Keresés

Részletes keresés

Tomba002 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 7641

Szia!

 

Én úgy tudom, sokkal drágább külföldiben gondolkoznak, állítólag kábé 15 név van a kalapban és egyik sem kér aprópénzt.

Szőke hétfőn érkezik, Farkas-sal pedig az év végéig kötöttek szerződést, ha elégedettek vele akkor kap teljes szerződést.

 

Egyenlőre ennyi, bár nekem is tetszene ez a Jones gyerek, mert jól nyomta a dombeszben.

Előzmény: Terriba (7637)
Terriba Creative Commons License 2010.08.19 0 0 7640

 

 

  A joeg tudja, vagy a nagyon az eleje, vagy nagyon a vege a karrierjenek ez a tornaterem, az fix.

Előzmény: nisavic (7639)
nisavic Creative Commons License 2010.08.19 0 0 7639
Ez a tornaterem nem semmi...
Ez az azeri időszakból való?
Előzmény: Terriba (7637)
Baggio2001 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 7638
Szerintem várjunk még egy kicsit, van egy olyan érzésem, hogy nem fogunk megint csalódni. Szeptember 1-től jönnek a légiósok, addigra úgyis minden kiderül.
Előzmény: Terriba (7637)
Terriba Creative Commons License 2010.08.19 0 0 7637

 

 

 A Lukminasrol en annyit hallottam, hogy profi volt velejeig, es allitolag egyszer egy edzesen emiatt a Meresznek lehuzott egy nyakast is, amikor az ezt valahogy szova tette, vagy viccelodott rajta. Nem tudom, igaz-e, a nalam sokkal bennfentesebbek majd kiegeszitik.

 

  Rola en egyebkent szinte semmit nem talaltam a youtube-on ettol a kis szosszenettol eltekintve:

http://www.youtube.com/watch?v=CChEUvwp6Ek

 

  Mas: A Jones miert nem kell nekunk centernek? Nekem a dombeszi teljesitmenye nagyon bejott, es jol illeszkedik az igazolasi filozofiankba is, ha a tavalyi szezont vesszuk alapul. Mondjuk a szinmintat megtori.....

Előzmény: Artúr Doki (7634)
Bastiano Joao Coimbra Creative Commons License 2010.08.19 0 0 7636

Igen, állítólag akkoriban és talán még ma is a litván kosárlabdában két embernek volt szava. Az egyik az Öreg volt, a másik nevet gondolom nem kell említenem...

 

Szerintem őt még a Venclovas exportálta, talán.

Lukast pedig már az Öreg hozta...egyenesen a vb-ről, ahol a litván csapat 3. lejobb dobója volt. Európa szinte minden országából volt ajánlata, többek között Madridból is, de Arunas azt mondta, hogy te itt fogsz játszani velem....jött is....

Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.18 0 0 7635
Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.18 0 0 7634

Én azokra a sztorikra emléxem,amit Luki meg Vitya meséltek a litvániai edzőtáborokról,hogy az Öreg valóságos félisten arrafelé(érthetően)...

Amikor az Ase edzésre benézett a komplett litván válogatott,meg Kurtinaitis,meg valami Sabonis is...

De arra már nem emlékszem,hogy hogyan került ide.

Lukasra emléxem,VB volt,ott nyomatta,néztük a tvben...na ez a faszi jön majd ide,aha persze-majd ha fagy-erre két hét múlva ott korzózott a csarnok előtt...

 

Nemsokára VB kezdődik...)))

Előzmény: Bastiano Joao Coimbra (7633)
Bastiano Joao Coimbra Creative Commons License 2010.08.18 0 0 7633

:o))))

 

Erre a dumára én is emlékszem...

Hörit szopatták de nagyon, főleg Robi.

 

Az Öreg télleg hasonló kategória, mint Rudi, sőt fénykorában Barcában sokkal nagyobb is volt, de már nem Pakson...

Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.18 0 0 7632

Akkor öszegeznék:

Legjobb arc kategóriában Feribá simán veri a mezőnyt,a legjobb spíler kétségtelenül Rudi volt,és Vico is említhető,mint a legnagyobb sportember(és név).

Lukminas esetleg utánuk,bár mondjuk neki ez temető volt.

 

Mondjuk a kedvenc beszólásom viszont tőle származik,amikor megelégelte a másodedző magyarázását egy edzésen...

"Áttillá,te nekem nem mágyárázni kosárlábdá,te engem kérdezni róla..."

apostille Creative Commons License 2010.08.18 0 0 7631
Chris Monroe valóban egy kiváló játékos, de az ASE-ban valaha megfordult legnagyobb sportembert  -az eredményei, intellektusa és emberi értékei alapján -Arunas Visockasnak hívták. 
Előzmény: Bastiano Joao Coimbra (7630)
Bastiano Joao Coimbra Creative Commons License 2010.08.18 0 0 7630

Emberileg simán Feribá volt a legnagyobb.

Lukas tényleg etalon volt, egy darabig...emberileg semmi extra...

 

Viszont megkockáztatom a magyar nb1-ben megfordult légiósok közül a nálunk játszott a legjobb, a neve Chris Monroe...egy vér profi robot!

 

...őőőőő honnan is szereztük őt?

Osztrák bajnokságból átlagosan jó mutatókkal...csak halkan ennyit az igazolásokról elöljáróban...

 

Hajrá ASE!

Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.18 0 0 7629

Hát igen.

Rég volt,szép volt.

Remélem boldog ember és néha eszébe jutnak a szép paksi napok...

Előzmény: csak.a.kiss.zsolt (7627)
nisavic Creative Commons License 2010.08.18 0 0 7628
Nekem paksiak közül (kivülállóként) Darius Lukminas volt az etalon. Bár egyiket sem ismertem emberként, gondolom nálad emiatt is van Davis előbbre.
Előzmény: csak.a.kiss.zsolt (7627)
csak.a.kiss.zsolt Creative Commons License 2010.08.18 0 0 7627
Srácok, régi szép idők. Mikor ezt nézem eléggé el tudok érzékenyülni. Akárki akár mit mond, ő volt a legnagyobb és az is marad örökké.

http://www.youtube.com/watch?v=xWhjZ_mB7TU
Tomba002 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 7626

 

Sziasztok!

 

Egy kis infó a csapatról maga Pipi szájából:

 

ASE: Egy center hiányzik

Tóth Dávid2010. augusztus 16 14:38

Paks – Horváth Imre szerint akár napokon belül meglehet a harmadik légiós. Összeállt a felkészülési program is.

Nagy átalakuláson megy keresztül idén az Atomerőmű SE gárdája. Sokan távoztak a csapattól, pótlásuknak nagy erőkkel állt neki a paksi vezetőség, mivel már csak egy légiós hely kiadó a csapatban Ian Johnson és Brendan Winters érkezését követően.

– Már csak egy külföldi centerre van szükségünk – mondta Horváth Imre a BB1.hu-nak. Folyamatosan nézzük a játékosokat, keressük a legmegfelelőbbet csapatunkba. Van természetesen több jelöltünk is, de azt még nem tudom megmondani, hogy kinek fogunk ajánlatot tenni. Ez akár egy-két napon belül is eldőlhet, de lehet hosszabb idő is. Annyit azonban elmondhatok, hogy biztosan olyan játékos érkezik majd, aki korábban még nem szerepelt Magyarországon.

Az ASE edzőjénél érdeklődtünk arról is, hogy hogyan áll csapata felkészülési programja.

– Egy hete edzünk már, egyelőre főleg a fizikai készülésen van a hangsúly, sokat erősítünk – folytatta Horváth. A légiósok várhatóan szeptember elején fognak megérkezni, amikor már jobban lesz lehetőségünk labdás dolgokat, 5-5 elleni játékot gyakorolni. Szeptember 10-én veszünk részt az első tornán Kaposváron, majd játszunk a Göcsej Kupán, és a Falco tornáján is, majd végül az Albacomppal fogunk két edzőmeccs keretében.

 

 

Artúr Doki Creative Commons License 2010.08.15 0 0 7625
Mucicot most ne szapuljuk,jó szezont futott:16 pont-5 pattanó...5.lett a point per game listán a szlovén bajnokságban...)))
Meg talán még egy négyes már nem kéne.
Előzmény: Tomba002 (7615)
B-ügynök Creative Commons License 2010.08.15 0 0 7624
Akkor meg miről beszélsz,hogy elgondolkodol a bérleten? Meg se fordulna ilyen a fejemben...
Csupán ez nem tetszik akik így gondolkodnak,hogy ,ha nem lesz bajnokesélyes a csapat ,akkor nem is kell bérlet,meg nem megyek meccsre. Már régen rossz,ha csak a gondolat is felmerül. Persze másképpen gondolkodik mindenki...
Szarul igazolunk sokszor sajnos(erről sem mi tehetünk ugye,hanem az illetékes személyek),de akkor se mondok ilyet,hogy nem járok ki a meccsre. Nekem ez nem tetszik csupán.
Azt még mindig tartom ,hogy jövőre lehet egy jó kis csapatunk ettől függetlenül is.
Előzmény: Tomba002 (7623)
Tomba002 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 7623

Szia!

 

Még mielőtt nagyon belelendülnél csak mondom, hogy nagyon sokszor jártam olyan meccsekre amit éppen a bentmaradásért, vagy a 5-8 helyért játszottunk pár száz néző előtt...

Én nem csak akkor szurkolok a csapatnak ha éppen bajnoki döntöt játszik, és nem kérek elnézést, mert az egyik legtöbb pénzből gazdálkodó csapat, nem tudja megtartani meghatározó magyar játékosát, sőt nem is tud meghatározó magyar játékos(oka)t igazolni...és azt sem szeretném, hogy a mostani szezonban is egymást váltsák a külföldi játékosok, mint azt tették a tavalyi évben. A négy bajnoki és kupa elsőség pedig igenis garancia kell, hogy legyen arra, hogy nem az 5-8-dik helyért játszunk.

 

Előzmény: B-ügynök (7622)
B-ügynök Creative Commons License 2010.08.15 0 0 7622
"Komolyan gondolkozom, hogy vegyek-e bérletet, vagy lehet, hogy a bérlet ára is csökken nem csak a színvonal..."

Én meg komolyan mondom,hogy elszomorodom az ilyen kijelentések hallatán....
Ha valaki igazi ASE szurkolónak tartja magát az ilyeneket nem mond!

Szerethető fiatal csapatunk lesz jövőre is én ebben hiszek. Aztán,hogy nem leszünk bajnok esélyesek akkor mi van???? Szomorú,hogy sokan így gondolkodnak mint ahogy te,de az ilyenekre igazából nincs is szükség! (csak akkor,ha megy a szekér akkor sem kell dicsérni,meg jópofizni a csapatot illetően)
Én akkor is az ASE-nak fogok szurkolni,ha bajnoki döntőt játszik,meg akkor is ,ha a kiesés ellen küzd (nem ez lesz idén,de a véglet miatt írtam).
Jóban-rosszban a csapat mellett én ezen az elven vagyok!! (sajnos nem túl sokan vagyunk így ezzel....)


Ian-nak én is örülök , főleg,hogy a másik légióssal már ismerik egymást ez is előny lehet. Pontok terén meg majd kiderül,de Körte amúgy is 3-4es be fog játszani ,sokat fog ő 3as poszton ténykedni. 4be meg Ferdi-Körte lesz cserélgetve Ian mögött.
Ja és Ian lesz kis centerbe is néha szerintem, szóval úgy hogy Körte v Ferdi fent van 4be ő meg 5be.
3ik légiós meg 5ös posztra lesz,aki talán 4be is bevethető. 1-2 ig vannak variációink bőven.
Pontok meg jönni nyugi,képesnek kell lennünk együtt dolgozni és szét fognak oszlani a dobók.

Szóval ilyenkor is a csapat mellett kéne lenni,nem pedig nyafogni ,és el kell fogni,hogy ez egy ilyen év lesz,de szerintem nem lesz rossz szezonunk!


Let's go ASE Let's go!!!!


Előzmény: Tomba002 (7615)
Basketballboy Creative Commons License 2010.08.15 0 0 7621
de a Falco igazolt egy jó centert Alekszejev személyében
Előzmény: apostille (7620)
apostille Creative Commons License 2010.08.15 0 0 7620

A fiatal (nincs is nagyon más korosztály) magyarokat be fogjuk építeni, mivel ez nem csak Pipi, hanem valószínűleg az Erőmű koncepciója is. Szerintem van legalább annyi pénz mint tavaly (különben nem ajánlgattunk volna az átlaghoz képest kaliberekkel magasabb pénzt akár Ákosnak, Vojvodának, Trepáknak), és úgy gondolja a menedzsment, hogy  - a magyar viszonyok között üde színfoltként- hosszútávon is gondolkozhatunk. A mostani magyarjaink 1-2 év múlva lehetnek meghatározó szintűek. Szerintem Faragó, Morgen és Körte már idén is villanthat, Tóth Peti pedig kiegyensúlyozott idényt futhat.

Johnson igazolásáról csak annyit, hogy ha megnézzük a többi magyar csapat sem volt képes eddig "klasszis" magasembert hozni, mivel gondolom drágák, így a biztosra mentünk. 

Előzmény: Sanyi :-) (7619)
Sanyi :-) Creative Commons License 2010.08.15 0 0 7619
Sajnos szkeptikusan állok az idei szezonhoz. A bérletet azért így is meg fogom venni, mert Jancsi játékát nagyon szeretem.
Nézzük végig a holt szezont. Elment tőlünk Horváth Ákos, Szellő, Panta, és Gulyás. Ekkor gondoltuk, hogy nincs baj, mert jött Jan, és biztosan sikerül még pár jó magyart idehozni. Azt gondolom, nem sikerült.
Ezt követően bíztunk abban, hogy sikerül három extra külföldit hoznunk. Olyannyira bíztunk ebben, hogy vita támadt, hogy Clark belefér-e ebbe az extrába. Sajnos azt kell mondjam, hogy maradhatott volna.
Mi maradt? Bízunk benne, hogy tudunk még magyart hozni. Kérdem én, kit? Ki maradt? Orosz Benő? Kiegészítőnek nem lenne rossz. Ennyi erővel visszajöhetett volna Daddy is. Vagy a megbotlott Farkast? Az még jó lenne. Eddig is rajtunk röhögött a fél ország.
Bízunk abban, hogy tudunk hozni egy extra extra jó centert. Igaz, maradt rá pénz bőven. De létezik olyan légiós, aki sok pénzt kér, mert jó játékos, és minket választ? Ha ide is jön, és meglátja a magyar bajnokságban lévő langyos vizet, mennyire fogja odatenni magát? Mit ér egy 25-30 pontos pont átlag a statisztikájában, ha azt nálunk éri el? Nekünk nagyon sokat, de neki szinte semmit. Volt ilyen légiós nálunk? Volt persze. A Rudi az egyedüli, aki kiugrási lehetőséget látott a csapatban. Sommerville mennyit tett hozzá? Vagy nézzünk körül máshol. Banks? Első évben lelépett. Rice? Szép lassan visszaszürkült, majd sérülést hazudva lelépett.
Elnézést, hogy hosszú voltam.
Szeretném hogy megmutassa a csapat, hogy kár volt kárognom. Mutassuk meg, hogy igenis be tudjuk idén építeni Ferdit, Körtét, Hortit, Ákost, és Ők mutassák meg, hogy lehet rájuk építkezni. Akkor nem lesz semmi baj. :)

HAJRÁ ASE!!!
Terriba Creative Commons License 2010.08.14 0 0 7618

 

 

  Sok mindenben egyetertunk. Az igazolasi strategia 100%-ban a Pipi felelossege es valasztasa kellene hogy legyen. Az Ian leigazolasa valoban annyiban kerdojelezheto, hogy szerintem a szurkolok tobbsege szivesen nyitva hagyta volna a 4est a Korte-Morgen duettnek. Ettol egyebkent meg mindketto kaphat boven sok percet, de igy vagy 5-ben vagy -3ban lesz egy kisebb (nagyobb) lyuk.

  Azert ha kiszaaldunk egy Meszaros-Pavlik-Winters-Johnson-Allatnegerszettepemagyurutdejokezemisvanceneter otossel, akkor en nem fogok nagyon aggodni, kovezzetek meg, meg a Szolnok ellen se! Persze konnyen lehet, hogy csunyan vakon vagyok, majd az ido eldonti.

Sajnos nem tudom megitelni, hogy a magyar igazolsaink mennyit ernek, ez sokat fog nyomni a latban.

Előzmény: apostille (7617)
apostille Creative Commons License 2010.08.14 0 0 7617

Sziasztok!

 

A vezetőség igazolási stratégiáját nem ismerhetjük, Johnson végül is posztra jött, nem úgy mint a legtöbb kisember. A furcsa nekem vele kapcsolatban az, hogy Ő "csak" 4-est tud játszani semmi mást, és a 3 posztunk jelenleg nem lyukas, hanem gyakorlatilag nem létezik. Tombával egyetértek abban, hogy Körte és Morgen idén vihette volna az erőcsatár posztot, legfeljebb igazolni kellett volna egy olyan 3-ast, aki néha-néha elficereg magasabb poszton (pl. Gosa). A kérdés Iannal kapcsolatosan az, hogy már megint Tóth Jani szorgalmazta a leigazolását az Ö "szakmai" szempontjai szerint (olcsó, szerinte alázatos, nem puffog edzésen, nem rohan be feldúltan Jani irodájába blablabla...) vagy Pipi koncepciója ez? Illetve Winters nevű légiósunknak (egy egyetemről jöttek, haverok) mennyi beleszólása volt ebbe (része volt-e ez az Ő alkujának)?

 

Vagy lehet, hogy méregdrága, és annyira jó centerjelöltünk van, hogy Johnsonnal takarékoskodtunk?

 

Én kíváncsi vagyok, hogy a megszellőztetett fiatal magyar igazolás hova lesz, mert lehet vele együtt áll össze a koncepció? Egyébként az nem baj, ha lesz egy olyan év, amikor nincs eredménykényszer, sokat játszhatnak a magyarok, és lesz egy hajtós, megalkuvás nélküli csapatun(ebbe beleférnek persze a zakók is, hiszen Rátgéber Laci szerint kikapni lehet, de szégyenkezni sohasem.)

 

Várjuk meg még a hátralévő egy, esetleg kettő igazolást (sőt inkább az első pár meccset), aztán szedjük le az "illetékesekről" a keresztvizet.

 

Mindenestre a kiemelkedő szolnoki (esetleg zte) játékosállomány mellett a többi csapat ellen nem érzem - annyiira- az esélytelenséget. A sikeres(ebb) szezonhoz szerencse, sérülésmentesség, harcosság, edzői koncepció stb. kell, nem csak nevek.

Előzmény: Tomba002 (7615)
csocsozte Creative Commons License 2010.08.14 0 0 7616
Arra nem gondolsz elfogyott az álami töke és már nincs annyi pénz mint eddig.
Igy már nehéz lessz elsö 4 be kerülni!!!
Előzmény: Tomba002 (7615)
Tomba002 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 7615

Sziasztok!

 

Ian Jonhson leigazolásával, Terriba-val ellentétben kimerem jelenteni, hogy elszálltak a reményeink a legjobb 4 közé jutásra...

Nincs semmi bajom Ian-nal de max 10 pontos játékos és nekünk ennél sokkal de sokkal ponterősebb igazolás kellett volna, mert ezt a 10 pontot Körte is hozná kezdőként akkor meg minek Ian???

Nem tudom csak én érzem, hogy a vezetőség az igazolások terén nincs a topon, olyan érzésem van, hogy kapkodunk össze-vissza semmi átgondoltságot nem vélek felfedezni az igazolásaink kapcsán.

Kíváncsian várom, hogy ki lesz a 3. légiós (Mucic, Joszipovics...)!?

 

Komolyan gondolkozom, hogy vegyek-e bérletet, vagy lehet, hogy a bérlet ára is csökken nem csak a színvonal...

Előzmény: Terriba (7613)
nisavic Creative Commons License 2010.08.14 0 0 7614
"gond nelkul eselyes a 4re" - főleg a gond nélkül-t érzem erősnek. Szerintem egy csapat van az NB I-ben, aki a gond nélküli 4-be jutást kitűzheti: az a Szolnok.
Előzmény: Terriba (7613)
Terriba Creative Commons License 2010.08.14 0 0 7613

 

 

  Nofene.... http://www.bb1.hu/tartalom/cikk/4008_ian_johnson_visszatert_paksra

 

 Ugy tunik a "feher NBA" megihlette a vezetest:) Kivancsi vagyok, igy ki lesz a harmadik legios, mert a 2-es poszt nekem meg mindig kicsit ures, (Amennyiben a masik legiosunkat nevezem 3-asnak) ugyanakkor 5-osben meg sulytalanok vagyunk....

   Mindezzel egyutt ez a keret szerintem gond nelkul eselyes a 4re.

tiger35 Creative Commons License 2010.08.13 0 0 7612
Újra megy a fórum!
Előzmény: Dzsííí 21 (7608)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!