Keresés

Részletes keresés

nnorb_77 Creative Commons License 2018.11.19 0 1 312

Valóban nincs online becsekkolási lehetőség a Wizz Airnél hazafelé, így mindenképp sorba kell állni az utasfelvételi pultnál, be kell mutatni az útlevelet, és a név alapján kiadják a "hagyományos" papír beszállókártyát. Egy pillanat az egész. Viszont szeptember végi tapasztalat, hogy a csomag szabályokat szigorúan vették, sok vita volt az utasokkal. Elvileg a Wizz Air előre kiosztja a székekeket azoknak is, akik nem vettek előre helyet, de a check-ines mosolyogva közölte, hogy ha kérem, tud másik helyet adni. Én 2 órával indulás előtt értem ki Vnukovora, az egész folyamat (sorbanállás utasfelvételre, útlevélellenőrzés, biztonsági ellenőrzés) kevesbb mint fél óra volt.

Előzmény: Fehertaji (308)
quad Creative Commons License 2018.11.19 0 0 311

Én azért ketté választanám a turisták és a városban tartósan élők tapasztalatait.

Nem tudom probáltatok-e Moszkvában a reggelli csúcsforgalomban egy forgalmas metrócsomópotban átszállni? 

Az egy dolog, hogy percenként járnak a szerelvények, de ennek a rengeteg embernek át is kell jutni a szűk átszálló folyosókon. A már életveszélyes torlódások,elkerülése végett egyes  folyosókat kénytelenek egyirányúsítani. Szentpéterváron egyelőre ilyen nincs. szerintem Szentpétervár sokkal,élhetőbb város, a látnivalókról,nem is beszélve.

 

Szentpéterváron gond nélkül el lehet jutni a reptérre taxival (gépkocsival), míg ez Moszkvában gyakorlatialg lehetetlen. (Egy böröndek nem gond a Metro + Aviaexpress igénybevétele, de képzeljétek ezt el négy börönddel gyerekkel/ kutyával, stb.)

Előzmény: PSB fan (310)
PSB fan Creative Commons License 2018.11.19 0 0 310

Nekem is kellemes csalódás volt Moszkva. Rosszabbra számítottam, különösen, hogy Szentpétervárt nagyon vártam, az inkább csalódás lett.

Moszkvába visszamennék, Szentpétervárra nem igazán. Remélem, lesznek még vízummentes időszakok.

Előzmény: Zolo13 (307)
PSB fan Creative Commons License 2018.11.19 0 1 309

Érdemes indulás előtt kb. 2,5 órával kiérni. Ki lesz írva, melyik pultnál kell becsekkolni

Előzmény: Fehertaji (308)
Fehertaji Creative Commons License 2018.11.19 0 0 308

December 2-án megyünk Moszkvába a feleségemmel Debrecenből.
Úgy kezdődött hogy hirtelen elhatározással foglaltam repülő jegyet (Wizz) és szállást (Hotel Troyka), azzal a rutinnal ahogy Európai országba utazunk..

Ezt követően szembesültem hogy nem olyan egyszerű ez!

Vízum  meghívó stb

De hála ennek a fórumnak 24-én vehetem át a vízumokat! 

 

Biztosítás:

Wi zzair- es biztosító nem elfogadott. 

Chubb Utasbiztosítást  NE KÖSD MEG!

 

Meghívó:
A szálloda kérte hogy küldjem el a bankkártyám másolatát, : Mindkét oldalt!!! Vagy küldjem el a rajta lévő adatokat :) Ezt azért nem ! Helyette: https://visa.llcentre.ru. Tökéletesen működik.
Mivel nincs a Vnkovon Elektronikus becsekkolási lehetőség, még nem tudom mikorra kell kimenni és miként kell csekkolni?

 

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget ! Különösen BANDEY, KAPIMESTER, MNORB77, fórumozóknak!

 

Ígérem, beszámolok a tapasztalatokról. 

 

Zolo13 Creative Commons License 2018.11.18 0 0 307

A héten voltam Moszkvában egy üzleti út keretében, szerencsére tudtam időt szakítani városnézésre is. Előtte sokat olvastam, blogokat és itt a fórumon is. Sokat segített, viszont valamilyen szinten prekoncepciók alakultak ki bennem. Amit meg tudok erősíteni Moszkva gyönyörű, tiszta és kitűnően közlekedhető tömegközlekedéssel. A metró fenomenális, bármikor és bárhova el lehet vele jutni, relatív jól és egyszerűen lehet tájékozódni. Sétálok a belvárosban és egyszer csak szembe jön velem egy metrómegálló, ami nagy valószínűleg csomópont is.

Mindenhol nagy a tisztaság és biztonságban érzi magát az ember az utcán. A tömegközlekedés nagyon olcsó 55 rubel egy jegy, ami 235 Ft. Éngem megnyert egy életre Moszkva remélem lesz még esélyem visszamenni. 

PSB fan Creative Commons License 2018.11.08 0 0 306

Fan-id-val idén vízummentesen be lehet menni. Amúgy nem mentem volna, amilyen macerás a vízum ügyintézés.

Elvileg 2020-ban is lesz, kíváncsi leszek, milyen feltételekkel.

Előzmény: JÓZSEF5010 (305)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.11.08 0 0 305

Megleptél ! Úgy tudom még mindig kell vízum ?

Előzmény: PSB fan (304)
PSB fan Creative Commons License 2018.11.07 0 0 304

Ezért is áldom az idei vízummentességet.

Előzmény: quad (285)
quad Creative Commons License 2018.11.01 0 0 303

Utána néztem, az Almaznij Fondba csak aznapra árulnak jegyet az Alexandrovszkij Szad-ban lévő 4 számú kasszában. Naponta 18 szeánsz van, 20-20 emberrel. (360 fő egy nap!) 

 

A délelőtti szeánszokra 9-től, a kettő utáni szeánszokra 13 órától árulják a jegyeket. Ismerve az oroszok sorállási kedvét, valószínűleg még éjjel meg kel kezdeni a sorállást.

 

илеты на выставку «Алмазный фонд» можно приобрести в день посещения выставки в Александровском саду в кассе № 4.

Возрастные ограничения 6 +.

Касса выставки «Алмазный фонд» работает ежедневно, кроме четверга и праздничных дней с 9:00 до 16:30
Перерыв с 12:00 до 13:00.

В дни работы выставки с 9:00 продаются билеты на сеансы, которые начинаются с 10 часов текущего дня. С 13:00 продаются билеты на сеансы, которые начинаются с 14 часов.

Előzmény: quad (302)
quad Creative Commons License 2018.11.01 0 0 302

Technikailag nem tartom valószínűnek, hogy a kincstárba be lehessen menni a Fegyvertár belépőjével, ugyanis a Kincstár legalább egy nagyságrenddel kevesebb látogatót képes csak fogadni, mint a Fegyvertár.

Előzmény: nnorb_77 (301)
nnorb_77 Creative Commons License 2018.11.01 0 0 301

Én úgy értelmezem, hogy a Kincstárba a Fegyvertárba szóló jeggyel lehet bemenni (https://www.kreml.ru/en-Us/visit-to-kremlin/ticket-prices/poseshchenie-drugikh-muzeev/ ), de sajnos személyes tapasztalatom erről nincs, mert én csak az "alap" 500 rubeles jegyet vettem meg.

Előzmény: quad (300)
quad Creative Commons License 2018.10.31 0 0 300

Bocs, én valamivel régebben voltam, akkor még külön jegy volt. Most tényleg azt írja a honlap, hogy az Fegyvertár kivételével mindenhova be lehet menni.

 

De a honlapon szó sincs a kincstárról (Almaznij fond) Azzal mi van?

Előzmény: nnorb_77 (299)
nnorb_77 Creative Commons License 2018.10.31 0 0 299

Szeptember végi személyes tapasztalat: az alap 500 rubeles Kreml belépővel be lehet menni a templomokba, ehhez külön jegyet nem is árulnak. (Csak az iszonyú hosszú sor állásra kell felkészülni.) Plusz belépőjegyet csak a Fegyvertár megtekintéséhez kell venni (lásd előző hozzászólás).

Előzmény: quad (298)
quad Creative Commons License 2018.10.31 0 0 298

Sajnos az alap belépő csak a Kreml területére szól. Minden látogatható templomba, kiállításra (fegyvertár, kincstár) külön belépőt kell venni

Előzmény: JÓZSEF5010 (297)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.31 0 0 297

Köszönöm az értékes információkat.

Még egy kérdés elnézést  ha értetlenkedek,: a Kreml területére szóló belépő jeggyel a nevezetességeket ( székesegyházak) belülről is meg lehetett tekinteni  ??

József

Előzmény: nnorb_77 (296)
nnorb_77 Creative Commons License 2018.10.30 0 1 296

Érdemes előre megvenni a jegyet a Kremlbe, ha biztosan tudod, hogy melyik napon mész. Szeptember végi tapasztalat: az előre váltott jegyet az emailen kapott kupon ellenében kb. 2 perc alatt átadták (külön ablakok vannak), foglalás nélkül olyan fél-egy órásra saccoltam a sort (mindenhol iszonyú sor és tömeg volt). Kétféle jegyet lehet venni, az egyik csak belépő a Kreml területére, és a katedrálisok terére (https://tickets.kreml.ru/en/#id=1&sid=1 ), ez 500 rubel, és egész nap felhasználható. A fegyvertárba külön jegyet kell venni, ez 700 rubel, és időhöz kötött a belépés (https://tickets.kreml.ru/en/#id=1&sid=22 ). Ha jól látom, csak kb 3 hétre előre teszik fel a jegyeket. Én az utazás előtt egy héttel vettem, minden gond nélkül.

Előzmény: JÓZSEF5010 (295)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.28 0 0 295

Szeretném megkérdezni azoktól akik egyénileg látogattak a Kreml--be ,érdemes-e előre megvenni a Kreml honlapján a belépő jegyet,és mégis melyiket ( ugyanis úgy láttam több lehetőség van) ha a  Kreml területén lévő székesegyházakat és a többi nevezetességeket is meg szeretnénk nézni ?

József

JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.28 0 1 294

Köszönöm szépen az értékes információkat

József

Előzmény: Tro.A (293)
Tro.A Creative Commons License 2018.10.24 0 0 293

Bocs, de az előző link nem a főmenűé.

 

A főmenü itt van:

https://vhs-hungary.com/page/249?domain=19&language=21

 

Válaszd ki, melyik városban akarsz ügyet intézni!

Előzmény: Tro.A (292)
Tro.A Creative Commons License 2018.10.24 0 0 292

Meghívólevél kell a vízumigényléshez. Mindenkinek külön-külön. Ezen van rajta a szálloda neve, ahol meg fogtok szállni.

A repülőgépjegy kinyomtatva csak azért kell nekik mert azon van egy kód, ami alapján utána tudnak nézni, hogy tényleg van-e repülőgépjegy vásárolva. Ahány vízumkérelem, annyi nyomtatás. Meghatalmazással eljárhatsz más vízumának intézésével, de nézd meg a honlapon, mert úgy rémlik, hogy ahány vízum, annyi időpontot kell kérni a beadásnál. De ez utóbbi nem tuti... De a honlapon ott van. Ahogy minden, ami kell az ügyintézéshez.

https://vhs-hungary.com/page/281?domain=19&language=21

Előzmény: JÓZSEF5010 (290)
nnorb_77 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 291

A booking.com-os szállásfoglalás nem kell a vízumigényléshez, én is vittem a többi papírral együtt, meg se nézték, visszaadták. Ellenben a meghívó levélen szerepelnie kell egy szálloda nevének. (Szerintem nem feltétlenül az, ahová megy az ember.) A Wizzair-es foglalást én magyarul nyomtattam ki, mivel az Andrássy úti Vízumközpontban beszélnek magyarul. Azt nem tudom pontosan, hogy ha egy foglaláson van 4 fő, akkor hány példányt kell beadni, de abból nem lehet gond, ha 4x ki van nyomtatva a repülőjegy minden igénylés mellé.

Előzmény: JÓZSEF5010 (290)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.23 0 0 290

Néhány a vízum kérelemmel kapcsolatos kérdésem lenne még, mivel most tervezem az utat  Moszkvába:

a Booking.com-on történő foglalás esetén a visszaigazoláson szerepelnie kell-e minden névnek  ( pl: 4 fős foglaláskor ,általában szobánként egy név szerepel) és ezt a visszaigazolást minden vízum kérelemhez külön-külön csatolni kell-e??

Wizzair repülőjegy foglaláskor is egy visszaigazoláson szerepel minden név (pl 4 fő esetén) ,akkor ezt is minden vízum kérelemhez csatolni kell külön-külön????

Ezeket a foglalásokat milyen nyelven kell csatolni a vízum kérelemhez?????

Elnézést ha olyat is kérdezek ami ,a témában járatosaknak egyértelmű.

Előre is köszönöm !!

József

nnorb_77 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 289

Vnukovon, ahová a Wizz Air érkezik, a határőr tölti ki számítógéppel a migrációs kártyát, kevesebb mint 1 perc az egész. Az egyik felét elteszi, a másikat kilépéskor veszik el, de a szállodákban is elkérik, lemásolják, szóval vigyázni kell rá.

Előzmény: JÓZSEF5010 (284)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 288

Köszönöm mindkét értékes válaszodat.

Üdv József

Előzmény: quad (287)
quad Creative Commons License 2018.10.22 0 0 287

Így néz ki a migrációs kártya, aminek a felét belépéskor elveszik, a másikat meg magadnál kell hordanod - természetesen rajta a bejelentkezést igazoló pecséttel.

 

quad Creative Commons License 2018.10.22 0 0 286

Belépéskor un. migrációs kártyát kell kitölteni, vámnyilatkozatot pedig javallott, hogy ha nagyobb értékű cuccok, esetleg kp van nálad.

 

Moszkvában Seremetyevón már évek óta a határőr számítógéppel tölti a migrációs kártyát, a többi reptéren nem tudom mi van. Ha az utasnak kell kitölteni a kártyát, akkor általában még a repülőn kiosztják az űrlapot.

Előzmény: JÓZSEF5010 (284)
quad Creative Commons License 2018.10.22 0 0 285

Ha törlik a járatot, és csak másnap vagy még később tudsz hazamenni, akkor meg kell hosszabbítani a vízumot. Ezt Moszkvában a reptéren is megcsinálják, de amellett, hogy fizetős, még eléggé macerás is az intézése.

Előzmény: JÓZSEF5010 (283)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 284

Sziasztok !

Oroszországba történő belépéskor kell-e valami papírt(  pl regisztrációs ) kitölteni ,és milyen nyelven van a nyomtatvány????

Előre is Köszönöm !

JÓZSEF5010 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 283

Sziasztok !

Kérdésem a következő : Úgy tudom a turista vízum kérésnél  pontosan meg kell jelölni a kint tartózkodás kezdetét és végét.

Mi van akkor ha mondjuk a légitársaság törli a járatot és így akár az Oda-vagy Vissza út időpontja kényszerűségből megváltozik?????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!