Keresés

Részletes keresés

Don Quixote Creative Commons License 2006.05.19 0 0 352

Valami szakértő vessen már egy tüzetes pillantást a 321 hsz-re!

Az ott szereplő öltözékek és fegyverzetek mennyire állnak összhangban a történelmi ismereteinkkel?

A hettitákkal, szkítákkal vagy párthusokkal kapcsolatba hozható-e?

Don Quixote Creative Commons License 2006.04.27 0 0 351
Köszi szépen, nagyon érdekes volt.
Előzmény: Kadasman-Harbe (350)
Kadasman-Harbe Creative Commons License 2006.04.24 0 0 350
Előzmény: Don Quixote (312)
Éberhard Creative Commons License 2006.04.21 0 0 349

Persze korábban én is tettem be egy képregényt ebbe a topikba.

Szerintem több a valoságalapja mint a Kszénának. Keresd csak visza.

Előzmény: Galgadio (348)
Galgadio Creative Commons License 2006.04.18 0 0 348

Létezik egyáltalán olyan komoly történelmi regény vagy film, amiben szerepelnek az amazonok?

Most nem a Xena féle amerikai agymenésekre gondolok...

Előzmény: turtur (341)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.11 0 0 347
Angol diplomáciai leírás szól a Dahomey királyság női reguláris alakulatairól az 1800.-as évek elejéből, akik puskával és rövid lándzsával voltak felfegyverkezve közelharc esetére.
Előzmény: Feyd-Rautha (343)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.11 0 0 346
Nem ütközik a véleményünk.
Szerintem a termékeny félhold területéről mind Európa, mind Irán, India felé szétrajzó matriarchális berendezkedésű, földművelést terjesztő népesség női egyedeinek külleme a helyi keveredéseknek megfelelően alakult az időben későbbi képükre.

A bindá eredeti pöttye talán egy mtDNS mutációhoz kötődik, ami általános volt ebben a népességben. Ez csak tipp természetesen.
Előzmény: Don Quixote (338)
Éberhard Creative Commons License 2006.04.11 0 0 345
A hüllye idijóta jenkik má nöket is osztanak be harcolo alakulatokba a hadseregbe. A fene nagy nöi egyenjogusság nevében. Undorito. Nöknek a fakanál melett van a helyük, nem a katonaságnál. 
Előzmény: Feyd-Rautha (343)
Galgadio Creative Commons License 2006.04.10 0 0 344

A törzsi társadalmak között elszigetelten és nagyon periferiális jelentőséggel valóban létezik néhány olyan társadalom, ahol a nők "hordják a nadrágot."

Egy ilyen biztos, hogy létezik pl. Nyugat-Afrikában, ezt már többször is mutogatták különböző dokumentumcsatornákon. Mellesleg a nehéz fizikai munka és a harc itt is a férfiak kötelessége.

A dél-amerikai Andok magasföldjein ősidők óta léteznek olyan indián közösségek, ahol hagyományosan a nők töltik be a családfő szerepét, sőt nemegyszer a falu elöljárója is nő, bár a spanyol gyarmatosítók nem nagyon fogadták el ezeket a női elöljárókat.

Mindez azonban nem bizonyítja tisztán "nőuralmon" alapuló társadalmak létét.

Előzmény: turtur (341)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2006.04.08 0 0 343
Amúgy pusztán nőkből álló harci egységet nemigen tudok elképzelni, legfeljebb íjászként.
Előzmény: turtur (341)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2006.04.08 0 0 342
Felvetésem csupán feltevés, és pusztán lehetségesnek tartom a matriarchális közösségeket, de nem vetem el ezt a lehetőséget. Ettúől persze még lehet bolondság.
Előzmény: turtur (341)
turtur Creative Commons License 2006.04.08 0 0 341
Felvetésed tényként fogadja el a martiarchális társadalmak létét. Magánvéleményem szerint az sohasem létezett. Én a nemek egyenlőségében hiszek 20000 évre visszamenően.
Emiatt beszélek az amazonok esetében késői félreértésről. Vagy meg nem értésről.

Előzmény: Feyd-Rautha (340)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2006.04.08 0 0 340
Nem lehet, hogy a prehellén korszak matriarchális társadalmainak bizonyos elszigetelt közösségei a hellén korszakban "felfedeztettek"?
Előzmény: turtur (339)
turtur Creative Commons License 2006.04.07 0 0 339
Jókat mulatok magamban amazóniai történeteiteken.
A szkíta féle népeknél a nők egyenjogúsága általános volt. Etruszk vázán is ábrázolnak női alakokat harc közben.
Szerintem ezt a görögök nem értették meg, mármint mitől lehet férfi és nő egyenlő. Ez az egész marhaság innét terjedhetett el.

Inkább azt vegyétek számításba, mely vallások nem engedik a nőt a templomba.
Don Quixote Creative Commons License 2006.04.07 0 0 338

Az amazonokról fennmaradt ókori leírások általában magas, atlétikus testalkatú és világos színezetű hölgyeknek írják le ezeket a női harcosokat.

Ez inkább szíkta-szarmata, mint hindusztáni eredetre utalnak.

A líbiai amazonok az megint más kérdés, ők valszegh inkább berber eredetűek, a berberek között még ma is vannak világosabb színezetű csoportok. 

Előzmény: Törölt nick (334)
lyesmith Creative Commons License 2006.04.05 0 0 337
Festett amazon szobrát rejtette a vulkáni hamu

http://www.mult-kor.hu/cikk.php?article=13156

Persze semmi köze az amazonokhoz de érdekes.
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.05 0 0 336
Érdekes dolog a vallás és arisztokrácia összefonódása.
A brahminok képezik a legnagyobb prezstizsű kasztot pl.
Előzmény: Don Quixote (335)
Don Quixote Creative Commons License 2006.03.30 0 0 335

Érdekes eszmefuttatás...

Én eddig úgy tudtam, hogy a bindá a hindu valláshoz és nem az arisztokráciához tartozás szimbóluma.

Előzmény: Törölt nick (334)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.27 0 0 334
Szerintem az amazon legenda a neolitikus földművelő társadalmak tovább élő és alkalmilag az időben később itt-ott erőre kapó berendezkedésével hozható párhuzamba.
A termékeny félhold térségéből kisugárzó földművelési ismeret a hozzá kapcsolódó néppel(génmutációval) eljut mind az Indus -völgyébe, mind Európába. Közös genetikai jellemzőjük lehet esetleg ez a pont, ami a sűrűn lakott Indus-síkságon az arisztokráciához való tartozás jelképe lett akkor is, amikor az már a helybeliekkel való erős keveredés következtében valóságban nem is látszott. Helyettesítették egy rajzolt jellel. Európában jobban tudott talán rögzülni adott népen belül, hogy napjainkig sokakon láthatóan fennmaradt.

A bindá szerintem azt jelenti, hogy a földművelést női csoport terjesztette el.
Előzmény: Don Quixote (333)
Don Quixote Creative Commons License 2006.03.27 0 0 333
Mi köze a bindának az amazonokhoz?
Előzmény: Törölt nick (331)
Galgadio Creative Commons License 2006.03.27 0 0 332

"Másnak is feltűnt ez esetleg?"

 

Nekem még nem...

Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.26 0 0 331
Bindá.

Gondoltam nyitok róla topicot, de talán ide is passzol a megfigyelésem illetve a felmerülő gondolatom. Szívesen meghallgatnám másokét is.

A bindá a hindu nők homlokára festett piros pont, szerepét harmadik, lelki szemnek magyarázzák.

Saját megfigyelésem, hogy nagyon sok európai, kizárólagosan nő, ebből is szinte mindig világosabb színkomplexiójú, vékony magas arcú, kimondottan formás testalkatú, általában közepes kebelméretű és szinte mindig vonzó külllemű homlokát díszíti ugyanott egy, az oltások hegesedéséhez hasonló bőrelváltozás.
A körülbelül 4mm átmérőjű, mélyedésszerű természetes pont legutóbb tegnap Kristanna Loken arcán tűnt fel, aki Brunnhilde, izlandi királynőt alakította a A gyűrű átka c. filmben.
Korábban is sok hölgyismerősömnek volt ez a pont része arcának. Egyikétől-másikátol meg is kérdeztem, nem ésrülés utónyoma az esetleg, de mind születési eredetűnek mondta.
Másnak is feltűnt ez esetleg?
Don Quixote Creative Commons License 2006.03.06 0 0 330
Miért nem, ha szabad érdeklődnöm?
Előzmény: Éberhard (329)
Éberhard Creative Commons License 2006.03.06 0 0 329

Folytatom a thermodóniai amazonokat ismertető sorozatomat:- ha megkérhetnélek rá, inkább ne.

Előzmény: Don Quixote (328)
Don Quixote Creative Commons License 2006.03.06 0 0 328

Folytatom a thermodóniai amazonokat ismertető sorozatomat:

 

VALLÁS:

 

 

 

Az amazonok szent ligete

 

 

 

Egy ismeretlen amazon királynő síremléke

II. Kuri-galzu Creative Commons License 2006.03.03 0 0 327

Kicsit jobb felbontásban...

 

Franz von Stück festménye

 

 

 

Ez nem tudom, kinek a műve, de jóóó

 

 

 

Itt már átmegyünk comicsba
# Kadasman-Turgu # Creative Commons License 2006.03.03 0 0 326
Köszi, neked is :)
Előzmény: Don Quixote (324)
# Kadasman-Turgu # Creative Commons License 2006.03.03 0 0 325
Az elején én is foglalkoztam ezekkel az etimológiákkal... talán még II. Agum néven.
Előzmény: Don Quixote (322)
Don Quixote Creative Commons License 2006.03.03 0 0 324

Nem bizony:-)

 

Na szia, jó hétvégét!

Előzmény: # Kadasman-Turgu # (321)
Don Quixote Creative Commons License 2006.03.03 0 0 323

A vázaképek alapján az amazon hadsereg meglehetősen jól szervezett lehetett.

 

A hadsereg nagy részét a gyalogság tette ki, amelyik íjászokra, könnyűfegyverzetű lándzsásokra és hoplitákra (vértes lándzsásokra) oszlott.

A lovasság volt számban a kisebb, valszeg voltak köztük lovas íjászok és lándzsások.

 

Amazon fegyverek:

- íj

- lándzsa

- rövid kétélű kard

- csatabárd

 - pelta (félhold alakú pajzs)

- kerek pajzs (görög mintára)

 

Na mára ennyi, ha gondoljátok, hétfőn folytatom.

Előzmény: Don Quixote (320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!