Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2011.10.22 0 0 204

Én se, itt nyűglődök egyel, csak kizárásos alapon kerestem... :)))

Előzmény: quad (203)
quad Creative Commons License 2011.10.22 0 0 203

Kedves Spacc!

 

Én abszolut nem értek a digitális rögzítőkhöz, én csak azt véleményeztem, hogy ha sem a fájl formátumot, sem a rögzítő tipusát nem említi a kérdező, akkor egy kissé nehézkes a válasz. Mivel az utóbbit később megtette, így a hozzáértőknem már nem nehéz a válasz

Előzmény: spacc (202)
spacc Creative Commons License 2011.10.22 0 0 202

nü?   lehet?

Persze fehér ember nem érteni, ho' valakinek van gépe, nete, és feltehetőleg esze is, mé nem cselexik....?

Előzmény: quad (198)
spacc Creative Commons License 2011.10.22 0 0 201
spacc Creative Commons License 2011.10.22 0 0 200

TRC amúgy a fileformátum, elvileg van hozzá codek, keressél olyat.

Előzmény: vadasz70 (199)
vadasz70 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 199

vn-2000 pc a tipus  formátumra nem írki semmit 

 

 

quad Creative Commons License 2011.10.21 0 0 198

Te ezt komolyan gondolod, hogy erre a (hiányps) kérdésre tud valaki válaszoln?

 

Legalább a diktafon tipusát add meg, vagy azt, hogy mit ír ki a számítógép ezekről a fáljlokról, amiket oda letöltöttél

Előzmény: vadasz70 (197)
vadasz70 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 197

sziasztok! van egy digtafonom megtudná mondani valaki hogy milyen formátumba vesz fel hogyan tudnák belőle mp3 felvételt csinálni és milyen programmal, odáig meg volnék hogy letöltöttem a gépre csak hiába írtamki cd re valami ismeretlen formátumba van. köszönöm a válaszokat

Jannny1 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 196

Tegnap délután sikerült megnéznem, igen jó hengot vesz fel a cucc ezek szerint. Nekem ennyi pont elég lenne szerintem.

Előzmény: kozakz (194)
kozakz Creative Commons License 2011.10.11 0 0 195

ez pedig AT4051a + Fostex FR2LE hang. Az korábbi felvételen a kamerát látod a jobb lenti sarokban. a mikik pedig a Canon kamera elött vannak.

 

kozakz Creative Commons License 2011.10.11 0 0 194

ez zoom h1-el lett felvéve ha jól rémlik egy canon kamerába bedugva

 

 

 

Jannny1 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 193

iriver h320-at keresem, de nem találok sehol. ebay-en találtam egyet, de az használt volt, namost külföldről használtan... nem tudom. Plusz annak milyen mikrofonja van? Jó felvételeket készít?

 

Zoom H1-nek van vonalbemenete.

http://www.zoom.co.jp/english/products/h1/

Ha megnézed a bal oldali képet, Mic/Line inpuc jack-nek írja. Ezért is tetszett meg. Jónak tűnő mikrofon - habár azért majd keresek vele készült hangokat, hogy milyen lehet pontosan -, mikrofon bemenet csíptetős mikrofonnak, plusz vonal bemenet keverőhöz. No meg súlyra és méretre is elég kicsi. Az iriver h320 ha jól láttam, mindkét méretre nagy, tehát odatartani a másik pofájába hogy interjút csináljak nem túl szerencsés. 

Előzmény: kozakz (189)
kozakz Creative Commons License 2011.10.10 0 0 192

www.rockbox.org

 

Le lehet cserélni rengeteg kézi mp3 felvevő, lejátszó programját olyanra ami a felvételek készitésére van kifejlesztve.

 

Az iriver h320 a gyári firmwarrel csak mp3ban tud felvenni. Rockboxal wave-ban is és le tud játszani flac-ba tömöritett

wave fajlokat is.

 

A gyári firmwarrel 1-2 órát tud felvenni, rockbox-al 6-7 órát, mert jobban kezeli a beépitett HD-t.

 

 

 

 

Jannny1 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 191

Tessék, a lényeget leírják itt is róla: http://hu.wikipedia.org/wiki/Firmware

Előzmény: spacc (190)
spacc Creative Commons License 2011.10.07 0 0 190

Bolcsk bölcse!   A kérdés arra vonatkozott, hogy miaz?

Na lökjed, ha tudod...

Előzmény: kozakz (188)
kozakz Creative Commons License 2011.10.07 0 0 189

nincs vonal bemenete a zoom h1-nek csak mic in tehát keverőre nem fogod tudni bekötni.

 

A saját mikrofonja meg nem fog csodát tenni egy fesztivál koncerten a nagy hangerőben.

Előzmény: Jannny1 (185)
kozakz Creative Commons License 2011.10.07 0 0 188

eszik is meg isszák is okoska

 

Előzmény: spacc (186)
spacc Creative Commons License 2011.10.07 0 0 187

Csak annyit az agyaláshoz, hogy a garós javítást előbb megkérdezni, és csak utána számításba venni, mert a legtöbb esetben nem megy....

Előzmény: Jannny1 (185)
spacc Creative Commons License 2011.10.07 0 0 186

"firmwarerrel"   azt meg eszik, vagy isszák ????

Előzmény: kozakz (184)
Jannny1 Creative Commons License 2011.10.07 0 0 185

Találtam ilyet: http://www.ebay.com/itm/ZOOM-H1-Handy-Recorder-2GB-microSD-Card-BRAND-NEW-/180731769462?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a1473f276#ht_2656wt_844

 

Zoom H1, árban kb. 25ezerért van itt, 2 GB-os kártya van benne amin elfér 3 óra jó minőségben, 25 óra Mp3-ban... Állítólag ceruzaelemmel 10 óráig bírja a felvételt. Sztereó mikrofon, plusz sztereó mikrofon bemenet.

Állványra felpakolható - talán kevésbé lopják el a színpadról ha egy kis tripodon állva a hangteknika részénak álcázom, meg a deszka rezgéseit nem direktbe kapja - ezkre gondolok én.

 

Vélemények? A leírások alapján jónak tűnik, magyar boltokban 28-29ért találni, ebay-en 25 (viszont magyar boltnál talán érvényesíthető a garancia, ami megintcsak nagy szempont, és hát a határba még így is beleférne.)

kozakz Creative Commons License 2011.10.06 0 0 184

10 ezer ft alatt használd Minidiscben lehet gondolkodni, de az nem fog menni 2 óránál tovább keverőn. lemez kell cserélni benne.

 

25 ft-ért Iriver H320-ast érdemes venni. 6-7 órát megy, 20 gigás vinyó, wav felvétel. Rockboxal firmwarerrel természetesen.

 

 

Jannny1 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 183

Egy csúcskompakt fényképező 50 körül kezdődik, lásd: http://www.vatera.hu/fenykepezogep_videokamera/digitalis_fenykepezogep/panasonic_lumix/kompakt/panasonic_fz50_1482217223.html

 

(Csakhogy diktafonból, vagy hívjuk bárhogy is, nem találok használtat-még 20ért sem - vagy csak rosszul keresek.)

Hát most nem tudom hogy definiáljam a minőségi követelményeket. Mert ránéztem ezekre a field recorderekre ebayen, de hát ezek már szinte CD minőségű hangot ígérnek... Egy 20eFt-os használt videókamera, amihez akarok pluszba kvázi még két hangsávot (kamera veszi a teret, a beszélgető felek emg 1-1 saját csíptetős mikrofonnal, ami 5-10 ezer darabja beszélgetnek) nem vesz ilyen minőségű hangot, hisz minek is venne. Sőt, amit hozzá szeretnék venni 5-10 ezres csíptetős-kábeles mikrofonokat, az sem tud ilyet. Azért nem egy youtube minőség, amikor a telefonnal felvesz valami home videót és feltöltéskori konvertálás miatt még kockás a kép, recseg a hang, ugrál, elcsúszik, (habár a 2 milliós profi kamerával felvett videót is amikor feltettem youtube-ra, akkor egyből eltolta a hangot 1-2mp-el, nagyon észrevehetően máshol tátog, szóval yt. motorja szar, ezt tudom).

Na szóval lehet félreértjük egymást a minőségi követelményekben. Nem CD-t akarok kiadni, nem is országos TV csatorna filmforgatásához veszem fel a plusz hangsávokat, simán normális videót készítenék, és - mivel zajos a felvételi környék - ezért jobb minél közelebb juttatni a mikrofont a beszélőkhöz, kiszűrve a zajokat. Illetve, valahogy felvenni a színpadon a fellépők műsorát - ha kapok keverőről kimenetet, akkor direktben arról, XLR-jack kábellel vagy valami, ha nem, akkor a haszórók mögé elhelyezve a diktafont, vagy valahova ahonnan nem nyúlják le, de szépen hallható amit csinálnak.

 

Az ár fogalma pedig.... Ismerjük a magyar fizetéseket is, és a kötelező kiadásokat is. Ha egy hónapban sokkal többet nem tudok félrerakni, akkor ennyi van. Több havi félrerakása pedig fel sem merül bennem, hisz diktafon+fényképezőgép+kamera+kocsi amit meg kell vennem, és nem 10 év alatt, hanem hamarosan. - Sajnos ezek nélkül sem mozogni nem tudok, sem a videófelvételeket elkészíteni, sem a hírportált rendesen üzemeltetni. Ez egy ördögi kör, de ez van. Ha csinálni aakar valamit az ember, akkor be kell ruháznia, és nem többszázezret mindenre.

 

No, ezek tükrében, valami okosat tudsz mondani? Vennék én használtat is max. 20-ért, de nem találok sehol sem használtakat. 

 

Előzmény: quad (181)
quad Creative Commons License 2011.10.05 0 0 182

Még egy kis kiegészítés: Még a szalagos és kazettás magnók korában észrevettem, hogy sokan keverik a diktafon és a riportermagnó fogalmát, pedig mind a kettő hangrögzítésre szolgál. Mivel a riportermagnó gyakorlatilag kihalt, sokan csak a diktafon szót használják, pedig az egy eleve alacsonyabb minőségi kategória

 

Javaslom, ha esetleg az Interneten keresel, használd a field recorder kifelyezést. KB 100 dollártól 2000-ig terjednek az ajánlatok.

Előzmény: Jannny1 (180)
quad Creative Commons License 2011.10.05 0 0 181

Janny!

 

Szerintem egy kissé szabadon kezeled vagy az árakat, vagy a minőségi követelményeket.

 

Egy "csúcskompakt" fényképezőgép 100 ezernél kezdődik (Pl: Nikon P7000). A jelenlegi legolcsóbb fényképezőgép amit én még megvennék az kb 25 ezer. (az alatt már inkább a telefon)

 

Ha te riportot akarsz készíteni megfelelő minőségben ahhoz már megbízható profi felszerelés illene, ami használtan is 100 ezer felett van.

 

Vagy a minőségi követelményekből kell engedned, vagy a pénzforrást kell bővíteni.

 

És még egy azt is el kell döntened, hogy milyen távra akasz beruházni, mert egy-két felvételhez elég az egyszerűbb no-name, de ha hosszú távra ruházol be, akkor célszerű a drágább profi megvétele.

Előzmény: Jannny1 (180)
Jannny1 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 180

De, ha már ennyi pénz, akkor mindenképpen sztereo legyen ( hogy két mikrofot tudjon kezelni, egy mono csíptetős jobb oldal, egy meg a bal oldal. Nem tudok egyszerűen interjúkat, illetve egyéb, 2 emberes műsorokhoz hangokat rögzíteni.)

Előzmény: Jannny1 (179)
Jannny1 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 179

Akkor 20-25 ezer legyen a plafon. Esetleg 30, valahogy összekuporgatom rá a pénzt. Csak félek csak úgy megvenni valamit, előzetes tapasztalatok, vagy bölcs tanácsok nélkül.

Előzmény: kozakz (178)
kozakz Creative Commons License 2011.10.04 0 0 178

10 ezer forintért pontosan olyan minőséget tudsz venni, mint ha 100 ezer forintod lenne egy autóra.

 

A fényképező gép piacot sajnos nem lehet összehasonlitani a digitális felvevők piacávál. Nincs pontos infom, de szerint sok kategóriával több kis fényképezőgépet adnak el mint hangfelvevőt. Főleg hogy az emberekben lassan az a kép él, hogy

egy mobil telefonnal mindent meg lehet csinálni. Pedig nem....

 

 

 

 

Jannny1 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 177

A kérdés igazán jó, ezt el is felejtetem leírni.

Szóval minőségre 10-12 órát hát, hogy is mondjam, aholyan "youtube minőségbe" kellene, azaz valamennyire interneten élvezhető, visszahallgatható hanggal.

 

Viszont 1-2 órás dolgokat fel kellene venni olyan minőségben is, hogy azt videó alá tudjam keverni, emberekre mikrofont aggatva, és így hanghoz jutni (kamera mikrofonja úgy általánosságban vesz, plusz 1 vagy 2 emebren csiptetős mikrofon+diktafon). Itt számít a minőség, viszont ez 1-2 óra maximum, hosszabb műsort nem sugárzunk.

 

Az ár kérdésében... Azért nehogy egy ilyen kis kütyüt vegyek százezerér, amikor a gyönyörű képeket készítő kis kompakt fényképezőgép votl 13, a szép képeket és videókat készítő csúcskompakt fényképezőgép meg 50... Ezért a korlát, meg mert nincs rá több. Elszálltak ugyan az árakkal, pedig hát csak egy membrán memóriakártyára írással, plusz egy mikrofon bemenet. Semmi több, nem számítógépet vinnék magammal, hanem egy felvétel és visszajátszásképes cuccot (habár olvasgatva a leírásokat, még annyit sem tud mint a régi, mert azokon legalább volt gyors lejátszás meg visszajátszás, ezek meg csak egyféleképpen lejáccák a hangot, aztán tekerd vissza valahova ahova gondolod, meg előre ahova gondolod... Érdekes..)

 

A másik topikra rákerestem, nézegettem, de semmi okos, nekemvaló infót nem találtam.

Előzmény: enpesta (176)
enpesta Creative Commons License 2011.09.28 0 0 176

Szia! Nézz körül itt, a digitális kézi hangrögzítőknél. De úgy vélem, hogy pénzügyileg eléggé bekorlátoztad a lehetőségeidet.... No meg sok függ attól is, milyen minőségben szeretnéd azt a 10-12 órát rögzíteni...

Előzmény: Jannny1 (175)
Jannny1 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 175

Üdv!

 

Kicsit látom leült a topik, de azért hátha tud nekem valaki segíteni.

Diktafont szeretnék venni, mindenképpek újat (garancia miatt), használtaktól félek nagyon. Max 10.000 Ft-om lenne rá, elvégre nem autót akarok venni, hogy közel 100ezret kidobjak rá.

 

A cél: 10-12 óra folyamatos felvétel (fesztiválokon kirakni a színpad elejére, hogy végigvegyen mindent), illetve mikrofon bemenet - keverő kimenetére direktbe rákötni, illetve 1 vagy 2 csíptetős mikrofont feladdatni az emberekre. 

Ahogy láttam, külön ki kell emeljem, hogy természetesen számítógépre menthető legyen a dolog, mert egyrészt mp3-ban meg szeretném osztani a felvett dalokat, másrészt az elkészült videó alá bevágni hangsávnak, hisz a kamera mikrofonja nem vehet fel mindig mindent.

 

Van erre valami okos megoldás, ami nem recseg-ropog, nem akar meghalni, nem merül le menet közben, nem kapcsol ki, mert úgy tartja kedve, stb. 

 

Várom ötleteiteket. 

ebax tele van ilyesmikkel (magyar piacon nem látok hasonló kategóriát, vagy csak előlem bújkálnak), pl: http://viewitem.eim.ebay.hu/Digital-Diktiergert-Aufnahmegert-Voice-Recorder-2GB/270816954297/item

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!