Keresés

Részletes keresés

kormányzó Creative Commons License 2006.04.13 0 0 27
Sziasztok .
Csak pár sort olvastam , de bőven elég , nyugodtan írd le , ide a praktikáidat , ártani nem ártasz . Még visszajövök !!
Előzmény: anibaba73 (26)
anibaba73 Creative Commons License 2006.04.13 0 0 26

Kedves Hozzászólók,

teljesen véletlenül találtam erre az oldalra, igazából nem is állt szándékomban hozzászólni, de olyan lehangolónak találtam a lapot, hogy talán pár sort mégis megengedek, legföljebb áttekertek felette. Lehet, hogy a borusabb hangulathoz a tél is hozzájárul, de mindenkinek magán múlik, hogy mennyire engedi az életet átrobogni magán. Nem okvetelnül kell hagyni! Hiszem, hogy mi is tudunk fordítani a sorsunkon. Szeretnétek fiatalodni, jobb kedvűek, ne adj isten csinosabbak lenni? Én már találtam egy remek módszert, ami a gondolataimat és a tetteimet is pozitív irányba viszi. Ha gondoljátok szívesen megosztom veletek is. A pizo@freestart.hu címen hagyhattok üzenetet, ha valakit érdekel az én trükköm. Üdv. Mindenkinek A.

yucyka Creative Commons License 2005.12.06 0 0 25

Igen ,konkrétan arra a rideg időszakra gondoltam amikor megszületünk,hirtelen pofon vág a hideg,a kiabálás,stb.

 

Igen vannak idős emberek akiknek megadatik a szép elmulás.De én munkámból kifolyólag sok időskori tragédiával szembesülök és nagyon elkeseritő,hogy nem tudunk a helyzettel mitkezdeni.

homewards Creative Commons License 2005.12.05 0 0 24
WEÖRES SÁNDOR: ÖREGEK

"Kodály Zoltán mesternek"


Oly árvák õk mind, az öregek.

Az ablakból néha elnézem õket,
hogy vacogó szélben, gallyal hátukon
mint cipekednek hazafelé --
vagy tikkadt nyárban, a tornácon
hogy üldögélnek a napsugárban --
vagy téli estén, kályha mellett
hogyan alusznak jóízüen --
nyujtott tenyérrel a templom elõtt
úgy állnak búsan, csüggeteg,
mint hervadt õszi levelek
a sárga porban.
És ha az utcán bottal bandukolnak,
idegenül néz a napsugár is
és oly furcsán mondja minden ember:
"Jónapot, bácsi."

A nyári Nap,
a téli hó,
õszi levél,
tavaszi friss virág
mind azt dalolja az õ fülükbe:
"Élet-katlanban régi étek,
élet-szekéren régi szalma,
élet-gyertyán lefolyt viasz:
téged megettek,
téged leszórtak,
te már elégtél:
mehetsz aludni..."

Olyanok õk,
mint ki utazni készül
és már csomagol.

És néha, hogyha agg kezük
játszik egy szõke gyerekfejen,
tán fáj, ha érzik,
hogy e két kézre,
dolgos kezekre,
áldó kezekre
senkinek sincsen szüksége többé.

És rabok õk már,
egykedvü, álmos, leláncolt rabok:
hetven nehéz év a békó karjukon,
hetven év bûne, baja, bánata --
hetven nehéz évtõl leláncolva várják
egy jóságos kéz,
rettenetes kéz,
ellentmondást nem tûrõ kéz
parancsszavát:

"No gyere, tedd le."
gabicus-kusz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 23
Ja, sokan felnek az egyedullettol. Azert, ha normalis szuloi hatterrel nosz fel, annyira nem vagy egyedul az elet kezdeten. Te vagy a sztar, a megszuletett gyermek.:) Bar, ha maga a szuletes traumajara gondolunk, amikor kikerulsz a jomeleg mehbol, a szuk szulocsatornan keresztul arra a zord, hideg helyre, ahol egyetlen, joesetben ketto hang ismeros szamodra...
Az idos kor egy kicsit rajtad is mulik. Nagymamam videken el, kicsi faluban. Mar 7 dediunokaja van az orszag tobb felen, s mindig hazajarunk hozza, mert annyira szep gyermekkort adott nekunk, pedig NAGYON rosszak voltunk.
Előzmény: yucyka (22)
yucyka Creative Commons License 2005.12.04 0 0 22
Mégis ha belegondolsz akkor mégis inkább az egyedülléttöl félnek inkább az emberek.Egyedül vagy amikor megszületsz,egyedül amikor meghalsz.Szerintem ez a legnehezebb az életben,a kezdet és a vég.
gabicus-kusz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 21
Igen, asszem ez igaz, ha az embernek van 'folytatasa' (gyermekei), szereto csaladja, talan mindent at lehet veszelni.
Remarque azt irta, hogy oreg, aki mar nem tud szeretni...
Előzmény: yucyka (20)
yucyka Creative Commons License 2005.12.04 0 0 20

Én átértékeltem tavaly az élet értelmét.44 éves vagyok ,a férjem mozgásszervi beteg 20 éve(a betegek legrosszabb tulajdonságaival)a gyerekem tavaly egy szörnyü kórral küzdött meg amiben mi is melette álltunk és állunk.

Most mégis ugy érzem ,hogy szeretek élni,vidáman veszem a kanyarokat,mert csak az igazán fontos dolgokkal foglalkozunk,könnyü örömet szereznünk egymásnak,és igy nem félünk az öregségtől,inkább minden napot megköszönünk egymásnak.

gabicus-kusz Creative Commons License 2005.12.04 0 0 19
En nem a megoregedestol, nem is a vegtol felek, hanem a betegsegtol, s a haldoklastol... igen, a fizikai szenvedestol. Lattatok a 24 ora cimu sorozat 3. szeriait, ahol egy biologiai fegyvert vetnek be. Virust eresztenek egy hotel epuleteben, ami orakig tarto szenvedessel jaro halalt okoz. A CTU ongyilkos pirulakat adott a megfertozotteknek. Nem iteltem el... Jaaa, bocs az elkanyarodasert.
homewards Creative Commons License 2005.12.04 0 0 18
Ezt a ritka szép és szívszorító verset Bertók László írta 20 évvel ezelőtt, az 50. születésnapjára. Amúgy éppen holnapután lesz 70 éves. Olvassátok el! Megéri...

Platón benéz az ablakon

A visszavert fény évszaka,
Platón benéz az ablakon,
kezében ásó és kapa,
csodálkozik, hogy itt lakom.

Mondanám, hogy rögtön megyek,
lehetnék még jó asztalos,
de megbénít a döbbenet,
silány tükörré foncsoroz.

Mondanám, hogy nem én vagyok,
bűnössé tett a félelem,
hátam mögött a lét dadog,
előttem a történelem.

Mondanám, hogy nincsen remény,
hogy maholnap ötven leszek,
s ami árnyékból költemény,
a valóságban egyszeregy.

Mondanám, hogy akkor mi van,
miért jobb, aki boldogabb,
s ha a varázs anyagtalan,
mire emlékszik az anyag?

Mondanám, hogy egyébiránt,
hogy vártam már, hogy jónapot,
de minden sorvég rímbe ránt,
csak hazudnék, csak hallgatok.
Sancho_ Creative Commons License 2005.10.21 0 0 17
Igen, valaminek vége.
Előzmény: Susannah Dean (15)
borborbála Creative Commons License 2005.10.16 0 0 16

Nade nekünk van/lesz internetünk!! :)

A régi nagymamáknak nem volt... és azok az unokák vagy szaladoztak körülöttük vagy nem.

 

Előzmény: magdusom (13)
Susannah Dean Creative Commons License 2005.10.09 0 0 15

Ez - számomra - amolyan elmélkedős, néha szomorkás topik. Nem a fizikai öregségről szól, inkább a Világból való kiöregedésről, a szánalomról, a tehetetlenséről, a megértésről, belenyugvásról.

vagy hogy eszembe jutott egy 25 évvel ezelőtti szerelmem, és többé már nem lesz olyan

 

Vége igaz? Most már nem a jövőt, hanem a múltat kell élvezni. Na meg egy kicsit a jelent...: )

Előzmény: Sancho_ (8)
magdusom Creative Commons License 2005.10.06 0 0 14
de most vidám és könnyű a szivecském,olyan szép katalógust nézegetek a "Schafer Boutique " sok szép és hasznos dolog van benne-csak kicsit drága...
magdusom Creative Commons License 2005.10.06 0 0 13
hát az bizonyos "igazi" öregségre gondoltam,amikor már csak ülünk ölbe ejtett kézzel.... és nem szaladgál körülöttünk -gyerek,unoka,dédunoka,ükunoka-mert az ország másik végében lakik,dolgozik ....
Előzmény: borborbála (12)
borborbála Creative Commons License 2005.10.05 0 0 12

Még ezt meg akartam kérdezni: mire írod, hogy

 

"csak szerintem nem lesz olyan szép mint dédanyáink és nagyanyáink idejében"?

Előzmény: magdusom (6)
magdusom Creative Commons License 2005.10.04 0 0 11
Az idő múlását.....?,hát nem egyformán....néha nagyon fájdalmasan----amikor gonosz és lenéző módon ,mondják " és a mami"vagy amikor nevet a szeme és azt mondja-"na mi van öreganyám"hát,..
Előzmény: Sancho_ (8)
magdusom Creative Commons License 2005.10.04 0 0 10
 Sajnos nem tudunk minden vonatra felszállni-a bajság az,hogy ezüstösen jönnek elő" azok a vonatok"
Előzmény: borborbála (9)
borborbála Creative Commons License 2005.10.04 0 0 9

Jobb lesz,? kösz a biztatást :)

 

Addig el kell még jutnom.. néha egész jó.

 

Lehet hogy nem is a kor bánt igazán, vagy nem csak, hanem azok a dolgok, amelyeket elveszítek, a vonatok amelyeket hagyok elmenni, a saját hibámból, figyelmetlenségből, lustaságból.

Amit a sors elvesz - az "rendben".

Előzmény: magdusom (6)
Sancho_ Creative Commons License 2005.10.03 0 0 8
Nem, nem kell verset írni.
Ez - számomra - amolyan elmélkedős, néha szomorkás topik. Nem a fizikai öregségről szól, inkább a Világból való kiöregedésről, a szánalomról, a tehetetlenséről, a megértésről, belenyugvásról.

Szokták mondani: aki nem akar megöregedni, haljon meg fiatalon...N ennyire azért nem vagyok elhivatott. Csak néha nincs hová elmondani, hogy kirúgtak holmi "fiatalok" miatt, vagy hogy eszembe jutott egy 25 évvel ezelőtti szerelmem, és többé már nem lesz olyan....

Szóval mindenféle.
Hogy mikor hogyan éljük meg az idő múlását.

Előzmény: AliceCsodaországban (3)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.10.03 0 0 7
Már én sem lázadozom, sőt magától a haláltól sem félek, csak az oda vezető úttól, nem szeretnék magatehetetlen lenni avagy hosszú ideig fájdalmakkal viaskodni, sajna nem vagyok egy erős jellem... ez az egyetlen bajom. Éppen ma takarítottam, hát netuddmeg, ezelőtt 5 évvel még dalolva végigszaladtam a házon, most mege gy szint után (3 szintes a ház, 150 nm) alig birok mozogni.... na de a holnapi szél holnap fog fujni nem igaz?
Előzmény: magdusom (5)
magdusom Creative Commons License 2005.10.03 0 0 6
Szia,szia! Ne félj,sokkal jobb és szebb félelem nélkül várni valamire-ami menthetetlenül eljön, mert eljön,csak szerintem em lesz olyan szép mint dédanyáink és nagyanyáink idjében.
Előzmény: borborbála (4)
magdusom Creative Commons License 2005.10.03 0 0 5
Sziasztok! A másolás nekem sem megy!Nyugodt vagyok és bölcsen hallgatok-néha-valahol megbékéltem az őszhajammal,+kilókkal,a lábfájással-pedig kb 5 éve még a Mecsekben túráztunk viszonylag enhéz hátizsákkal és sok-sok ifjú emberkével-mostanában kemény derékfájással és még csak 55 leszek október közepén.Még akarom érezni az éveket, pedig itt dörömbölnek és csak reménykedek,hogy szelid ezüstös évekkel találkozom majd,igen,igen
Előzmény: AliceCsodaországban (3)
borborbála Creative Commons License 2005.10.03 0 0 4

Én ugyan szemüveges vagyok gyerekkorom óta, de most meg másik is kell :)) még csak 46 vagyok..még csak ismerkedem az érzéssel, azaz hát mondjuk ki, félek az öregségtől na :(

 

Azzal szoktam vigasztalni magam, hogy nem feledékenyebb és lassúbb vagyok, csak bölcsebb és az agyam már válogat. (ennek valóságtartalmát ne firtassuk, hétfő reggel van, épp elég baj az :)

 

 

Előzmény: AliceCsodaországban (3)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.10.01 0 0 3

Ide verset kell becopyzni?

Mert az nem a kenyerem sajnos.

Viszont az öregségről már van véleményem - én még nem vagyok öreg, csak éppen sejtem milyen lesz pontosan. Ahogyan az ember teste maga ellen fordul. Én amúgy egy makkegészséges lény volnék, kórházban még nem voltam, inflenzás sem voltam, náthás legutóbb 1992-ben emésztésem köszöni rendben, bár fiatalkori karcsúságom rég a múlté, de az orvosi tábla szerint túlsúlyos sem vagyok... viszont: már nem látok szemüveg nélkül (én a valaha sasszemű), valamim mindig fáj hol kicsit hol jobban hol - egyelőre még hálistennek csak ritkán - kibírhatatlanul , egyre rövidebb távokat bírok gyalogolni anélkül, hogy ne égne a talpam, van már bütyköm, volt átmenetileg magas cukrom (azóta már le kellett mondanom az édességekről is) , egyáltalán minden nap közelebb visz ahhoz, hogy már csak az agyam maradjon épen... az agyam? Hiszen időről időre nem jutnak eszembe alapvető kifejezések, elfelejtem, hogy ez az illető aki nekem olyan szívélyesen köszön ki a fene lehet (félóra mulva eszembe jut)  és még sorolhatnám... és még csak 57 leszek okt közepén...

 

Viszont pillanatnyilag flegma és nyugodt vagyok mint egy budhista szerzetes - ez is valami... :-)))

Elizabeth Creative Commons License 2005.09.25 0 0 2
Gergely Ágnes: Szeretek várni rád

Eső kering az utcán, s idebent
a lámpa körül gyűrűzik a csend,
ahogy ülök és várlak.
Nincs más világ: magamba búvom el.
Ilyenkor nem hiszem, hogy látni kell,
ilyenkor óriás vagyok,
aki elég magának,
lebegek fönn, a csont-palack felett
és az sem érdekel,
hogy kerek szemmel figyelnek a tárgyak.

Ülök és várlak.
Mióta várok így?

Emlékszem, meggyűltek az évek,
feltornyosult a megvárattatás,
közben mosoly fürösztgetett, közelség,
jó szó, szívesség és kézfogás,
lassanként gyanús lettem önmagamnak
s előrebukván a jövő felé
(hogy ki jön még és ki az, aki nem jön)
belémfagyott a maradék lehellet
és meggyűlöltem, akit várni kellett –

és most eszméletem hideg falára
kikönyökölve nézek innét,
s mint az igazi boldogok,
a tétovázó ifjúságra
s a lépteidre gondolok.

Te vagy bennem a bizonyosság,
az önvédelem és a gőg,
a különbség, az azonosság,
a fejtartás mások előtt.
Ha jössz, a padló is megéled,
körvonalat kap a világ,
a tárgyak előrefeszülnek,
türelmük szétveti az ajtót,
lebiccenő fejem fölött
a lámpa lélegző virág,
jaj, nézd, hogy szeretek,
szeretek várni rád,

nézd, én, az egykori csavargó,
hogy ülök itt, nyugalmi lázban,
e mozdulatlan mozdulásban,
ülök és várlak, várlak –
állj meg! egy perccel előbb, mint belépsz,
még felmutatlak a világnak.

 

 

Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.09.07 0 0 1
Szép esténk lesz, ha egyszer majd megöregszünk, sose veszekszünk, ülünk a kandallónál, s fogjuk, egymás kezét....."
Sancho_ Creative Commons License 2005.09.06 0 0 0
Közeli helyeken, dombokon, hegyeken,
kibelezett kőbányák üregében.
Közeli helyeken, dombokon, hegyeken,
Most is visszhangzik a léptem.
Itt ül az idő a nyakamon,
Kifogy az út a lábam alól.
Akkor is megyek, ha nem akarok!
Ha nem kisér senki utamon.
Arcom mossa eső és szárítja a szél.
Az ember mindíg jobbat remél.
Porból lettem s porrá leszek,
Félek, hogy a ködbe veszek.
Közeli helyeken, dombokon, hegyeken,
Kibelezett kőbányák üregében.
Közeli helyeken, dombokon, hegyeken,
Most is visszhangzik a léptem.
Itt ül az idő a nyakamon,
Kifogy az út a lábam alól.
Akkor is megyek, ha nem akarok!
Ha nem kisér senki utamon.
Arcom mossa eső és szárítja a szél.
Az ember mindíg jobbat remél.
Porból lettem s porrá leszek,
Félek, hogy a ködbe veszek.
Itt ül az idő a nyakamon,
Kifogy az út a lábam alól.
Akkor is megyek, ha nem akarok!
Ha nem kisér senki utamon.
Arcom mossa eső és szárítja a szél.
Az ember mindíg jobbat remél.
Porból lettem s porrá leszek,
Félek, hogy a ködbe veszek.
Előzmény: Sancho_ (-)
Sancho_ Creative Commons License 2005.09.06 0 0 topiknyitó
Legyen az első (De nem csak idézet, bármilyen gondolat jöhet.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!