Keresés

Részletes keresés

mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1669
Várd meg a végleges verziót. A "béta" azt jelenti, hogy még tele lehet hibákkal.
Előzmény: Nvidia8400 (1667)
Nvidia8400 Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1667

Ü D V!

Flash player 10.1 -es GPU probléma laptopon.

Tudom hogy ez nem pontosan windows-os probléma, de gondolom talán valaki csak segíthet .

 

Most telepítettem fel a windows7 x 64-et laptopomra, azonnal a flash player 10.1beta 2-vel. A videókártya Geforce 8400 M GS 256 MB. A legújabb 2010-es 196-os v.kártya drivert telepítettem azonnal miután a windows7 telepítés megtörtént. A kártya szerepel az adobe flash player 10.1 által támogatott laptopkártyák között amelyek gyorsítják a h.264 flash videókat akár full-hd (1920 * 1080) felbontáson is. A kártya különben remekül játsza a full-hd videókat a mediaplayer classic home cinema playeren 10% csupán a proci használat. Azonban a flash platformos videómegosztó portálokon semmiféle hardvergyorsítás sincs, akadnak és fagynak a full-hd videók....

Van valami ötletetek?

 

Geforce8400M GS 256MB, 2GHZ core2Duo proci, 4GB RAM, windows7 x64 rendszer.

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

ashura Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1666
De ő legalább modern volt, és fényképezett. Volt olyan ügyfelünk, aki hősiesen kimásolta karakterről-karakterre a kék képernyőt - papírra.
Előzmény: mr_ricsi (1664)
locsemege Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1665
Ez jó! :D
Előzmény: mr_ricsi (1664)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1664
Légyszi', ne bosszants ezzel, mert éppen volt egy olyan esetem, amikor valakinek lépésenként leírtam, hogy az emailből hogyan tudja átmásolni a víruskeresőbe az új regisztrációs kódot, aztán ma jött reklamálni, hogy nem működik. A beszélgetés közben kiderült, hogy betűnként beírta a "c" "t" "r" "l" "+" "c"-t, aztán pedig a "c" "t" "r" "l" "+" "v" nem volt elég jó reg.kód a víruskeresőnek.

De amikor tegnap kérdeztem tőle, hogy ismeri-e a Ctrl+C ... Ctrl+V-t, akkor kikérte magának, hogy ne nézzem teljesen kezdőnek.

Pár napja meg amiatt szólt, hogy a gépén piros alapon megjelenik valami hibaüzenet az XP indulása után. Azt mondta, nem tudja megmondani, hogy mit ír ki, mert németül van. Kértem róla képernyőképet, amit meg is mutatott a Canon fényképező kijelzőjén. Magyarul volt...
Előzmény: locsemege (1663)
locsemege Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1663
Az F6 driver az, amitől az XP felismeri az F6 billentyűt? :))
Előzmény: mr_ricsi (1655)
suto Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1662
lehet
Előzmény: suto (1661)
suto Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1661
Helyesebben a SATA vezérlő firmware-jét.

Még egy: jehet, hogy a vinyón jumperekkel is tudod állítani a kompatíbilis működést.
Előzmény: suto (1660)
suto Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1660
Szia!

Csak tippjeim vannak.

Ugyebár az NF8 az SATA-I-es vinyókhoz készült még, az 1000GB-os meg valószínűleg már újabb, ezért lehetségesnek tartom, hogy a BIOS nem megbízhatóan ismeri fel.

Két ötlet:

1. Frissíts BIOS-t, különösen a SATA/RAID vezérlő BIOS-át, ha van újabb.
2. Tölts le a vinyód gyártójától egy progit (ha van), amellyel a vinyódat "visszaminősíted" 1.5 Gb/s -es első verziójú SATA vinyóvá.
Előzmény: -=Szabi=- (1659)
-=Szabi=- Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1659
Sziasztok!

Az alábbi problémám van, tapasztalt már valaki ilyet?
Van egy Abit NF8 alaplapom, eddig két sata vinyó volt rákötve, egy 200gb-os és egy 500-as. Eddig a 200-asról bootolt. A 200-ast lecseréltem egy szintén satás 1000gb-osra, arra raktam a rendszert (win7). A gond az, hogy néha rájön, hogy az 500-asról akar bootolni, és így kiírja, hogy system boot disc failure. Biosban nem tudok prioritást felállítani, csak annyit próbáltam, hogy a sorrendet úgy állítottam, hogy cd, hdd, hdd (hátha próbálja a másik hdd-t, ha az elsőről nem sikerül), de ez sem segít. Kizárólag az, ha kihúzom az 500-ast. Ekkor bebootol, és érdekes módon, ha újraindítom, és visszadugom az 500-ast, akkor bootol az 1000-esről, látja az 500-ast is, de a következő újraindításnál kezdődik minden előről. Kábeleket is próbáltam cserélgetni, az sem segít.
Valakinek valami ötlet?
suto Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1658
Igazad van, akkor efölött elsiklottam.

Mindegy, a probléma megoldódott egy újratelepítéssel. Kösz a segítséget!
Előzmény: mr_ricsi (1656)
suto Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1657
Nem, ez már IDE vinyóra klónozás volt.
Előzmény: mr_ricsi (1655)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1656
Az alaplap doksijában nincs említve, hogy valami floppy-s driver kellene.

"Make an Nvidia Chipset Driver Disk
Allows you to create the NVIDIA driver disk for Serial ATA and RAID features."
Előzmény: suto (1647)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1655
"ugyanis sikerült IDE vinyóra működő XP-t raknom, viszont amikor az eredeti XP-t klónoztam, az továbbra is ugyanúgy fagy."

Gondolom, SATA vinyóra klónoztad. Ez SATA probléma lesz, azért nem tudsz telepíteni, mert nem adsz az XP-CD-nek F6 drivert.
Előzmény: suto (1653)
szaeltan Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1654
Köszönöm mr ricsi! Ahogy a linkrn írrta, csak ráküldtem a Microsoft fix it-t, újraindítottam és látja!
Előzmény: mr_ricsi (1642)
suto Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1653
Mostmár nagyjából behatároltam, hogy mégis windows probléma lesz, ugyanis sikerült IDE vinyóra működő XP-t raknom, viszont amikor az eredeti XP-t klónoztam, az továbbra is ugyanúgy fagy.

Kérdés, hogy mi romolhatott el ennyire a windows-ban, hogy a telepítővel sem tudom kijavítani és akkor mivel lehet.
Előzmény: mr_ricsi (1646)
locsemege Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1652
Nem tudom, mire emlékeztem, pedig szerintem fedorás doksiban olvastam. Fedora 12-höz 250 MB /boot kell, míg Fedora 11-hez elegendő 100 MB is. Mindegy is, több lehet, csak kevesebb ne legyen. :)
Előzmény: suto (1650)
suto Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1651
De egyébként köszi az ötletet. A 200MB-ot emlékezetből írtam, valószínűleg rosszul. Most az egyszer nem figyeltem, mekkorával hozza létre a telepítő, mert most nem linux telepítés volt a cél. Csak a hardvert teszteltem vele.
Előzmény: locsemege (1648)
suto Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1650
Egyébként valóban nem olvastam telepítési útmutatót, de az a bevett módszerem linux telepítésnél, hogy hagyom, hogy a telepítő partícionáljon, de bepipázom, hogy utána szeretném leellenőrizni és esetleg felülbírálni.

Így látom, hogy mit állít be automatikusan. A /boot partíció méretét eszembe nem jutna felülbírálni. Amit módosítani szoktam, az általában az, hogy RAID 1-et állítok be, ilyenkor ugyan törlöm a telepítő által meghatározott felosztást, de a /boot-ot szigorúan ugyanakkora mérettel hozom létre a /dev/md0-n, mint amekkorát a telepítő javasolt. Vagy szétszabdalom a root partíciót és csinálok külön /var vagy /home kötetet, vagy nagyobbra veszem a swapot a javasoltnál, de ez szintén nem érinti a /boot méretét.
Előzmény: locsemege (1648)
suto Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1649
Azzal nem érvelek, csak azzal, hogy a Fedora telepítőre bíztam a particionálást.

Ráadásul azt írta ki, hogy nem tudja csatolni az előzőleg megformázott /boot partíciót. Tehát nem a mérettel volt gondja.
Előzmény: locsemege (1648)
locsemege Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1648
Fedora 11-gyel lehet, hogy megtévesztetted magad. Fogadjunk, hogy nem olvastál telepítési útmutatót! ;) Fedora 11-től felfelé - tehát Fedora 12 esetében is, én ez utóbbit javaslom - a /boot partíciónak legalább 500 MB-nak kell lennie. Megnézik a méretet, s ha a /boot túl kicsi, nem fog települni. Nem biztos, hogy csak ez volt a hiba, de mivel 200 MB-ot írtál, ez mindenképpen lehetett. Azzal most ne érvelj, hogy a 200 MB is bőven elég, valószínűleg előrelátásból követeli meg az 500 MB-ot, hogy ez később már ne okozzon gondot.
Előzmény: suto (1643)
suto Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1647
Nem tudom.

Nincs kompatibilitási mód opció a BIOS-ban, a RAID nincs bekapcsolva. Az alaplap doksijában nincs említve, hogy valami floppy-s driver kellene. Se nem lehet ilyet letölteni tőlük. Viszont az benne van a leírásban, hogy "XP compatible".

Érdekes, hogy elég régi cucc (2005-ös), de már tudja a SATA 3Gb-et.
Előzmény: mr_ricsi (1646)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1646
Szerintem csak a SATA driver hiánya az ok.
Vagy nincs kompatibilis módba állítva a SATA vezérlő, vagy nincs is ilyen opció az alaplap biosában, vagy RAID módban van.
Előzmény: suto (1645)
suto Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1645
Helyesbítés: a Windows 7 nem új, hanem használt SATA vinyóra ment fel.
Előzmény: suto (1644)
suto Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1644
Na, a WinXP a PATA IDE vinyóra szépen felment és müxik.

Akkor így az a kérdés, hogy az új SATA vinyóra vajon miért nem ment fel se a Fedora, se az XP, a Windows 7 viszont igen?

Az lehetséges, hogy a SATA vezérlőnek olyan hibája van, hogy mondjuk a vinyó elején levő cilindereket nem tudja megcímezni vagy olvasni?
Előzmény: mr_ricsi (1639)
suto Creative Commons License 2010.01.19 0 0 1643
Szia Ricsi!

Új fejlemény: lehet, hogy mégsem alaplaphiba lesz...

Arra alapozom ezt, hogy megpróbáltam egy SATA vinyóra (csak az volt nálam) rendszert rakni, és először (Fedora 11) nem sikerült, de azután Windows 7-tel sikerült.

És működött a Windows 7-es rendszer, látszólag gond nélkül.

A Fedora telepítés azzal szállt el, hogy nem tudja becsatolni az előzőleg megformázott /boot (/dev/sda1) partíciót.

Az igazsághoz tartozik, hogy ez a SATA vinyó is használt volt, és lehetséges, hogy nem teljesen jó, bár előtte meg lett tesztelve és nem mutatkozott hiba. A linux /dev/sda1 partíciója a vinyó első 200 MB-ját foglalja el, ugyanott a Windows 7 esetén egy "System reserved" partíció van, lehet, hogy annak nem számít, ha hibás (?)

Jelenleg pedig egy IDE vinyóra telepítek WinXP rendszert a gépen és túljutott azon a ponton, ahol a régi vinyóval fagyott.

Most már csak az a kérdés, hogy korábban egy teljesen szűz, új SATA vinyóval miért fagyott ugyanott WinXP telepítésekor. Néztem az Asusnál, de nem láttam, hogy SATA driver kellene a telepítéskor.
Előzmény: mr_ricsi (1639)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 1642
Előzmény: szaeltan (1641)
szaeltan Creative Commons License 2010.01.18 0 0 1641
Sziasztok!

A gépem "elkeztde nemlátni" az optikai meghajtókat. Felismeri, benne van az eszközkezelőben a helyén, de felkiáltójellel:
Az illesztőprogram sérült vagy hiányzik (kód: 39)
Eltávolítás, visszatevés nem használt, illesztőprogram-frissítést nem lehet végrehajtani, már 3 opt. meghajtóval is próbáltam, mindet felismeri, de felkiáltójellel.

Mit lehetne tenni, hogy a windows újratevése nélkül, erőltetve kapjon egy illesztőprogramot, vagy valahogy pendrive-ról frissíteni a windowst, merthogy ugye CD-ről most nem tudom....)
Van valakinek ötlete? (XP Sp2)
Köszönettel: Előd
suto Creative Commons License 2010.01.18 0 0 1640
Ja, bocsi:

"Van jele a fagyásnak, vagy csak túl türelmetlen vagy?"

Az a jele a fagyásnak, hogy

a) windows indításakor a kezdeti windows xp logó eltűnése után csak a fekete képernyő marad, pár másodpercig még felvillan a vinyó led, aztán semmi. Ha türelmes is vagyok, pár perc után, miközben semmi látható vagy hallható jele nincs tevékenységnek, jó eséllyel fagyott.

b) windows telepítéskor amikor kiírja alul, hogy meglévő windows telepítések keresése, akkor úgy marad. Tehát nem fekete képernyő, hanem statikus képernyő. Minden egyéb tekintetben ugyanaz, mint az a) esetben.

c) windows javító módban (J bill.) először kiválasztom a javítandó windows telepítést: C:WINDOWS, aztán ENTER és akkor fagy.

"Esetleg a gépben hagytál egy olyan vinyót, amelyen windows rendszer található?"

Most megfogtál, mert azt hiszem, hogy csak egy szűz vinyó volt rajta, de mostmár nem vagyok annyira biztos benne. Inkább leellenőrzöm újra.
Előzmény: mr_ricsi (1639)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 1639
"Ha hőtágulásos kontakt probléma lenne, akkor egyáltalán nem működne a gép. Nem?"

Néhány Asusos kollégádnál úgy kezdődött, hogy nem indult el elsőre a gép, vagy bekapcsolás után lefagyott, majd reset után működött tovább. Ezek a hibajelenségek egyre gyakoribbá váltak, majd nem indult egyálatlán. Tehát a válasz: nem.

"Nem tudom, milyen hiba lehet az, ami ilyen problémákat okozhat."
Szerencsés esetben biosbeállítási is lehet.
De mivel nem válaszoltál az elemes előtti kérdéseimre, inkább nem tippelgetnék.
Előzmény: suto (1638)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!