Keresés

Részletes keresés

Batri Guszti Creative Commons License 2023.12.30 -1 5 39054

Magyarázza már el nekem azok a valakik akik negatívval jutalmazták a két utolsó posztot.

Miért? Mi volt összeegyezhetetlen a bejegyzés a hegesztéssel.

Azt tudom hogy a laci-59-re valakiknek öszefut a nyál a szájban, és kötelező a negatív bármit is ír. Itt most normális hegesztéssel kapcsolatos írások voltak.

Ja.. és köszi a negatívokat.

Laci-59 Creative Commons License 2023.12.30 -6 3 39053

Meg is értem,hogy mig fogyós világban az oxigén hegesztés háttérbe szorult,nomeg a disunak az egekben az ára......

De pb- vel vágni,és keményforrasztani,kiseb dolgokat melegiteni,még megéri,csak pb készlet kell hozzá.

Előzmény: face69 (39052)
face69 Creative Commons License 2023.12.29 -2 4 39052

Sziasztok, van egy fölösleges dissous szettem, két oxigén egy gáz + tömlő nyomáscsökkentők keverőszár  2-8-ig pisztoly 2 vágófej, ha valakit érdekel, jelezze emilben, 

ha valami értelmes ajánlata van rá, egyik oxigén és a dissous kb félig van, de le tudom fotózni az órát, hogy mennyit mutat.

Üdv: Gyuri

Versity Creative Commons License 2023.12.24 0 3 39051

Boldog karácsonyt🙂!

(M)Ákos Creative Commons License 2023.12.12 0 0 39050

Hirtelen így fejből, lehet hogy dobok majd még.

Bemelegítésnek: https://youtu.be/UdFZPvDyrZ4?si=_WGmWeOIao3zp31C

Aztán: https://youtube.com/playlist?list=PLp0pALmMwc6v2ScmEGbvNSpNKcYA8GiGA&si=Nu4U8hCW7OLAiO98 (8 rész)

 

 

 

Előzmény: Versity (39049)
Versity Creative Commons License 2023.12.12 0 0 39049

Köszi! Persze!

Előzmény: (M)Ákos (39048)
(M)Ákos Creative Commons License 2023.12.12 0 0 39048

Egészségedre, kérsz még hasonlót?

Előzmény: Versity (39047)
Versity Creative Commons License 2023.12.12 0 0 39047

Este megnéztem azt az angol nyelvű videót magyar felirattal,és jó volt,tetszett,jó kis oktató film!

Előzmény: (M)Ákos (39045)
Versity Creative Commons License 2023.12.10 0 0 39046

Működik😀,de csak az  asztali gépen opció! A telefonon magyarra opció nincs. Majd esténként egnézem a gépnél. Köszi! Mindig tanul újjat az ember😃!

Előzmény: (M)Ákos (39045)
(M)Ákos Creative Commons License 2023.12.08 0 0 39045

https://youtu.be/pGhxQZyGKa0?si=UaqtsJIWPpCM0v_2

Valahogy így. Fogaskerék ikon, kiválasztod az automatikus feliratot, utána már tudsz fordítási nyelvet választani.

A tökéletestől messze lesz, mert google fordító.

Csak olyan videóknál működik, ahol találsz automatikusan létrehozott feliratot.

Valószínűleg csak PC-n fog menni a magyar. Nekem az iOS Youtube alkalmazásban is működik az egész, csak éppen nem választható ki magyar, csak egy pár nyelv van. Android valószínű ugyanaz. Nemtom, miért nem oldják meg. Almás telóról még böngészőből se megy, azaz semmilyen fordítási nyelvet nem tudok kiválasztani, csak az eredeti automatikus nyelven (pl. angol) megy.

Előzmény: Versity (39043)
Versity Creative Commons License 2023.12.08 0 0 39044

Értem,alakul majd!

Előzmény: gss (39041)
Versity Creative Commons License 2023.12.08 0 0 39043

Feliratot hogy lehet varázsolni rá?

Előzmény: (M)Ákos (39031)
meecroba Creative Commons License 2023.12.07 0 0 39042

Ismerős-e valakinek, a Hobby Botond heg trafó? A Békeharcos Mgtsz, később a Botond Kisszövetkezet készítette, Tolcsván.
Hozzám került egy leharcolt darab, valaki kiberhelte a 0-1-2-3 fokozat kapcsolót és beletett egy 0-1-2 kapcsolót, de csak egy fokozat van bekötve. A dobozban megvannak a másik két fokozat vezetékei, de össze vissza. Valakinak, esetleg kapcsolás, vagy működőképes trafó, amit lehet fényképezni?

Köszi!

gss Creative Commons License 2023.12.07 -1 2 39041

Szerintem csak a pisztoly mozgatáson kellene finomítani.

Ne a sarokban húzd egyenesen hanem a két anyagra menj el kicsiket le-fel

Tényleg keress videókat ahol leírják, megmutatják.

Én általában olyan íves cápafogas mozgást szoktam belevinni, de függ a helyzettől-pillanatnyi kedvtől stb is.

Ha beállítod a két vasat úgy hogy mindkettő 45fokon legyen a vízszintestől akkor elég egyenletesen jobbra-balra ringatni a pisztolyt a két anyagra, ahhoz hogy szép egyenletes kb vízszintes legyen az ömledék. 

Ha nem 45fokban van a két anyag hanem vízszintesen és függőben akkor a függőleges anyagra kicsit fel kell húzni,úgy hogy a függőben lévő anyagon többet van az ív (mert lefolyik). 

 

Remélem valamennyire érthető amit írtam, ha kicsit gyakorlod rá fogsz érezni, corgonnal pláne szép lesz ez. 

Előzmény: Versity (39022)
d_feco Creative Commons License 2023.12.06 0 0 39040

És abban mi rendkívüli van? Én má öttem is!

Előzmény: Bmrenault (39039)
Bmrenault Creative Commons License 2023.12.06 0 0 39039

vigyáz mert ismeri az egyenirányító kondenzátort!!

Előzmény: d_feco (39037)
jamesz64 Creative Commons License 2023.12.06 -1 1 39038

Attila! Ezt most neked írom!

 

Az egyenes emberek, a FÉRFIAK közlik egymással ha nem egyezik a véleményük.

A gyenge jelleműek csak üzengetnek, sunyin.

 

Magamról.

 

Gyermek korom óta folyamatosan tanulok, bővítem a tudásom, remélem ez életem végéig így is marad.

Minden új információ " ráépül" az előzőekben tanultakra, szükség van az általános iskola VII. osztályában fizika órán tanult alapismeretekre is.

Ha valamit a hosszú évek folyamán elfelejtettem volna, annak utána olvasok, újra megtanulom.

Az elektromos alapismeretek tudása nélkül nem lehet manapság elektromos gépeket, főleg hegesztőgépeket szakszerűen használni, üzemeltetni.

 

Rólad.

 

Gyermek korodban sem tanultad meg, azóta sem tudod, és nem is vagy hajlandó megtanulni.

Az, hogy ösztönből, minden elméleti tudás nélkül  tudsz a Hetrával hegeszteni  ma már édes kevés.

Nem vagy képes befogadni az új információkat, amit ma megtanítanak neked azt holnapra el is felejted.

Nem vagy képes megtanulni az elektromos alapfogalmakat, mértékegységeket, törvényszerűségeket.

Ehelyett kreálsz a beteg agyaddal téziseket, amik tévesek, és semmilyen szinten nem állják meg a

helyüket, és ezeket tényként próbálod beállítani.

 

A fórum tagsága próbál időről időre helyes irányba terelni, de Te nem vagy képes befogadni az információkat, csak fújod a hülyeségeidet, lejáratod a fórum szakmaiasságát.  

 

A végére, soha nem volt boxer motorom, és így azt el sem tudtam adni, és semmilyen közösségi oldalról nem ismerjük egymást.

 

Ez megint csak a beteg elméd téveszméje.

 

 

Előzmény: Laci-59 (39021)
d_feco Creative Commons License 2023.12.06 -1 2 39037

Az a baj, hogy sokszor - nagyon sokszor - az általános oskolában tanultakat* próbálod meghazudtolni a kijelentéseiddel és valahogyan kimagyarázni önnön magadat. Nem, nem a mostani általánosról beszélek, hanem a harminc-ötven (vagy még régebi) évvel ezelőttiről. 

 

[gondolat törölve] s irgalmatlanul megsértődsz azon, ha kijavítanak. Lentebb írták, hogy nagyon szar a kinézete a masinának, de mukodik! Erre elég lett volna annyit írni, hogy az xyz akkutöltő X volttól-Y voltig állítható, ezzel szabályozod a fordulatszámát a motornak. De te Ampert írtál, s mikor helyesbítettek, még neked áll feljebb. Pedig ezt elbasztad, ez a te sarad. Elég lett volna annyit írni, hogy: Ja, tényleg benéztem, elnézést.

 

*Ohm törvénye mond neked valamit, vagy az inkább már inkább a mágiára hasonlít? A feketemágiába most nem mennék bele, mely szerint vannak olyan varázsszavak, hogy: félvezető, kondenzátor, IGBT, PWM, FET, ect.

Előzmény: Laci-59 (39033)
itya Creative Commons License 2023.12.06 -1 1 39036

kihagytad a betegségeidet!! azt is írd le min.30-40 sorba (ne hagyd ki hogy a hegesztési füsttől lettél ilyen hüje)

 

nagyon sok irigyed van akik csak bántanak

a feszültség-áram-nak meg nehogy utána olvass mert ha lesz egy minimális elméleti tudásod az felfalja a gyakorlati tudást!!!

ráadásként nem írnál orbitális ostobaságokat és akkor nem tudnánk lehurrogni

írj továbbra is úgy áramról feszültségről hogy halványlila segédfogalmad sincs róla, így válik országunk széppé és naggyá

megugye van a mondás hogy "a kor eréééééény"  ugyeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!??????????????????????

vagymi

 

:-)))))))

 

MrJones-nek meg gratulálok! szerencsétlent jól megkeverte :-)

Előzmény: Laci-59 (39033)
Bmrenault Creative Commons License 2023.12.06 -1 0 39035

Ismerősöd volt ... nem véletlen a volt.

 

Na következő neved a mekk elek legyen.

Előzmény: Laci-59 (39033)
Paco155 Creative Commons License 2023.12.06 -1 0 39034

Ne terelj.  Világosan és egyértelműen elválik, hogy nem azért basztatunk mert építettél egy szerkezetet akárhogyan is néz ki, hanem azért mert többszörösen hülyeségeket beszélsz és még meg is magyarázod miért teszed. 

 

A szófosás többi része meg egy kissebbrendűségi érzésben szenvedő nyárspolgár siránkozása, hogy őt senki sem érti meg. 

Előzmény: Laci-59 (39033)
Laci-59 Creative Commons License 2023.12.06 -5 1 39033

Neked irok,de figyeld csak,mert hatásos lesz. 

Én rombolom a társalgást,mert gyártottam egy olyan eszközt,ami töbszázezres nagyságrendű,igaz kivülről ócskavas,de belül a LELKE azt produkálja,mint egy gyári készülék. Én rombolom itt a topikot,miközben akkutőltésről impedanciáról,meg a tököm tudja,hogy milyen idegen szavak jelentését irják itt egy hegesztőforgató asztal kapcsán.....

Bocsánat,ha ez off,a kérdés,hogy ki offol,én,vagy más.........!?

 

Szóval.....neked irom,mert pillanatokon belül a GYAKORLATI példáddal bizonyitottad,hogy akkutöltő,de inkáb mások miatt igy irom tápegység mire is képes.......!

 

Nem bántásból irom,mert te valamilyen szinten megérted a barkácsoló,vagy hobbista nyelvezetét,vagy elméjét.......

Sajnos vannak itt köztünk tanult emberek,akik fitogtatják az elméleti tudásukat,a gyakorlati megvalósitáshoz meg sötétek........ Egy örökös mondás,a tanult,meg a gyakorlatias közt örök az ellentét. A gyakorkatias irigyli a tanultat,a tanult,meg irigyli,és sóvárog ,vagy kullog a gyakorlattal teli emberek nyomába.......van úgy,hogy eléri,de az abszolult műszaki tudatlansága sosem engedi elérni a kettőt együtt. Aki tanul,nem ér rá dolgozni,aki a munkába öli az idejét,sosem fog tanult ember lenni...........

 

Még a neveimhez kiegészités. Első nevem AttilaLIX. A nagybetűl római számok,vagyis 59.

Utána figyelőkrumpli. Kiutáltatok innét,és sokáig csak figyeltem a vitákat,a fentieket mérlegelve , tanult - neg a melós vitáját. Utána Cseplin8. Nekem nyolc,a mondás szerint,mert a fenti két féle ember nem fér meg egy csárdába.....

Laci- 59. Mindenkinek,vagy sokunknak két neve van,miért baj ez. A két szám a végén......ja pár hónap és nyugger leszek. Köztünk néhányan meg iskolapadba ültetnének......... Ba......ke,produkáljatok csak úgy a kusujjatokból,saját elmétek szerint bármilyen gépet,rakjátok ide........jé.....ez az ember életre való........

Pofázni,értelmetlenül marházni,hüjézni,nos ezzé vált az országunk,hisz itt néhány ember közt is ez megy........

 

Refse2 te jó ember vagy,ezt jó tudni,és leirni is.........!

 

Bocs a litániáért,de ez a minimum,ami a fejembe járjált........

Előzmény: refse2 (39025)
(M)Ákos Creative Commons License 2023.12.06 -1 0 39032

Ezt elfelejtettem linkelni a múltkor.

Corgon + Argon palackokból kever magának “élőben“ ideális 2,5% CO2-t tartalmazó gázt rozsdamenteshez.

https://youtu.be/4wdHsh230c0?si=VLh7LXkryr67erMT

Azt már több helyen olvastam, hogy tiszta CO2 + tiszta Ar gázokból nem lehet így kevertgázt gyártani, mert nincs idejük így rendesen elkeveredni. Úgy látszik, a fenti viszont működik.

Előzmény: refse2 (38984)
(M)Ákos Creative Commons License 2023.12.06 0 0 39031

Ja… én nem voltam olyan szemfüles, mint Refse kolléga. Akkor a feszültség értéked akár kb. rendben is lehet (alacsonyabb, mint CO2-nél). A technika majd meg alakul gyakorlással, hajrá! Ilyen belső saroknál (meg egyébként is) szükség lehet rá, hogy rajzolgass a pisztollyal egy kicsit. Sokféle technika van, én is nagyon keveset gyakoroltam eddig, egyelőre az “előre-hátra” jött be, amit a srác is elmagyaráz 8:55-től, meg bemutat 11:40-től: https://youtu.be/cB4irRaB_6s?si=bEcwHmKo9okCG8yU Nekem is gondot okoz a folyamatos, egyenletes tolás, de így rajzigálva fel tudok venni egy ritmust. A videót mindenképp ajánlom, ha máshogy nem, automata magyar felirattal érdemes megnézned.

Előzmény: Versity (39030)
Versity Creative Commons License 2023.12.06 0 1 39030

Oké,köszi! Szerzek majd lemezt,végül is csak azon kellene jobbára gyakorolnom. Hasonló táblázatokat láttam,de igen,eggyik sem volt egyforma. Majd kitapasztalom. Ezt a zártszelvényt már akár ez a beállítás is átégeti. Próbáltam több darabot,áthevíti  rendesen,masszívnak tünik,vagyis az is!  Majd alakul. Egész más ezzel csinálni valamit,mint az mma-val. Szinte már öröm😀! 

Előzmény: (M)Ákos (39027)
Versity Creative Commons License 2023.12.06 0 0 39029

Corgon palackot vettem a végén,azért van oda állítva.

Előzmény: refse2 (39026)
Paco155 Creative Commons License 2023.12.06 0 3 39028

Ez ennél egy kicsit bonyolultabb.....  Ez a 3 (feszültség/ellenállás/áramerősség) erősen összefügg, viszont az ellenállás motoroknál nem csak az ohmikus hatásos ellenállástól (rezisztencia), hanem a meddő ellenállástól (reaktancia)  is függ ezt nevezzük együtt impedanciának. 

 

Amikor te egy izzót kötsz rá, akkor mivel annak csak rezisztenciája van, az pedig nagyjából fix (hőmérsékletfüggő, de ezt most hanyagoljuk el), az I=U/R  alapján ha növeled a feszültséget automatikusan az áramerősség is nőni fog azaz fényesebben világít az izzó. A kettő együtt mozog. Mindig.

 

A motornak viszont impedanciája van és abból a reaktancia a terhelés és fordulatszám függvényében változik. Az egyenáramú motoroknál tipikusan egy adott feszültséghez egy adott fordulatszám tartozik, és ha nő a terhelés akkor a felvett áram fog megnőni.  Ezért van az hogy ha a bácsi erőlteti a gépet akkor lelassul a forgás, a fix feszültség miatt megpróbálja a motor visszanyarni a fordulatszámot, megnő az áram, melegedni kezd stb maj szépen leég.

A váltakozóáramú motoroknál kicsit másképp van azt most ne taglaljuk, mert itt egyenáramú motorról van szó. 

 

Szóval. Ennek a forgatónak az esetében a feszültség változtatásával történik a fordulatszámszabályozás (amit a töltőn a 7-17 V is egyértelműen jelöl), az áramerősséget meg az fogja meghatározni hogy éppem mennyire van terhelve a motor. Minél jobban annál nagyobb lesz a felvett árama.  

 

 

Akkumulátor töltés esetében meg megint más a helyzet mert ott az akku belső ellenállása változik a töltöttség függvényében, szóval ha egy hagyományos töltőt ráteszel és 14V feszültségre állítod akkor az akku nagy áramot vesz fel a töltés elején a végefelé meg egyre kevesebbet. Ezt hívják fix feszültségű töltésnek ezt tudják a régi  "buta" töltők.   A modern töltők meg programokra vannak osztva. Ugyanis létezik  olyan energiaforrás hogy "áramgenerátor" meg olyna is hogy "feszültséggenerátor"  Az elő egyértelműen fix árammal táplál mindegy mekkora a terhelés ellenállása ( értelemszerűen annak változásakor a feszültség fog változni), a második meg fix feszültséget (és az áram ami változgat).  A modern töltő először áramgenerátorral kezd ha jól Mléxem amíg el nem éri a névleges feszültséget  és utána feszültséggenerátor üzemmódba vált a teljes feltöltődésig....  

Előzmény: refse2 (39025)
(M)Ákos Creative Commons License 2023.12.06 0 0 39027

A feszültségnek és az előtolási sebességnek összhangban kell lennie. A szinergikus mód abban segít, hogy ha az egyiket tekered (V), akkor hozzáállítja a másikat (előtolás) egy képzeletbeli táblázat alapján, azaz nem neked kell megkeresned.

Javasolnám, hogy vágj kisebb darabokat, szeleteket, és azon gyakorolj. Vékonyabb anyagnál “elvárás” lenne, hogy annyira beolvadjon, hogy a túloldalon is lásd. A teszt darabokon ezt meg is tudod nézni, meg hajlítással-kalapálással adhatsz neki, hogy bírja-e.

A varrat meg az érték (V) alapján feljebb kéne még tekerned a gépet. Sebaj, szerintem mindenki így kezdi. Menj el addig, hogy már átégesd az anyagot, aztán onnan vegyél vissza.

Angollal hogy állsz? Tudok linkelni tök jó tanulós videókat.

A képeimen egy felszeletelt zártszelvényt látsz, amin először gyakoroltam CO2-vel (előtte porbeleztem). Ez tök jó volt így (mámint nem a varratok kinézete), mert bele tudtam kukucskálni, hogy mennyire olvadt be.

Dobok táblázatokat is, amiket a neten találtam. Nem azt jelenti, hogy pont így kell beállítanod a gépet, de ahhoz az anyaghoz tutira feljebb kéne menned. Látod, a két táblázat sem egyforma. A huzalsebesség (WFS) az egyiknél csak inch/perc-ben van megadva, át kell számolva. De inkább a feszültségeket nézd, hiszen szinergiában csak azt kell állítanod.

Egyébként egyenes hurkákat kéne először gyakorolnod, hogy ráérezz a pisztoly vezetésre. Dobok egy saját képet, 2 kukac már majdnem jó volt, de látszik, hogy túl óvatoskodtam a feszültséget. Magasak, és nem simul be a szélük az anyagba. A 2 jobbosnál vagy állítottam a gépen, vagy csak azért lapultak ki jobban, mert addigra rohadt forró volt már a laposvas darabka.

 

Előzmény: Versity (39022)
refse2 Creative Commons License 2023.12.06 0 0 39026

Milyen gázt használsz?

A gépeden kevert gáz(argon+co) van kiválasztva.

Előzmény: Versity (39022)
refse2 Creative Commons License 2023.12.06 0 0 39025

Én nem értek sokat az elektromossághoz meg az elektronikához ezért a kísérletekre hagyatkozom.

Elővettem egy régi cccp fokozatkapcsolós akku töltőt, rákötöttem egy 12v-os izzót.

Amikor alacsony fokozatba kapcsoltam halványabban égett, ha magasabba akkor fényesebben.

Ha attilacikrumpli egy ablaktörlő motort köt rá, akkor az is hasonlóan fog viselkedni, vagyis lassabban illetve gyorsabban forog a fokozatkapcsoló állásától függően.

Ebből azt a következtetést vonom le, hogy a feszültséget is állítja a töltő, nem "csak" az áramerősséget.

Előzmény: Paco155 (39024)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!