Keresés

Részletes keresés

Rolf242 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 73

Sziasztok!

 

Sem beleszólni, se okoskodni nem szeretnék. Én két hetes korában belefújtam az EOS20D-be, mert nem olvastam el, hogyan kellene tisztítani a CMOS-t.

Simán poros volt.......semmi más.

Ennek eredménye lett:

Érdemes megnézni.....

 

Majdnem beájultam, amikor megláttam.

Persze hajtógáz ment bele, mert nem volt még pumpám, és az EOS30-as vasat csak sűrített levegővel fújkáltam, és 1X-se sikerült a hajtógázt belenyomnom.

Na itt elsőre telenyomtam......:))

 

Én nem mertem hozzányúlni, élvittem szakszervízbe, és inkább kicsengettem 15000-et a takarításért. ( szét kellett szedni )

Bármilyen jó cuccok vannak, nem mernék "maszatolni" velük a CMOS-on.

Tutti elcseszném, és foltos maradna...., vagy megkarcolom......

Csak erős idegzetűeknek merném ajánlani a próbát:))

De ezt az oldalon is írják.

 

Rolf

 

Szeder Creative Commons License 2004.12.08 0 0 72
Ebben mondjuk lehet valami...
Mindenesetre leginkább magadnak tennél jót, hogyha olvasnád az ott lévő írásokat.
Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.08 0 0 71

Bocs, de az én szememben szakmailag 0 aki egy szakcikkben hallomásból származó infokra hivatkozik. ("Azt hallottam, a windows egy jó op.rendszer")

Ettől kezdve az egész oldalt hiteltelennek tartom.

Előzmény: SLO (70)
SLO Creative Commons License 2004.12.08 0 0 70

Szia Oszkár!

 

Meg kell, hogy mondjam, nem ilyen reakcióra számítottam. Én csak jót akartam, de te egyből lefikáztál.

 

1. Ez a nick már régesrég regisztrálva van, csak eddig még nem szóltam hozzá semmihez. Ezt a nicket főleg az index fotózz-hoz használom, mert ugye az is ugyanez.

 

Nem tudom, hogy miből gondolod, hogy ez TVshop-os. A "Luminous Landscape" egy nagyon elismert fotós oldal, ahol igen jó cikkeket szoktak írni és ezért már díjat is kapott.

 

De ha ez nem lenne neked elég itt egy másik neves fotós oldal, ami szintén tesztelte ezt a terméket.

 

http://www.robgalbraith.com/bins/content_page.asp?cid=7-6460-7296

 

2. A véletlenszerű beleolvasásról meg csak annyit, hogy jobban tetted volna ha nem csak véletlenszerűen olvasol bele, mert így csak kiragadtál egy mondatot a szövegkörnyezetből. Az említett "Sensor Clean" a cég egy másik terméke, amit a cikkíró nem tesztelt, de valaki mástól halotta, hogy szintén jó minőségű termék ahogyan a sensor brush is. Na ennyi.

 

Aki teljesen elolvassa a cikkeket, az azt is megtudhatja, hogy a cikkíró az "Eclipse Fluid + Sensor Swab" kombinációt használta azelőtt, de attól sajnos nem lett teljesen tiszta a szenzora, hanem csak részben.

 

Szóval lécci, mielőtt megitélnél valamit, olvass és gondolkodj!

 

Sajnos ezt a terméket magyarországon senki sem forgalmazza... :-(

 

Az meg, hogy én reklámoznám, egyenesen abszurd! :-D (De szívesen tenném, mert kúrtajó!)

 

Én csak egy tippet szerettem volna adni nektek, hiszen a fórumok pont ezért vannak. (nem?)

 

De most megkaptam. Többet nem veszem a fáradtságot ilyesmire. Na ilyenek vagyunk mi magyarok. Csak panaszkodunk mindenre és fikázunk mindent és közben bilibe lóg a kezünk.

 

bye

 

Ui.: Elnézést kérek azoktól, akiknek megsértettem volna a magyar önérzetét. Nem direkt volt csak mérges vagyok, mert én tényleg csak segíteni akartam. Bár ne tettem volna. Mérges vagyok Oszkárra.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.07 0 0 69

Ez így első ránézésre erősen a tvshop-os "csodákra" emlékeztet...

+1 ok amiért én nagy ívben kerülném: az oldalt reklámozó nick kizárólag ezen reklám kedvéért regisztrált

+2: véletlenszerűen beleolvasva... khm...

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Sensor Clean

The company also sells a kit called Sensor Clean, which consists of a special fluid and medical swabs suitable for more aggressive cleaning of stubborn particles or smears on the sensor. I have not yet had the need to try these, but I have heard from reliable sources that these are very effective.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

A piros kiemelést én követtem el... ettől számomra az egész oldal totálisan hiteltelenné vált.

Előzmény: SLO (68)
SLO Creative Commons License 2004.12.07 0 0 68

Sziasztok!

 

A cikk: http://luminous-landscape.com/reviews/visible-dust.shtml

 

Ahol kapni lehet: http://www.visibledust.com/index.htm

 

Szerintem ez a legjobb!

handras Creative Commons License 2004.09.27 0 0 67
Természeteen csak akkor kell szétszedni, ha a kosz belül van, ha kívűl akkor maradnak azok a módszerek, amiket már többször megbeszéltünk tükör, CMOS ügyben.
Előzmény: farkzoli (65)
pynokkio Creative Commons License 2004.09.27 0 0 66

Tuti hogy nem lehet máshogy? "Szerencsére" a porszemek a mattüveg alsó felén (tükör felőli részén) vannak. Nincs erre valamilyen speckó tisztítószer vagy porszívó, vagy egy idevágó ráolvasás?

 

Minden esetre kössz az infót!

Előzmény: handras (64)
farkzoli Creative Commons License 2004.09.27 0 0 65
Bocsi, zöldfülű vagyok, csak eos50-em van.
De mit is kell szétszerelni a mattüveg pucoláshoz?
Előzmény: handras (64)
handras Creative Commons License 2004.09.27 0 0 64
Szét kell hozzá szerelni :(
Előzmény: pynokkio (63)
pynokkio Creative Commons License 2004.09.27 0 0 63

Sziasztok!

 

Tudom hogy nem szorosan ide tartozik a topic, de azért adjatok lécci tanácsot hogy hogy tudnám tisztítani a 300D-m keresőjének mattüvegét! Nem szívesen fújkálnék bele mert nem akarom a porszemcséket átköltöztetni a CMOS-ra (azon is van már egy kevés) de kicsit zavarnak a keresőben is.

 

Előre is köszi!

handras Creative Commons License 2004.09.26 0 0 62
:ddd
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.25 0 0 61
Ebből is látszik, hogy ez a sok mérgező tisztítószer arra jó, hogy ne nyalogassa senki büntetlenül a CCD-nket :-))
handras Creative Commons License 2004.09.25 0 0 60
:-)
Előzmény: LyPapa (59)
LyPapa Creative Commons License 2004.09.25 0 0 59
Én sajnos nem tudok túllépni a saját gyakorlatilag szeszmentes életmódom diktálta normákon. Egy pohárnyi vörösbor a kb. féléves adagom - szóval, fel sem merül az ilyen tisztítószerek fogyasztása. Ha kávé lenne, az más :)) Az üvegeimen (metanol, isopropil) egyértelmű halálfej rajz jelzi, hogy aki hozzányúl, mire számíthat.
Előzmény: handras (58)
handras Creative Commons License 2004.09.25 0 0 58
Mennyiség a külömbség!
Előzmény: LyPapa (57)
LyPapa Creative Commons License 2004.09.25 0 0 57

Kedves András,

 

Akkor jön az isopropil is:

 

- fogyasztása komoly belső vérzések mellet bekövetkező halált okoz. Ez mennyivel jobb ?

 

Szóval, egy-két csepp a tisztító eszközre, és gyorsan lezárni az üveget, mert nyeli a párát, és hígul. Hígítva meg veszít az ízéből :)))

 

 

Üdv:

LyPapa

 

 

PS: a csóválás amiatt célszerű, hogy a környezetben repkedő részecskéket összeszedd a cuccal, és ügyesen, egyenletesen terítsd el az AA filter felületén. A pöttyös változat nem elegáns. :))

Helyett: akkor jó a tisztítóeszköz nedvességtartalma, ha egy icipicit tapad a tisztítandó felületen, hasonlóan, mint amikor a szélvédőn szarvasbőrrel szeded le a maradék vizet. A csóválás a gyors párolgást segíti.

Előzmény: handras (53)
pggp Creative Commons License 2004.09.25 0 0 56
Bedobok a köztudatba egy újabb DSLR elfoglaltságot. Egyenlőre csak Minolta 7D-nél fordul elő, de eme elfoglaltság nélkül nem igazi a DSLR életstílus:
CCD képstabilizátor tisztítás
Helberg: It is often a concern of Digital SLR users that dust on the CCD can cause a problem. Is it possible to shake off the dust with the Anti- Shake function?
Ishizuka: The mechanism for CCD shift type Anti-Shake is not for dust reduction, however we tested to check its effect for dust reduction. We concluded that it’s not suitable to use it as a dust reduction feature. Instead we will employ anti-statistic treatment for parts used inside, like a shutter unit.

http://www.dpreview.com/news/0408/04080402dynax7interview.asp
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.25 0 0 55
Mindegy, hagyjuk. Kezdünk OFF-olni!
Amúgy sem fontos annyira. A lényeg az, hogy vigyázni kell vele.
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.25 0 0 54
Kábé, de azért dolgoztál durvábbal is, nem? (krómkénsav)
Előzmény: handras (53)
handras Creative Commons License 2004.09.25 0 0 53

1. gyűszűnyi=vakság

2. gyűszűnyi=halál

 

nelem így tanították a vegyipari suliban.

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.25 0 0 52
1. Nem olyan agresszív, tudok durvábbakat mondani, amelyeket tisztításra használnak.
2. Nem inni, tisztítani!
Előzmény: handras (51)
handras Creative Commons License 2004.09.25 0 0 51
Azért metanol-t ne nagyon ajánlgasd, mert elég agresszív méreg!
Előzmény: LyPapa (49)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.25 0 0 50
A spatula levegőben csoóválása közben milyen varázsigét mormolsz? :-))
Előzmény: LyPapa (49)
LyPapa Creative Commons License 2004.09.25 0 0 49

Attól tartok, nem kellene egy elpiszkolódott szőnyeghez hasonlítani a pöttyös AA filtert :)) Jellemzően szó sincs arról, hogy a koszt a peremhez sodornád, mivel a feltapadt apró szemcsék a nedves tisztítás során a spatulára felhelyezett pl. lencsetisztító papírra tapadnak fel. Ami meg nem, azt valószínű már úgyis lefújtad ...

A nedves tisztítás nem egy felmosórongy cibálását jelenti, hanem 2-3 cseppnyi isopropil vagy metanol cseppentését a spatula élére, majd egy-két csóva a levegőben - aztán törlés.

 

Üdv:

LyPapa

 

Előzmény: handras (47)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.25 0 0 48
Igen. Viszont a az már nem jelent nagy gondot. Egyrészt az érzékelő egy kicsit kisebb, tehát lehet, hogy be sem lóg elé. Másrészt ha esetleg kicsit be is lóg, a kép szélét könyebb vágni, mint a közepét.
Előzmény: handras (47)
handras Creative Commons License 2004.09.25 0 0 47

Most olvasom a DFM-ben, hogy pereme van a CMOS-t és az AA filtertnek, illetve a foglalatnak, és azért nem lehet "lehúzni" a koszt rendesen.

Tapasztaltatok ilyet?

ictboy300d Creative Commons License 2004.09.24 0 0 46

Az előtte lévő szűrőt. De elég óvatosan kell bánni vele...

 

 

Előzmény: se-p900 (32)
vtdriver Creative Commons License 2004.09.10 0 0 45

Haaaat en a sztatikus feltoltesu ecsettel nem nagyon nyulkalnek a gep belsejeben, bar nem ismerem kulonosebben a felepiteset, de hatha nem orul neki... foleg ha beleszamitjuk hogy tisztitaskor be is van kapcsolva...

 

En a fujkalast ugy tudnam elkepzelni hogy porszivo segitsegevel egy kis vakumot lehetne eloidezni. Persze nem kiporszivozni a gepet, hanem olyan tavolsagba tartani hogy a tukoraknanal csak akkora szivohatas legyen, ami a fujassal eltavolitott por - ami amugy esetleg csak atrendezodne - kijojjon.

 

Eddig meg nem kellett tisztitanom mivel csak szabira jarok haza es csak ezret lottem vele. Az objekiv cserek szamat probaltam redukalni/beosztani es szelarnyek, gyors csere, gep lefele tartva a cserenel stb. Valamit ezek is segitenek a tisztan tartasban.

Előzmény: LyPapa (43)
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.10 0 0 44
ÉN nem akarom szétcseszni. Megy az anélkül is. :-))
Amúgy nem minősítettem az eszközt, mert én is csak képről ismerem. Azon pedig még akárki lehet szép...
Előzmény: LyPapa (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!