Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 2005.08.03 0 0 10
De akkorra az a mező már virágzik.
És elveti a magvakat jövőre is.
Nem beszélve az idei pollenszórásról.
Itt tán sügősen kéne intézkedni.
Ha mást nem,hát hívd a parlagfű vonalat!
legalább megtudjuk mennyire hatékony.
Előzmény: nyugdijas2 (9)
nyugdijas2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 9

Hogy nem a valódi oka az allergiáknak a parlagfű?

 

Az bizonyos ,hogy egyedül nem tehető felelősé az allergiás betegségeké.

De az bizonyos , hogy a légúti betegségeket nagyon rossz irányba befolyásolja.

S ha tehetünk ellene akkor szakítsuk ki irtsuk irtassuk ki! MERT EZ GYOM!!! s nem haszon, disz- növény

 

A a tartósítok ,élelmiszer adalékok ,színezékek! Ezeket nem fogyasztod és kész, nem segited elő az allergiás megbetegedésedet

 

A kipufogó gáz hát igen az gáz!!

 

Aláírom ezt is orvosolni kéne, meg még sok minden mást!

 

DE EZ A TOPIK AHOGY VISSZA OLVASTAM A LÉTREHOZÓJA ÍRÁSÁT

 

A parlagfű irtásáért, elszaporodásáért felelősöknek szeretne fekete falat állítani!

Hát akkor tegyük ezt!

Én jövő héten ismét vissza térek az általam említett területre!

s igéretemet beváltom ha addig nem történik meg a gyom irtása!

Előzmény: unagd (4)
nyugdijas2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 8

Abban igazad van ,hogy a vidéki(azon vidéki emberek közt kik művelik s nem csak a hasznot veszik ki a földből) kevesebb a beteg.

 

Ép ez az oka ott nem hagyják tönkremenni a földeket mivel az életük függ tőle!

Nem úgy mint Pest közvetlen környezetében.

S 30 40 éve TSZ működött akkor megfelelő volt a gyom irtás, ez időtájt én sem találkoztam gyerekkoromban ezen a településen ennyi parlagfűvel!

 

Manapság azok a vegyszerek a népszerűek amik hatalmas hozamú terméshez segítik a termelők nagy részét!

A megfelelő utókezelése a területeknek az őszi mélyszántás előtt , az smafu!!

Pedig ha a gyomokat ki irtaná s nem beszántaná a “(paraszt)” az igazi paraszt ilyet nem tesz!

Akkor a jövő évi termés is más lenne!

Na de itt van a kutya elásva ezeknek a területeknek a művelői abba sem biztosak , hogy ősszel szántani akarnak!

Magyarul ha már nem éri meg művelni a földet levagyon sz…va!

Előzmény: unagd (4)
nyugdijas2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 7

Igen igazad van!

Ha a jövő hét közepéig sem történik semmi, akkor mindent mi szerintem fontos a helyszín beazonosításához, valamint a közremükődő hatoságok intézmények nevét is megírom e fórumban!

 

Hozzá teszem ez nem egyedi ezen a településen ,hiszen Budapest  leg parlagfűvesebb kerülete mellet fekszik ez a település!

Előzmény: eMM (6)
eMM Creative Commons License 2005.08.02 0 0 6
És 2 hét alatt nem történt semmi?
mert ha elkezdi magát szórni az már nagyon nem jó.
Előzmény: nyugdijas2 (3)
eMM Creative Commons License 2005.08.02 0 0 5
Érvelésed abban sántít egy pöttyet hogy 20-30 éve még jóval kevesebb parlagon hagyott terület/parlagfű tő volt.A jelenség persze már akkor is létezett,de az átkosban ez nem nagyon kapott nyílvánosságot.
Persze nem jó az hogy tele van ízfokozóval meg pótszerekekkel a kajánk.Meg a kipufogó.De ez volt 20-30 éve is!Csak hogy az érvelésed kövesseMM.

A parlagfü bizonyítottan okoz allergén tüneteket az érzékenyeknél.És aki nem az idővel azzá válhat ha sokáig ki van téve a hatásának.(pld nálam is így történt).
Szóval irtani kell nincs mese.És aki nem irtja bünttetni, legyen akár a mari néni udvarában,vagy az út melett vagy az önkormányzat telkén.
Az idén végre kap ez hangsúlyt,bár azt a temérdek pénzt amit a reklámra fordítanak inkább írtásra költenék az okosok, nos az tán hatékonyabb lenne.
Előzmény: unagd (4)
unagd Creative Commons License 2005.08.02 0 0 4

Vegyétek már észre hogy nem a parlagfü a valódi oka az allergiának, hanem a környezetszennyezés, a sok kipufogógáz, tartósitószer, vegyszer ami a szervezetbe kerül nap mint nap.

Elgondolkoztatok már azon hogy vajon 20-30 éve miért volt csak elvétve allergiás? Pedig parlagfü akkor is volt! És miért van az hogy a tanyasi, falusi emberek között manapság sem nagyon akad aki allergiás lenne a parlagfüre? Pedig ök sokkal közelebb élnek a gyomnövényekhez mint a városiak.

Értelmetlen dolog a parlagfüre fogni, a levegö szennyezését, az élelmiszerekben lévö vegyi anyagokat kellene csökkenteni.

nyugdijas2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 3

bocsánat  a hozzászólásból lemaradtak a képek

 

szóval több hektáros parlagfű űltetvény közelében  

kell a mindennapjainkat élni

 

 

ezek kéthéttel ezelőtti képek

ma már virágzés elején van a gyom

 

Előzmény: nyugdijas2 (0)
nyugdijas2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2

Figyusz ! a PARLAGFŰ nem ez + az!

 

GYOM NŐVÉNY NAGYONSOK TÁRSÁVAL EGYETEMBEN

 

Az emberiség mindig is irtotta a gyomokat mivel kártékonyak, nem csak az emberi egészségre közvetlenül hanem közvetve!

De hát ezt azt hiszem az általános iskolában még a városokban is tanították, tanítják!

Az meg ,hogy garbera asztmás? Ha tényleg az, ne irigyeld!

 

Nekem speciál, sajnos a fiam asztmás és ezen terület közelében élünk amit a képeken látni ezt a területet csak a haszonérdekeltségig művelik évekre visszamenőleg!

 

Azt tudni kell , hogy 1 az az 1 pollen belégzése elegendő , hogy az arra érzékenyeknél allergiás, rosszabb esetben asztmás rohamokat váltson ki.

 

Mely roham a légszomjon keresztül a fulladás határáig, ha nincs kéznél gyógyszer akkor a fulladásig juthat, súlyosabb esetben!

 

Ezek a növények tövenként több 100000 pollent robbantanak egy rezdülésre.

Tudom , hogy többen vagyunk kik ott állunk sok éjszaka a gyerek ágy felet és figyeljük a csemeténk légzését , a parlagfű szezon idején mivel légúti allergiás vagy asztmás a gyerek!

Ezeket az allergiákat köszönhetjük a parlagfűnek, feketeürömnek is. Valamint azoknak kik hagyták elszaporodni a gyomokat!

Hát nem tudom neked van e gyermeked?

De soha ne tud meg , hogy milyen az mikor a parlagfű irritálja a légutakat, az orr nyálkahártyáját, a szemet!

S fuldoklik a gyereked, nem tud tanulni , mert egyfolytában folyik a szeme az orra!

Ehez tartozik napi 100-200 papír zsebkendőt elhasználása!

A nem támogatott gyógyszereket ami 3000-4000Ft. Havonta ne is említsem!

Szóval röviden ennyit az ez + az parlagfű irtásáról!

Előzmény: vanchu (1)
vanchu Creative Commons License 2005.08.02 0 0 1
Attól nem lesz a környezet egészséges, hogy elkezdesz belőle ezt-azt kiirtani, az ilyesmi még sosem működött. A parlagfűre fogni a környezeti ártalmak nagyját meg még nagyobb marhaság. Mondom ezt úgy, hogy én is asztmás vagyok.

0
Előzmény: garbera (-)
nyugdijas2 Creative Commons License 2005.08.02 0 0 0

Így igaz!

 

Mindenkinek tenni kell ez ügyben!

Én is tapasztaltam az illetékes hivatalok tehetetlenségét.

 

Bár nem értem mit nem lehet tenni?

 

A törvény szerintem világosan fogalmaz, csak az kellene betartani, betartatni!

A sorrendet betartva felszólítani azt kinek kötelessége a parlagfű irtása, ha nincs eredmény akkor jöhet a kényszer kaszálás s a birság!

Megjegyzem a parlagfű lekaszálása nem az igazi megoldás, ugyan is a növényt rákényszeríti , hogy alacsonyabbra növessze a hajtásait amik ugyanúgy virágzó képesek lesznek!

 

Ami hatékony az a megfelelő gyomirtó szer, hatásosabb.

Ezt a megoldást azért nem válasszák a földtulajdonosok mert drágállják!

De amikor a hasznot kiveszik a föld terméséből az jÓ!

Szerintem a birságnak is csak akkor van hatékonysága ha a mértéke elég magas!

Pár képet küldök én is egyenlőre kommentár nélkül mivel a területekkel kapcsolatos intézkedés  bejelentésem alapján folyamatban van(legalább is remélem)!

 

Ezek a képek 2 hete készűltek azóta már virágzás kezfetéig nőt a parlagfű!

Amint látható több hektárról van szó!

garbera Creative Commons License 2005.08.02 0 0 topiknyitó

Úgy gondoltam megér egy misét, ha nagy nyilvánosságot kapnak azok a meg nem tett , elmulasztott intézkedések parlagfű ügyben.

 

Melyek miatt nagyon sok ember élete keseredik meg, s lesz az idő folyamán évről, évre allergiás beteg, asztmás!

Ez az egész országra gazdaságilag, erkölcsileg is kihat!

 

AZ igaz , hogy már a 24. Órában vagyunk de ha csak ülünk s nem teszünk a parlagfű mentesítés érdekében semmit akkor a későiekben már szinte lehetetlenség lesz kiírtan!

Kérek mindenkit aki rendelkezik okirattal, panaszlevéllel, mely nem került orvoslásra, valamely cég, vagy hivatal által .Vagy bármilyen információval ez ügyben. Illetve olyan fényképekkel melyek ezen panaszokat támasszák alá illetve a parlagfű helyzetet tükrözik az országban, tegye közszemlére , ezeket az iratokat , fotókat, itt a topikban!

 

Sok embertől halottam , hogy a hivatalok, hivatalos személyek sem tesznek sok esetben semmit a panaszok orvoslása érdekében!

Én azt mondom pirítsunk rájuk, hátha nem oly vastag az arcbőrük.

 

Több esetben bebizonyosodott ,hogy az emberi összefogás nagydolgokra képes!

Fogjunk össze a bürokraták,a trehány,közömbös emberekkel szemben parlagfű ügyben is!

Így talán egy-két parlagfűves területtel kevesebb lesz kis hazánkban.

Ez mindannyiunk érdeke!

 

Tegyük ezt azért is , hogy egészségesebb környezetben élhessünk mi és gyermekeink, unokáink!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!