Keresés

Részletes keresés

pirinyócsipa Creative Commons License 2018.02.21 0 0 13129

"Egy Lehel utcai címre hívnák őket, erősen hajlok arra, hogy azt javaslom, ne menjenek el."

Semmi elhívottra nem kell elmenni, kamu, be akarják palizni őket.

De meg lehet említeni, hogy a család ügyvédje is megy és kész, amennyiben nem az rá az EGYENES ember és helyzetben elvárható és elvárt EGYETLEN lehetséges válasz, hogy "várjuk őt is szeretettel", hanem maszatolás meg elzárkózás, akkor hellóka és telefon lerak.

99%, hogy lehúzás okosban, főleg idősebb emberekre mennek...

Szóval ezt próbáld be, mi a reakció szerintem.

Előzmény: monique_001 (13128)
monique_001 Creative Commons License 2018.02.20 0 1 13128

Sziasztok,

Szüleimet megkörnyékezte egy bizonyos Spend Kft. Jól látom, hogy ők valójában Spend Credit Kft. névre hallgatnak, teljesen más tevékenységi körrel, viszont "kedves ismerősként" Joó Mónika az ügyvezető?

Egy Lehel utcai címre hívnák őket, erősen hajlok arra, hogy azt javaslom, ne menjenek el. Van valakinek tapasztalata ezzel a céggel? Próbáltam itt a fórumban visszaolvasgatni, de ez a cégnév még nem bukkant fel itt (persze ez nyilván pont rosszat jelent: ők egy lépéssel előrébb járnak, megint egy új "fekete" cég...).

Köszönöm a válaszokat.

jankó100 Creative Commons License 2018.02.20 -1 0 13127

Jött valaki,és megvette..

Előzmény: pötyikutya (13126)
pötyikutya Creative Commons License 2018.02.19 0 0 13126

Janko 100

Hogy sikerült megszabadulni a fizetni valóktól? Érdekelne.Még ha fizetni kell, akkor is, csak biztos legyen

ásítósmacska Creative Commons License 2018.02.18 0 0 13125

Mindegyik hazug csaló! 

https://www.facebook.com/groups/1494818750778521/permalink/1947667742160284/?comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22O%22%7D

Kedves Csoporttagok!

A Magyar Üdülési Jog Szövetség Kft. néven működő cégről egy kis infó.
Engem a héten találtak meg, gondoltam meghallgatom őket - de vannak fenntartásaim ezzel kapcsolatban.
Azzal kezdték, hogy felértékelik az üdülési jogomat a szerződés alapján. Mondtak rá egy igen szép összeget. Természetesen az összeg kecsegtető, aki nincs észnél megszédül :) Majd jön a "mese".
Ők külföldi befektetőnek keresnek több üdülési jogot is, ezért kb 150 nap átfutási időre lesz szükség, mert a partner csak egyszer jön ide szerződni. Másrészt a szerződési költségeket közösen kell állni, aminek a negyedét EUR-ban azonnal el akarják kérni ~400Eur, ami egyfajta szerződési biztosítás, ami őket védi, hogyha az eladó (aki örül, hogy megszabadul az üdülési jogától) netán eláll, akkor az ő munkájukat fedezi. Erre természetesen szabadkoznak, hogy a szerződés megkötésekor természetesen visszajár, vagy ha az ő hibájuk esetén meghiúsul, 8 napon belül visszautalják.
Természetesen szerződni mindenre lehet :)
Viszont amikor felvetettem nekik, hogy ők kerestek meg, ők akarják megvenni, de én adjak biztosítékot és ebben én nem bízom. Illetve, hogy az internet tele van az Ő nevükkel, elég sok negatív jelzővel és számomra ez kicsit fura, akkor még az Úriember elkérte ugyan az e-mailcímemet, hogy a korábban megígért dokumentum tervezeteket elküldi, de természetesen ez nem érkezett meg és marha gyorsan kinyitotta az ajtót, hogy befejeztük. Mondhatni kidobott.
Én nem bántom Őket, hiszen szerződnek...de mindenki vonja le maga a tanúságot.

Üdv.

ásítósmacska Creative Commons License 2018.02.18 0 0 13124

Gyanítom, hogy ennek a Proinvestnek valami "rokona" a cég... 

http://www.gvh.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2002-es_sajtokozlemenyek/1536_hu_megtevesztesre_alkalmas_volt_a_proinvest_2001_kft_es_tarsai_magatartasa.html

Akkor se híhetsz ezeknek, ha ló legel a sírjukon! 

Csak lehúzni akarnak. 

Előzmény: pötyikutya (13123)
pötyikutya Creative Commons License 2018.02.18 0 0 13123

Élárulnád, hogy sikerült Brac-tól megszabadulni? Mit tudtok a PRO-IM IMVEST cégről? 4 havi díjat kérnek és megszabadítanak-ezt igérik. Igaz lehet?

Előzmény: jankó100 (13104)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.31 0 0 13122

"Azért titokban megnéztem volna az arcát, mikor ezt felvezetted neki... :)"

Nem sírta el magát, megértette a felháborodásomat.

"Szerintem ilyen operátori állásokat eleve csak "jobb nincs" alapon vállalnak be emberek, és nem hinném, hogy fel tudják mérni, kiféle-miféle egy ilyen cég...

Nem mentegetni akarom őket persze....."

Ebben igazad lehet, de valahol mégis csak az ilyen kis betanított hazugok miatt kellett 8 évig a HCH -val pereskednem, hogy pusztultak volna meg.

Előzmény: ásítósmacska (13121)
ásítósmacska Creative Commons License 2018.01.31 0 0 13121

Miután annyit még elárult, hogy egy hete kezdett itt dolgozni azt tanácsoltam neki, hogy valami tisztességesebb munkát kellene inkább keresni, mert amit ennél a cégnél csinál, annál még az is tisztességesebb, amikor az utcasarokra kiáll valaki.

Azért titokban megnéztem volna az arcát, mikor ezt felvezetted neki... :)

Szerintem ilyen operátori állásokat eleve csak "jobb nincs" alapon vállalnak be emberek, és nem hinném, hogy fel tudják mérni, kiféle-miféle egy ilyen cég...

Nem mentegetni akarom őket persze.....

Előzmény: oregbeatsuhanc (13120)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.31 0 0 13120

Köszi az infót.

Nemrég tettem le a telefont, mert máris elért az EASY HOLIDAY cég egyik telefonos jóakaró hölgyeménye.

Annyit kezdetnek sikerült megtudnom tőle, hogy az elérhetőségünket - állítólag - az üdülőjog tulajdonosok adatait tartalmazó nemzetközi adatbázisból szerezte meg.

( Szerintem inkább az üdülőjoggal kufárkodók adják, veszik egymás közt, de mindegy. Na meg az sem lehetetlen, hogy Száraz "úr" hozta magával a korábbi átverős munkahelyéről. )

Ezután rátérve a lényegre, - főnöke nevét, székhelyét beazonosítva - kifejtettem neki, hogy minek tartom az üdülőjogokkal kufárkodó szélhámos, csaló cégeket, a sittre való vezetőikkel egyetemben, mert csak lehúzásra, átverésre lehet náluk számítani, nem pedig bármiféle tisztességes "megoldásra".

Miután annyit még elárult, hogy egy hete kezdett itt dolgozni azt tanácsoltam neki, hogy valami tisztességesebb munkát kellene inkább keresni, mert amit ennél a cégnél csinál, annál még az is tisztességesebb, amikor az utcasarokra kiáll valaki.

Azért, milyen vicces, hogy egy ilyen HOLIDAY CLUB HUNGAY -t már megjárt figura azoknak kínál most "segítséget", akiket előző helyén szorgalmasa átvertek egy kis jutalék fejében.

Előzmény: üdülésijogsegély2017 (13118)
a.n.onym Creative Commons License 2018.01.31 0 0 13119

A Top Hungária Kft. károsultjait, tárt karokkal várja a VI. kerületi rendőrkapitányság.

kekec54 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 13117

Érdekes felvetés, ezen én is eltöprengtem a szerződésem többszöri átolvasása után. Vajon miért kell pl.még nyolcvan, vagy  huszonvalahány évig fizetni azért amit nem használhatok? Ráadásul nem keveset fizettünk a "megvételnél", több tíz évnyi éves fenntartási költséget, ami haszon is lehet  nekik, ha engem kizárnak. Mert lehet, hogy új balekot találnak helyettem az újra értékesítésnél!

Előzmény: Jahno (13116)
Jahno Creative Commons License 2018.01.26 0 0 13116

Jogot elveszti, pénzt meg kamatostól követelhetik?

Előzmény: wolfocska (13113)
wolfocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 13115

Köszönöm, már mutattam egy ügyvéd ismerősömnek, Ő azt mondta, elég egyértelmű. Csak, ahogy Te is irod, nem bizok abban, hogy ezeknek is egyértelmű-e? Jó lene, ha valaki megerősitene abban, hogy ez igy működne. Nem akarnék végeláthatatlan perbe belemászni.

Előzmény: oregbeatsuhanc (13114)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.26 0 0 13114

Jó kérdés. Az én HCH s szerződésemben is benne volt ez, de az első elmaradt évi befizetést elkezdték követelni, végrehajtással próbálták behajtani, mert az üdülési jog visszaszállásánál nekik jobban kell az éves díj, a befizetés meg megvan úgy is, ha nem tudsz kiszállni.

Az elvesztett használati jog és befizetés egyfajta jogi kategória náluk, a vállalt díjfizetési kötelezettség, meg tartok tőle egy másik.

Mutasd meg ezt a szerződést egy jó ügyvédnek, mit tud rá mondani.

( Ma is hívott egy valami Travel akármi cégtől egy spiné, hogy segítene a jogot rólam, - mint egy rontást - "levenni" egy kis pénzért. -:)) 

Előzmény: wolfocska (13113)
wolfocska Creative Commons License 2018.01.26 0 0 13113

Sziasztok!

Van valakinek ilyen pont a szerződésében?

És tényleg sikerült ennek alapján (3 évnyi nem fizetés) megszabadulni tőle?

" Amennyiben az éves költségtérítés díját a vevő 3 egymást követő évben nem fizeti meg, úgy a jelen szerződésből eredő valamennyi jogát elveszti."

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.25 0 0 13112

Egyetértek, és akkor még a faktoring cégeket nem is említettük.

Előzmény: Cenerentola (13111)
Cenerentola Creative Commons License 2018.01.25 0 1 13111

Olyan párt vagy kormányprogram, tartok tőle, soha nem lesz! Mert ez a simlisség magában a kapitalista rendszerben gyökerezik. Verd át, palizd be az ügyfelet aljas hazugságokkal, ahogy csak bírod! Csak meg kell nézni a „devizaalapú hitel" fedőnevű gigacsalást, ezt a szemérmetlen uzsorázást, melynek láttán még Shylock zsidó, Shakespeare „A velencei kalmár"-jának uzsorása is elismerően csettintene. És lám, a Fidesz csak bűvészkedett, zsonglőrködött, de a mindenható bankokkal szembeszegülve nem merte kimondani, hogy az egész, úgy ahogy van, csalás, uzsorázás, ezért mindegyik szerződés semmis.

És ugyanez a helyzet az üdülési joggal is. Magyarország minden bíróságának minden bírója, ügyésze és ügyvédje tisztában van vele, hogy „üdülési jog értékesítése" címén hosszú évek óta milyen aljas csalássorozat valósul meg, érdemben mégsem tesznek ellene semmit, sőt a mai napig zavartalanul tart az e téren folytatott szélhámoskodás. Egyetlen pártnak se jutott eszébe törvényjavaslatot benyújtani arra vonatkozólag, hogy börtönbüntetéssel kéne sújtani az effajta aljas csalás révén megvalósított bűncselekmény elkövetőit. Így aztán nem csoda, ha az elkövetők egyre inkább vérszemet kapnak, elszemtelenednek.

Előzmény: oregbeatsuhanc (13110)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.25 0 0 13110

Az ha vaki már önmagában ettől a nyűgtől megszabadul az ebben a témakörben valóban sikernek mondható, de ahogy írod nem mindegy milyen áron.

Nekem 8 évi pereskedés után "sikerült", - pénz visszafizetéssel, kamatostól - de ezt inkább kihagytam volna az életemből.

A dologban talán az, az igazi siker, hogy végre egy precedens értékű ítélet született, ami már másoknak is hivatkozási alap lehet.

A legnagyobb siker azért mégis az volna, ha a jogállamot helyén kezelné a politika és nem engedne terepet a vállalkozási szabadsággal visszaélő, szélhámosságon, csaláson alapuló vállalkozásnak.

Mikor lesz végre ilyen párt, vagy kormány program?

Előzmény: Cenerentola (13108)
kekec54 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 13109

Én nem írtam semmi negatívat személyedre és nem is gondoltam ilyet. Mindenki úgy próbál megszabadulni ettől a nyűgtől ahogy tud. A Te döntésed volt, de mint kiderült nem ingyen. Én csak arra reagáltam, hogy "sikerült", én a sikert másképpen értelmezem ebben a dologban.

Előzmény: jankó100 (13107)
Cenerentola Creative Commons License 2018.01.24 0 1 13108

E mögött a „sikerült" szó mögött nyilván oldalakra rúgó történet rejlik. Érdemes volna megtudni, hogy Jankó 100-nak hány százezer forintjába fáj ez a siker? Mert az egészen biztos, hogy súlyos tejelés, levágás van a dologban. Ezek a vigécek kegyetlenek és pénzéhesek, ingyér a redvás kisujjukat se mozdítják.  Persze a „siker" relatív fogalom. Sikernek számíthat már az is, ha valaki egymillió forint ellenében megszabadulhat az átokként a tudatra nehezedő üdülési jog nyomasztó terhétől, ha már volt olyan balfácán balek és hagyta magát bepalizni a mézesmázos stílusú, hazug szélhámosok által.

Előzmény: kekec54 (13106)
jankó100 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 13107

a Bracért azért kaptam valamennyit. Nekem viszont már nincsenek heteim. tehát, le se húzhatnak,fizetnem se kell évenre.Hogy is van,mégis én vagyok a lúzer,meg a hülye, te meg az okos?

Előzmény: kekec54 (13106)
kekec54 Creative Commons License 2018.01.24 0 1 13106

Jankó 100!

A "sikerült" ezek szerint nem eladás volt, hanem megszabadulás, ráadásul fizettél is, tehát ugyan úgy átvertek mint néhányunkat szerettek volna. Volt és van olyan ajánlat, hogy fizess ki öt évet, s elköszönünk egymástól. Számomra ez nem siker, mert átvertek az eladásnál, azzal, hogy visszaveszik, mert annyira kelendő és ők ezt újra tudják értékesíteni. Igaz ki mit lát annak, azt hogy tényleg értékesíthető e, vagy ismét legombolnak rólad néhány százezret. :)

seci Creative Commons License 2018.01.23 0 0 13105

secimaci@freemail.hu

-seci

Előzmény: jankó100 (13104)
jankó100 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 13104

Légy szíves, küldd át az e-mail címed, itt nem tudok írni valamiért. 

Előzmény: seci (13103)
seci Creative Commons License 2018.01.23 0 0 13103

OK, koszi.

Igazabol az egyetlen nyugunk a hetunkkel az, hogy mivel 17+ eve nem elunk Mo-on es a rokoni/ismerosi hatter is erosen megcsappant igy minden evben gondot jelent az, hogy ki is menjen nyaralni.

A fenntartasi osszeg egyaltalan nem veszes, 42ezer korul volt tavaly, plusz az a par ezer, ami a reszvenyre van, szoval cca 50ezer. Ez egy 26-os heti (junius vege/jul eleje) 4/2-es apartmanra realis ar. Abbazia siman kiadna, de mivel nem adozunk otthon mar egy ideje nincs kedvem ezzel foglalkozni.

Szoval szivesen el- vagy inkabb at-adnam a jogokat, a reszvenyertek talan 500K korul van, nem igazan emlekszem a pontos osszegre, de meg van az eredeti szerzodes is Mo-on egy folderben. Egyszoval ez nem az az erteku jog, amire az ember felkapja a fejet (nem tobbmillios osszegrol van szo).

-seci

Előzmény: jankó100 (13102)
jankó100 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 13102

Aki az Abbáziát intézte, az rég nem ezzel foglakozik, már akkor sem ezt csinálta. MIvel rég nem beszéltem vele,így nem adnám meg az elérhetőségét, fogalmam sincs hogy épp mit csinál.

Esetleg írd meg te, hogy mit szeretnél, ha tud segíteni akkor megkeres.

Nem ajánlanám, hogy ne fizess fenntartást,mert végrehajtás vagy per lesz. Nekem az volt , sorra kaptam a fizetési meghagyásokat, kénytelen voltam fiizieitni,  mert mivel éevényes szerződésem volt, elvesztettem egy ilyen pert.

Legalább erre nincs gondom.

Amúgy meg nem reklámozom a TS rendszert, sőt senkit meg semmit sem.

oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.23 0 0 13101

"OK, mi van akkor, ha nem fizetek sem fenntartasi dijat, sem reszveny-akarmi dijat evekig?

Meg lehet igy szabadulni tole?"

Nem egy könnyen. Ha nem fizetsz végrehajtással perelnek, de az sem lehetetlen, hogy eladhatják a követelésüket egy behajtó élősködő faktoring cégnek. ( Addig légy boldog, míg azt a legalja hiéna társaságot nem ismered meg. )

Ezt annak ellenére teszik most már, hogy eredetileg 3 évi nem fizetés után annyi volt a bünti, hogy az üdülőjog és a befizetés elvesztése volt a tét. Ma már a fenntartási díj a legfontosabb nekik, mert a bebukott jogokat, már csak átveréssel, kín- keservesen tudják elsózni.

Ha a követelést végrehajtással peresítik, akkor ellent kell mondani, de akkor valós indokok, bizonyítékok kellenek, mert csak azzal lehet nyerni.

HCH val szemben a megtévesztő magatartásra hivatkozva értük el a fizetés mentességet, majd egy másik perben a jó erkölcsbe ütközés miatt a szerződés megsemmisítését és visszakaptuk kamatokkal a befizetésünket

Ezzel képesek voltak a szemetek a Kúriáig elmenni.

Előzmény: seci (13099)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.23 0 0 13100

Apropó!

Az EQUILOR-al hogy álltok, akinek átpasszolta a Páninvest Bróker a dematerizált részvényeket?

seci Creative Commons License 2018.01.23 0 0 13099

OK, mi van akkor, ha nem fizetek sem fenntartasi dijat, sem reszveny-akarmi dijat evekig?

Meg lehet igy szabadulni tole?

-seci

Előzmény: oregbeatsuhanc (13098)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!