Keresés

Részletes keresés

wogci Creative Commons License 2018.03.24 0 0 2175

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni azokat akik jártak már szeptember közepén a Riviérán mennyire van még meleg.? Fürdésre napozásra? Ahogy néztem pont tavaly nem volt a legjobb idő, de általában milyen szokott lenni?

Régebben mindig szeptemberben mentünk nyaralni Spanyol vagy Olaszországba de itt még nem jártam.

Válaszotokat köszönöm!

Krisztina K Creative Commons License 2018.02.28 0 0 2174

Szia!
Cannes - Antibes irányba a 200-as busszal lehet menni, 1,5 eurós jeggyel, Monaco - Menton irányba pedig a 100-as busszal.

Nem vettünk tömbjegyet, pedig megérte volna (de ezt később vettem észre) ... de így sem volt egy nagy összeg.

 

Egyébként Cannesba vonattal mentünk (de az jóval drágább, kettőnknek 14 euró volt egy irányba - viszont sokkal gyorsabb), visszafelé jöttünk busszal, leszálltunk Antibesban.

 

Nekünk minden város nagyon tetszett, szerintem megérte átutazni.

 

Kár, hogy csak ilyen rövid időre utaztunk ...

Előzmény: noresz87 (2173)
noresz87 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 2173

Szia!

 

Köszi, ez is valami! :) Mindig vettetek jegyet vagy tömböt? Monacoba is busszal mentetek?

Cannes és Antibes hogy tetszett, megérte? Úgy láttam Antibes csak vonattal elérhető, jól láttam?

Előzmény: Krisztina K (2172)
Krisztina K Creative Commons License 2018.02.27 -1 0 2172

Szia!
Mi szombattól keddig voltunk kinn. Szombaton a szállás elfoglalása után megnéztük a karnevált (szuper volt).

Vasárnap elmentünk Cannesba, utána Antibesba. Hétfői program délelőtt Nizza, délután-este Monaco volt. Kedd délelőtt is Nizzát jártuk.

 

Sajnos nem tudok a kártyákban segíteni, mert mi vonaljegyekkel utaztunk.

 

Mivel mi rövid ideig voltunk, így csak sétáltunk és gyönyörködtünk a városokban.

 

Sokat nem tudtam segíteni :(

Előzmény: noresz87 (2171)
noresz87 Creative Commons License 2018.02.23 -2 0 2171

Szia!

Szuper, köszönöm. Hány napot voltál és mit néztél meg? :)

Olvastam a french riviera pass-ról és a Côte d'Azur kártyáról (sajnos április 2-ától lehet venni..), igazából kb. ugyanaz van benne, utóbbi azért jobb mert 6 nap alatt felhasználható a 3 napos bérlet, viszont előbbinél azt olvastam, hogy tartalmaz közlekedést is, de nem egyértelmű számomra, hogy ez hogy használható fel.

 

A másik a 15€-os heti bérlet, ha szombat délelőtt használom először, szombat délelőttig lesz érvényes ugye? Csak mert egy hétre mennék és akkor visszafelé is tudnék azzal menni a reptérre.

Fragonard (Grasse): van, ahol azt olvasom ingyenes, a pass-oknál viszont kint az ára

Île Sainte-Marguerite és Île Sainte Honorat: ha mindkettőre szeretnék menni, vissza kell menni a kikötőbe és onnan a másikra vagy megy hajó egyikről a másikra?

 

Köszönöm.

Előzmény: Krisztina K (2170)
Krisztina K Creative Commons License 2018.02.23 0 0 2170

Szia, én a hétvégén voltam ezen a részen, hátha tudok segíteni ...

Előzmény: noresz87 (2169)
noresz87 Creative Commons License 2018.02.22 -1 0 2169

Sziasztok!

 

Jár még erre valaki? Lenne pár kérdésem, amire nem találtam választ (vagy nem egyértelműt)! :)

Lizus11 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 2168

Köszi az infót!:-)

Előzmény: SAMCRO81 (2166)
SAMCRO81 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 2167

Pl rue Felix Pyat és környéke. Egy helyi ismerősömmel volt szerencsém arra járni. Kegyetlen!!! 

Előzmény: brigó001 (2164)
SAMCRO81 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 2166

Budapest-Marseille közvetlen járatot indít a Ryanair. A jegyeket februártól lehet megvenni. 

Giorgio Volli Creative Commons License 2017.11.13 0 0 2165

Lehet, hogy megis maradunk a "klasszikus" Francia Rivieranal...

 

Erdekelne nagyon Montpellier (meg jo arban levö szallast is talaltam/-tunk), de elrepülni Lyonba, utana atvonatozni Montpellierbe, ott pedig naponta közel egy (oda-vissza ket) orat tömegközlekedni a strandra, ez csaladdal kicsit maceras. Föleg, hogy nem tudnank tul sok idöt ott tölteni.

 

 

Előzmény: Giorgio Volli (2161)
brigó001 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 2164

Azért Marseilleben nem mindegy merre jár az ember, főleg este, de nappal is van ahova nem szívesen megy az ember gyalogosan. A Régi kikötő környéke és a délebbi rész jó, a többi felemás. Az északi részről nem is beszélve, arra vannak igazán csúnya helyek. 

Előzmény: szofi762 (2160)
Flower2000 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 2163

Mielőtt felmenne az ember az autópályára van egy arab negyed, ahol szegények laknak. Mi autóval mentünk egyszer át ott, elénk sétált az egyik, erre le kellett lassítani. A másik meg behajolt a fedél nélküli autónkba, az én ölemben kereste a táskát, ami persze nem volt ott, így elment a hapsi. Szóval ilyen helyeken vigyázni kell. Ez régen volt.

Előzmény: szofi762 (2160)
raulista Creative Commons License 2017.10.24 0 0 2162

Mi semmi veszélyeset nem tapasztaltunk.

Előzmény: m.adel (2158)
Giorgio Volli Creative Commons License 2017.10.24 0 0 2161

Montpellier-röl valakinek valami (hasonlo) elmenye?

 

Remelem, nyugis(abb) varos...

 

Nekünk anno (2007 + 2009) nem volt szerencsere semmi rossz elmenyünk sem Nizzarol, sem pedig Cannes-rol.

 

 

Előzmény: m.adel (2158)
szofi762 Creative Commons License 2017.10.24 0 2 2160

Ez biztos Nizzában történt??? Milyen környékre sikerült betévedniük?

Mi Marseillbe járunk vissza minden évben, ami "állítólag sokkal veszélyesebb" de még ott sem tapasztaltam soha ilyet, vagy bármi hasonlót...

Előzmény: m.adel (2158)
Flower2000 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 2159

Vannak veszélyes részei, de azokat kerülni kell. Óvatosnak kell lenni és vigyázni magunkra és értékeinkre. Tömegbe nem ajánlatos menni. De én is fogok menni oda nemsokára, ha tényleg veszélyes lenne nem mennék.

Előzmény: m.adel (2158)
m.adel Creative Commons License 2017.10.24 0 0 2158

Sziasztok!
Jövő nyáron Nizzába készülünk néhány napra. Azonban hétvégén találkoztam egy párral, akik voltak kint és azt mondják, hogy ők veszélyes városnak tartják. Velük az történt, hogy autóval voltak, és a lányt ki akarták rángatni az ülésből, bár az is lehet hogy ki akarták rabolni őket, de sikerült elhajtaniuk. Ezen kívül nekik minden ismerősükkel történt valami bűncselekmény, akik arra jártak. Mi a véleményetek a biztonságról?

Giorgio Volli Creative Commons License 2017.10.24 0 0 2157

Ha lesz ebböl az egeszböl valami, akkor az a verzio jatszik be, hogy repülövel (easyJet) utazunk Lyonig, onnan pedig vonattal (TGV) tovabb.

 

Ha jol összehangolja az ember, barati arban meg lehet uszni az utazast. (Lyonba kene visszautra egy ejszakara tranzit-szallas.)

 

A szallast (apartman) lenne jo valahol 75 €/nap körüli arban tartani.

 

Most eppen Montpellier-n agyalunk... (De megnezem az altalad ajanlott helyet is.)

 

Ott jart mar valaki mostansag?

Előzmény: brigó001 (2156)
brigó001 Creative Commons License 2017.10.24 0 0 2156

La Ciotat szerintem családbarátabb hely, gyönyörű, imádom. Aldi, Carrefour van. Leboncoin (helyi Jófogás oldal) egyik ajánlata : 

Előzmény: Giorgio Volli (2140)
Giorgio Volli Creative Commons License 2017.10.21 0 0 2155

Meggondolandó ez a verzió is.

 

Az easyJettel valóban jó árban el lehet jutni Lyonba.

 

TGV-vel még nem utaztam/-tunk, biztosan egy élmény lehet.

 

Csak jól össze kell hangolni a dolgokat (repülő + vonat).

 

Mondjuk, így már akár Montpellier-t is meg lehet célozni.

 

Szintén érdekelne...

 

Ott járt már valaki? :-)

Előzmény: szofi762 (2152)
brigó001 Creative Commons License 2017.10.20 0 1 2154

Ha nagy hajóval érkeztek Marseillebe akkor lehet fent az északi kikötőben fogtok kikötni, arra ahol a teherhajók, na az tényleg nincs túl közel, több mint 5km a Jolietteig. Ha minden igaz ki kell sétálni a kikötőből és a Littoraltól a 35-ös busszal tudtok a Jolietteig eljutni. Onnan pár perc séta a katedrális, majd ott van szemben a part felől a Mucem és innen van átjáró a Fort Saint Jeanhoz, innen pedig le lehet sétálni a Régi kikötőbe (Vieux Port).  A Katalán part amire gondolsz egy kisebb strand, strandolni már akkor nem tudtok, egyébként a Prado felkapottabb (ha viszont egyszer a Prado felé jártok a Borely parkot is érdemes megnézni és a másik kedvencem a Parc du 26éme Centenaire). Nekem is a Frioul szigetcsoporton lévő kis öblök jönnek be strandolni, ha mentek majd egyszer If várához. Ha metróztok a Természetrajzi Múzeumot is érdemes útbaejteni és amikor egyszer több időtök lesz Callelongue környékét is. 

Előzmény: Akoka25 (2139)
szofi762 Creative Commons License 2017.10.20 0 1 2153

Nincs az olyan messze, közlekednek buszok is arra, a Joliette megállót célozd meg, onnan van metró, villamos is. de mi onnan már be is sétáltunk a  kikötő felé. A katedrálistól ami a MUCEM mögött van már nem is szabad tömegközlekedni csak sétálni, nagyon szép a látvány. Ahová mindenképp menjetek fel a busszal az a Notre Dame de la garde bazilika fent a hegyen. A kikötőből indul a busz. Érdemes venni egy napijegyet, nem emlékszem pontosan de 5-6 euro körül van. Akkor végigmehettek a parton a Prado felé, nagyon szép rész az is, bár nekem a látvány szebb a parton mint maguk a  strandok. Amit mondasz az a "Catalans", az első és legzsúfoltabb öböl, elég pici, legalább a "Plage du Prophete"-ig menjetek tovább, a Kennedy Corniche panorámáját ne hagyjátok ki és szálljatok le a Vallon des Auffes öbölnél.

 

Mi nagyon szeretjük a  Noailles Metro megálló mögötti utcákban lévő piacot (Capucins / Rue Aubagne környéke), na meg a Panier sem marad ki soha!

Előzmény: Akoka25 (2139)
szofi762 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2152

Még egy tipp: Mi úgy mentünk 2x is hogy hogy Bp- Lyon Easyjettel (idén 28 000,- volt kettőnknek a retúr jegy) és onnan TGV Marseille max. 2 óra. Közben leszállhatsz Avignonban vagy Aix-en-ben!

Előzmény: Giorgio Volli (2145)
suirebit Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2151

JMK-ATH viszont szívóztak a méreten- csak az olyan csomagokkal amik messziről látszódtak hogy nem férnek be  a méretezőbe  , de máskülönben szerintem is rendben van 

Előzmény: neomedia (2148)
szofi762 Creative Commons License 2017.10.20 -1 0 2150

Ez jó, pont a múlt hétvégén néztük a Catania repterén hogy mi lehet ez a  Volotea, 3 járata volt kiírva mindegyik durva késéssel (2-3 órás)....  De hozzá kell tennem aznap mi járatunk (ryanair) is késett 3 órát!

Előzmény: neomedia (2148)
szofi762 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2149

Mi idén júniusban jártunk arra utoljára, most csak 1 napot töltöttünk a városban mert egy egy hetes Provence/ Verdun kanyon körúton voltunk, de de nagyon szeretjük Marseillet, nem tudtuk kihagyni, az elmúlt 5 évben minden évben visszatértünk. Sosem volt problémánk a biztonsággal, pedig rengeteget ténferegtünk össze vissza a városban, késő este is. Apartmant nem tudok mert mindig hotelben szálltunk meg.

A városnak több jó strandja is van, bár amik közvetlen a közelben vannak és busszal elérhetők azok nem a legszebb strandok, szerintem.  Frioul szigetén van pl. több nagyon szép kis öböl, hajóval a If várával össze lehet kötni. Aztán egy nagy túra Luminy-től (21-es busz) a Sugiton öböl, de csodálatosan szép. Egyszerűbben elérhető busszal a l'Estaque strandja, kristálytiszta víz, de elég zsúfolt tud lenne.

 

Viszont ha gyerekekkel lesztek elgondolkoznék azon hogy ne egy nagyvárosban töltsem a hetet hanem egy kisebb településen. Bandolban 2 éjszakát aludtunk, nagyon jól kiépült település, szép strandokkal, bájos kis kikötővel + nagy vitorláskikötővel. étterem, bárok, piac, van minden. Mellette Sanary sur Mer is nagyon aranyos, ezek olcsóbb helyek mint Cassis, legalábbis szállás tekintetében.

Előzmény: Giorgio Volli (2140)
neomedia Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2148

volotea nekem jo es pontos volt, kezipoggyaszokkal nem foglalkoztak, menetrend valtozasrol rogton jott mail

Előzmény: Giorgio Volli (2145)
Giorgio Volli Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2147

Az említett "helyi lakos" nem tud jó árban és biztonságos helyen levő kiadó apartmant?

 

Most kezdtem el nézegetni őket, még nagyon az elején vagyok mindennek...

 

Egy kis szellemi kikapcsolódás számomra az utazás-tervezés.

 

Ha meg is valósul, az az igazi öröm. :-)

Előzmény: Flower2000 (2141)
Giorgio Volli Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2146

Köszi az infót/tippeket!

Előzmény: Flower2000 (2141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!