Keresés

Részletes keresés

puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1549

Itt megtalálod a hivatalos tájékoztatót:

https://wd2.elmu.hu/sap/bc/bsp/sap/zeservices/MerofelulvizsgalattajekoztatoELMU.pdf

 

Előzmény: vojudit79 (1547)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1548

Nálunk is 3 fázis van. Ez nem kavarhat be, tudomásom szerint. Igaz nem villanyszerelő, de műszaki ember vagyok, 31-32 évesen ráadásul próbálok még naprakész is lenni, még fog az agyam :)

3 fázisú gépünk nincsen. Minden fogyasztó 1 adott fázisra van kötve a 3-ből. Anno "logikusan" el lett osztva a 3 fázis. Általában mindenhol ezt teszik, ahol 3 fázis van. 3 fázis leginkább a villanytűzhelynél van/volt érdekes akinek az van.

Nálunk a garázsban van 1db 3fázisú aljzat, de még sosem használtuk.

Előzmény: vojudit79 (1546)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1547

én 15ezerről tudok ugyanilyen feltételekkel.

Előzmény: puru (1545)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1546

Köszi:) Neked is GRATULA:) Igen, nekem is ilyen érzésem van. Az a baj, hogy abszolút nem ért hozzá sem a férjem sem én. De most el kezdtem gondolkodni ezen az 1 fázis-3 fázis dolgon. Lehet, hogy ez kavar be?

Előzmény: puru (1544)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1545

Az ELMÜ-nél lehet kérni óraviszgálatot. Előre be kell fizetni 8.600Ft-ot, ha szar az óra, visszakapod, ha jó az óra, bukod az összeget! :) :( Magyarország 2011

Előzmény: vojudit79 (1543)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1544

Elösszőr is gratulálok! :) Az enyém 16 hónapos :)

Visszatérve az eredeti témára, nálunk 2 hűtő megy egész nap, meg ugye a fűtés is áramfogyasztó a cirkó miatt, a mosógép pedig......., gondolom gyerek meleltt Neked is vannak tapasztalataid :)

Míg panelban laktam, sokkal kevesebb volt a villanyszámla. Kicsit olyan ézés ez, mint amikor pl hívsz valami szakit. Ha családi házban laksz, fizess többet :(

Előzmény: vojudit79 (1542)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1543

Hát ez az, hogy nem vagyok benne biztos. Csak egyszerűen dühít, hogy látszólag semmi extra áramzabálónk nincs, mégis kétszer-háromszor annyit fizetek, mint más cirka ugyanilyen fogyasztási szokásokkal rendelkező család. Ugyanakkor itt a példa, hogy más is fogyaszt ennyit...egyszerűen nem tudom mitévő legyek.

A lehetőségeimet tudom, körbejártam. De valahogy én is úgy gondolom, hogy nem az óra rossz. Lehet esetleg a falban lévő vezetékekkel olyan gebasz, ami ezt okozza? Nem tudom, tanácstalan vagyok.

Amit javasoltatok, hogy először vegyek egy hitelesített mérőt gyakorlatilag felesleges lépés, mert mint kiderült 3fázisú mérő kéne nekünk, (azt hittem eddig, hogy 1) ami drága és még a felszerelésért is fizetni kéne. Annyiért az elmű is lecseréli.

 

Előzmény: balazsh (1539)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1542

Igen, itthon vagyunk, az egyik gyerekem fél napot jár oviba, a másik 1 éves múlt, ő itthon van még. De egyedül a laptop töltője megy napközben, ami egyébként nem menne, ha nem lennénk itthon. És akivel összehasonlítottam a fogyasztás ők is otthon vannak 2 gyerekkel egész nap...

 

 

Előzmény: puru (1540)
balazsh Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1541

"És mondok még valamit. Egy új mérő, mindíg többet mutat, mivel a bennük lévő alkatrészek kopnak, ezáltal lassulnak. Ezért is cseréli a szolgáltató 10 illetve 15 évenként a mérőit....."

 

Ezt úgy értsd, hogy mikor felszerelik akkor pontos (hiteles), majd a kopás miatt egyre kevesebber mér.

Előzmény: balazsh (1539)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1540

Ti otthon vagytok napközben?

MErt azon gondolkodtam, hogy az sokat számíthat 2 házatrtást összevetve. Miviel "pici" babánk van, nálunk egész nap "lakva" van a ház, nemcsak reggel 7-is és este 6 után.

Ez bizony fogyasztásnövelő tényező, nem is kicsit :(

Előzmény: vojudit79 (1538)
balazsh Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1539

Ahogy gondolod.

De hidd el, a hiteles mérők, az esetek 99%-ában jól mérnek.

Ha biztos vagy a dolgodban (mármint, hogy a szolgáltatói óra többet mér), akkor kérj hitelesítési cserét. Pénzbe kerül, de ha igazad van, akkor a hitelesítés díjját és az évek során befizetett plusz pénz is visszakapod. Van olcsóbb megoldá, amit a szolgáltató emberei végeznek (erre persze mondhatod, hogy részrehajló, de a szemed elött végzik hiteles műszerrel), és van a drágább, amit az országos mérésügyi hivatal laborjában végeznek.

És mondok még valamit. Egy új mérő, mindíg többet mutat, mivel a bennük lévő alkatrészek kopnak, ezáltal lassulnak. Ezért is cseréli a szolgáltató 10 illetve 15 évenként a mérőit.....

 

Előzmény: vojudit79 (1538)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1538

Nincs plazmatévénk. Minden áramzabálótól megszabadultunk.Képcsöves tévénk van. Az egyedüli a szárítógép, de azt nem használom mert  egyetlen adag ruha szárítására 5-6 kw-ot megeszik. Az egyedüli berendezésem, ami többet ehet, mint az átlag az egy side by side hűtő. Azt is mértem már, napi 1,2 kw-ot mértem. Lehet, hogy a fogyasztásmérőm nem halálpontos, de azt gondolom, hogy ha valamim megzabál havi 150-200 kw-ot pluszban azt azért csak megtaláltuk volna vele. A lámpákat is beleszámolva 250 kw lenne a havi fogyasztásom úgy, hogy pl napi egy mosással számoltam, de inkább heti 5-öt mosok. Szóval inkább többet  írtam mindenből, mint amennyit használok. Ehhez képest 350 kw-nál kevesebbet SOHA nem diktáltam be, de legtöbbször a 400-at is meghaladjuk. Épp ma kaptam meg a legutóbbi számlát, 380 kw és nem ment a szárítógép a tárgyhóban!

Előzmény: balazsh (1536)
puru Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1537

Én nem mondtam, hogy rossz a mérő. Azt se, hogy vmi rossz.

Én Conrad-os fogyazstásmérőt vettem, azzal jártam végig a házat, kirívó fogyasztást nem találtam.

Előzmény: ötfelezős (1534)
balazsh Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1536

Nem akarlak elkeseríteni, de akkor azt akár el is dobhatod. Sajnos ezeknek a pontossága egyenlő a 0-val. :(

De ha valahol beméreted és hitelesíteted, akkor hihetsz neki.

 

Egy ismerősőm is azzal mért, és panaszkodott, hogy milyen kicsi a feszültség a lakásban (212 V körül mutatott) én meg bevittem a műszeremet és megmutattam neki, hogy van az 232 V is. Ha az árammérése is ilyen pontos, akkor nem sok köze lehet a valósághoz.

Sajnos az ilyen olcsó, kínai tömegcikkekben nem nagyon lehet bízni. :(

 

Elég nagy hiba összejöhet egy fogyasztásméréskor. Mivel ugye a fogyasztásod kWh, ezért W=U*I*cos(fi)*t. Minden mérésben egy kis hiba a végére elég nagy lesz. Ráadásul elektronikusan végzi......

Az áramszolgáltatós fogyasztásmérő egy sokkal primitívebb szerkezet, de ha az hiteles, akkor pontosabb.

 

Én azt szoktam javasolni, hogy írni kell a mérő állást (tizedes pontossággal) minden nap ugyan abban az időben. Közben pedig naponta egy-egy napig más és más fogyasztót nem használni (kihúzni). Abból ki fog derülni, hogy mi zabál sokat. Találtak így már fagyasztóládát, ami látszatra jól működött, mégis nagyon sokat fogyasztott....

Persze vedd figyelembe a fogyasztási szokásaidat is, és egy héttvégi sütés-fözéssel, mosással otthontöltött napot ne hasonlíts össze egy hétköznapi nappal.....

(lehet hogy nemm gondolnád, de egy régebbi plazma tv is "zabálja az áramot")

 

 

Előzmény: vojudit79 (1535)
vojudit79 Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1535

pár ezer forintért bárhol kapható, amit konnektorba dugsz és beledugod a mérni kívánt fogyasztót. Nem tudom mi a hivatalos neve, én fogyasztásmérőnek vettem.

 

Előzmény: balazsh (1533)
ötfelezős Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1534

előtte se volt kevesebb a fogyasztás

Akkor nem gyanús, hogy nem a mérő a hibás?

Előzmény: puru (1531)
balazsh Creative Commons License 2011.02.01 0 0 1533

"10 napja rajta van a fogyasztásmérőm a cirkon....."

Ez milyen mérő, ha szabad érdeklődnöm?

Előzmény: vojudit79 (1530)
vojudit79 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1532

mi fele akkorában, 81 nm és egyszintes. Nekem már van táblázatom, amibe beírtam a mért fogyasztásokat.

Nekem publikus a mailem. Jöhet:)

Előzmény: puru (1531)
puru Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1531

Én megértelek teljesen :) A villanyórát még nem vizsgáltatatm be, de lassan az következik szerintem. Az óra kb 3-4éves Siemens típus, előtte se volt kevesebb a fogyasztás.

Ha gondolod összeírhatjuk egymásnak, kinél milyen nagyobb fogyasztók vannak.

Kétszintes, 2*80nm-es családi házban lakunk (viszonyítás képen)

 

Üdv.

 

Előzmény: vojudit79 (1530)
vojudit79 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1530

:(((És a villanyórát nem vizsgáltattad be? Vagy a fogyasztásmérővel mért adatok alapján stimmelt a havi összfogyasztás?

10 napja rajta van a fogyasztásmérőm a cirkon, a szivattyút és magát a kazánt is méri egyszerre, hát az azért lesz egy olyan 70-80 kw egy hónap alatt. De még így is soknak tartom a maradékot. Nálunk már recesszió van, a szárítógépet nem használom, a mosogatógépet kéthetente egyszer, ha családi ebéd van. Gondoltam arra is, hogy ennyit számít, hogy lakásban vagy házban élsz...de az egyik ismerősöm aki kevesebb mint fele annyit fogyaszt mint én az 2 utcányira innen lakik, ugyanolyan, ugyanakkora házban, mint én (az építtető, kivitelező is ugyanaz) neki is 2 gyereke van, és hárman vannak egész nap otthon, akárcsak mi és ugyanazok a berendezések mennek nála is, gondolom hasonló ideig mint nálunk. Ezért nem értem...

Előzmény: puru (1529)
puru Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1529

Szia!

Kérdezz engem :) Nincs semmi extrafogyaztó a házban, de 450-500kW-nál nem bírok kevesebbet bejelenteni :(

Pedig tényleg nem járatunk semmi gépet fölöslegesen, gázzal fűtünk.

Én is jártam már a házban nem egyszer fogyasztámsérővel, de kirívó fogyasztást nem találtam.

 

Én is irigylem, akinek havi 10.000Ft a villanyszámlája, nem tudom hogy csinálja :)

 

Üdv.

Előzmény: vojudit79 (1516)
vojudit79 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1528

Köszi közben már kinyomoztam. Márcsak az a gond, hogy a férjem nem egy műszaki zseni úgyhogy keríteni kell valakit aki felszereli:) Köszi az ötletet!!!

Előzmény: ötfelezős (1526)
ötfelezős Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1527

Tudomásom szerint módosíttathatod az átalányt... Ha precízen kézben tartod a dolgot, akkor ez egy biztonságos megoldás.

Én személy szerint jobban szeretek havi részletekben kicsivel többet fizetni, és aztán egyszerre visszakapni. Mióta a munkahelyemen megszűnt a KST. :)

Előzmény: Straw5370 (1519)
ötfelezős Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1526

Igen, a hitelesített fogyasztásmérő az a villanyóra.

Előzmény: vojudit79 (1520)
vojudit79 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1525

Még az jutott eszembe, hogy úgy tudom, hogy ilyenkor ők csak megajánlják a havi számlázandó kw mennyiséget, Te felülbírálhatod és mondhatod, hogy kevesebbet számlázzanak, ha sokallod a megajánlott mennyiséget. Ebben most nem vagyok biztos, mert már régen volt, hogy átalányt fizettem, de rémlik ilyesmi.

Előzmény: Straw5370 (1524)
Straw5370 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1524

Sajnos nálunk számottevő a különbség, kb. 3x annyi lehet a fogyasztás télen, mint a többi évszakban. Villanyradiátorunk van, értelmeszerűen többet világítunk, mivel rövidebbek a nappalok és még sorolhatnám, a lényeg, hogy nálunk sajnos egyértelműen nagy a különbség. (ezt ugye megtapasztaltam azzal, hogy megnéztem, hogy ősszel mennyin állt az óra és mennyi lett így január végére...) Más gondunk eddig ezzel az éves leolvasással nem volt, csak dühítő, hogy ezt így megtehették, hogy 4 hónapot még ráhúznak, így a bediktálós jóval reálisabb lenne.. bár elég feledékeny vagyok, de max beállítom a telefonon, hogy minden hónapba jelezzen, ezen ne múljon:)

Még azon is gondolkodtam, hogy ugye tegnap jöttek, tehát január végén, én már teljesnek számoltam a januárt, ezért osztottam 16 hónappal, ki ne találják, hogy csak 15 hónappal osztják el, amiért még nincs vége a januárnak..

Előzmény: vojudit79 (1523)
vojudit79 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1523

Nem hiszem, hogy olyan számottevő a különbség a téli és a nyári fogyasztás között. Bár nem ismerem a körülményeket, de nálunk télen a fűtés meg a szárítógép viszi a pénzt, nyáron meg a klíma meg a locsolás.Nagyjából ugyanaz. A bediktálóssal csak egy gond van, hogy néha elfelejtjük bediktálni és akkor vagy küldenek egy becsült számlát vagy nem és következő hónapban duplát fizethetek.

 

Előzmény: Straw5370 (1522)
Straw5370 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1522

Igen, 16-al osztottam, csak érted, nem reális.. 12 hónapban eddig egy tél volt, amikor eleve több a fogyasztás, most a 16 hónapba beleesett még egy tél...így hiába osztom le a 16-tal, ha abba persze nem egy tavasszal, vagy nyárral lett több...gondolom ez őket nagyon nem fogja érdekelni..lehet tényleg átállunk a havira és ennyi.

Előzmény: vojudit79 (1521)
vojudit79 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1521

Miért, mi a baj ezzel? Nem értem...ha 16 hónap alatt fogyasztottál x-et, akkor az x-et 16-al osztva kijön az átlagos havi fogyasztás, nem? Azt egyébként én sem értem miért kell variálni az olvasás/diktálás időpontját. Nekem is megváltoztatták pár hónapja az elműnél és a tigáznál is.Egyébként áttérhetsz havi diktálós elszámolásra is, akkor minden hónapban telefonon bediktálod az aktuális mérőállást és az alapján számláznak.

Előzmény: Straw5370 (1519)
vojudit79 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1520

A hitelesített fogyasztásmérő az milyen? Az egyszerre méri az összes fogyaszót, mint a villanyóra?

Előzmény: ötfelezős (1518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!