Keresés

Részletes keresés

gambolputty Creative Commons License 2009.10.07 0 0 336

az erdő az erdészet magánterülete, így törvény szerint szabályozhatják ki és hogyan mehet be - sajnos ennek esnek áldozatául a bringások is.

a Margitán ott a kód ahol biker78 írta, ill. a sírról is lehet valami feliratot írni ennek hiányában - ez viszont azt hiszem eltűnt már.

a Kálváriát az alábbi térkép segítségével találhatod meg. A nehezen járható felirat a kerítéssel párhuzamos gazos ösvényt jelöli. egy része szekérúton megkerülhető.

 

Előzmény: BrandNewHead (335)
BrandNewHead Creative Commons License 2009.10.07 0 0 335
Az a baj vele, hogy az erdészek ha kiszúrnak nem engednek be, és azt a nagy emelkedőt is kapuval zárták le ami a halálvölgyhöz vezet. Múltkor volt velük egy jó nagy vitám és bár igazuk volt, de röhej, hogy bringával nem lehet bemenni az erdőbe. :(
Amúgy bringával még a Bika tóhoz vezető út is zseniális! (Erzsébet pihenő felől)
12 csúcsból meg megvan mind, csak ezeket nem találtam meg a helyszínen...
Előzmény: biker78 (334)
biker78 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 334
Örülök, hogy Neked is tetszik ez az út. A Nagy-Halál-völgyet még én is szeretném bejárni, csak én a 3-as út felől.
Mondjuk Domonyvölgy- 3-as út - sárga/zöld elágazás - Hajdina-tető - Sírkúti forrás
útvonalon, elég kellemes, vadregényes környék. Kár hogy ezen a részen, a völgyekben
nincsen turistaút.

A 12 csúcs túrából a Margita csúcson nincsen kő, a geodéziai-torony oldalára
van festve a szám. A legalsó betongyűrű le van festve valami zöldeskék festékkel,
de a szám nincs lefestve, az megmenekült a festéktől. (Legalábbis amit
fotóztam 2,5 éve, azon ez az állapot látszik.)
Az isaszegi Kálvária-hegy csúcskövét elég nehéz megtalálni, szerintem mi is inkább szerencsések voltunk, hogy megtaláltuk. A kő környékét elég sűrű bozót fedi, és
semmi ősvény sem vezet hozzá. A csúcskőnél is csak bozót, még közvetlen közelből sem látni, hogy merre van, sajnos. A szám viszont jól olvasható rajta.
De a többit megtalálni ehhez képest már gyerekjáték .... :)
Előzmény: BrandNewHead (333)
BrandNewHead Creative Commons License 2009.10.06 0 0 333
Igen, ez egy zseniális út! Én télen szoktam arra bringázni, csak az Erzsébet pihenő felől közelítek, és a nagy halálvölgyön ereszkedem le a közös Z-S jelig. Ez még a hóban sárban is tekerhető szokott lenni.
12 csúcs túrából érdeklődnék Margitán a követ megtaláltátok e? És ha igen, akkor merre keressem? Nekem az Isaszegi Kálvária kő sincs meg, pedig ott bóklásztam már 2 alkalommal is 2-3 órát:) GPS hiánya ugyi....
Előzmény: biker78 (330)
gambolputty Creative Commons License 2009.08.05 0 0 332

ez valóban egy szép túra volt.

a Nagy-völgyet én is szeretem a távvezeték ellenére is. a völgy vége emlékeim szerint egy meredek lejtő, egyszer bicajjal lesiklok rajta. meg akkor a forrásvidéket is megnézem, még sosem jártam ott.

 

tegnap egy zivatarlánc hosszasan tanyázott Domonyvölgy környékén, pár helyen erősen erodálta a vidéket, a Petőfi-forrás pl. elég katasztrofálisan néz ki.

Előzmény: biker78 (330)
biker78 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 331
Na persze az útvonal térkép lemaradt, de most pótlom a hiányt.


Terkep
biker78 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 330
Pont egy hete újra ismeretlen részét sikerült felfedezni a Gödöllői-dombságnak.
Az út nem jelzett, de ettől függetlenül nagyon jó, sehol nem volt "bozótharc".
Ahogy néztem, az út nemrég került fel a turistautak.hu-ra, ami nem is baj,
mert én nem tudom felmérni az utat, GPS hiányában.
Az ismeretlen út gyakorlatilag a Bagi Nagy-völgy folytatása, amely végig
halad a völgyben tovább, majd érinti a Sírkúti-forrást, és az Erzsébet-pihenő
előtt eléri a gödöllői kéket.
A kiszemelt utat Bag felől közelítettem meg a kék jelzésen.
Mint később kiderült, mehettem volna a Nagy völgyön keresztül is, mivel
nemrég a völgy végébe a kerítésre tettek egy létrát, így a Nagy-völgy felől is
könnyen megközelíthető, kerítésmászás nélkül. (3 hónapja még nem volt létra)
A forrás környéke érdekes módon mintha nem is a Gödöllői-dombság része
lenne, jobban hasonlított egy kisebb, Pilisben lévő völgyre. Elég sűrű volt
helyenként az erdő, és megfelelően hűs is. Sajnos a Sírkúti-forrás kiszáradt,
(legalábbis épp nem folyt) pedig a túra előtt sok eső volt.
Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a szép utat, aki nem csak a jelzett
utakat részesíti előnyben. :)


RetKukoricasKukoricas_2Gyu-tetoTavvezetek mentenForras erdoSirkuti-forrasSirkuti-forras_2
biker78 Creative Commons License 2009.05.11 0 0 329
Íme az ígért fotó : (nagytarcsai leágazás)
M31

Hogy mikor lehet kész nem tudom, de már minden részen
nagyon készül az M31.
biker78 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 328
A jó időnek köszönhetően az első utam a Dombságba vezetett.
Nagytarcsa után, az Isaszeg felé vezető úton nagyon készül már az M31, úgy láttam a földmunkák az M0 és az út között már kész, már közelednek az 30-as út fele,
de még van munka bőven, legalábbis az alapján amit a dombtetőről láttam.
Ezzel együtt az M31 (Nagytarcsa) és az Isaszeg közötti útszakaszt már felmarták,
mostanában aszfaltoznak arrafelé, ami már nagyon ráfért erre az útszakaszra.
Ha majd a közelben járok, és lesz nálam gép teszek fel ide fotókat is.
Előzmény: gambolputty (325)
gambolputty Creative Commons License 2009.03.05 0 0 327

ide is belinkelem:

 

Szarvas-Dimap Gödöllő térkép

elsősorban a "szkennelt" részletek miatt hasznos. Pl. látszik BHG Ökörtelek-völgyi ösvénye.

gambolputty Creative Commons License 2009.02.27 0 0 326

ne bosszants már. azt még tőled elfogadnám, hogy a fejedben van az ország turistatérképe és azért nem használsz műszert :)

itt van pár mondat, hogy hogyan is zajlik a terepi felmérés:

trackelés

a két legalapvetőbb dolog, hogy ki kell kapcsolni hogy a térképi vonalakra ugorjon a pozíció (útontartás), meg célszerű valami részletes felmérésre állítani, mi a 4m-est javasoljuk. ha vannak kérdéseid megkereshetsz magánba.

Előzmény: (budai-)H.G. (324)
gambolputty Creative Commons License 2009.02.27 0 0 325

egy turistautak.hu kollega járt arra, ő írta meg a tapasztalatait aminek egy részletét mellékeltem, magánban elküldöm ha tudom hova is kellene. dobj egy emilt és válaszolok.

a tuhu-n olyan helyen is jelölünk ahol már csak pár kósza jelzés van, elvileg van egy minőségi mutató is ami mutatná mennyire jó a jelzettség, de ezt nem használjuk sajnos.

az M31 csak egy újabb seb a Dombságon. emlékszem mekkora tiltakozás volt a MOL gázvezeték miatt a Budai oldalon, itt meg van Barátság kóolajvezeték, vidám kis 400kV távvezetékpáros, M3, 3 és most M31, elzárt katonai terület, nem beszélve a helyi lakosság szemétkupacairól. ami meg maradt viszonyagos természeti környezetében, ott meg az erdészet korlátoz :(

csak abban bízok hogy a rekultivációra odafigyelnek, a balatoni M7-en jártam az építés során és azt gondoltam jóvátehetetlen károk keletkeztek a felvonulási területen, és úgy tűnik viszonylag kulturáltan elrendezték a földdepókat, találomra lebillentett betonkupacokat stb.

Előzmény: biker78 (323)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2009.02.26 0 0 324
GPS-em elvileg van, de még nem tanultam meg a használatát és nem szoktam magammal vinni.
Előzmény: gambolputty (322)
biker78 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 323
Köszönöm a válaszokat !

Akkor a telefonszámra valószínű majd szükségem lesz, mert az idén
mindenféleképpen szeretném az völgyet végigjárni.
Néhány fotót láttam már fent a Google Earth-ön, és elég hangulatos
völgynek tűnik, jó lenne végigjárni, és fotózni is.
Láttam a turistautak.hu-n hogy valaki már járt arra, mert a völgyön végéig
be van jelöve a piros jelzés. Gondolom ezután jöhetett a kerítés,
ami valami hasonló vaddisznós kert lehet, mint Ecskendhez közel.
De a kerítés nem gond, vagy kerülés, vagy mászás lesz.

Akkor ezek szerint igencsak megindult az M31 építkezés Gödöllő
irányából, gondolom az idén (is) görgetnek elénk majd rendesen akadályt,
az M31 kivitelezői, kereshetünk majd új utakat, amit az M31-el elvágtak.
Kár hogy ezt a csendes, szép kis részt kettévágják egy autóúttal....
Előzmény: gambolputty (319)
gambolputty Creative Commons License 2009.02.25 0 0 322
ha jársz arra mindenképpen mesélj a tapasztalataidról, kiváncsi vagyok mi lesz itt a turistautakkal. ha GPS-szel is mérsz akkor töltsd fel a tuhura és berajzolom a hiányzó ösvényt.
Előzmény: (budai-)H.G. (321)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 321
Ez a térkép biztatónak tűnik, eszerint bár a Fiutó-tanyánál megközelíti a leendő M31-es nyomvonalát, de nem metszi, hanem attól mindvégig délkeletre halad. A zöldről jobbra tér át a sárgára, majd annak kanyarulatából egy jelzetlen, a tuhu-s térképen nem ábrázolt gyalogösvényen vezet át a túra tervezett útvonala, majd azon ismételten jobbra.
Előzmény: gambolputty (320)
gambolputty Creative Commons License 2009.02.24 0 0 320

erre a részre gondolsz, ugye?

elvileg piros szaggatott vonal mentén megy majd az M31, de simán elképzelhető, hogy a munkagépekkel a környező részeken is mozognak, lsd. korábbi kommentem, miszerint a PMP Ökörtelek szeméttelep feletti műúttal párhuzamos részét használják most felvonulási útvonalnak.

este valszeg nem mozognak a gépek, viszont benne van a pakliban, hogy egy hangulatos szekérútból harckocsigyakorlóteret varászolnak egy perc alatt. célszerű lenne az építtetőt megkeresni hivatalosan, hogy mit használnak munkaterületnek.

Előzmény: (budai-)H.G. (317)
gambolputty Creative Commons License 2009.02.24 0 0 319

egy magánemil részletet vágnék be:

"tegnap voltam trackelni (11602-es track), Aszódról szerettem volna a
P-n felmenni Rúzsa-kútig (Attibati ugye addig látott a másik irányból
jeleket) aztán végigmenni a Z-n addig a pontig ameddig te a másik
irányból.
Aszódon semmi jelet nem láttam, aztán N47 40.101 E19 28.553 környékén
volt 3 piros paca, egyik olyan volt mint egy fejreállított P jel
Egyébként nagyon szép vidék, legeltetéssel karbantartott gyep,
gémeskút, birkanyáj, idill. Épp arra gondoltam hogy fel kellene
újítani ezt a jelzést mert milyen marhajó mikor egyszercsak elkezd
nekem kiabálni messziről valami juhászforma ember hogy hova is megyek,
forduljak vissza mert megharap a kutya, itt tanya van és különben is
magánterület.
Ezen rendesen meglepődtem mert se tábla se kerítés, de azt mondta
hiába teszik ki mert leverik 2 nap múlva. Mondjuk az is érdekes hogy
mellettem jött el a tulaj kocsival, de egy szót nem szólt hogy
magánterületen járok..
Aztán ez a juhászember szelídebb hangra váltott, hogy ha nem lopni
megyek akkor menjek csak nyugodtan :-)
Mentem is de a kutyaharapást elkerülendő megkerestem a tulajt, azt
mondta szívesen látja a turistákat de mielőtt idejönnek őt mindig
értesítsék. Ezt nem tudom hogy gondolja.. Azt mondta novembertől
májusig lehetne korlátlanul, aztán talán június-júliusban? Megadta a
telefonszámát is xxxxx ezt most kivágtam, akit érdekel annak magánban küldöm / gambolputty xxxxxx
Továbbmenve is volt még egy jel, aztán keresztben egy kerítés, amögött dzsindzsa
Kicsit visszább pedig az egyik fa törzsére volt szögelve egy kis fából
készült nyilacska (felirata már persze a múlté) és arra mutatott
amerre aztán a kerítés volt keresztben"

Előzmény: (budai-)H.G. (316)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 318
kapcsolatban
Előzmény: (budai-)H.G. (317)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 317

Viszont ha már itt járok, én is kérdezek.

 

Mi újság az M31-es út építésével a Bolnokai-erdőtől délre, konkrétan az egykori Fiutó-tanya környékén?

 

Április 4-5-én vezetne ugyanis erre az Éjszakai Hadjárat teljesítménytúra hosszabb távja, amelynek résztvevői Pécel felől érkeznek terv szerint a Z jelzésen, és a tanya helyénél térnek jobbra a S jelzésen Ökör-telek irányába, majd jelzetlen gyalogösvényen érik el a szemétteleptől délre a PMP útvonalát.

 

A túra teljes útvonala egyébként: Tápióbicske, Honvéd emlékműtől elindulva először 1 km műút, majd Tápióbicske szélétől a Külső Sági úton (S jelzés) Tápióság, vízműig. Tovább Z sáv Tápióságon át a Téglaházi-dűlőig, onnan jobbra Z hsz végig a Nádas-völgyön, majd Z+ jelzésen Sülysáp. Sülysápról kifelé a cigánytelepet délről jelzetlen úton elkerülve csatlakozik vissza a Z+ jelzésbe, azon Cickatanyáig, ott válik el a két táv:

- 45 km: jelzetlen úton a sárgát keresztezve Templom-dombon át az erdőszélig, onnan PMP a Honvédsírokig,

- 65 km: Z+ jelzésen a PMP Gyömrő felől érkező útvonaláig, azon jobbra Bajtemetés. Tovább PMP, majd S jelzésen Pécel széle, Pécelen a Z jelzés, át a vasúti felüljárón, majd ZL jelzésen (mely csak ellenkező irányból van felfestve) a Csúnya-erdőig. Innen Z sáv Határ-hegy - patakvölgy - Fiutó-tanya. Tovább S sáv Ökör-telekig, jelzetlen út a PMP-re, majd a PMP útvonalán egészen Isaszeg, benzinkútig. Jelzetlen úton az Öregtemplomhoz fel, majd Z sávon Honvédsírok.

Honvédsíroktól közös útvonal a Szobor-hegyen át a PMP, majd a P+ jelzésen Isaszeg vasútállomásig.

 

A következő hetekben tervezem bejárni a teljes útvonalat két részletben, miután a túra időpontja már vészesen közeleg. Szeretném hóolvadás után, hogy hitelesebb útvonalleírást tudjak készíteni. Ha van valakinek észrevétele, javaslata a fenti útvonallal kapcsolatba, bátran ossza meg velem!

(budai-)H.G. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 316
Bár én nem jártam arra, de kb. 10 - 12 évvel ezelőtt ment arra az Ecskend 30 teljesítménytúra. Akkoriban volt állítólag arrafelé egy problémás tanya, harapós kutyákkal. A piros jelzés pedig állítólag erdélyi módra, azaz a fehér alapon függőlegesen volt felfestve. Kérdés, hogy ennyi év elteltével mi maradt ott mindebből?
Előzmény: biker78 (315)
biker78 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 315
Ismét találtam egy jó oldalt, melyen rengeteg légi felvétel van a dombságról (is).
Szerintem elég jók a fotók, jól esik így fentről is látni a vidéket.

http://atka.gskse.hu/gal/legi/index.html
http://atka.gskse.hu/gal/legi2/index.html
http://atka.gskse.hu/gal/legi3/index.html

Más,

Járt már valaki a piros jelzésen a Nagy-völgyben, Aszód és Ecskend között ?
atidas Creative Commons License 2009.02.20 0 0 314
Köszönöm szépen a tájékoztatást!
Igazán rendes vagy!

atidas
Előzmény: biker78 (310)
gambolputty Creative Commons License 2009.02.18 0 0 313

A mai csodás nap kívánt legalább egy rövid sétát. Sok tervem egyike, hogy a gödöllői parkokról készítek egy rövid filmecskét. Úgy lenne jó ha minden évszakból jutna rész, kérdés kitart-e a lelkesedésem? Mindenesetre a Kastélyparkból gyűjtöttem nyersanyagot. Pár kép:

 

 

gambolputty Creative Commons License 2009.02.16 0 0 312

ugyammá. drótvágóollót is csak előszörre kell vinni, utána meg figyelni mert a sok bolond autós csak nyomja neki és nem figyel a bicajosra :)

Sajnos Gödöllőn a szeméttelepi aszfalttal párhuzamos földutat szántják a teherautók, ahova a piros jelzés át lett festve pár éve :(

szégyen-gyalázat de semmi jó kis túráról nem tudok beszámolni, pedig az idő nagyon csalogató...

Előzmény: Andreas (311)
Andreas Creative Commons License 2009.02.15 0 0 311
- a 3-as úttól délre eső szántóföldön elkezdődtek az M31 földmunkái, itt valami felüljárós csomópont lesz. de gondolom máshol is nekiállnak.


Már az M0-M31 közelében is szétkapták a dombokat, tavasszal már nézelődhetek hogy hol lehet kerékpárral átjutni az autópálya másik oldalára.
Észak felé nézve, Nagytarcsától keletre. A kép felénél a 3102-es út.M0-M31 csomópont észak felől nézve
Előzmény: gambolputty (290)
biker78 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 310
Szia !

Szerintem az a legegyszerűbb megoldás, ha a Máriabesnyő vasút állomásnál induló piros háromszög jelzést választod, mert ez elvisz (Juharoson keresztül) a valkói műút közelébe, ahol találkozik a (gödöllői) kék jelzéssel. Innen a kék jelzés már elvisz Bagra,
az Erzsébet pihenő érintésével. A út egyetlen kritikusabb része, a piros háromszög eleje, Máriabesnyő széle, és az erdő széle közti rész. A térképen itt szaggatott a
piros háromszög jelzés is. Ez egy elég bokros-tüskés rész, (nyáron elég sűrű volt helyenként, de gondolom ilyenkor jobb a helyzet) melyben csak egy kis ösvény fut.
A jelzés elég jó, de mivel bokorra nem lehet festeni, itt vagy van még valami
kijárt ösvény, vagy mész az iránytű/GPS segítségével. Az erdő szélén mindjárt kerítés,
de itt van egy átjáró létra, természetesen jelzéssel együtt. Innen már sima az út Bagig.
Ha átmentél a kerítésen, akkor Bag határáig bekerített részen leszel, amit néha a
Valkói Erdészet lezár. Ezért mielőtt elindulsz, érdeklődj az erdészetnél, nincs-e
lezárva a terület. Természetesen mindenhova ki van írva, ha tilos a belépés, de
kár lenne visszafordulni. Végezetül egy kis térképrészlet, a bejárandó területről.
turaterv
Előzmény: atidas (309)
atidas Creative Commons License 2009.02.07 0 0 309
Sziasztok!

Engem az Erzsébet pihenő-re való eljutás érdekelne Máriabesnyőről indulva és Bagra érkezve.
Tudna valaki segíteni?
gambolputty Creative Commons License 2008.12.29 0 0 308

úgy nézem ez a progi is fizetős, a próbaverziót lehet hogy megnézem.

 

Margita ügyben: tuhu-t szoktad használni? :)

hétvégén megint voltam fenn, kiderült a nap nem is a Mátra mögött kel fel hanem a babati völgy irányában, csináltam pár képet a HDR progi reményében, meg néhány videót hátha összejön belőle egy pár perces filmecske a dombságról amit feltolhatok a jútyúbra. mivel szép idő volt elsétáltam a Bódis-hegyhez is - GDCS kód rendben.

Előzmény: Andreas (297)
biker78 Creative Commons License 2008.12.22 0 0 307
Szerintem itt mindent megtalálsz, ami a túrákkal kapcsolatos :
http://sites.google.com/site/ukktura/Home
Előzmény: Joeyline (301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!