Keresés

Részletes keresés

-Robyka- Creative Commons License 2013.08.03 0 0 2520

Hali!

 

Szerintem Nálad is Ő volt, Mr ZUGPÓK: http://www.nki.hu/arachnol/az_v_pkja.html

Nálam is... Szerintem egy hím, aki a nőstényt kereste, és a konyhámban kötött ki.Párzott a papucsom talpával.

Sajnos nem tehettem mást, 2 hónapos bébivel a lakásban, pókismeret híjján.

Előzmény: Törölt nick (2517)
-Robyka- Creative Commons License 2013.08.03 0 0 2519

Szia!

Ez az úgynevezett szoPÓK.Csak a nemi szervekre veszélyes. :D

 

Viszont nálam Ő volt : 

 

 

 

Állítólag zugpók?

 

 

 

Előzmény: Ferenc198 (2513)
exhighand Creative Commons License 2013.08.01 0 0 2518

Szép estét! Hozzáértő segítségét kérném.

 

3 óra leforgása alatt a negyedik farkaspókot kellett evakuálnom a kertbe vagy 20m-re. Átlagosan 3-4 cm-es lábterpesszel rendelkező példányok voltak, azt sajnos nem tudom megmondani, hogy fiú-e vagy lányok voltak.

 

Mivel a házban egy 4 éves kisfiú is alszik, kis segítséget kérnék, hogy hol keressem a fészket, ha egyáltalán van ilyen.

 

Mit esznek ezek, hogy ilyen termetesre nőnek? Az emésztőnedveik, esetleges mérgük mennyire veszélyes kisfiúra?

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.27 0 0 2517

Hello, ma a sufniban találkoztam ezzel a pókkal. Alig fél óra alatt legyőztük egy 3 méteres bottal. Jó lenne tudni mi volt ez, rosszindulató-e, és hogy lehet-e belőle több is a házban. A vészforgatókönyv, hogy felgyújtjuk a házat, és elköltözünk.

 

 

 

dmcsaba Creative Commons License 2013.06.19 0 0 2516

Szerintem dajkapok. Én a a szobám falán  éjjel 2-öt is elkaptam igaz méreg zöld lábaik voltak sötét barna potroh és sötét zöld felsőtest és fekete nagy hatalmas rágóik:(

Előzmény: téglagyár_ (2502)
dmcsaba Creative Commons License 2013.06.19 0 0 2515

Hali!

Én már a második pokomat telepitettem ki. Úgynéznek ki mint a dajkapokok csak világos barna színűek és nagy fekete rágóik vannak? Az milyen pok Mindig éjjel vannak a szobám falán. Tehát totál mint a dajka pok csak világos barna és fekete nagy rágoik vannak

Előzmény: babarózsa (2200)
Claracroft Creative Commons License 2013.05.11 0 0 2514

Helló,

 

befogtam egy zöld hunyópók nőstényt szííííp nagy példány? Milyen ennek a fajnak a marása? Már ha csíp egyáltalán... A sárga dajkapók óta ez a fóbiám, ráadásul most a szúnyogcsípések is máshogy néznek ki. Most a fiaimon  minden csípés 3-4 cm-re kiterjed, bedagad. Azt mondták, még szúnyogcsípés is lehet, de félek, nem az.

Ferenc198 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 2513

Üdv!

 

Valaki meg tudja mondani milyen fajta pók:
http://www.flickr.com/photos/70370436@N08/8703908823/in/photostream

 

Előre is köszi :)

 

megen Creative Commons License 2013.03.07 0 0 2511

Sziasztok. Ez meg akart enni ma. Aztán meggondolta magát.

 

Meg tudnátok mondani miféle?

Sajna a minőség nem a legjobb, éjszaka volt és a fásszínben nem volt nálam más csak a fejlámpa meg a blitz. Remélem azért látszik eléggé. Kb 1cm lehetett a hossza lábak nélkül, lehet annyi se, de mikor belógott az arcomba azt hittem, hogy tízszer ekkora.  Mindenesetre nagyobb volt mint az átlag pókok amikkel mindennap összefutok. 

 

nagyobb méretben itt: http://imgur.com/gdBjrDN 

Raptorgeri Creative Commons License 2013.02.24 0 0 2510

Sziasztok! Lehet, hogy nem túl sok infó, de én képpel nem tudok szolgálni, viszont csípésekkel igen... :S Viszketnek, és olyanok, mint a szúnyogcsípés, csak kisebbek. Éjszaka "kapok" mindig újakat. Lehet, hogy valamilyen pók keze (csáprágója :D) van a dologban?

Olvastam nemrég ezt a cikket: http://sciencespot.hu/a-legszebb-de-legmergezobb-hernyok-a-vilagon/, és kicsit beszaratott, hogy valami mérges pók lehet, és sorvad el a kezem. :D Vannak itthon veszélyes pókok? Mert a szobámban nem látok egyet se, lehet, hogy csak egy szúnyog telel át a véremen, de már néhány hónapja folyamatosan csemegézik rajtam valami...

Claracroft Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2509

Sziasztok,

 

az alábbi képen látható pók tucatjai élnek a lakásunkban:

 

 

a fórumra eddig feltöltött képek alapján ez egy sárga dajkapók. Jó a beazonosítás?

 

Két kicsi csöppség anyukája vagyok, és számtalan azonosítatlan csípést találtam már rajtuk, amit így télvíz idején nem írhatok szúnyogok, méhek, darazsak, stb. rovására.

 

Nagyon szeretnék megszabadulni az albérlőimtől, tipp? Egyet most befogtam, itt figyel egy mini dunsztosüvegben, de nem tudom megfigyelni/fotózni, meg van kergülve :(

vége? Creative Commons License 2012.11.05 0 0 2508

 

Ezt a képet ide töltötte fel vki korábban, de egy az egyben ilyen a mi pókunk, úgyhogy nem fotózgattam.

Tehát róla van szó.

Ki ő?

És meddig van el befőttes üvegben, nem rossz neki pár napig?

 

Előzmény: vége? (2507)
vége? Creative Commons License 2012.11.05 0 0 2507

Sziasztok!

 

Találtam egy pókot az udvarunkon, amire -visszaolvasva a korábbi hozzászólásokat- teljesen passzolna a szongáriai cselőpók leírása, azzal a kivétellel, hogy nekem úgy tűnik, hogy annak "szőrös a lába" (ezt így mondják?? :)) a miénknek meg szerintem teljesen sima. Attól ez még ugyanaz? Akkor ez mitől függ? Lehet hogy a miénk még csak serdülő? :) De komolyan: azt olvastam, az az egyik legnagyobb hazai faj, a miénknek meg csak kb 1,5 cm a teste, kibyújtott lábbal lehet 4-5 cm - talán még nőni fog?

 

Eredetileg azért fogtam meg, hogy megmutassam a gyerekeimnek (2 és 3 évesek, imádják az állatokat), gondoltam, 1 napot kibír befőttes üvegben, beviheti az oviba a nagyobbik megmutatni a többieknek - van "Természet sarok", ahol az élőlényekről beszélgetnek, stb.

De azért jó volna előtte 100% tudni, hogy nem vmi veszélyes népet vitetek be a száz gyerek közé. :)

Köszi előre is a választ!

Neo954 Creative Commons License 2012.11.02 0 0 2506

Sziasztok!

 

Ezt a jószágot tegnap fotóztam. :)

Mungo Creative Commons License 2012.10.13 0 0 2505
Rokakoma Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2504

Előzmény: Rokakoma (2503)
Rokakoma Creative Commons License 2012.09.09 0 0 2503

Két három ilyen pók él a lépcsőház ablakban.
A múlt héten bevacsoráztott az egyik.

 

 

téglagyár_ Creative Commons License 2012.08.08 0 0 2502

Sziasztok!

 

Reggel az agyban megmart egy pok, amit aztan vegyi tamadasban megoltem, szoval szepen egyben maradt, nem trancsiroztam szet.

Na amennyire utana tudtam jarni, ez egy dajkapok lehetett. A maras helye, es kornyeke meg most is nagyon eg, meg faj, de legalabb a zsibbadas mar lement rola.

Allergias tunet nincs - orakkal ezelott volt a maras -, szoval tisztaban vagyok vele, hogyha ez dajkapok is volt, azert megmaradok. :) (meg azert egy egeszseges 100+ kg-os 32 eves ferfit mar csak nem terit le)

 

Szoval valaki be tudna azonositani a "kisbaratomat"?

 

Elore is koszonom!

 

 

Ami talan az erdekesebb kerdes. Ha ebbol egy megjelent, vajon van meg tobb is, vagy ez csak eltevedt? Kerteshazban lakunk BP egyik kulso reszen.

zoli1437 Creative Commons License 2012.07.20 0 0 2501
moonshadow Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2499

papi elmagyarázza, hogyan kell pókot fogni:

 

 

:))

Ormótlan Creative Commons License 2011.11.11 0 0 2498

:-))))))))))))))))))))))))))))))))) Bothus giganteus lesz az! :-)))

 

Nincs ezzel baj, ez az arachnopszichológia... Van olyan kollégám, hímnemű, aki a MUSLICÁTÓL fél... (férfinak az ilyet nem nevezném)... Szóval az átlagember számára a pókok és tartozékai mindig nagyobbnak tűnnek, mivel megvan a tisztes távolságtartás bennük e lényecskékkel szemben, s az ismeretlent mindig felnagyítja a tőle való félelem, akkor is, ha nem konkrétan felsikolt az ember egy póktól, csak távolról tiszteli. :-)

 

Előzmény: L.G.M (2497)
L.G.M Creative Commons License 2011.11.11 0 0 2497
Ááá dehogy is :-D egyet érték a tippedel tuti hogy valamelyik zúgpók lesz. Csak utaltam rá hogy a méret tuti el lett nézve, mielőtt az RTL klub kivonul both zolinkal és újabb hatalmas emberevő x-spider felfedezésére kerül sor Bothus medius néven...:-) .
Előzmény: Ormótlan (2496)
Ormótlan Creative Commons License 2011.11.11 0 0 2496

A mérettel nem foglalkozom amatőröknél, pont azért, mert tudom, mennyire túlzóak a becslések...

Egy árnyékban lévő tölcsérben a barnát is simán feketének nézni ám! :-)

 

Ha jól sejtem, nem arra célzgatsz, hogy madárpókok telepedtek meg a házfalon :-DDDDD

Előzmény: L.G.M (2495)
L.G.M Creative Commons License 2011.11.10 0 0 2495
A tölcsér mérete szerintem erősen el lett tulozva, mármint a közepén a lakócső mérete... 3cm nagyon sok. Ilyen méretűt csak itthon láttam terrkoban :-) de azokba 15-18cm Aviculariák laktak...:-) Ez nem kötekedés egyszerű tény, aki nem szokta meg a pókokat gyakran elnézi a méreteket. A fekete szín sem stimmel, persze sötétben minden tehén...
Előzmény: Ormótlan (2494)
Ormótlan Creative Commons License 2011.11.10 0 0 2494

Kétesélyes a dolog. Mivel házon volt, én arra tippelek, hogy valameyik Tegenaria (zugpók) fajjal találkoztál. Azonban nem zárom ki az illó tölcsérpókot se (Agelena labyrinthica), bár ő nem kimondottan háznál él, hanem cserjéken, bozótban.

Előzmény: szerzs123 (2493)
szerzs123 Creative Commons License 2011.11.08 0 0 2493

Sziasztok!

Még 2004 környékén jártam a mosoni duna környékén túrázni, és ahol megszálltunk, a ház eresze alatt láttam tölcsér alakú halókat, többet is, kb 20-30 cm nagyságúak voltak, a tölcsér közepe is megvolt 3cm átmérő, a gazdáik pedig sötét, majdnem fekete színű keresztespók nagyságú pókok voltak.

Kik lehettek Ők? Sehol nem találtam még hasonlóról sem információt, sem képet.

A segítségeteket köszönöm!

Ormótlan Creative Commons License 2011.10.17 0 0 2492

Jól mondja mángorló, ill. te is jól gondolod, darázspók. :-) Annyira jellegzetes, hogy nem lehet összetéveszteni őt.

Előzmény: ArpiCBR (2490)
mángorló Creative Commons License 2011.10.16 0 0 2491

én nem vagyok szakértő, a kép is nagyon rossz, de darázspók

Előzmény: ArpiCBR (2490)
ArpiCBR Creative Commons License 2011.10.16 0 0 2490

Sziasztok!

Egy pókszakértőtől szeretném megkérdezni, hogy ez milyen pók lehet?

A kép telefonnal készült, azért ilyen minőségű, sajnos nem volt kéznél a fényképező. A pók ráadásul másnapra tovább állt, így végképp nem tudtam róla jobb képet csinálni.

Erősen gondolkodóba ejtett a pók fajtája ugyanis ilyet még életemben nem láttam.

Amennyire keresgélni tudtam a netem, talán darázspókra tippelek.

Előre is köszönöm a segítséget.

ArpiCBR Creative Commons License 2011.10.16 0 0 2489

Sziasztok!

Egy pókszakértőtől szeretném megkérdezni, hogy ez milyen pók lehet?

A kép telefonnal készült, azért ilyen minőségű, sajnos nem volt kéznél a fényképező. A pók ráadásul másnapra tovább állt, így végképp nem tudtam róla jobb képet csinálni.

Erősen gondolkodóba ejtett a pók fajtája ugyanis ilyet még életemben nem láttam.

Amennyire keresgélni tudtam a netem, talán darázspókra tippelek.

Előre is köszönöm a segítséget.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!