Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11159
az en hanyosaim ugy hanytak a dvdtol, mint a lakodalmas kutya, nekunk emiatt nincs. (es orulok, hogy nem epittettuk be anno, hanem kolcsonkertunk egyet kiprobalni)
Előzmény: zoramegmira (11153)
jazmine35 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11158

Kölcsönzöm könyvtárból :)

Előzmény: zoramegmira (11157)
zoramegmira Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11157

Igen, a Masztahegy nálunk is megy:). Ezeket hol lehet megszerezni?

Előzmény: jazmine35 (11156)
jazmine35 Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11156

A dvd-t még nem próbáltam ki, lusta voltam összerakni (nem beépített, csak hordozható); viszont nálunk nagy változást hoztak a mesejátékok, nagyon sok jó van, halom magyar népmesés, Süsü, Csiribi, Mirr-murr, Csetényi Anikónak pár stb. (tényleg, felajánlok egy Maszathegyet és egy Minden egér szereti a sajtot); egy pisszenés nincs, ha mégis, megfenyegetm őket a Maszatheggyel ;) (ami nekem amúgy nagyon tetszik).

Előzmény: zoramegmira (11153)
zoramegmira Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11155

Nekem most az iskola a nagy váltás, itt szigorúbb a hiányzás, azaz nem is lehet. Azovi azért lazább volt, így visszafel tekintve! Kicsit visszasírom:). Úgyhogy használd ki, hogy nem kell olyan koránra menni, és azért még lehet lazulni:). Mekkora a nagy?

 

Előzmény: Nemlajos (11154)
Nemlajos Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11154

Ne is mondd, nekem a nagy kezdte most az ovit, hát siratom a boldog éveket, mikor mindegy volt, hogy január vagy június, szerda vagy szombat, most majd minden hétköznap mehetek hóban, fagyban, sárban, esőben, kánikulában az oviba délelőtt és délután, egy gyerek a hátamon, egy-egy a kezemen...

Most jött el a pillanat, hogy nem tudom elképzelni a negyediket kis korkülönbséggel:(

 

Két ülés közé ülni:

Ha rám hallgatsz, és középre is be tudod kötni a gyerekülést, akkor a felnőtt szélre ül, sokkal kényelmesebben elfér, mint bepréselődni középre.

Nagy valószínűséggel össze kell húzódni, míg rácsukják az ajtót:) de aztán szét lehet folyni a megmaradt helyre:)

Előzmény: zoramegmira (11150)
zoramegmira Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11153

Hát nekem nagyon könnyebbség, ha a másfél-2 órát nem üvöltik végig, és nem kell 4x megállnom, úgyhogy szar anya vagyok, és dvd-znek, én meg kisimult arccal érkezem meg vezetés után.:) Én vezetek, nem a férj, nagyon sokszor egyedül. Évekig ellenálltam, éneklés, zene, játék, pötyi, de hányingere van a nagynak ha bogarászik, és a kicsit is felhergeli a sírással. Gondolom ez korfüggő is, még nem tudnak olvasni, és 3,5 év van köztük, csak a játszótéren meg a kádban tudnak együtt játszani. 

Egyik ovisanyuka 4 gyerekkel Opel kisbuszt vett, ők abban férnek el, én félnék a parkolásnál.

Nekünk is hasonló van, mint a Honda Jazz, Nissan Note. 

franciacsibe Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11152

En meg Renault-t pont nem vennek :-PPP megbizhatosag miatt, bar az Espace egy fokkal jobb mint a Scenic.

De kicsi az is, mindketto, bar 3 gyerekhez meg jo, mi 4-hez kerestunk, es ezekkel az a baj hogy ha 7 uleses nincs csomagtarto... En meg 7 _rendes_ ulest szerettem volna (sokszor 2 ezer km-en at ulnek benne!) plusz csomagtartot :) Vegul egy Peugeot 807-et vettunk, ez arban meg belefert (persze nem ujonnan), meg nem kisbusz vagy ilyesmi, a fogyasztasa is okes, es nagyon szeretem, tagas, rendes ulesek minden gyereknek, nekem tukor kulon hogy vezetes kozben felugyeljem oket ;) es oldalt toloajtok igy nem kapok szivbajt minden ki es beszallasuknal hogy megint mibe vagjak bele az ajtot :)
En a dvd-nek az autoban sem vagyok hive igazan, mondjuk a mi gyerekeink edzettek, parhonapos koruktol rendszeresen megyunk 1500-2000 km-es utakra, lefogalaljak magukat, rutinosan pakoljak a jatekokat mi kell, en is keszitek mindenfelet amivel lekotjuk oket (autopalyas kartyajatektol kezdve szoban jatszhato jatekok listajan at gyerekzene cd-kig :))

 

Előzmény: zoramegmira (11150)
muzsa Creative Commons License 2012.09.05 0 0 11151

Max a férjem beül a 2 közé, a kicsit meg előre kötjük, az ad 9-10 hónap haladékot. 

 

Na ebben kicsit bízom én is, hogy több időnk lesz gondolkozni, csak az a baj, hogy nem a férjem köti majd be magát hátra, hanem én, és nekünk kiasutónk van (honda jazz) szóval hering feeling.

Előzmény: zoramegmira (11150)
zoramegmira Creative Commons License 2012.09.04 0 0 11150

Az autó kérdéshez nem tudok szólni, ha lenne rá pénz, én Renault Espace-t vennék, szigorúan beépített DVD-vel. Öcsémnek az van, hosszú autóúton zseniális, a 2 hasfájósom meg sem nyikkan! A miénkben végigsírják az utat... Most egy ksiebb egyterűnk van, hátul egyben üléssel, de én akkor is bepasszírozom azt a 3 ülést, ha le kell belőlük vágni. Nem akarok autót cserélni.

Max a férjem beül a 2 közé, a kicsit meg előre kötjük, az ad 9-10 hónap haladékot. 

 

Elkezdődött nálunk a nagy iskolába menése, a kicsit oviba szoktatása, horror az egész. Mindenkinek új minden, nem lehet rutinból tolni, én is lefelejtek mindent a harmadik hasban léte miatt (kismamaagy). Szóval várom a csendes hétköznapokat, mikor nem azon izzadok, hogy az ellenálló kicsit kiimádkozzam az ágyból, miközben a nagy 3/4 8-as beérése miatt izgulok.

 

Nemlajos Creative Commons License 2012.09.01 0 0 11149

na a vegyes csoportnak ez az előnye nem jutott eszembe, látod...:)

Előzmény: jazmine35 (11146)
jazmine35 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 11148

Ja, amiben hátul 3 teljes ülés van, abba tuti. A miénkben amúgy nincs, mégis abba is ;)

Előzmény: jazmine35 (11147)
jazmine35 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 11147

Keress rá oldalt, hogy auto vagy kocsi, sokszor előjött téma ez :) No és nem mindegy, mekkorák a meglévő gyerekek és az sem, milyen 3 ülést raksz be, mikor mi megvettük az autót, már 3/4 éve megvoltak az ülések. A férjem és apósom levitte azokat, aztán lógó orral jöttek vissza, hogy hát mehetek a boltba, cserélni kell. Aztán lementem, változtattam a sorrenden és simán befért mind :) (És aztán végül az egyiket lecseréltem, de a magassága miatt kellett, mert nem láttam jól ki hátra.)

Előzmény: muzsa (11144)
jazmine35 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 11146

No, ezért mentek a gyerekek vegyes csoportba, van 2 idilli évem, mikor mind egy helyen, egy időpontban minden ünnepség, kirándulás és szülői. Aztán köszönhetően a tankötelezettség változtatásának, csak 1 évig lesznek külön, utána egy suli, de ott már majd trükköznöm kell.

Mikor a kicsik még bölcsisek voltak, akkor simán volt, hogy nem mentem valahová szülőire, vagy küldtem a férjem.

Mondjuk nálunk elégé egy korosztály, még a 6 éves is boldogan megy játszótérre, bábszínházba. Pl. ma délelőtt 1 óráig semmi mást nem csináltak hárman, mint hintáztak, én meg malmoztam a játszótéri padon, mert nem vittem könyvet.

 

Munka/anya váltás. Nekem a délután simán megy, mondjuk van, hogy rendszeresen elalszom 18 óra körül a szőnyegen 5-10 percre, addig mesét néznek. A reggel húzósabb, mivel a munkahelyem mellett van az ovi: rohanás, szütyögtetés, hogy siessetek-siessetek és beesek 7.55-re és nincs szusszanásnyi időm, mert órám van 8.00-tól. Akkor jó, mikor még megiszom bent is 1 kávét, míg bejön a gép.

levelibeka Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11145

Üdv a klubban. :-)

Ha jól emlékszem, nem is olyan régen (már úgy értve, hogy  nem sok oldalt kell majd visszaolvasnod), akkor porondon volt ez a téma. Csak ha már letelepdtél és visszalapozol. :)

Gratula az új családtaghoz. :-)

Előzmény: muzsa (11144)
muzsa Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11144

sziasztok, tudom, hogy egy 10 hetes embrióval kicsit előreszaladok, meg talán nem is ez a legfontosabb kérdés, de ajánlotok olyan autót, amibe befér 3 gyerekülés tutira? Három különböző is. Meg aztán idővel 3 nagyobbnak való. (3 éves korkülönbségek vannak/lesznek.)

és ha már előreszaladtam, akkor le is telepedek, és olvaslak titeket érdeklődve:))))

Zorka_ Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11143

Nálunk ez úgy van, hogy valamelyik anyuka elküldi mélben a tudnivalókat, ha nem tudok menni.

Előzmény: Midianna (11141)
Lovászi Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11142

Nálunk simán ment az akkor hatodikos lányom a harmadikos fiam szülői értekezletére, amikor az apjuk nem ért rá, hogy én el tudjak menni a lányéra :-) Tantónéni nem csinált belőle gondot.

A kicsinek meg van hármasikerből egy fiú osztálytársa, akinek a tesói (fiú + lány) egy másik párhuzamos osztályba járnak. Ott anyuka vagy elment korábban tőlünk, vagy később jött.

Előzmény: Midianna (11141)
Midianna Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11141

A szülői értekezlet a másik kedvenc, amikor egy időben van mondjuk 2 gyereknek... hát, minima klónoztasd magad :D

Előzmény: Nemlajos (11136)
Midianna Creative Commons License 2012.08.31 0 0 11140

Ettől kaptam agyf.szt tavaly én is, a 2 ovisomnak egymás után volt az anyáknapja. Merthogy sok szülő nem tud/akar (!!!!) 2 alkalommal eljönni az oviba. Nade a 2 műsor között annyi idő nem volt h hazajöjjünk, így egy kínszenvedés volt a 3 éves fiúval végigülni a nővére fellépését, cca. 3 órát kellett volna a gyereknek 'viselkedni', hát nem tudom, ezt hogy gondolták. Még lebaszást is kaptam, h be mertem menni a wcbe meg az öltőzőbe a fiamat átöltöztetni, mert bepisilt, mert épp előtte mosott fel a dadusnéni ott... hát köszi, még jó h az anyáknapja az anyáknak szól... elvileg

Előzmény: Zorka_ (11133)
Zorka_ Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11139

Aha, valamikor a nyáron láttam, helyi verseny volt (már hogy nálatok szervezték)

Előzmény: ecsv (11138)
ecsv Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11138

Tényleg? :) Pedig már triatlonozik egy ideje :) De kétség nem fér hozzá, az úszás megy neki a legjobban.

Előzmény: Zorka_ (11116)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11137

ha jobban megnézzük, nincs is semmi értelme ezeknek a mindenféle ünnepélyeknek:S

Előzmény: franciacsibe (11135)
Nemlajos Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11136

juj, ebbe a részébe én még nem gondoltam bele:O

Előzmény: Zorka_ (11133)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11135

Ilyen szempontbol imadom a francia rendszert, nincs evnyito, evzaro, unnepsegek meg semmi. Egyetlen egy unnepseg van ev vege fele, szombat delutan, a kermesse, ahol eloadnak osztalyonkent valami tancot, amugy meg jatekok vannak (celbadobas, horgaszas, stb). Meg van evente egyszer a sportgala, szerencsere egyelore mindketto az onkormanyzati sportsuliba jar, ez is egyszerre van nekik :)

Nekunk most az eveleje huzos, az elkovetkenzendo ket hetre tele a naptarom, ilyen-olyan beiratkozasok, sport, uszoda, szemesz, szuloi ertekezlet, bolcsibeiratas, ehhez jonnek nekem az orvosi vizitek meg a gyogytornasz, na ezt tuti nem tudnam munka mellett csinalni (a gyesem lejar szeptember elejen, de megprobalom magam tappenzre vetetni, veszelyeztetett terhessegem van ugyis).

Előzmény: Zorka_ (11133)
franciacsibe Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11134

Nekem a munkahelyrol anno masfel ora volt a hazaut, ezalatt kieresztettem, ellazultam.
De szerintem siman megertenek a gyerekeid, ha elmagyarazod nekik, hogy neked kell egy felora-ora (az enyemek is megertik,  pedig en itthon vagyok, mikor azt mondom most 15 percig ne sozljon hozzam senki, ez az EN idom), valami olyasmi szertartas kellene a hazaereskor ami ezt lehetove teszi, nem tudom, talan megbeszelnem veluk (6 evessel mar siman lehet, a 3 eves azert kicsi ehhez).

Előzmény: zoramegmira (11125)
Zorka_ Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11133

Nálunk a suliban szerencsére nincs túl sok nyilvános ünnepély, szülőket kímélendő, illetve a gyerekeket is, mert mindig van 1-2-3-15, akinek a szülője ha fejreáll, sem tud akkor és ott lenni. Az anyák napja a kedvencem, volt, hogy 3 gyereké esett egy napra, király volt, gyors bőgés a 2b-ben, aztán rohanás egy emelettel feljebb, ott is, majd a 2 gyerekkel súlyosbítva futás az oviba, na ott már nem csak a meghatottságtól bőgtem :D

Előzmény: dalia (11130)
Midianna Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11132

"magam mögött hagyom az egész napos input-output menedzsmentet :)"

 

ez egy nagyon jó mondat, én is így érzem vhogy, h örülök, h már a legkisebb is ovis. önállóságtól nyilván még messze, de azért alakul. én többet nem bírnék egy csecsemővel foglalkozni, ennyire tellett, kész.

 

Az a baj h itt faluhelyt viszont munka semmi, amúgy se, de pláne ha meghallják h 3 kisgyerek+a korom (nem vagyok 20 ugye). nagymama nálunk eléggé ritkán és random módon, (az a másik fele, h ha fizikailag itt is van helyben ÉN nem bízom rá a gyerekeket, csak ha minden kötél szakad), férj sincs már tevőlegesen, csak ritkán eztán, bnőkkel próbáljuk megoldani időnként a szittelést oda-vissza.

Előzmény: Zorka_ (11109)
Midianna Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11131

Dettó.

Előzmény: VKOrsi (11118)
dalia Creative Commons License 2012.08.30 0 0 11130

nekem erre az vált be, hogy amikor hazaérek, akor egy gyors átöltözés/kávé után (max 10 perc szünet) azonnal belevetem magam az otthoni teendőkbe, gyerekekbe, megfőzöm, kiteregetem, elolvasom, megsimogatom, megnézem, meghallgatom, eljátszom--- és aztán leülök, és akkor aznapra vége. utána max ölelgetni vagyok hajlandó, lejárt a műszakom. Pihi, 9től.

Aztán még ott van a hajnal, mefpróbálok 1 órával a gyerekek elött kellni, oda is belefér némi ez+az, és akkor az ő reggelükben már aktívan részt tudok venni, az a fél-háromnegyed óra is minőségi idő.

És nem tudok mindebhol ott lenni, ma pl. szitter-funkcionális nagy gyerek megy a suliba a kicsik könyveiért, de a 3-a hétfőt kivettem szabinak - vagy legalábbis home officenak - hogy ott tudjak lenni a kicsi első évnyitóján.

Nincsenek illuzióim, ez nem mindig fog menni, biztos lesz olyan március 15-i műsor ahol a lányom szaval és én nem leszek ott, de majd kompenzálok, abban jó vagyok :)

Előzmény: zoramegmira (11125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!