Keresés

Részletes keresés

B.Karol Creative Commons License 2020.05.24 0 0 1358

Én ugyan így vagyok vele, ahogy leirtad.. Én kudarcként élem meg ezt hgy ennyire kiszámíthatatlan az egész.. :(

Egyébként neked is folyamatosan vannak köveid?

Előzmény: Sd268 (1357)
Sd268 Creative Commons License 2020.05.24 0 0 1357

Nekem. Is viselhető, inkább nyomás, tompa görcs a veséknél. Tegnap nagyon éreztem alul, szúrt az alhasam, mocorgott, este meg úgy belehúzott, hogy majdnem kiesett a szemem, de hamar abbamaradt. De már a combomba is sugárzik, ez jó jel, tuti lent van. Csak azt nem tudom, hogy ilyenkor a vese miért görcsölget halványan. Azért mert ott is van még valami, vagy csak rosszul fordult lent és nyomná kifelé? Ha lent van az sugározhat a vesébe? Tudja valaki? 

Nem bírom már elhinni hogy ez a nyavalyás ennyit szórakozik velem, mindkét oldalt ráadásul. Olyan hamar leér a hasamig, de ott meg dekkol hónapokig. Aztán újra kezdi.

Elegem van, meg akarok szabadulni tőle.

Előzmény: B.Karol (1356)
B.Karol Creative Commons License 2020.05.24 0 0 1356

Kitartást neked is! Hát bízom benne hogy hamarosan kijön. Mennyire erősek a fájdalmaid? Mert nekem tűrhető de kellemetlen.. 

 

Előzmény: Sd268 (1355)
Sd268 Creative Commons License 2020.05.23 0 0 1355

Szerintem is köved van. Lehet egy pici morzsa, beékelve, betapadva. Nekem sem mutatta ki a CT, de kijött egy 3 mm-es később. Annak nagyon örüljel, higy nagy baj nincs, nincs fertőzés sem. Így tényleg csak idő kérdése, és megszabadulsz tőle.

Nagy baj nincs. Hidd el, meg tudlak érteni, nekem is ez a bajom kB, de pont elég. 1 hónapja nem tud kijönni. 

Előzmény: B.Karol (1353)
kgaboroo Creative Commons License 2020.05.22 0 1 1354

Sok folyadék, Nospa görcsoldó és mozgás. Van kő az utéterben is ami mellett rendesen elfolyik a vizelet. Nálam sem mutatta ki semmi sem, mégis kijött egy 4 mm-es darab. Hullámzóan volt diszkomfort érzés, néha tompa nyomás, néha semmi, és mikor mozdul a kő akkor beleszúr kicsit.

Előbb utóbb kijön. Lehet nyomogatni a hólyag fölött, hogy mozogjon az utéter. A köhögés segíti nyomni a vesét, vagy egyéb préselő nyomásgyakorlatok.

Előzmény: B.Karol (1353)
B.Karol Creative Commons License 2020.05.22 0 0 1353

Sziasztok, hétfőn voltam kontrasztanyagos CT-n ahol a jobb vese alsó kelyhébe mindössze 1db tűhegynyi követ látták, a vizelet teljesen jól el tud folyni mindent rendben találtak, a pyelon plasztikámmal is minden szuper, viszont még mindig fenn áll a húgycső szurkálás hullám szerűen.. És nagyon kényelmetlen.. Néha a vesémbe is bele húz de a dokim teljesen tanácstalan.. Se a CT se a röntgen se az ultrahang nem mutatott ki semmit sem, illetve a vizelet tenyésztés is teljesen rendben van.. Szerintetek?? Olyan elkeserítő 25 évesen ez a folyamatos diszkomfort érzet.. Minden napokra rányomja a bélyegét.. 

 

Dettusfruttus Creative Commons License 2020.05.22 0 0 1352

Tündérek vagytok, köszönöm szépen a válaszokat. Kicsit még mindig izgulok főleg azért mert már két hete nem fáj de az orvosom nem akarja otthagyni és félek, hogy emiatt visszatért a fájdalom de nyilván jobb ha eltűnik én nem ott van a helye csak izgulok nagyon. 😶😶

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.21 0 0 1351

Inkább kellemetlen, de elviselhető. A beavatkozás 15-20 perc. Lefekszel egy asztalra háttal, beállítják az eszközt, és pici ütés szerű érzést fog tapasztalni, amit idővel erősödni fog.

 

Nekem 9 mm-es kövem volt, és előzőleg azt mondta az orvos, hogy nem valószínű hogy sikerül a zúzás, mert kemény kő fajtám van. Mégis sikerült a zúzás, és a beavatkozás után egy héten belül megváltam az összetört darabkáktól.

Előzmény: Zizi6785 (1350)
Zizi6785 Creative Commons License 2020.05.21 0 0 1350

Ne félj!
Kőfajtától, méretétől, a zúzás erejétől és a fájdalomérzettől függően változik kinek mennyire fáj.

Ha nagyon parázol, szólj előre, hogy kérsz fájdalomcsillapítót. Azzal simán elviselhető.

Előzmény: Dettusfruttus (1349)
Dettusfruttus Creative Commons License 2020.05.21 0 0 1349

Sziasztok! Elvileg kedden megyek vesekő zúzásra. Olvasgattam itt a tapasztalatokat de örülnek ha valaki írna frisset. Nagyon fog fájni? Hogy zajlik maga a folyamat? Iszonyatosan félek! :(

A piros tornacipős lány Creative Commons License 2020.05.15 0 0 1348

Sziasztok, 

 

Károly, akkor  a 3 hónapot még nem is mondtam soknak!! :-( Sajnálom, jó sokat kell várakoznod.

A másik meg, hogy szeptember, októberre jósolják a 2. rohamot!! Akkor is elmaradnak a műtétek, leáll a turizmus, az egészségügy? :-(

Szomorú történések nagyon. 

Mielőtt valaki félreértené nem azokat sajnálom turizmus címszó alatt, akik kéthetente repkednek szabadidős program céljából, hanem a családokat, akik elvesztik sorra a munkahelyüket, illetve más szektorokban dolgozókat is természetesen. :-(

 

Mindenkinek kitartást kívánok! :) 

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.15 0 0 1347

Azért bizakodok hogy hamarabb is elkezdődhetnek a műtétek, és nem futunk bele a második hullámba szeptember októberben...

Előzmény: Nyomjadneki (1346)
Nyomjadneki Creative Commons License 2020.05.15 0 0 1346

Hát ez elképesztő!!

Mindeközben szinte üresen állnak a kórházak várva az esetleges tömeges vírus fertőzöttekre!!

Közben talán fontos műtétek halasztódnak fél évvel!!

Nem gyengén van túllihegve ez az egész vírus mizéria!!!

Előzmény: Törölt nick (1345)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.14 0 0 1345

Én ma voltam egy sebésznél, és októberben fognak műteni (lágyéksérvvel). Azt mondta az orvos, hogy szeptemberben állnak vissza a műtétek, és azokat veszik előre, akiknek elmaradt.

Előzmény: mercedes86 (1344)
mercedes86 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 1344

Koszonom szepen a valaszt. Egyebkent szerintetek minek kell tortennie vagy meddig kell eljutni a virus kapcsan, hogy vegre megkezdhessek a muteteket?

Lehet, hogy hulye kerdes... :/

Előzmény: Sd268 (1343)
Sd268 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 1343

Én azt tudom biztosan, hogy itt Debrecenben zúznak magán úton,de a műtétet nem tudom. Nem valószínű. 

Előzmény: mercedes86 (1335)
Sd268 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 1342

Sajnos a citromolajat most szüneteltetni kell, mert valószínűleg köze van a rosszullétemhez.

Én most abbahagytam mindent, sokat iszok, de leálltam az összes kuruzslással. Viszont szépen elkezdtem fogyni, aminek lehet erre is lesz hatása. 

Előzmény: A piros tornacipős lány (1333)
mercedes86 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1341

Koszonom szepen, megnezem az oldalt. 

Előzmény: Törölt nick (1340)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1340

Ebben a magánintézményben már műtenek : https://medicover.hu/tajekoztatas-a-koronavirussal-kapcsolatban/

 

Gondolom a többi hasonló helyen is, de meg kell kérdezni.

Előzmény: mercedes86 (1339)
mercedes86 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1339

Augusztus vegen begorcsolt es korhazba kerult... Akkor derult ki, hogy a vezetekben van a ko, ekkor kerult fel a stent is... A kozuzasra sokat kellett varni es igy ment az ido is... Kozben orvost is valtott, mert nem volt elegedett, csak topogtak egy helyben. A mostani orvossal eleg eordulekenyen haladtak elore, csak kozbeszolt a virus. Mivel fent van ez a szilikon cso, ezert mindig megvan ez a pisilesi ingere is...es igy sokkal nehezebb kivarni az idot is... Foleg, hogy mar augusztus vege ota csak var, egyik-masik idopontra. 

Abban remenykedunk, hogy talan "hamarosan" elkezdhetik az elmaradt muteteket... Hiszen lehetett mar ehhez kapcsolodo tajekoztatast hallani... Csak gyozzuk kivarni... 

Előzmény: A piros tornacipős lány (1338)
A piros tornacipős lány Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1338

Nagyon szívesen. Augusztus elég régen volt már, mindig újabb köve van, vagy egytől nem tud szabadulni?

Mindenesetre próbáljatok utánaérdeklődni, hogy hol végeznek ilyen beavatkozást. Amit én még előtte javaslok személyes tapasztalat, ami nekem segített, elmenni egy természetgyógyászhoz!!! Legalábbis ha olyan a kő, vagy a zúzadék, ő segíthet életmódbeli váltással ( tejtermékek, hús visszaszorítása--), nekem most ez vált be. Egy próbát lehet tenni, ha találtok egy jót! 

 

Károly: Nem engem műtenek, ismerősömet, mert neki is nagy görcsöket okozott a köve, amire azt mondták, normál esetben eltávolítanák, de most ebben a helyzetben katétert kap, és majd 3 hónap múlva foglalkoznak vele újra :-(

 

B. Karol, elképzelhető, hogy a köved nem messze jár a kiúttól, ha már lent szurkálódik, a nagyon nagy fájdalmakat megelőzően nekem is ott szurkálódott már.

 

Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok.

Előzmény: mercedes86 (1335)
B.Karol Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1337

Sziasztok, én is szenvedek vele, pénteken megyek kontrasztanyagos CT-re.. Nekem vese fájdalmam hála isten alig van az is csak kellemetlen, nem úgy mint egy brutal görcs, viszont lent a szemeremtestbe hullámzó mint ha késsel szurkálna. Kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény mert szeptember óta azért ez eléggé rossz.. Nekem se ultrahang se röntgen nem mutatta ki mostanában hogy kövem lenne, de nagy mázli hogy van egy jó orvosom aki nem csak legyint rá ha panaszkodom neki. Pedig ő állami kórházban dolgozik.

Kitartást mindenkinek! 

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1336

Szia,

 

mostantól számítva műtenek 3 hónap múlva? Én jelenleg vesekő terén rendben vagyok, de a lágyéksérvem viszont kiújult, azért kérdezem.

Előzmény: A piros tornacipős lány (1334)
mercedes86 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1335

Koszonom szepen a gyors valaszt. Augusztus vege ota szenved vele... Problemakat is okoz neki, ezert gondoltam a maganklinikara... Teljesen el vagyunk keseredve...de azt is tudom, nem csak o van ebben a helyzetben. 

Előzmény: A piros tornacipős lány (1334)
A piros tornacipős lány Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1334

Szia, én erről nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy egyik ismerősömnek is katétert helyeztek föl és azt mondták műtét 3 hónap múlva lehetséges a vírus miatt.

Hogy magánklinikán ezt hogy kezelik, műtenek-e és mennyiért... Szerintem érdeklődni kell, mert napról napra változik a helyzet. 

Még most nekem frissen azt mondta a doki, hogy általánosságban 3 hónapra számolnak még kb. Optimistán hozzáállva, hogy visszaálljon az egészségügy!... Az meg akkor még nem holnap lesz, de közben szeptember, októberben a kórházak készülnek a következő körre... 

 

Előzmény: mercedes86 (1332)
A piros tornacipős lány Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1333

Szia!! :)

Igen, ultrahang volt és semmi kő, illetve semmi ráutaló jel sincs (pl tágulás)

Na hajrá, hajrá akkor Neked is, Kövesd a példám gyorsan :)))

Nagyon hosszan szenvedtél vele te is, ráadásul már mindenféle praktikát bevetettél! A citromolaj segített végül, arra teszed le a voksod??

 

Előzmény: Sd268 (1331)
mercedes86 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1332

Sziasztok, udvozlok mindenkit!

Anyukam szenved vesekotol mar tobb honapja. Az ureterben van a köve, stentet is helyeztek mar fel neki... Tul van ket zuzason, ami sikertelen volt, igy jelenleg mutetre var, ami aprilisban lett volna, de sajnos azota csuszik.

Nem tudjatok, hogy esetleg maganklinikan vegeznek ilyen mutetet?

 

Sd268 Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1331

Hurrá, hurrá, hurrá!!!!!

Nézték ultrahangon? Annyira örülök neki. Piszok hosszan kínzott téged is.

Most 3 napja jobban vagyok. Megvan még ez a rohadékom, de lecsusszant a fájdalmas területről lejjebb, így már alig okoz tünetet. Hamarosan kitessékelem én is. 

Előzmény: A piros tornacipős lány (1330)
A piros tornacipős lány Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1330

Sziasztok, ki hogy van? 

Én jelenleg jóóóól, és ennek nagyon örülök, a 3-ból egy kövem maradt, kettő kislisszant :) Igaz nem fogtam fel őket. De már sehol sincsennek, panaszmentes vagyok és a tágulat is megszűnt, minden jel arra utal, hogy végre elindultam a jó úton. :-)

Egy nyugvó kövem maradt, azt kellene még kidobnom, mert az sem odavaló :) De azzal jó lenne megvárni, hogy elmúljon ez a vírusmizéria, ha bármi adódik közbe, hogy el tudjanak látni. :)

 

Mindenkinek kő és fájdalommentes napokat kívánok! :)

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.13 0 0 1329

Még azt hozzátenném, hogy mennyivel pontosabb képet ad a CT. Engem kb. öt alkalommal néztek különböző helyeken röntgenen és ultrahangon. És mindegyik esetben 4-5 mm-es követ láttak.

Azután jött a CT, ahol viszont már 9 mm-es követ diagnosztizáltak, és ez bizonyult igaznak. Ugyanis miután távozott, valóban 9 mm-es körüli volt.

Előzmény: Törölt nick (1328)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!