Keresés

Részletes keresés

djmythos Creative Commons License 2017.09.19 0 0 8355
Előzmény: hilz (8336)
Aszpirin Creative Commons License 2017.09.18 0 0 8354

OFF

Megértem. 

Ugyanakkor az általad említett dolgok jó része az androidos megszokás miatt hiányzik neked, a microSD pedig a csúcs androidos telefonok jó részénél is hiányzik.

Ami az Apple mellett szól, az a különféle Apple eszközök (iPhone, iPad, Mac, ApleTV, TimeCapsule, stb) egészen zseniális integrációja és együttműködése, ebben messze az Android előtt járnak az Apple-megoldások. Tudom, van már AndroidTV, stb, de ha már valakinek már Apple-cuccokkal szerelte fel a háztartását, akkor az Android-ra való átállás sokkal többet jelent egy telefoncserénél. Ez van: bár szeretnék Androidos telefont egy-két vonzó funkciója miatt, ugyanakkor hiányozna, hogy az androidos telefon nem küldi át az üzeneteket az iPad-emre vagy iMac-emre ha éppen azok valamelyikét használom, nem tudom ugyanúgy haszálni ezeket telefonálásra is, vagy hiányozna az AirPlay, Bonjour, stb... és bár ezek egy része talán elérhető androiddal is, ehhez túl sok meglévő eszközt kéne lecserélnem... még akkor is, ha ezek egy része már jó régi cucc, de minek cserélje le, ha jól működnek és zseniálisan együttműködnek?

Előzmény: nyman (8353)
nyman Creative Commons License 2017.09.18 0 0 8353

OFF

Az Apple Pay par eve van csak. Kb. egy evtizedig a paypalra sem lehetett regisztralni magyar kartyaval.

 

Az elozo melohelyemen csak Iphone-t lehetett valasztani (5S, 6S), en nagyon utaltam az idiota korlatait (nincs microsd kartya, nem erem el a belso tarhelyet pl. dokumentumok felmasolasara a geprol, az ikonok rendezese a normalis widgetek hianya egy katasztrofa, idiota adat/toltokabel, fix 9 perc a szundi. stb. stb.)

 

Ugyhogy ha megegyszer nem kenyszeritenek erre, akkor nem lesz iphone-om. 

Előzmény: Aszpirin (8352)
Aszpirin Creative Commons License 2017.09.18 0 0 8352

Igen, ez van... Én is szeretném az ApplePay-t, de mikor lesz itthon? Lehet, hoyg soha? Vagy van már? 

Inkább az a gond, hoyg az Apple nem hagyja másra használni az NFC-t, ami már ott van az újabb telefonokban, még az SE-ben is... K..va Apple-politika, az NFC-t csak az ApplePay-jel használd, ez okés lenne abban a kevés országban, ahol működik, na de a világ többi része az lesz..va? 

 

Előzmény: ac07 (8351)
ac07 Creative Commons License 2017.09.18 0 0 8351

Az a baj az Apple pay-jel, hogy hiába kuncsorog egy bank, az Apple dönti el, kivel szerződik, ráadásul földrajzi válogatás is van, lehet, hogy lesz olyan régiója a világnak, ahová soha nem jut el.

Előzmény: Aszpirin (8349)
nyman Creative Commons License 2017.09.15 0 0 8350

1% a feltoltes. Na jo ez visszajohet. Plusz havi 500 Ft.  Ha minden honapban feltoltok 65 ezret, az evi 7800 Ft, plusz evi 6000 Ft a hasznalatert.

 

Szoval "simple"-n nem eri meg. Nekem.

 

Akkor inkabb par dollarert egy olyan telefontok az ebayrol, amibe beleteheto a bankkartya.

 

Anno a Citinek volt egy ragaszthato matricaja paypasshoz. Szerintem egy ilyen jobb irany lenne.

 

Van Granitos szamlam, ott probaltam a mobilfizetest. Jo, kenyelmes, de max veszhelyzetre, ha a penztarcamat elloptak, a telefonom meg nem.

 

Egy kartya vagy ketto nem jelent terhet, ha a telefont elbirom. Illetve a telefon lemerulhet, a bankkartyat meg tudom enelkul is hasznalni.

 

Az ATM-ekhez fizikailag is kell a kartya, Mo-n pedig a cashback meg eleg gyerekcipoben jar.

 

Majd lehet par ev mulva kinovi ezeket a hatranyokat.

Előzmény: Törölt nick (8344)
Aszpirin Creative Commons License 2017.09.14 0 0 8349

Fasza dolognak tűnik, kár hogy csak Androiddal megy... 

A Simple alkalmazást iPhone-on már régóta rendszeresen használom parkoláshoz és autópályamatrica-vásárláshoz, nagyon jó és megbízható cucc, komoly fejlesztőcsapat lehet mögötte.

Előzmény: Törölt nick (8344)
Aszpirin Creative Commons License 2017.09.14 0 0 8348

Mennyivel tartod jobb ötletnek egy vízálló mobiltelefont őrizgetni a fürdőgatyában, mint egy paypass-os bankkártyát?

Előzmény: Törölt nick (8346)
ac07 Creative Commons License 2017.09.14 0 0 8347

Na látod, ez egy nagyon életszerű felhasználási helyzet. :)

Előzmény: Törölt nick (8346)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.14 0 0 8346

Köszi! Akkor egyszerűbb a sima paypass.

 

Még egy dologra gondoltam (de már idén nem aktuális), ha mennék strandra, akkor van egy vízálló telefonom, azzal tudnék fizetni és nem kellene bankkártyát őrizgetni.

 

Előzmény: ac07 (8345)
ac07 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 8345

Elég sok korlátja van: havi 65e Ft max. feltöltés, külföldön nem működik, feltöltésnek díja van (perpill akciósan elengedve), ill. későbbi visszavezetésnek is.

Előzmény: Törölt nick (8344)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.08 0 0 8344
nyman Creative Commons License 2017.09.07 0 0 8343

A citinel nem tudom hogy volt, illetve az Erstenel sem, de pl. a Cib-nel a fizetesi hataridobe benne van az adott nap es a 18.00.

 

Tehat gondolom, ha 18.01-kor vezetnek at, akkor az mar kesedelmes fizetes. Soha nem probaltam :)

Előzmény: Törölt nick (8342)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.06 0 0 8342

Tehát erste-erste átutalás nem megy át bármikor?:O Citinél ez simán ment még!

Amúgy méltányosság, kis smúzolás és elengedik a kamatot!:)

Előzmény: utóember (8339)
utóember Creative Commons License 2017.09.06 0 0 8341

Óje. :)

Előzmény: irreverzibilis (8340)
irreverzibilis Creative Commons License 2017.09.06 0 0 8340

a Citi biztos nem fog büntetni:)

Előzmény: utóember (8339)
utóember Creative Commons License 2017.09.05 0 0 8339

Tudja valaki, mi van most, amikor csak este jut eszembe visszafizetni a hitelkártyát a határidő napján? Megint, tudom, hülye vagyok.

 

A művelet közben kiírja, hogy csak holnap fog teljesülni, de végignyomtam, és egy kicsit még reménykedem, hogy nem ilyen genyók. Amúgy szerintem gáz, hogy nem tudok saját számlák között azonnal átutalni.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.16 0 0 8338

Erste forintok...

 

Mostanában sokat voltam strandon, teljesen helyfüggő, hogy hol kaptam 1%-ot és hol kaptam 4%-ot...

 

pl. boglári strand 4%, gyenesdiási 1%, kehida termál 1 % stb...

Ademmm Creative Commons License 2017.08.03 0 0 8337

Havi ügyfélkapcsolati díjat akkor szoktat felszámítani, ha nem teljesül az ingyenesség feltétele (pl. havi X összegű bejövő utalás, havi X összegű megtakarítási állomány, stb.).

Előzmény: hilz (8336)
hilz Creative Commons License 2017.08.02 0 0 8336

Sziasztok!

 

Eddig nagyjából pontosan töltöttem fel az erste TOP főszámlát, hasonlóan, mint a CITI-nél, egy kis rátartással.

Ma jött az SMS, hogy sikertelen az inkasszó, a TOP számláról a MAX hitelkártyára.

 

Nézem mi történt, és a következők:

2017.07.31 HAVI ÜGYFÉLKAPCSOLATI DÍJ -3 800 HUF (ilyen korábban sose volt)

 

2017.08.01 SMS SZOLGÁLTATÁS HAVI DÍJ -440 HUF (ilyen korábban sose volt)

 

2017.08.02 SMS SZOLGÁLTATÁS HAVI DÍJ -440 HUF (ilyen korábban sose volt)

 

Úgy, hogy az esedéksségem mindig követő hó 2, gyakorlatilag reagálni sincs idő az ilyesmikre.

 

Valami történt, és fél év után bedurvultak?

Mit csináljak? Érdemes közvetlenül a MAX hitelkártyát föltölteni és menjen mínuszba a TOP számla?

4.240Ft-ot (3.800+440 havonta) a 200ezerig pontot érő költési limit mellet már épphogy ki tudok gazdálkodni. Így ez nem éri már meg...

Főleg, hogy a tájékoztató 8. oldalán, melyet tavaly küldtek, még 690Ft/hó volt a MAX havi díja.

 

+1: Meg jött egy levél, és nem értem. Eddig is inkasszózta a MAX hitelkártya a TOP számlát, ehhez képest ez mit ír pontosan?:

 

"Tisztelt Ügyfelünk!


Szolgáltatásaink folyamatos fejlesztésével szeretnénk hozzájárulni ahhoz, hogy Ön egyre kényelmesebben intézhesse pénzügyeit az Erste Bankban. Tájékoztatjuk, hogy hitelkártyájához, kapcsolódóan 2017. július 28-tól az alábbi változásokra számíthat:

Ön a hitelkártya használatából eredő teljes felhasznált hitelkeretét minden hónapban a részünkre adott megbízás alapján az Erste Banknál vezetett folyószámlájáról automatikus beszedéssel rendezi. Ezt a mindenkori összeget 2017. július 28-át követően minden hónapban az Ön hitelkártyájához tartozó fizetési határidő napján szedjük be. A fordulónap és a fizetési határidő között történő befizetéseit a tartozás beszedésekor figyelembe vesszük, azaz a tartozás összege ezeknek megfelelően csökken a beszedés időpontjában.

Kérjük, saját kényelme érdekében a fentiek szerint gondoskodjon a jövőben a folyószámláján a hitelkártya tartozás rendezéséhez szükséges összegről. Reméljük, hogy a fenti változás megelégedésére szolgál.

Üdvözlettel:

Erste Bank"

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8335

Ott vasárnap tankolok, prémium shell kártyám van, ez ad +30%-ot a pontokra.

 

Vasárnap 25 liter felett 8* pont van a vpower dízelre, 12* pont a vpower nitro+-ra.

 

 

50 liternél ez 400 pont dízelre, 600 pont benzinre. Ehhez kell adni még a +30%-ot. Plusz shell motorist alkalmazással általában adnak 100 pontot (ehhez is jár a +30%).

 

 

Tehát így gyűlik a pont rendesen, de én nem üzemanyagba fordítom vissza, hanem 399 pontért kiváltok 1000 Ft-os tesco kupont.

 

 

Előzmény: nyman (8334)
nyman Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8334

Igen ez szopas. Az Erste ezzel a 200 ezres limitevel eleg sokat vett mar el.

 

Ma vasaroltam "divat" kategoriaban 26 ezerert, remelem ma lesz zaras, ezt meg holnap konyvelik.

 

Tankolasnal Mol Green kartyat hasznalok, igy a kutarhoz kepest mindig van 9 Ft kedvezmeny dieselnel, 10 pedig benzinnel. Azt meg fordulonap utan feltoltom.

 

A 30 ezer az kb. ket tankolas. Szerencsere a Cibnel eleg gyakran van uzemanyagra 5-10%, ilyenkor meg nagyobb osszeggel toltom fel. 

 

Van amikor a Shellnel jok a szamok, ott is szoktam neha.  

Előzmény: Törölt nick (8333)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8333

Egy baj van ezzel a mobil zárási dátummal - meg igazából a 200ezres kerettel - hogy nem tudja az ember, hogy mire jár és mire nem a pont. Elvileg tegnap akartam tankolni - shellnél akkor célszerű - de mivel nem volt zárás, nem mentem (mivel egy fitying se járt volna vissza).

 

nyman Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8332

en is ebben bizom.

 

De ezeknel nem lehet tudni.

 

Furcsa, mert mas banknal, ha a zaras hetvegere v. unnepnapra esik, az elozo munkanapon megtortenik a zaras. Az Erstenel meg nem. Mondjuk igy nehany nappal kitolodik a fizetesi hatarido is.

 

A cib az egyik legkiszamithatobb. Ott 20-a a zaras es kovetkezo ho 5-e visszafizetes. Abban az esetben ha az elobbi nem munkanap, akkor elotte zar, de a fizetesi hatarido marad 5. Ha viszont az hetvege, akkor az csuszik a kovetkezo munkanapra. Raadasul a szamlakivonat a zaras utan rogton elerheto es nem kell napokat varni,

 

Igy soha ne, volt problemam erteknapos atutalast beallitani, akkor se, ha nem vartam meg a zarast, de mar tudtam, hogy nincs tobb koltes.

Előzmény: mzsombi (8331)
mzsombi Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8331

Ha 15 a zárásod időpontja, akkor az most hétvégére esett, és ma, 17-én este fognak zárni.

Előzmény: Törölt nick (8330)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8330

Nálam még nem zárt az erste!:O

blueye Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8329

Ezek szerint nem OTPs POSnel voltam.

Előzmény: Törölt nick (8328)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8328
blueye Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8327

Erste HKval? En mostanaban fizettem PPvel, siman ment.

Előzmény: Törölt nick (8326)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.12 0 0 8326

Bankkártyás fizetés nem megy...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!