elég foglalkozni a problémával, ha lesz.

Nyugodtan hidd el, hogy túl lehet lépni - vagy ne hidd el, ha nem akarod, de akkor is túl lehet. Legfeljebb te nem tudnál.
És csak helyeselni tudom azt, hogy ne akarj kapcsolatot olyan emberrel, aki simán otthagyta a gyerekét, akármilyen körülmények közt fogant is, csak szerintem te erről a tényről nem fogsz tudni.
Előzmény: jazmine35 (6974)
jazmine35 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6974
Mert pl. öröklésnél sem tiszta az ügy.

Csak azt tudom írni, h nekem milyen lenne: igen, furcsának tartanám, h van egy gyereke és kicsit sem érdekli. Mert ilyen vitában valahogy nem tudom hinni, h csak az egyik fél "hibázott". És ha mondjuk a csaj+gyerek nyomorog az sem jó érzés, h nem támogatja, mert anno nem egyezett bele a gyerekbe.
Azon túl van praktikus oka is: a közös gyerekünk mondjuk nehogy pont a féltesóval kerüljön bármilyen viszonyba - ok, kicsi az esély, de_van.

Egyszerűen nem hiszem, h mindenféle teher nélkül (anyagi/lelki) túl lehet azon lépni, h lett egy gyerekem, de nem érdekel.
Plusz ott vannak pl. a nagyszülők: ha mondjuk nincs több unokájuk, van-e joguk nekik mást akarni, mint a fiúknak? Szerintem van.
Előzmény: szanzaveronika (6973)
szanzaveronika Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6973
"én tuti nem mernék hosszabb kapcsolatba bonyolódni olyan pasival, aki simán lemond a gyerekéről, bárhogy fogant is."

1. Miért nem? Ha szerinted a nő elítélendő módon esett teherbe, akkor miért nem érthető, miért nem fogadható el, hogy a pasi nem tartja gyerekének azt a gyereket? Az apaság bonyolultabb dolog a biológiai apaságnál...
2. Úgy érted, hogy a pasi azért nem lesz többé teljesen szabad, mert nyomasztja, hogy ha otthagyja a gyerekét, akkor majd bizonyos nők nem akarnak vele kapcsolatot? : ))) El se fogják mondani a többi nőnek a dolgot... : )))
Előzmény: jazmine35 (6972)
jazmine35 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 6972
Azzal sem értek egyet, h egy pasi csak "kis" pénzt veszít: egy gyerekes apa nem annyira szabad, akkor sem, ha nem látogatja, mert hacsak nem tűnik el nagyon messzire, ott az esély a kapcsolattartásra, illetve én tuti nem mernék hosszabb kapcsolatba bonyolódni olyan pasival, aki simán lemond a gyerekéről, bárhogy fogant is.
Egy rosszkor, rossz/nem létező kapcsolatba született gyerek mindkét szülő életét megváltoztatja, véglegesen. Szvsz csak az igen alapos védekezés és partnerválasztás segít: hp-val még egy éjszaka sem, ugyanígy hp(öcs) pasival sem. Elég liberális vagyok szex téren, de nem árt tudni, h minden szexből lehet gyerek és az mivel jár. Ha már megfogant és nem akarja valamelyik, onnan csak rossz döntések vannak...
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 6971
Ő csak némi pénzt veszíthetett volna azzal, ha megszületik aa gyerek

Nekem is ezt itt a problémám. Nem vagyok se abortuszellenes, se erkölcscsősz, de itt egy (illetve két) ember élete és egészsége állt szemben havi *hasraütés*iksz ezer forinttal. A legilletékesebb személy, a gazdatest vállalta, hogy kihordja azt a gyereket. Milyen jogon mer ebbe más beleszólni?

Persze itt fennáll a kegyetlen kettős mérce, ahogy az előző hozzászólásomban is írtam - az elvetélt magzatok apjaival a kutya sem törődik. Meg az akarata ellenére apává tett, majd esetleg a gyerekétől elszakított (de azért a pénze jöhet) férfiakkal sem.
De erre nem a kényszerabortusz a megoldás.
Előzmény: missparker (6966)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 6970
A szüléssel a csaj sokkal többet kockáztat (statisztika!)

Ezzel egyetértek, nade gondoljunk bele: a pasas minden bizonnyal nem a kórházi tablettát morzsolta porrá, hanem valami ellenőrizetlen piaci bizbaszt, magyarán mérget akart megitatni a nővel. Vagy itatott meg, nem tudom. Melyek a lehetséges következmények? 1. A baba megmarad, de károsodik az egészsége. 2. A babának annyi, és a nőnek soha többé nem lehet gyereke. 3. A nő egészsége egyéb módon romlik. 4. A nő meghal. 5. A legszerencsésebb esetben mindketten megmaradnak és nem esik bajuk. 6. A férfi szempontjából szerencsés esetben csak a baba hal meg, a nőnek pedig kutya baja. Azt leszámítva, hogy az akarata ellenére kikaparták. Apus meg mehet a sittre.

Úgyhogy a kva anyját annak, aki ilyennel próbálkozik. Tudom, hogy az apák kiszolgáltatott helyzetben vannak, mert az anya dönt mindenben, ha úgy tetszik neki, elveteti, ha pedig megtartja, akkor habozás nélkül perel a tartásdíjért, és alaposan rájátszik a lelkiismeretére is. De bármilyen igazságtalan is ez a felállás, amíg csak és kizárólag a nők tudják kihordani a babákat (hisz a koraszülöttek is csak egy bizonyos kor felett tarthatók életben), addig a nők döntenek a magzataik élete felett. Az első hetekben legalábbis. És ha az anya azt mondja, hogy igen, megtartom, megszülöm, akkor onnantól fogva az a gyerek szent és sérthetetlen. A kényszerabortusz ugyanolyan durva beavatkozás más életébe, mint amikor valakit akarata ellenére kényszerítenek a szülésre.
Banyek, jó volna, ha végre megoldanák, hogy a pár hetes embriókat gond nélkül át lehessen ültetni más testébe, így nem sérülne azoknak a férfiaknak az érdeke sem, akik meg szeretnék tartani a babát, de anyus az abortusz mellett döntött.

Lelkileg meg - na nehogy sajnáljam...

Nem ismerem a történetet, de ki tudja, mi történt. Lehet, hogy esze ágában sem volt kicseszni a pasassal.
Előzmény: Firedog (6967)
jazmine35 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 6969
De miért szexel egy olyan csajjal, akiről tudja, h ilyet akar? Miért nem hagyja ott?? Helyette egy elégé btk gyanús dologgal próbálkozik. De azért megd..ja.
Előzmény: Firedog (6967)
missparker Creative Commons License 2009.11.18 0 0 6968
A 4 vetélésem után én ezt másképp látom (igaz egyik sem szerek hatására történt, de aa végeredmény ugyanaz).
Előzmény: Firedog (6967)
Firedog Creative Commons License 2009.11.18 0 0 6967

Olyannyira oké, hogy a helyében én is megtettem volna.

A szüléssel a csaj sokkal többet kockáztat (statisztika!), még sem szokás emlegetni: Lelkileg meg - na nehogy sajnáljam...

 

A pasasokkal (mint tömeggel) nem kívánok minddel kapcsolatot létesíteni, ennek ellenére érint a véleményük (sőt, összehasonlításban a saját barátom véleménye izgat kevésbé: ugyanis ha nem tetszik, egyszerúen lecserélem és slussz. Egy személy) 

Előzmény: missparker (6966)
missparker Creative Commons License 2009.11.18 0 0 6966
Az a pasas, aki téged ítél meg más tette miatt, sajna hülye, ne is bánd, ha nem lesz vele tartós kapcsolatod.

n 1-2 éve volt egy eset, hogy a férfi vetélést előidéző szert kevert a nem kívánt gyereket becsúsztatni óhajtó barátnő táplálékába: teljes egészében egyetértettem vele)

Fura egy értékrend: a pasas a saját érdekében egy másik ember életét veszélyeztette. Ő csak némi pénzt veszíthetett volna azzal, ha megszületik aa gyerek, de egy vetéléssel a nő elég sokat veszített testileg-lelkileg. Szerinted meg ez a oké. Ejnye.
Előzmény: Firedog (6957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!