Keresés

Részletes keresés

trilla414 Creative Commons License 2018.12.22 0 0 4310

Te a szomszédra fújnád?

Előzmény: dejódió (4309)
dejódió Creative Commons License 2018.12.22 0 0 4309

A házra fújja a levegőt a kültéri?

Előzmény: Dr. Klíma (4308)
Dr. Klíma (X) 2018.12.19 0 0 4308

építkezés....idéglenes megoldás a fűtésre, mert a festők, burkolók nem tudnak hidegben dolgozni

 

https://www.youtube.com/Daikin Altherma - a profi hőszivattyú

Dr. Klíma (X) 2018.12.18 0 0 4307

Értem én hogy eladó minden, de akkor is az a véleményem, hogy az ilyenféle megoldásokat csak azok végeznek, akik nem tudnak minőségben előszerelni...

valahogy ha ilyen előszereléssel találkozom, egytől egyig igénytelen munka.....persze feltételezem, hogy ezeket nem is klímások használják, hanem más szakipari? dolgozók.... ma már mindenki előszerel, legyen fűtésszerelő, villanyszerelő, stb a képesítése...

 

 

Előzmény: Z-Group klíma (4305)
dejódió Creative Commons License 2018.12.15 0 0 4306

Ha már így precízkedünk szerintem  azért a kötődobozban nincs értelme egybeforrasztott csővégnek és a doboz alatt továbbra sem lesz egyszerű a berendezés beltéri egységét tiplivel stabilan rögzíteni. (megoldható persze csak  nehezebben)  Maga a doboz is sérülhet, ha az vízelvezetéses megoldású akkor annak javítása csak komolyabb bontással oldható meg  . Egybeforrasztott csővég esetén   nem lehet megállapítani nyomásesés vagy üres cső esetén melyik ágban ment el a nyomás  ha már nitrogén akkor külön csövenként célszerű hermetikusan zárni.  Vákuum és utána nitrogén. Jelen esetben amihez a hsz szól nem hinném, hogy a fal szétverése doboz beépítése  a tulajdonosnál opció lenne.

Előzmény: Z-Group klíma (4305)
Z-Group klíma Creative Commons License 2018.12.14 0 0 4305

Üdv

 

Lehet kapni klíma előszerelő dobozt direkt az olyan előcsövezéshez amelyek csak később lesznek klímatizálva és hogy addig se látszódjon a csövezés. Ezt klímás szakboltokban 2-3.000Ft-ért lehet kapni és festhető-glettelhető így csak a sima fal marad mint a villanyszerelői kötődoboznál csak nyilván nagyobb a mérete.

Egy a szerelésre kicsit is adó szerelő már így rakja a klíma csöveit a falba ez több okból is jó: nem sérül a cső addig amíg nem lesz beépítve, illetve egybe szoktuk forrasztani a két csővéget amíg nincs használatban és így fel tudjuk tölteni nitrogénnel, így amikor majd a későbbiekben fel lesz rá szerelve a klíma mikor különválasztják újra a két csövet egyből kiderül a szerelő számára hogy benne maradt e a nitrogén vagy nem, ha nem akkor valahol megsérült a cső és már nem tömor így nem használható(szöget belevertek vagy megfurták). Ha viszont benne maradta a nitrogén és szerelés kezdetén megy el belőle mikor elvágják, akkor nyugodt szívvel el lehet kezdeni a klíma felszerelését mert a csövezés sértetlen és nincs benne szennyező anyag.

Remélem érthető volt és tudtam segíteni

 

Amennyiben bármi kérdése lenne szívesen segítek

 

Üdvözlettel

 

Varga Zoltán

Z-Group klíma

Email: zgroupklima@gmail.com

Tel: 06/30-278-2436 

Előzmény: Gerg1100 (4303)
dejódió Creative Commons License 2018.12.08 -1 0 4304

Igen lehet  az újságpapír nylonzacskó kombo és befordít. Kábelcsatorna ill szerelődoboz is alternatíva de akkor  a beltéri felrakásnál az alját nehezebb odafogni az alaplemeznek. A HL138 szifont ha másképp nem lehet a cseppvizet megoldani akkor  érdemes beépíteni, mer a szennyeződéséval sok kellemetlenség is lehet.

Előzmény: Gerg1100 (4303)
Gerg1100 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 4303

Sziasztok, épülő családi ház klíma előcsövezés zajlott. Kértem hogy a cső legyen bevakolva, mert lehet hogy soha nem lesz klíma és nem szeretném nézni a csöveket, lehetséges ezt bevésni a falba, majd 5 év múlva kibontani?

Dr. Klíma (X) 2018.09.19 0 0 4302
dejódió Creative Commons License 2018.09.08 0 0 4301

A méret is lényeg  van a dual kültérikből is fizikailag nagy(pl Gree) ami közel  2 db kisebb mononak felel meg. Mivel a gáztér közös a szivárgás  minden egység megállását okozza vagy az elektronika hiba is. Anyagi szempontból a 2 mono jobb és szerintem  ha lehetőség van technikai szempontból is biztonságosabb. ha meg nincs erre lehetőség olyen modellt kell választani ami elvileg megbízható.  Kiépítési szempont csőhosszra jelenleg nincs mert a dual és a mono is közel azonos csőhossz ha jól gondolom.

Dual esetén még az ütköző üzemmód lehet hátrány 1 kültérivel nem lehet egyszerre hűteni és a másik egységen fűteni(azaz ha mindkettő automata üzemmódban üzemel megtréfálhat) Mono esetén ez irreleváns. Zaj(bel és kültéri is mert a kültéri a konfliktusforrás a szomszéddal) sorrend japán koreai kínai.

Előzmény: Igor Castillo de Muerte (4300)
Igor Castillo de Muerte Creative Commons License 2018.08.28 0 0 4300

Sziasztok. A duál klímákkal van valakinek tapasztalata? Egy 52 négyzetméteres egy plusz félszobás lakásba kéne. Van erkély, de nem akarnék két kültérivel sok helyet elfoglalni. Kell aggódni a tartósság miatt? Vannak kerülendő gyártók?

iMarc Creative Commons License 2018.08.22 0 0 4299

Picit engedd le elöl is. Csak résnyire. Hátha, nekem bejött :)

Előzmény: klimakiraly (4298)
klimakiraly Creative Commons License 2018.08.21 0 1 4298

Hát nekem 4 hónapja ismerős ... Golf VII használhatatlan lehúzott hátsó ablakkal nem 70-el még 30-al is ... Opel után ez egy ipari hulladék ... elviselhetetlen a huppogás.

Előzmény: Hooti (4294)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.15 0 0 4297

A konzolon pár centit mozdítani esetleg kifele a kültérit? Annyit talán engednek a csövek, és elég lehet hogy ne keletkezzen állóhullám(rezonancia). De szembe(ha nem gond a szomszéddal) a tojástartó is ugyanezt fogja hozni...

Előzmény: mephysto (4296)
mephysto Creative Commons License 2018.08.15 0 0 4296

köszi szépen, ez is felmerült egyébként! gondoltunk arra is, hogy - és ne nevess - egy jó m x m-es táblára tojástartókból ragasztott felületet tartunk próbaképpen a klímák elé a szembe falra :)

 

megpróbáljuk ezt is, pláne ha nem csak nekünk ötlött fel...

Előzmény: Hooti (4294)
harangiz Creative Commons License 2018.08.15 0 0 4295

Elnézést ez a juk elég gáz.. lyuk bocsi..

Hooti Creative Commons License 2018.08.14 0 0 4294

Szia!

 

Ismerős régtől, hogy lehúzott hátsó ablakokkal csapattál a verdában és kb 70-nél elkezdett dübörögni hátul a ki- és belépő levegő? Lehet valami ilyen lehet. Meg kell törni kb 3/4 úton a légmozgást pld., vagy a szembe falra feltenni 30fokban egy lapot, amin lepattan a légmozgás lentre. Ez csak egy ötlet, jelzem.

Előzmény: mephysto (4290)
harangiz Creative Commons License 2018.08.14 0 0 4293

Sziasztok !

 A gondom a következő: 8 éve vacakolok a samsung klímámmal, minden évben elromlik, de valahogy mindig sikerült megbütykölnöm. Most úgy meghalt a kültéri egység panelja, hogy új mellett döntöttem. Viszont, mivel a kültéri egység paneljának annyi, nem tudom automatikusan visszaparancsolni a hűtőközeget a helyére. Direktben  valahogy el lehet indítani a kompresszort ? Illetve invertere lévén van szabályozása  is (gondolom), simán 230-ról be lehet indítani ? 410-es hűtőközeg van benne, hiába nem cseszteti az ózonjukat, inkább nem engedném ki.

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.14 0 0 4292

 

Sziasztok! 

Ma voltam egy Bosch Climate 5000et javítani, aminek F1 hibakódja volt, rámértem az ellenállásra teljesen jó volt, gondoltam ezért kicserélem a szobai hőmérséklet szenzort, de az új szenzorral továbbra is hibát jelez, viszont kikapcsol a beállított hőmérsékleten. 

Van valami ötletetek, hogy mi lehet még az F1 hibakód oka?

iMarc Creative Commons License 2018.08.14 0 0 4291

A környezetemben van egy klíma, melynek a működését az adott lakás konyhájából nem hallod, pedig 5 méter és egy erkélyajtó a kettejük távolsága. Ámde a lépcsőházban probléma nélkül megmondod, hogy az adott készülék üzemel e :)

 

Pedig sem közös nyílászáró, sem közös fal nincs. Van viszont egy szemét frekvencián közlekedő testhang. Ganaj dolog ellene küzdeni, kiváncsi vagyok, hogy nektek a gumibubi csere után mi lesz az eredmény, légysz-légyszi tudósíts :)

Előzmény: mephysto (4290)
mephysto Creative Commons License 2018.08.13 0 0 4290

Sziasztok,

 

adott egy új építésű ház, benne két klíma, mindkettő HD MAXIMUS-124C. Az alábbi módon vannak felszerelve a kültérik, melyek gumialátéttel vannak a konzolokhoz rögzítve:

 

 

A fal és az egységek között ~12cm távolság van.

 

A jelenség az, hogy működés közben rezonancia hallható, ami éjszaka zavaró. Ez egy Porotherm 30 N+F téglából készült falfelület. Kézzel nem igazán lehet érezni a rezgést (búgást), inkább hallani a közvetlen szobákban.

 

A beltéri egységek 5-6 méterre vannak (emelet/földszint) a kültériktől.

 

Teljesítményre, hűtésre nincs panasz, teszik a dolgukat.

 

Most tervezünk gumialátétről gumibakra való cserét, de ettől túl nagy áttörést nem feltétlen várok sajnos.

 

Még azon gondolkodtam, hogy a szemben lévő fal (~1,5-2m)-ről visszaverőtő zaj gerjeszti ezt a hangot - adott esetben ezzel mit lehet kezdeni?

 

Magunk az egységek azért gondolom, hogy jók, mert a másik 3 háznál is ilyet és azonos kiépítéssel tettek fel, azonban ott nem a falra, hanem a "szabadba" néznek. Ott nincs ilyen probléma.

 

Előre is köszönöm az ötleteket, hozzászólásokat.

Dr. Klíma (X) 2018.08.12 0 0 4289

Igen, van ötletem hogy mi lehet a hiba.

kérlek jelentkezz mailban a részletek egyeztetéséhez

doki

Előzmény: Récsell (4288)
Récsell Creative Commons License 2018.08.09 0 0 4288

Tisztelt Hölgyek, Urak!

 

Van egy LG inverteres klímám. Az utóbbi időben azt csinálja, hogy bekapcsolás után tökéletesen hideget fúj, de 1-2 óra múlva nem fúj hideget. hiába veszem lejjebb a hőfokot vagy állítom feljebb a légerőt, maximum csak hangosabban zúg, de hideget egyáltalán nem fúj és mintha a légáramlás is minimálisra állna le. Persze el is kezd recsegni ropogni, gondolom a leállás miatti hőtágulás miatt. Ha kikapcsolom és várok mondjuk 30 percet akkor újbóli bekapcsoláskor ismét hideget fúj egy ideig.  Van esetleg ötlet, hogy mi lehet a hiba oka? Esetleg van olyan dolog amit megtehetek (reset, valami alkatrész ellenőrzése/cseréje)  vagy hívjak szerelőt? Olybá tűnik, mintha valami érzékelő menne ki...

 

Találkozott más hasonló problémával?

 

Köszi előre is.

Hooti Creative Commons License 2018.08.06 0 0 4287
Előzmény: Zergelo79 (4286)
Zergelo79 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 4286

Sajna 10-12 lapka hiányzik, kb a legalacsonyabb fokozaton kívül elviselhetetlenül rezonáló miatta.

ezért is erdekel hogy kb milyen költség a beszerzés, mert ha drága akkor össze varom másik munkaval(emeletre nemsokara kell egy Klima.

ha nem nagy tétel akkor kicsreltetnem meg a szezonban.

csakhat nem nagyon talalok arat hozza sehol :(

Előzmény: Hooti (4285)
Hooti Creative Commons License 2018.08.06 0 0 4285

Szia!

 

2-3 lapátka ha hiányzik, az nem tragédia, max nagy fordulaton rezegni fog, nem vészesen, de fog.

Csak a darabjai ne maradjanak a beltéri forgó-mozgó alkatrészei között.

Majd ha vége a szezonnak, egy karbantartással egyetemben kicserélteted.

Előzmény: Zergelo79 (4284)
Zergelo79 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 4284

Koszi a gyors valaszt, teljesen igazad van :)

De amugy csak azert neztem ebayen mert ott minden van. Amugy ez egy beszalloszintu Whirlpool SPIW 412L klima, szoval gondolom van hozza alkatreszbazis, csak nem tudom hol.

A szerelo aki felrakta, az most is vigan szerel, csak nem magyarorszagon :) 

Ezert is keresgelek itt.

Whirlpool alkatreszbazis gondolom jol lefedett, csak embert kene talalnom aki hozza is fer.

 

Előzmény: Dr. Klíma (4283)
Dr. Klíma (X) 2018.08.06 0 0 4283

Ahol vetted a klímát, ott kérj alkatrészt, javítási megoldást.

 

Mi klímások le vagyunk szerződve a gyártóval vagy annak hivatalos importőrével, így gyorsan, akár másnapra is alkatrészhez tudunk jutni.

Nem véletlen, hogy a felmatricázott, "csak kereskedelembe hozott" berendezéseket még telepíteni sem válalljuk.

 

Nem bántás, de amikor megveszed az olcsó terméket a weben, vagy multiban, akkor gondolnod kellett volna arra is, hogy mi lesz HA...

 

Idén is szereltünk már le olyan klímát, mely alig haladta meg az 1 év működési időt és alkatrész hiány miatt nincs rá javítási megoldás...... melegnek meg meleg van

 

 

Klímát a klímaszerelésre-értékesítésre szakososdott, rigisztrált klímatechnikai válallkozástól érdemes venni, ha a kovkázatot minimalizálni akarod egy esetleges meghibásodásnál (akár garanciális akár nem)

 

 

doki

 

Előzmény: Zergelo79 (4282)
Zergelo79 Creative Commons License 2018.08.06 0 0 4282

Sziasztok,

egy egész egyedi problemam lenne :) ma gondoltam megnezem milyen hőmérsékletű levegőt fúj a Klima, aminek eredményeket amikor bedugtam a szenzort, az ledarált néhány lamellát a whirlpool Klima belterijeben. Ilyen henger alakú vizszintesen futó ventilkator van benne.

nem tudja valaki hol lehet venni ilyet hozza? EbayEn nem találtam 

asszem legközelebb nem dugdosom be a szenzort lehúzott redonynel sötétben :))))

koszi! 

KZoli_Volvo Creative Commons License 2018.08.02 0 0 4281

Ismét gonzoloss vagyok. Kizárólag a bekapcsolással van a baj. Menet közben nem kapcsol ki, akár napokig is megy. Csak akkor nem kapcsol be, ha késő délután van és a külső egységre tűz a nap. Ezért gondolnék a kondira.

Előzmény: Dr. Klíma (4279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!