Keresés

Részletes keresés

OsCaR Creative Commons License 2007.11.20 0 0 210

Ug= az üveg hőátbocsátási tényezője, méretfüggetlen (g és nem q!)

Uw=az ablak összesített hőátbocsátási tényezője (ez függ a keret-üveg aránytól, vagyis a méretektől is)

 

Uf=a tokszerkezeté, ha külön megadják

Előzmény: ozntia (205)
fede94 Creative Commons License 2007.11.20 0 0 209
Kérdésem lenne azokhoz akik tudják:
a panorama ablak az ugyanaz mint a fensterm?
panorama 2000 és 3000 k értékét alapból tudja valaki?
az is érdekelne, hogy a panorama minőségben hol van pl a rehauhoz, actualhoz, kömmerlighez képest?
nagyon köszi előre is!
r0226 Creative Commons License 2007.11.15 0 0 208
Jó kis reklámszöveget találtál ki. Olyan tvshop filingje volt:-)))
Előzmény: rozsagabor (207)
rozsagabor Creative Commons License 2007.11.15 0 0 207

Sziasztok!

 

Ha valakinek esetleg tudok segíteni ezzel...

 

Egy másik forumból copy-tam át...

 

Nálunk 1 hete cseréltek ablakot, erkélyajtót és egy bejárati ajtót. Annyira elégedet vagyok velük, hogy múszáj ezt megosztanom másokkal is. Egy hét alat az elfogyasztott gáz (cirkóval fűtűnk) fele alá csökkent.

 

Amikor előszőr kiszámolták mennyi lesz, akkor azt hittem, átverik magukat annyival kevesebb volt mint a többi ajánlat, de kiderült, hogy tényleg ennyivel kedvezőbb.

 

Mivel egy ismerősőm ajánlotta a minőségben nem kételkedettem, láttam a kész munkájukat. Az ablakok az alacsony ár ellenére nagyon jó minőségűek. Pl.: Az üveg alapból K=1.0-ás.

 

A szervezés is tökéletes volt. Itt tényleg ügyfélnek éreztem magam. Ki jöttek, felmérték, kiszámolták, megrendeltem. 4-5 hetes vállalási idejükhőz képest 3 hét után jelentkeztek, hogy a megrendelt ablakok megérkeztek és amennyiben kérem, előbb eltudják végezni az ablakcserét. Naná jöhetnek!!!

 

Az egész házban 2 nap alatt kicserélték az összes nyliászárót (17 db), felszerelték a párkányokat, redőnyőket. Elszállították a bontott cuccokat.

 

Kérésre az esztétikai helyreállítást is megszervezték volna 2 napon belül, de jött kőműves, festő stb. más miatt, ezért ezt nem kértük.

 

Miután minden rendben volt, átvettük a munkát és a végén fizetük ki a fentmaradó összeget. Előleget itt is kértek megrendeléskor, de azt mindenhol kérnek.

 

Üdv.

 

R. G.

 

Ja ha érdekel valakit a weboldaluk: www.ablakguru.hu

veen Creative Commons License 2007.10.08 0 0 206

hali

az üveg höszigetelésére vonatkozó értéket,az az a hő áteresztő képeségét-veszteséget

minél kisebb a k érték annál jobban szigetel az üveg,na és persze a profil,ablak,tégla stb

Előzmény: ozntia (205)
ozntia Creative Commons License 2007.09.18 0 0 205

Sziasztok,

 

3 rétegü üvegezésnél mit jelentenek a következők?  (Internorm ablak)

 

Uq=0,6W/m2 K   és Uw=0,92W/m2 K

Clarvoyant Creative Commons License 2007.09.05 0 0 204
Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata az ablakcentrum.hu ceggel?
Elore is megkoszonom annak aki leirja mik a tapasztalatai.

Udv.!
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.03 0 0 203
Igen
rokalepke Creative Commons License 2007.09.03 0 0 202
Sziasztok!
A premieresek szokták tartani a bevállalt 5-6 hetes szállítási határidőt?
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.02 0 0 201
Sziasztok!
Kömmerling 4 ever. Naponta ezt kell nézegetnem a cégnél.

Premier  Prim-line
Axióma Creative Commons License 2007.08.17 0 0 200
Ma lattam egy hirdetest, uj cegnevuk Bekas-Ablak, es a Viziorgona 4. mellett a Fust Milan 1-ben is van cimuk. Az email viszont (freemail-es...) meg mindig a regi, ott a nevuk hogy Pretz-Therm. Ez 3-4 even belul a harmadik nevuk, vagyis annyiadik vallalkozas, ugyhogy tegyen ezen infok birtokaban mindenki legjobb belatasa szerint. [Megj. Ettol meg egyes ablakokat megcsinalhatnak jol, de ovatosan foleg nagyobb penzekkel.]
Axióma Creative Commons License 2007.08.08 0 0 199
Minket a Pretz szivatott meg, de oriasi mertekben (raadasul a tulaj itt a mi varosunkban dolgozik hogy mondjam viragnyelven, egyenruhaskent). 1M-s rendelest nem sikerult neki az igerthez kepest 1 ho, a szerzodeshez kepest meg beirtvegso hataridore megcsinalni. Az eloleget meg nem adta vissza. Kene menni pereskedni, azert 50e nem kis penz amit zsebre vagott hamis szamlaval, plusz a tovabbi karunk (csuszas miatt orzes fizetese + dragabban sikerult rosszabb ablakot szerezni mivel nagyon gyorsan kellett). De tudtommal mar felszamoltatast elinditottak ellene 1 eve, ugyhogy sokra akkor se mennek vele:(
Előzmény: jeromoska (198)
jeromoska Creative Commons License 2007.08.08 0 0 198
ez 1korekt cég a ház legaláb 3 lakoja valoszinüleg szereti azt hiszem , lehet hogy tévedek. valoszinüleg a a pretz müvek somogy b 3ker fiokja itt békáson iskorektül dolgozik .sajnos meg erösiteni se,cáfolni nem tudom . a füst milán 1 ben lakokrolnem tudok hogy valaki vásárolt volna náluk. mindig idegencéget látok szerelni .pedig elég nagy divat az ablak csere a mi kis 10 emeletesünkben iss
Előzmény: Axióma (168)
jeromoska Creative Commons License 2007.08.08 0 0 197
1039 fust milán u 1 a duna felöli oldal
Előzmény: Axióma (168)
veen Creative Commons License 2007.07.03 0 0 196
igen
Előzmény: ozntia (195)
ozntia Creative Commons License 2007.07.02 0 0 195

>>ha tényleg van gyári áthidaló akkor az a fal teljes kereszmetszetén van

 

Ebből most arra lehet mégis csak következtetni, hogy ha belül van áthidaló akkor kívül is van?

 

Előzmény: veen (194)
veen Creative Commons License 2007.06.29 0 0 194

hali

ha tényleg van gyári áthidaló akkor az a fal teljes kereszmetszetén van,és tarja az ablak feleti fallat,szemöldöknek a redönytok külsö oldalát értem,és ha le esik az a sor tégla csak az áthidlóig fog le jönni,de ismétlem ez a ritkábbik eset.és csak ott fordul elő ahol ki sporolták az anyagott,de ott nem igen van beton áthidaló

Előzmény: ozntia (193)
ozntia Creative Commons License 2007.06.29 0 0 193

Igen, tegnap megnéztem jobban a dolgot és azt láttam, hogy a belső részen gyárilag öntött áthidaló van és a külső részen a redőnytok elötti részen a téglasor noha vizszintes, úgy van megoldva mint a boltíveknél.

Azt, hogy a redőnytok felett a külső részen van-e beton áthidaló vagy nincs, nem lehet látni a redőnytok fa részeitől.

Nagyon valószinünek tartom, hogy kívül nincs áthidaló és ha ablakcsere miatt a tok elötti sort "kiütném" akkor a felette lévő sorok is megindulnának.

 

Talán az lenne jó megoldás ha ablakcsere elött a tok elötti sort (talán ezt mondod szemöldöknek) és a felette lévő 2-3 sort kivennénk és betennénk egy áthidalót, és csak utána vennénk ki az abakot.

 

 

Előzmény: veen (192)
veen Creative Commons License 2007.06.29 0 0 192

hali

Találkoztam már minden félével,volt áthidalós,vagy anélküli,mindenesetre régen nem variáltak sokat, sok helyen valamiből ki alakitottak valami alapot a vakolatnak

és szinezés után már senkit nem érdekelt miből van a szemöldök,

Sajna felkell rá készülni hogy ha ki kerül a régi redőnytok akkor a szemöldök is le szakadhat

Előzmény: ozntia (191)
ozntia Creative Commons License 2007.06.27 0 0 191

 

Nekem is ismert az a jelenség, hogy erős szélben mozognak a függönyök.

A belső redőnytok helyére (is) mi is ablakot szeretnénk, mivel a régi redőnytok nem éppen szigetel, ami nem is csoda hiszen a belső fele egy léc keretre ragasztott 5mm-es farostlemez amit két rigli rögzit.

 

Ami feltünt nekem az az, hogy ha ezt az ajtót leveszem akkor a redőnytok vázán átlátok és ott téglasort látok.

 

Feltételezem, hogy a redőnytok felett belül beton áthidaló van, és remélem, hogy kívül is és nem az egy sor tégla tartja a külső részt.

Szeretném tudni, hogy régen ezt hogy oldották meg. Szoktak tenni kívülre is beton áthidalót?

 

A téglasor boltíveknél nagyon jól tart de vizszintesen rakva?

Előzmény: spécica (181)
veen Creative Commons License 2007.06.09 0 0 190

hali

fordulj az iparkamarához sokat tudnak segiteni,ami pedig a hideget illeti nincs ráhatása az üvegre,valószinü gyári hibás lehetet,vagy az ablakgyártónál voltak figyelmetlenek az üvegzésnél,de ennek semi közze a garanciához már rég kikellet volna cserélniük,ne hagyd magad. neked van igazad,ha mégse akkor is hisz te vagy a vevő,és a vevőnek mindig igaza van.(nálunk legalábbis)

Előzmény: Bukephallosz (189)
Bukephallosz Creative Commons License 2007.06.07 0 0 189

FA ablakot mert az talán 30évig jó lesz,nem úgy mint a FOS müanyag,

ami acélvázon van és elporlad 5-10év alatt...nem beszélve arról,

hogy acélváz miatt NEHÉZ,és ha sokáig nyitva van,lenyilallik,nehéz visszacsukni

(de én a német fémprofilokkal készült,máshol át nem vett selejt FEHÉR ABLAK

nyilászárókról beszélek,amelyeket egy VOK mellett épülö lakóparkocska helyett

rásóztak az 1.sz (ex KohnBéla) lakásszövetkezet panellakóira...természetesen mi lakók nem irtuk alá,

kijöttek a lakásszövetkezettöl 30éve komcsi állásban levö irodisták és ök irták alá (törvény?jog?Magyarországon?tündérmesékben)garanciális hibákat

máig ki nem javitva!pedig 3éve nyáron szerelték be,jött a minusz 20fokos tél és szétrepedt az üveg,kiszökött a védögáz!NEM JÖNNEK KI GARANCIÁLISAN (csak 5év)

MEGJAVITANI!"DAS JOGVÉDÖ/JOGBIZTOSÍTÓ"-höz fogok fordulni!

 

Előzmény: U.Sziszi (187)
Axióma Creative Commons License 2007.06.04 0 0 188
Mindketto tokeletesen parazaro, ha emiatt kerdes, nem fog befolyasolni az, hogy fa vagy nem a keret. Szelloztetes az, ami szamit (sokkal jobban, mint eddig megszoktatok, esetleg erzekelos resszellozo es/vagy gepi szellozes). Hasonloan figyelni a levegoigenyes cuccokra (gaztuzhely, nyilt kazan, cserepkalyha stb.), mert azoknal is tortenhetnek varatlan (es foleg veszelyes) valtozasok.
Előzmény: U.Sziszi (187)
U.Sziszi Creative Commons License 2007.06.04 0 0 187
Sziasztok! Nagy dilemmában vagyunk a párommal. Nyílászárókat szeretnénk csarélni egy vájog téglából épült házon. Van aki a műanyagot tanácsolja van aki a fát! Ti mit tanácsoltok esetleg indokot is írhatnátok hogy ne bánjuk meg a 700 ezer forintos beruházásunkat! Nagyon köszi
Vektor007 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 186

Hi!

Hát az 1.0-ás, és az 1.4-es ablak hőszigetelése között ippen 40% különbség van.

Szerintem számít!

A három és ötkamrás között több!

Szerintem ez is számít!

Ha magadnak csinálod, és nem 2 évre, vedd meg a jobbat. (150.000 nem olyan nagy különbség, mint a felsorolásod műszaki tartalmainak különbsége)

Üdv.: Veki

Előzmény: csapesz71 (185)
csapesz71 Creative Commons License 2007.05.09 0 0 185
Sziasztok Tanácsot szeretnék kérni. Ablakokat szeretnénk cserélni, most tartunk az ajánlatkérések fázisában, de már most tanácstalan vagyok. Az eddigi árajánlatok között van 150 000 !!! FT különbség (6 ablak és 1 erkélyajtó, redőny szúnyoghálóval, illtve beépítés), szerintetek ez normális. Mi alapján döntsek, mert a legolcsóbbal tuti van valami gond:) Eddig Veka , Brügmann, Gealan , Kömmerling premier prim-line , Intertec , Wymar , Deceuninck , Winhouse , Aluplast profilok vannak, van 3, illetve 5 kamrás, üveg is van 1,0 , 1,1, 1,4 es, ezt nem tudom, mennyire vegyem figyelembe, mennyivel jobb az 1,0 ás az 1,4 es nél? Szóval mire figyeljek? A tanácsokat előre is köszönöm:)
Cs.Lajos Creative Commons License 2007.05.07 0 0 184
üdv,szevasztok
Én csak annyit csak azt szeretném megkérdezni hogy már elmúlt a heloween?
Mindig tanultam valamit ebből a topikból.
veen Creative Commons License 2007.04.25 0 0 183

hali

A felsötokosredőnnyel nem leszbajod ha höszigetelt és ha jó minöségüt választasz

ne sajnáldrá a pénzt,vissza hozza az árát.és gyorsabb a helyre hozatal mint a másik  két varriácó

Előzmény: szocske_ (182)
szocske_ Creative Commons License 2007.04.22 0 0 182

szia!

 

Szóval redőny mindenképp lesz, csak van itt két lehetőség:

Régi ablak, régi redőny mindenképp repül.

Viszont lehet, hogy új, belső tokos (hőszigetelt tok, 4-5 cm nikecelféleséget tartalmaz) kerül a régi belső tok helyére, a másik lehetőség pedig az, hogy külső tokos redőnyt szerelünk fel.

Erről a hőszigetelt belső redőnytokról próbálok érdeklődni, de nincs túl sok embernek tapasztalata eddig. Nem is csoda: kb 2x az ára a külső tokosnak. Ellenben szebb, nincs kint tok, ami le is takarná az ablak felső 15-20 cm-ét.

Ezért is vetődött fel az az ötlet, ami az előző hozzászólásban is látható, hogy a külső tok 20 cm-ével felfelé meg kellene nagyobbítani az ablaknyílást, és akkor végeredményben külső tokos redőnnyel sem lenne kisebb az ablakom. A régi tok elejér nem nagy munka lebontani, mert az áthidaló fent van a régi tok fölött. Ellenben több kőműves munkával jár, így árban megintcsak közelítenék a belső tokos redőny dupla ára felé.

Előzmény: veen (179)
spécica Creative Commons License 2007.04.22 0 0 181

mi is így cseréltünk ablakot, hogy a redőnytok helyére is ablak került, vagyis nagyobb lett az üvegfelület, mint előtte. hát ég és föld  a különbség. hihetetlen volt, amikor a legnagyobb szélben meg sem rebbent a függöny. ez a régi redőnnyel lehetetlen volt. :)

egyébként lehetett volna kisebb az ablak, kb a redőnytok méretével, de akkor a kőművesnek fizettük volna ki a különbséget, amíg felfalaz és kijavítja kívűl-belül a toldást. akkor inkább legyen napfényesebb a szoba. :)

Előzmény: szocske_ (177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!