Keresés

Részletes keresés

dreamypoi Creative Commons License 2005.11.25 0 0 429
Érdekes, hogy nem örökölt legalább egy kicsit hosszú, zászlós szőrt a szettertől(vagy csak én nem látom a képeken?). Ha nekem ránézésre kellene megállapítani, hogy "miből" van, én labrador retrieverre és pointerre gondolnék. Érdekes, hogy dalmata x szetter-ból ilyen kutyuska lett, dehát a biológiában bármi megtörténhet... Szép kutya, az biztos.
Előzmény: CitCat (426)
dreamypoi Creative Commons License 2005.11.25 0 0 428

A standard így írja:

 

Szemek:  egyforma távolságra vannak a nyakszirtcsonttól és az orrlyukaktól. Ragyogó és kedves tekintet. Mogyorószínű vagy barna, összhangban a szőrzet színével. Se nem szétnézők, se nem tekintenek le az orra. A szemhéjak sötétek, de lehetnek világosabbak is a citromsárga- fehér kutyáknál.

 

Általános nézet az, hogy minél sötétebb, annál jobb. Egy világos szemű kutyának kevésbé barátságos a tekintete. A barátságos tekintet viszont a pointernél alapkövetelmény, ld. standard idézet.

 

Hogy vannak az ebek?

 

 

 

Előzmény: woolfiezooey (427)
woolfiezooey Creative Commons License 2005.11.24 0 0 427
A pointernél standard a fekete szemszín? (nem a világos színűeknél természetesen)
Előzmény: CitCat (426)
CitCat Creative Commons License 2005.11.24 0 0 426
A kutyám 1999.04-ben született (ez a legpontosabb). Az anyukálya egy Dalmata volt és az apukálya meg Ír szetter. Már többen is elemezték a "fajtáját" és mindig mondták, hogy ez nem lehetséges... Ő az ismerősünktől van akinek Dalmatája és Ír szettere volt és én ehez tartom magam... Többek szerint a szetterre hasonlít a legjobban, de első ránézésre (keverék) Pointer vagy túl sötét dalmata...
Amúgy neki nem olyan szép mélyfekete a színe mint egy pointernek...
Előzmény: dreamypoi (420)
CitCat Creative Commons License 2005.11.24 0 0 425
Nagyon tetszik :o))))))))))))))
Előzmény: dreamypoi (419)
hugszi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 424

Köszi az infót. Jól fogalmaztál csak a két alkalom nem volt számomra egyértelmű. Artúrral mindenképp szeretnénk menni.

Előzmény: dreamypoi (423)
dreamypoi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 423
Bocsi, lehet hogy értelmetlenül fogalmaztam. Tehát a kijelölt dátumok dec. 3, 10. és 17. Két befogás, azaz 2 nap kell, az időjárástól függ, hogy melyik lesz megtartva.  3.-án lesz az első befogás, hacsak nem lesz ítéletidő.
Előzmény: hugszi (422)
hugszi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 422
Érdeklődnék, hogy jövő hét szombaton lesz-e (dec.3.) Még múlt héten beszéltünk Füzesi Zsuzsával,hogy lesz de most elbizonytalanítottál. Pedig a  kisördöggel szívesen kimennénk gyakorolni.
Előzmény: dreamypoi (421)
dreamypoi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 421
Helyesbítés: dec. 11. helyett 17. a helyes dátum az élőnyúl befogásra vonatkozóan.
Előzmény: dreamypoi (418)
dreamypoi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 420
Jók az új képek a kutyusodról. Egyébként mennyi idős? Szép, jól izmolt kutya, látszik, hogy sokat mozog. Nagyon szép a szőre is. Lehet tudni, hogy kik-mik voltak a szülei?
Előzmény: CitCat (417)
dreamypoi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 419

Küldök neked egy csinos "zoknis" pointerről képet.

A 2004-es Brno-i CACIB-on készült a fotó. Ő volt a Res.CACIB-os szuka, ha jól emlékszem.

 

 

Előzmény: CitCat (417)
dreamypoi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 418

Közérdekű Közlemény!

 

Vadásztársaságunk élőnyúl-befogást tart december 3., 10. vagy 11.-ei időpontokban Dunhaharaszti - Alsónémedi környékén. Rossz idő esetén a program a következő időpontra tolódhat. Várunk mindenkit kutyával vagy anélkül hajtónak.  Kiváló alkalom a kutya nyúltisztaságának javítására!

Érdeklődni és jelentkezni lehet: Vízhányó Evelyn, 06 30 624 7623, e-mail: szedresikennel@t-online.hu

Mindenkit szeretettel várunk.

CitCat Creative Commons License 2005.11.24 0 0 417

Nagyon szépek ezek a kutyák :o)))))

Nekem még azok a fekete Pointerek tetszenek akiknek van zokniuk és egy kis folt a melkasukon...

Ezeket a képeket tegnap készítettem az én kutyusomról :o))))

Szerintem, ha az én kutyámat kéne elemezni akkor ő a Pointerekhez képest vaskosabb... Amúgy nagyon energikus, járok is vele Agility-re :o))

Előzmény: dreamypoi (414)
hugszi Creative Commons License 2005.11.24 0 0 416

Köszönjük szépen az elismerést.

 

Hú, nagyon tetszik ez a fekete poi. A szlovákoknál már láttam fekete-fehéret, de egyszínűt még soha. Szóval szerintem nagyon szép, bár igazából nem értek hozzá.

Előzmény: dreamypoi (415)
dreamypoi Creative Commons License 2005.11.23 0 0 415
Tök jó a honlapotok!!!! Nagyon tetszik! Gratulálok hozzá.
Előzmény: HUGART (409)
dreamypoi Creative Commons License 2005.11.23 0 1 414

Üdv a fórumon CitCat!

 

Cuki a kutyusod, nagyon szép! Magyarországon nagyon kevés egyszínű pointer van, Szlovákiában, Horvátországban gyakoribb. Van Finnországban egy tenyésztő, akivel levelezek, neki van egy szép, fekete kanja, meg egy szukája, felteszek róluk pár képet.

 

Üdv.: dreamypoi

 

Előzmény: CitCat (412)
Henikő Creative Commons License 2005.11.22 0 0 413
Sziasztok!

 

Az ELTE Etológia Tanszékén írom szakdolgozatomat és a témámhoz a következő fajtájú kutyák 1 évesnél idősebb egyedeire lenne szükségem:

agarak , bajor/hannoveri véreb, basset hound, tacskó, basenji. Beagle, erdélyi kopó, blood-hound (angol véreb), welsh ter., foxterrier, parson russel, jack russel, jagdterrier, cairn terrier, lajka, magyar és német vizsla, labrador, golden, pointer, szetterek

Mind kertben tartott, mind pedig lakásban tartott kutyákra szükségem lenne!

 

Tehát ha neked és a kutyádnak van kedve részt venni pár etológia tesztben jelentkezz itt: encsihaja@gmail.com

 

Kérlek küldd el a kutyád adatait(nevét, nemét, korát, fajtáját, hogy hol él(lakás, kert), jártál –e vele kutyaiskolába, kapott-e bármilyen kiképzést, van –e valamilyen vizsgája és bármit amit fontos róla tudni és ha tudsz fényképet is)  illetve a saját adataid (neved, elérhetőséged). Csak Budapestiek jelentkezzenek!

További részleteket, majd emailban!

CitCat Creative Commons License 2005.11.16 0 0 412
Sziasztok!
A képen az én kutyám van, Juno. Ő egy keverék! Eddig mindig azt hittem, hogy pointerből nincsen egyszinű fekete hanem csak foltosokról tudtam, mostanában "világosodtam fel". Amúgy az én kutyám nincs rokonságba sem pointerrel sem pedig magyar vizslával. Nekem nagyon tetszik és mindeddig azt hittem, hogy fajtatisztában nincs ilyen szín. Elhatároztam, hogy a jövőben fekete pointert fogok venni :o)))
hugszi Creative Commons License 2005.11.04 0 0 411

Én mesélek mert én vezettem a kutyát. :-)

 

7-en voltunk aznap derbys kutyák. Egy másik gordonnal futottunk párban és volt három madarunk is. Abból kettőt Artúr talált egy pedig nem várta meg, hogy odaérjünk. Elsőre egy fácán volt ami folyamatosan gyalogolt ezért utánhúztunk, a másik fogoly volt az lelapult ezért szépen lehetett állni. Sajnos a lövésem nem sikerült időben (először nem találtam a fegyvert, majd nem tudtam elsütni elsőre... meg másodikra se, csak harmadszorra sikerült) ez alatt Artúr kicsit beugrott, de szerencsére pár lépés után sikerült megállítanom.

 

Másnap is jól ment a kutya (ekkor egy pointerrel futottunk, és 8 derbys kutya volt), vadat is talált csak az a baj, hogy őzikét. Szerencsére negyed óra után azért előkerült Artúr. Sajnos egy murva úton is kergette az meg véresre koptatta a lábát. Hétfőn még tudott futni vele, de kedden már nem eröltettük. Hétfőn (újra egy gordonnal kerültünk össze) is volt vadmegállása, de azt sajnos csak a nézők látták mert egy dimbes-dombos területen voltunk és mi a bírókkal a domb takarásából nem láttuk. Pedig a nézők mondták, hogy szép páros állást produkáltak. Így viszont a béna vezetés miatt buktunk.

 

Amúgy minden nap volt nagy keresés, field-trial és derby. Ez utóbbiak szólóban is. A többség párosban indult (csoportonként 7-8 kutya). Kint az a jó, hogy több szetter is indul közöttük gordonok is, és így van összehasonlítási alapunk, és nincs miért szégyenkeznünk. Artúr ráadásul még nagyon-nagyon fiatal így reménykedünk a további sikerekben. A területeken ahol a versenyeket rendezik rengeteg vad van (madár, nyuszi, őzike) így van lehetőség vadmegállásra és a szőrösök miatt sok sok hibára.

Előzmény: dreamypoi (410)
dreamypoi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 410
Gratulálunk!!! Nagyon ügyesek vagytok! Mesélj részleteket! Én Tatán voltam a CACIB-on, a picit vittem ki, had szokja, Marianne meg bírált. Kockára fagytunk, hülye ez a MEOE, hogy ilyen hidegben rendez kint kiállítást, csak mert olcsóbb. Bezzeg a nevezési díjak ugyanazok voltak...
Előzmény: HUGART (409)
HUGART Creative Commons License 2005.11.02 0 0 409

Sziasztok!

 

Remélem nektek is jól sikerült a hétvégétek! Mi Ausztriában voltunk field trialozni. Az első nap jól sikerült. Artúr megnyerte a derby páros versenyt és nagyon jó minősítést kapott.

dreamypoi Creative Commons License 2005.10.26 0 0 408
Az "A POINTER" a klubújság természetesen, amit minden tagunk automatikusan kap.
Előzmény: mokic (406)
dreamypoi Creative Commons License 2005.10.26 0 0 407
Nem illik és nem is szabad a tüzelő kutyát kivinni a kiállításra, mert elég, ha körbefut a ringben és az összes utána következő kankutya megőrül és felvezethetetlen lesz. Nem beszélve azokról, akikkel a bemenés során összetalálkozik, vagy a közelében van, stb. Szóval, ha tüzel, ne vidd ki. Egyébként a bíró ki is küldheti a körből, bírálat nélkül azt hiszem, de ebben nem vagyok biztos.
Előzmény: mokic (405)
mokic Creative Commons License 2005.10.23 0 0 406
Ja!! És mi az a Pointer újság??? Árusoknál kapható, vagy a klub ujságáról van szó?
mokic Creative Commons License 2005.10.23 0 0 405
Sziasztok! Köszi Evy, hogy szóltál, akkor Tatára vigyem a kódokat? Nem lehet semmikép tüzelô kutyát kivinni, még ketrecben sem, be-spray-zve (kanriasztó)? Nincs erre valami módszer? Vagy felejtsem el a kiállítást... Bár lehet, hogy addigra abbahagyja, mert már 1.5 hete tüzel, de ha nem akkor annyi, ugye?
Előzmény: dreamypoi (402)
dreamypoi Creative Commons License 2005.10.23 0 0 404

De ráadásul az a vicces az egészben, hogy a tetoválási számmal sem érsz semmit, mert nem lehet a MEOE-ba bejelenteni, illetve onnan lekérdezni, mert NINCS EMBER, AKI FELVEGYE A TELEFONT. Mondjuk ennyi erővel akár a chip is nyilván lehetne tartva, azzal sem érnénk többet...

Nem értem, hogy a MEOE hogyan gondolhatja, hogy mindezeket megteheti. Azt hiszem ezeknek minden fontosabb a KUTYÁKNÁL. Elképzelni is szörnyű, hogy egy elveszett, nyomorúságos állat MIATTUK nem jut haza. Szemetek...

Előzmény: Julcsika11 (403)
Julcsika11 Creative Commons License 2005.10.22 0 0 403

Ez amugy botrányos!!! Még szerencse hogy mi nem csak chip-et tettünk a kiskutyákba, hanem kaptak tetoválást is.

De gondoljatok bele hogy hány olyan alom született ebben az évben, ahol a tenyésztök a két megoldás közül csak a korszerübb-et választották. Ezeknek a kiskutyáknek a tulajdonosai valoszinüleg tökéletesen biztonságban érzik kutyájukat, és soha nem fogják megtudni, hogy az a rendkivül korszerü kis bigyo a kutya nyakába kakit sem ér söt tetoválás nélkül másképp sem azonosithatok.

Hmmm!!

Előzmény: dreamypoi (402)
dreamypoi Creative Commons License 2005.10.22 0 0 402

Én megyek, csak drukkolni azoknak, akik beneveztek.

Figyi! Tudod, kiderült, hogy a MEOE nem rendelkezik mikrochip nyilvántartással, tehát ha egy MEOE-s chipes kutya elvész, senki nem tudja, mert nincs sehol regisztrálva, hogy ki az és kié. Kinyomoztam viszont, hogy annál a cégnél (IFTA), akiknél a rendelői chipek regisztrálása történik, minden más márkájú chipet is lehet regisztrálni. 1000 Ft/kutya a reg.díja. Ráadásul az Interneten is lehet látni az adatokat, ott is lehet keresni. Javaslom neked is, hogy regisztráljuk a tieidet, jobb a biztonság. A maradék chip matricák kellenek hozzá, meg a kutyák adatai.

Előzmény: mokic (401)
mokic Creative Commons License 2005.10.21 0 0 401
Sziasztok! Ki jön Tatára? Én beneveztem Mókickát, de lehet, hogy nem tudom elvinni, mert tüzelni fog... :-((( Ez a rossz a szuka kutyáknál, hogy az ember kockáztat, aztán vagy bejön vagy nem...
dreamypoi Creative Commons License 2005.10.19 0 0 399
Lehet, hogy a csajra ugyanúgy sózták rá a "pointerét", mint majdnem Feketénére a menhelyen azt a keveréket.
Előzmény: Julcsika11 (398)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!