Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.29 0 0 6680

Köszi ezt a fát! Nahát, hogy így előkerült... Az utcán láttam ilyet, hónapok óta gondolkozom, milyen fa lehet. És tessék, megvan!

Előzmény: PiEm-14B (6678)
robida Creative Commons License 2017.06.29 0 0 6679

A tarka levelű fűz egyrészt vízigényes, másrészt nem bírja a teljes napot. De ez nem égés, mert akkor az egész koronán lennének megégve a levelek. Lehet, valami kártevő, vagy megsérült...Mindenesetre ép részig vágd vissza a fának ezt a részét.

Előzmény: PiEm-14B (6678)
PiEm-14B Creative Commons License 2017.06.28 0 0 6678

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék. Adott egy Salix Integra Hakuro-Nishiki (Tarkafûz).

Pár éve vettük. Évente 1x-2x szépen vissza szoktam vágni, hogy megmaradjon a kerek formája, legutóbb tavaly ősszel tettem ezt meg. Idén tavasszal is akartam, de idő hiányában még nem sikerült.

Mindenesetre most az egyik ága teljesen elszáradt 1 hete. Meg tudja valaki mondani mi lehet ez?

Konkrétan a fát nem öntözzük, de az alatta lévő gyep rendszeresen öntözve van? Feltételezem nem elszáradásról van szó.

A fa keleti oldala A fa nyugati oldala

 

Előre is nagyon köszönöm!

Magdi60 Creative Commons License 2017.06.26 -2 0 6677

Szerintem tűzelhalás, sajnos vége, valami baktérium, el kell égetni még az írmagját is.

Előzmény: gyuerkoca (6676)
gyuerkoca Creative Commons License 2017.06.26 0 0 6676

Segítséget kérnék.Az a problémám, hogy a cseresznyefám a képen látható módon
idén tavasszal száradni kezdett, június közepére a levelek és a termés is teljesen leszáradt az egész fáról.

Hozzáértő kertbarát segítségét kérném abban, hogy érdemes e jövő tavaszig várnom hátha ismételten kihajt, vagy vágjam ki és ültessek a helyébe valamilyen más fát.A segítséget előre is köszönöm. gyuerkoca.

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.24 0 0 6675

Olyan problémám van, hogy szeretném egy kéttörzsű korai juhar egyik törzsét kiszárítani. Kivágatni nem akarom. Már próbálkoztam körbemetéléssel, a kérget körben eltávolítottam tavaly ősszel, de mintha mi se történt volna, a fa él és virul.

Most azt gondoltam, glifozátot injektálok a törzsbe, DE: nem fog az leszivárogni a gyökérhez, vissza a másik törzshöz, és az egész fa kipusztul? Mert azt azért nem szeretném.

Ha valaki fel tudna világosítani, köszönöm.

SchefferJ Creative Commons License 2017.05.03 0 0 6674

Köszönöm.

Előzmény: robida (6673)
robida Creative Commons License 2017.05.03 0 0 6673

Vas+keserűsó oldat, 2-3 %-os, levéltrágyaként kijuttatva. Attól függően, mennyit csinálsz, az örökzöldjeidet is meglotyálhatod vele. A talajt takarjad lehullott levéllel, tűlevéllel, vagy tőzeggel. 

Előzmény: SchefferJ (6671)
comad2 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 6672

Biztos, hogy az a baj? Ha igen akkor trágya, sok istállótrágya esetleg tőzeg.

Előzmény: SchefferJ (6671)
SchefferJ Creative Commons License 2017.05.02 0 0 6671

Azt kérdezném, hogy ha meszes a talaj, amibe a japánbirset ültettem, akkor hogy tudnám csökkenteni a mésztartalmat? Sárgák a levelei. Van olyan szer (esetleg vaskelát?) ami segít?

comad2 Creative Commons License 2015.12.15 0 1 6670

Katt ide. Ez talán segít.

Előzmény: monik4 (6669)
monik4 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 6669

Sziasztok! 

Tudtok abban segíteni, hogy pontosan mit is jelent egy fa esetében a kétszer iskolázott kifejezés? Ha jól tudom, kétszer ültetik át, de ez 2 év alatt történik vagy akár több évet is igénybe vehet ez a 2 átültetés?

Köszönöm! 

wieder Creative Commons License 2015.11.26 0 0 6668

Egy szép lombhullató magnolia (magnolia soulangiana) virágzáskor nincs is szebb nála.

Sajna csak kb. 2 hétig virágzik, de akkor gyönyörű.

Belegondolva 1 hónapnál tovább egy fa sem virágzik, sőt még addig sem. 

Előzmény: vadasz70 (6667)
vadasz70 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 6667

Sziasztok!Olyan kérdésem lenne  hogy szeretnék a ház elé ültetni valami díszfát ami virágosnak kellene lennie hely az 7m szer 6 méter tudnátok ajánlani valami díszfát. Köszönöm

robida Creative Commons License 2015.11.03 0 0 6666
Banna5 Creative Commons License 2015.10.31 0 1 6665

A hárs valóban szép, de lassan nő és szélérzékeny, törékeny. A platán gyorsan nő, nagy fa lesz szép levelekkel,  de szélérzékeny, törékeny, viszont gyönyörű a fa kérge.

 

A carpinus fajták, fajtától függően mérsékelten vagy lassan nőnek. Nekem egy kicsi caroliniai fajta van, de szinte alig nőtt.

 

A vörös juharok nagyon szép fák, kifejlett korban 10-15m körüliek. Van köztük több is, melyre a gyorsabb növekedés jellemző (a leírások szerint), nagyon szép a levélformájuk és csodálatos az őszi színük, ahogy átsüt leveliken a nap.

Nagyon szép és gyorsan növő fa a cukorjuhar, ősszel csodálatos a lombszíne (Acer saccharum).

 

Jó választás lehet egy ámbrafa (Liquidambar) is, mely a juharokhoz hasonló levélformával rendelkezik és szintén elképesztő színeket produkál ősszel. Közepes növekedési ütemet produkál. A Worplesdon megbízhatóan fejlődik és gyönyörűen színesedik. Tapasztalat.

 

Jó választás lehet egy tulipánfa is. Különleges levélformával,  fényes levével, majd gyönyörű őszi színével (sárga) és idősebb korában (10 év után) tulipán szerű virágaival igazi csemege. Gyorsan nő, nagy fa lesz. Szélérzékeny, szeles helyen a növekedési eréje valamivel lassabb lesz. 

 

Nézz körül a díszcseresznyék között. Nagyon szép már a kínálat. Közepes növekedéssel, gyönyörű virágzattal, s egyik-másik szinte vízszintes, vagy csüngő koronával elkápráztató. S nem egy ősszel szépen színesedik. A kanzan közkedvelt, gyönyörű virágzattal, szépen színesedő levéllel, de már a japán díszcseresznyék közül is elég sok elérhető.

 

A Gleditsiák között is válogathatsz, viszonylag gyorsan nőnek, színesek, szélesen növők, de nem mély árnyékot adó fák. A surnbust gyönyörű élénk sárga színnel hajt, mely a nyár folyamán lime zöldé válik. Nincs tüskéje és termése sem.

 

A juharok közül a negundo fajták gyorsan nőnek, de az igazán szépek, díszes, sárga, tarka levelűek kicsit megégnek a tűző napon. S ősszel sem látványosak.

 

Ha javasolhatom válasz olyan fát, mely az év több szakszában is nyújt szépséget, látnivalót. Virág és levélszín; levélszín és kéreg.

Ha gyorsan akarsz szépen fejlődő fát nem elég, ha a növekedési ütemet nézed. Nagyon fontos a gondos ültetés, az első két évben a nyári, heti egyszeri, nagyobb mennyiségű (10l) locsolás, valamint ez idő alatt a gyommentesítés. Ha így szépen beáll a fád, a következő évben, években még a kevésbé gyors növekedésűek is látványos fejlődést mutatnak.

 

Egy-egy faért bizony nagyobb összeget is elkérnek, de ha szépet szeretnél és mivel csak egyet, szerintem megéri rá áldozni..

Előzmény: paca76 (6662)
robida Creative Commons License 2015.10.30 0 1 6664

A tölgyek közül a vörös tölgy (quercus rubra) az, ami gyorsan nől, mert a tölgyek általában elég lassú növekedésű fák.

 

Nagyon szép a keskenylevelű kőris (fraxinus ang.) Raywood fajtája.

 

A hársak valóban nagyon szépek, de nagyon mély árnyékuk lesz, ha ez kell, akkor jó, de ha nem, akkor mást válassz.

 

A gyertyán is nagyon szép fa, (carpinus), és már sok fajtája van, ami kertbe illeszthető.

 

 

Nézz körül a dmkert és a tündérkertje oldalán, nem azért, hogy feltétlenül tőlük vásárolj, hanem mert elég nagy választékuk van fából.

 

A császárfa (az oxyfa tulajdonképpen az) valóban gyorsan nől, gyönyörű is, de a nagy szelet nem annyira szereti.

 

 

Előzmény: paca76 (6662)
Magdi60 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 6663

Oxyfáról hallottál? Csupa jót olvasni róla.

Előzmény: paca76 (6662)
paca76 Creative Commons License 2015.10.28 0 0 6662

Sziasztok!

Segítségért fordulok hozzátok...

 

Fát szeretnénk ültetni a kertünkbe. A kert hossza 35m, a ház a közepén van, a kert egyik végében egy óriási cseresznye, a másik végében egy nagy dió.

 

A fő gondunk az, hogy a középső részre kellene valami jó árnyékot adó fát ültetni.

Nyáron de. 11-től du.6-ig tűz oda a nap direktbe.

 

Amikre én gondolok:

-hárs

-esetleg a csertölgy

-platán (ez csak akkor ha tényleg nincs más lehetőség)

 

A fő szempontok:a fa (egyedül állna) bírja a meleget, bírja a erős szelet, adjon árnyékot, és ha lehet elég gyorsan cseperedjen...

 

Bármilyen ötlet, vélemény...

robida Creative Commons License 2015.10.28 0 0 6661

Az ezüstfenyőnek is millió változata van, a képen szerintem egy ezüstfenyő és egy luc van, mellesleg még fiatalok, úgyhogy bőven fognak szélesedni.

 

A kérdésedre a válasz: Szerb luc, picea omorika, magas ám karcsú fenyőféle, ami ráadásul jobban bírja a szárazságot, mint a hagyományos luc. 

Sziklás-hegységi jegenyefenyő: Abies lasiocarpa, de ő elég nagyon lassan nől, és nem tudom, hol lehetne beszerezni belőle már normális méretet. Viszont gyönyörű, egészséges, teljesen télálló fenyőféle.

 

Kaliforniai gyantásciprus calocedrus decurrens: Igen magasra növő örökzöld, de nagyon karcsú marad. Ő, és a szerb luc normális tempóban nől (sőt a gyantásciprus nagyon jó tempóban is tud nőni, közel 1 métert évente)

 

 

Remélem, tudtam segíteni:)

Előzmény: beeex (6649)
móniszilvi Creative Commons License 2015.10.01 0 0 6660

Oké, egy próbát megér, hátha beválik. Majd jövőre beszámolok hogy sikerült-e leszámolni az eprekkel ... :)

Előzmény: comad2 (6659)
comad2 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 6659

Kicsit utánaérdeklődtem és a következő választ kaptam: mivel az eper rézérzékeny, ezért ha réztartalmú permetszerrel fújod le (pl. lemosóval) akkor valszeg eléred a kívánt hatást. Felelősséget nem vállalok...

Előzmény: móniszilvi (6654)
sand. Creative Commons License 2015.09.30 0 0 6658

most gyorsan rakerestem, letezik olyan permetszer (1 fajat emlitett) mar amit lehet kinyilott viragokra is fujni es nem art a termesnek.

ebbol a noi logikammal arra kovetkeztetek, hogy az osszes tobbi olyan ami art.

igy kicsi az esely hogy abba az egybe valasztasz bele ami nem art, szoval fujhatod barmivel az eperviragot, tuti hogy kinyirod vele.:)

Előzmény: móniszilvi (6656)
sand. Creative Commons License 2015.09.30 0 0 6657

hmm..nem tudom.

hogy az esozes a viragzo faknak artana azt nem hinnem.

de a permetekkel en is hadilabon allok.

csak azert kotyogtam bele mert a vegyszeres flakonokon mindig azt olvasom, hogy viragzaskor nem szabad oket hasznalni, tehat mar kinyilott viragra ne jusson belole. 

Előzmény: móniszilvi (6656)
móniszilvi Creative Commons License 2015.09.30 0 0 6656

Hát ez is lehet. De csak kell valamilyen hatóanyag, különben egy eső is megakadályozná a termésképződést nem ?

 

Előzmény: sand. (6655)
sand. Creative Commons License 2015.09.29 0 0 6655

talan nem a permetszer fajtaja a lenyeg. hanem az hogy viragzaskor fujod ra.

 

 

 

Előzmény: móniszilvi (6654)
móniszilvi Creative Commons License 2015.09.29 0 0 6654

Igen, erről lenne szó.

Már korábban is hallottam erről, de hiába nyomoztam a neten, nem találtam meg a szer nevét.

Most pedig Bálint György cikkében szerepelt a módszer......

Előzmény: comad2 (6653)
comad2 Creative Commons License 2015.09.28 -1 0 6653

Tehát lepermetezed a virágzó eperfát és nem lesz termés?! :-O

Ez valami új nekem.

Előzmény: móniszilvi (6652)
móniszilvi Creative Commons License 2015.09.28 0 0 6652

Az eperfával (Morus alba és nigra) kapcsolatban lenne kérdésem. Szüleim udvarán több, 50-60 éves példány van. Nagyon szépek, de a termésük sok bosszúságot okoz. Nem használjuk fel, emiatt naponta kell söpörni, különben összerohad a fa alatt......

 

Most olvastam Bálint gazda cikkét az eperfáról, ezt írja:

"Hátránya, hogy a lehullott, érett termés szennyezi és csúszóssá teszi a járdát, ez ellen a fák virágzása idején végzett permetezéssel lehet védekezni."

 

Nagyon jó lenne megtudni ennek a permetszernek a nevét, mert a cikk erre már nem tér ki.

Ha valaki tudja a megfejtést, írja meg legyen szíves !!!

Köszönöm

diospyros Creative Commons License 2015.09.16 0 0 6651

magról kelt, nem oltott naspolya tüskés

Előzmény: Magdi60 (763)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!