Keresés

Részletes keresés

róna Creative Commons License 2009.10.27 0 0 384
Köszi Mindenkinek!
Nem is az a baj, hogy az UPC nem enged, hanem a tájéloztatása egyszerűen szörnyű-
Feltettem emilben a kérdést, idézem:
A members.chello.hu/felhasznalo névre beállíthatom-e a frisen regisztrált domin nevemet. Ha igen szertném elkérni az első és másodlagos névszerver adatokat, s az IP címeket.
Gépi válasz azonnal magyarul s angolul: lényege megkapták levelem, ezt és ezt irtam: idézve fentiek.
2 nap elteltével új válasz, vették a megkeresést, válaszolni fognak (két nyelven)
Újabb két nap végleges válasz: "problémmal forduljak a domain szolgáltatóhoz, ők tudnak nekem segíteni".
Ennyit a problémakezelésről. Olyan szolgáltatótól, ahol a tárhely is része a fizetős csomagnak. Annyit legalább illett volna tudni a válasszal megbízott ügyfélszolgálatos munkatársank, hogy nem lehet. Vagy, hogy cégen belül mely kollégája kompetens ebben.

Egyébként tegnap óta, minden probléma megoldódott, a nextarhelytől igen kedves s korrekt választ kaptam, ami alapján én laikusként simán be tudtam állítani a paramétereket, s tegnap óta a feltöltést követően működik is minden. S a tárhely ráadásul ingyenes.
Meister Creative Commons License 2009.10.26 0 0 383
Az UPC jó eséllyel nem enged domain nevet, csak ilyen alkönyvtáras varázslást. Szóval igazából egy tárhelyszolgáltatónál (pl. as.hu ) kéne tárhelyet bérelned, és akkor arra lehet irányítani a domainodat.
Előzmény: róna (382)
róna Creative Commons License 2009.10.21 0 0 382
Köszi szépen, az UPC vel szót érteni kissé hosszadalmas, s közben annyi kiderült, hogy a http://www.selfseo.com/find_ip_address_of_a_website.php Ip cím kereső a tárhelyemnek nem ad meg IP címet, így feltehetően, mivel aldomain így nem is lesz. ? Nem tudom jól gondolom-e?
Próbálkozom más tárhellyel.
Előzmény: Rckbl (381)
Rckbl Creative Commons License 2009.10.21 0 0 381
Először az UPC-nél kérni kell, hogy a tárhelyre állítsák be a domain nevet, valamint el kell tőlük kérni a névszerverek adatait.
Szóval, mivel úgy is beszélni kell velük a domain tárhelyre állításával kapcsolatban, ezért ekkor kérd el a névszerver adatokat is.

Ha bármiben segíthetek még, vagy nem világos a dolog, akkor írj: hosting@hosting55.com

köszönöm!
Előzmény: róna (380)
róna Creative Commons License 2009.10.20 0 0 380

Névszerver beállításban szeretnék segitséget kérni!

Tárhelyem az UPC-nál van, s regisztráltattam egy domain nevet  *.com végződéssel, eddig percek alatt eljutottam, aktívált is lett domian, de a névszervert magamnak kéne beállítani.

kettő lehetőséget kinál fel bejegyzésre a rendszer: (Abrom kft nél regisztráltam)

ns1.dnszona.com

ns2.dnszona.com (úgy fest ezeket kéne változtani a webtárhelyhez irányitáshoz), de hogy az UPC -nél  a magadott adatokból mit kell beirjak, hogy az odairányitás megtörténjen nem tudom.

Az UPC csak a következő adatokat adta meg: SMTP szerver, POP-3 szerver, FTP szerver, s a webtárhely linkje http://members.upclive.u/gipsz.jakab (itt gyakorlatilag használható állapotú webolddal lenne, ide kéne hogy a domain név mutasson.

Meg tudná valaki mondani, hogy lehet a névszervereket ez alapján megadni.

Rckbl Creative Commons License 2009.10.19 0 0 379
A .eu és .com akciók után elindult a .hu akció! .hu domain név + tárhely, ingyenes szolgáltatások, 2 évre = 2.990 Ft http://www.hosting55.hu (bruttó ár!!!)
Előzmény: Rckbl (378)
Rckbl Creative Commons License 2009.10.04 0 0 378
Bár nem tárhely, de ehhez kapcsolódik: minden új .eu domain regisztráció október 30.-ig csak 750 Ft! További évek díja mindössze 3.290 Ft (áfával együtt!!!) http://hosting55.hu/
gzoli_ Creative Commons License 2009.09.21 0 0 377
Azért 100e query sok. Igazából a query nem biztos hogy select, így ha közben volt 1-2 insert/update/delete, akkor cache-elheti újra, és ha nagy a tábla, akkor már kicsit az is torzít rajta mert növekszik az IO terhelés. Igazából a query darabszáma könnyen limitálható, talán azért választották azt...
Gondolom felállítottak egy ésszerűnek tűnő szabály- és figyelőrendszert, amivel gazdaságosan tudják üzemeltetni a rendszerüket.
Előzmény: Meister (376)
Meister Creative Commons License 2009.09.13 0 0 376
A servage-n egy sima oldal is ki tudja akasztani. Meg a napi hit is limitálva van, nem is kicsit. Ráadás, hogy azt nem is napi szinten számolják, hanem nem is tudom milyen egységekben. Egyszer csináltam egy oldalt, aminek ott volt a backupja, és míg a rendes szervert újraindítottam, arra az egy órára oda akartam tolni a DNS-sel az oldalt. Erre 2 perc után le lett korlátozva. Szóval servage-nél nagy kamu az az 5000GB-os forgalmi limit, meg korlátlan tárhely, stb...

Egyébként a "hivatalos" szöveg a limitjeikről itt olvasható:
https://www.servage.net/wiki/Limits

Óránként 100.000 SQL-t mondanak, de ennek így eleve nincs is értelme, hiszen ha 100.000 lekérdezésed van, ami Primary key-t használ, az lófasz. Ellenben 100.000 olyan lekérdezés, ami file sort-ot használ (mysql alatt sokszor egy PK-ek mentén végrehajtott INNER JOIN is ilyen lesz, annyira fos adatbáziskezelő), akkor abba még a NASA teljes informatikai háttere is bele tudna rohadni.

Szóval ennek a limitnek így magában semmi értelme.

Egy WordPress oldalletöltés mondjuk kb. 30 query, szóval azzal óránként 3000 oldalletöltés környékén elérnéd a limitet.
Előzmény: gzoli_ (375)
gzoli_ Creative Commons License 2009.09.13 0 0 375
Mennyi query-nél akadtak ki? Mekkora SQL-ed volt?
Előzmény: Törölt nick (373)
gzoli_ Creative Commons License 2009.09.13 0 0 374
Na ne vicceljünk... Az egész oldal affilite oldal, valamint fizetni egy PR2-es oldalra kikerülésért? :)
Előzmény: LinkX (371)
LinkX Creative Commons License 2009.09.03 0 0 371
Tárhely szolgáltatóknak
Tárhely szolgáltatás reklámozása releváns oldalon.
Rckbl Creative Commons License 2009.08.27 0 0 370
200 domain és annak megfelelő tárhely 200x 16e ft / év
a korlátlan tárhely szolgáltatás 1 domain tárolását teszi lehetővé, és csak a laphoz tartozó dokumentumok, képek, videók, zenék tárolhatók rajta akkor, ha a lap tulajdonosa rendelkezik a képek/videók/zenék/szövegek forgalmazási/szerzői jogával.
Előzmény: gzoli_ (369)
gzoli_ Creative Commons License 2009.08.26 0 0 369
A korlátlan szóra harapnak még az emberek? Kicsit olyan marketing szagú, mert mindenkinek meg kell élnie valamiből. Általában külföldi szolgáltatók is csak az ésszerűség határáig korlátlanok, amint komolyabb rendszert viszel, visszakoznak. Ezt általában ki is hangsúlyozzák ÁSZF-ben... Ha pl. valaki 200 domainjével és annak megfelelő 100 tárhellyel, kb 70GB-al odaállítana, szerintem senki nem hostolná évi 16e Ft-ért, főleg ha még forgalmas oldalai is vannak.
1GB-ot sem használnak ki a legtöbben, átlag weboldal még 50-100 MB sincs.
gzoli_ Creative Commons License 2009.08.26 0 0 368
Igen, 6e Ft már nyereséges, DE nem havi számlázás mellett. Az egyik, hogy számlát minimum ajánlva illik feladni, a másik, hogy így is 12x380Ft körül maradna. Tehát kb 4500 Ft, és minden hónapban mehet postára feladni.
Előzmény: Rckbl (367)
Rckbl Creative Commons License 2009.08.22 0 0 367

Nem kötözködés, de számolj... lehet, hogy sima levélként megy a számla, úgy megmarad a zsebben még 200 Ft. Az 500 Ft az havidíj, azaz évente 6.000 ft-ról van szó, amit már te is nyereségesnek ítélsz:) Az igaz, hogy a magok száma tényleg nagyon sok!

 

Egyébként pedig elindítottam a legújabb szolgáltatásom: http://www.korlatlantarhely.eu

Előzmény: gzoli_ (366)
gzoli_ Creative Commons License 2009.08.22 0 0 366
Azért ez erősen kamu dolognak tűnik. Tehát van egy 8 processzoros géped, amit nagyon nem is építenek x86-osból, de tegyük fel. Akkor ha ez ilyen modern, van mindegyik processzorban 4 mag. Ez 32 szálú futást enged... szép, érdekelne a konfig, és hogy mennyiért lehet venni ilyet?
500 Ft/hó, és csak hó végén fizetni? Számoljunk! 270 Ft körül van egy postai ajánlott levél feladása, mert ugye számlát küldesz havonta, akkor marad 230 Ft nálad. persze azt figyelembe kell venni, hogy 500 Ft az bruttó, vagyis effektíve a 230-ból Te csak 184 Ft-ot tudhatsz magadénak. Persze, mint ügyes vállalkozó, számolsz az amortizációval is, és valamiből enned is kell... De miből? Cpanel licence?
Ha 8 processzoros géped van, akkor az valószínű rackes gép, ami minimum 4 unitos, ára kb. 40e Ft/hó a hostingja 100Mbit/s-re.

A fenti józan paraszti ésszel végigszámolt dolog teljesen irreális. 500 Ft-ot nem számláz ki senki, nincs értelme.

5000, 6000 Ft/év alatt nem éri meg senkinek szolgáltatni jelenlegi költségek, és teljesítménysűrűség mellett. Ennyiből lehet kihozni 1GB-ot...
Előzmény: Törölt nick (314)
np8421 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 365

Üdv!

 

Olyan fura kérdésem lenne, hogy ha rendelkezik itt valaki nagy sávszéles nettel és szüksége lenne FTP tárhelyre... max 5GB-ot felajánlanék korlátlan forgalommal természetesen, egy pár hónapra, hogy tesztelje nekem. Elméletileg 100MB/sec le fel megy rajta, de gondolom, aki kipróbálja úgy is látja majd mennyi az annyi...

Akit érdekel az ajánlat jelezze nekem: nagypety@mailbox.hu

Köszönöm...

apaszka Creative Commons License 2009.08.04 0 0 364
A téonlájn -ról nem tudtad fogadni a leveleimet,,,de a citromról talán?!
Előzmény: Meister (363)
Meister Creative Commons License 2009.08.04 0 0 363
Keress meg magánban, egy pár infó kellene még.
Előzmény: apaszka (361)
apaszka Creative Commons License 2009.08.04 0 0 362
Ez extrás nem?
Előzmény: kevindkny (291)
apaszka Creative Commons License 2009.08.04 0 0 361
Sziasztok!
Én egy olcsó tárhelyet keresnék,mert a free tárhelyem mostanában nem elérhető! A nextárhelynél vagyok,de nincsen olyan hét,hogy 1-2 napig ne lenne elérhető a honlapom! apaszka.hu ! közel 400 fős fórumom van,és kapom a telefonokat,hogy már megint nem megy!!!!
Évi 5000 forintot szánnék rá kb ,1 giga tárhely elég lenne,de valami normális szolgáltatást szeretnék!
Tudtok segíteni?
Meister Creative Commons License 2009.07.25 0 0 360
Banyek! A sajat cegedet legalabb reklamozd ugy, mintha a sajat ceged lenne.
Előzmény: LinkX (359)
LinkX Creative Commons License 2009.07.25 0 0 359
Én eddig a hostmonster-t próbáltam, még nem csalódtam bennük.
[url]www.bestoftarhely.info[/url]
Előzmény: r04 (355)
Meister Creative Commons License 2009.06.26 0 0 357
Mondjuk én tudok kiesés nélkül szolgáltatót váltani az ügyfeleimnek, még úgy is, ha azonnal kell, és nem 10 perc a TTL.
Ilyenkor a levelezés még napokig beeshet a régi szerverükre is, szóval ügyesen kell megoldani.
De az is tény, hogy aki hetente egy mailt fogad, az nem szokta igényelni ezt, mert ez nekem is több óra munka, meg neki is lehet nehéz, stb... És jól kell időzíteni.
De a több mint 2-3 órás leállás nem elfogadható.
Előzmény: averna140anni (356)
averna140anni Creative Commons License 2009.06.26 0 0 356
Íme egy újabb gyöngyszem az állandóan váltogató kuncsaft és jobbnál jobb ajánlatokat ígérő szolgáltató, és / vagy jellegű szakértelméről.

Teszem hozzá bizonyos esetekben a router tudnak DHCP-t és eláztal DNS-eket is megadni, de az igazi dolog a DNS szerverekben és azok frissülési elvében van. Nem ahogy azt megmagyarázzák...
r04 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 355
Kösz a tippet, a fentiekből melyiket ajánlod? Én eddig a tárhely.eu-t találtam, az elég jónak tűnik, ingyenes domain, cPanel, telepítés támogatás cms-ekehz. 12000-es csomaghoz még google adwords kupon is van.
Előzmény: LinkX (347)
averna140anni Creative Commons License 2009.06.25 0 0 354
Nem csak a cégekről hanem a kuncsaftokról is kellene egy "BAR" listát vezetni. Akik egyik helyről mennek másikra és nem fizetnek. Akár tárhely, de főleg domain szempontjából. Mivel azt könnyebben viszegeti ide-ode...

Senkinek sem jó ha a befektetett pénzbe oda lesz és nem fizetik ki a szolgáltatásokat.
Előzmény: nemethrx (353)
nemethrx Creative Commons License 2009.06.24 0 0 353
Kedves Meister, tényleg nem szoktam ide irni, ettől még bízom benne, hogy kommentem a témában releváns volt, ha tudsz más oldalt, ami magyar hostingokról megbízhatóságot közöl, akkor légyszi oszd meg velem, mert érdekelne... Szerintem jó kezdeményezés, sok a kókler cég...
Előzmény: Meister (349)
Rckbl Creative Commons License 2009.06.22 0 0 351
Teljesen jó árak. arra figyelj, hogy az olcsóbb csomagok, bár nagy tárhelyet adnak, de csak statikus tartalommal tudod őket feltölteni. pl. fórumot csak kiwi csomagban (16.800, júl. 1. után valószínűleg 17.500 Ft/év) vagy a felett tudsz üzemeltetni.

Ellenben vannak olyan szolgáltatók, akik kisebb tárhelyet szolgáltatnak de nem akadályozzák meg egy fórum üzemeltetését. Pl ha írsz egy privát üzenetet, akkor tudok javasolni ilyen dinamikus tárhelyet évente 3.900 Ft tól (bruttó ár), amire bármilyen dinamikus tartalmat feltölthetsz.

ilyen tartalom pl. egy fórum, egy joomla vagy wordpress tartalomkezelő, egy olvasók által is módosítható online naptár, egy webes kérdőív... stb stb

statikus tartalom pedig pl. egy egyszerű céges honlap, ahol a cég bemutatkozik, kapcsolati menüpontot ad meg, letöltésre kínálja a legújabb targonca pdf adatlapját, de a cég hírlevelére feliratkozási lehetőséget már nem ad.
Előzmény: Törölt nick (350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!