Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2008.07.29 0 0 89
a muanyagok UV allosagaval szokott gond lenni...

vajk
Előzmény: zordonC3 (86)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.29 0 0 88
Megfordult a fejemben, hogy megcsinálnám én, de nem akartam télen próbálkozni ezzel, mert ki kell vájni a csatornatartó idomnak a helyét a deszkából és az ereszcsatorna lejtését is figyelembe kell venni, aszerint kell meghajlítani.
Előzmény: zordonC3 (86)
zordonC3 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 87
ja ezer színben van, nekem pl. a sötétbarna tetszett (meg illett a házhoz) így az lett, asszem 20 év a gari rá, vagy 30?
Előzmény: zordonC3 (86)
zordonC3 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 86
viccesek vagytok, én meg vettem marley műanyag ereszcsatornát és feltettem magam... tuti nem rozsdál, egy ember felviszi a 3m-es csatornát (én pl van 7-8m magasra, jó kis létrán, féltem is), és a házban körbe (2x11m + ejtőcsövek + 1x9m előtető + ejtőcső + könyök stb) kijött 100e körül... munkadíj meg nincs. És mindenhol kapsz ilyet, praktiker stb.

Nem értem mié' jó ezt bádogból csinálni? A műanyagnak csak egy baja van a hőtágulás, viszont úgy van kialakítva a rendszer hogy egy 3m-es elem akár 2 centit is tud hőtágulni (!) anélkül hogy veszélyeztetné a hozzá kapcsolt másik 3m-es gyűjtőt.

Hivatalosan "házilagos szerelésre és építésre" javasolják, csak indokolt esetben küldenek szakembert (negyedik emeleti szerelés). Simán egy dekopírfűrésszel méretre vágható.


Hmmm?
Előzmény: NeomatiK (82)
thali Creative Commons License 2008.07.28 0 0 85
Köszönöm, azóta felmentek az árak.
Előzmény: NeomatiK (84)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.28 0 0 84
Tavaly november - december tájékán.
Előzmény: thali (83)
thali Creative Commons License 2008.07.28 0 0 83
Köszönöm.

Te milyen régen csináltattad?
Előzmény: NeomatiK (82)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.28 0 0 82
Nálam (függőleges csövezés nélkül) 60méter, rovarhálófelrakással, de a vápafelrakás is benne volt, nyolcvanvalahányezer ft + áfa volt a munkadíj. De lehet hogy ez már az áfás ár volt, nem emlékszem pontosan.
thali Creative Commons License 2008.07.26 0 0 81
Kedves vagy, az anyagár nagyjából már nálam is megvan, a munkadij a nyitott kérdés.
Előzmény: NeomatiK (80)
NeomatiK Creative Commons License 2008.07.26 0 0 80
Anyagárat még csak csak elő tudnám kereseni. Munkadíjat passzolom.
Előzmény: thali (79)
thali Creative Commons License 2008.07.19 0 0 79
Tisztelt bádogos urak!

Érdeklődni szeretnék, hogy jelenleg, milyen áron mennek Budapesten

kb50 m 33 horganyzott acéllemez ereszcsatorna anyagára 3 lefolyóval/ kb 4 m-s/, 6 db sarokkal + munkadij

Köszönettel
Brenko Creative Commons License 2008.05.06 0 0 78

3 másik kép

1

Előzmény: Brenko (77)
Brenko Creative Commons License 2008.05.06 0 0 77

senki tobbet harmadszor? kar! mar tobb helyen is voltam de senki nem tudta :(

angolul "duct collar" ha ez segit...

Előzmény: Brenko (76)
Brenko Creative Commons License 2008.04.30 0 0 76

ilyet hol lehet kapni es mi a neve tudja valaki?

 

 

azert kene ilyen mert amikor a szukitit rahuzom akkor azoknak a "fogaknak" ossze kene zarodnia

 

 

 valahogy, igy...
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.25 0 0 75
Bádogos bizonyára tud hajlítani ilyet. De szerintem te is, csak neked meg kéne venni az egész táblát. Utána popszegeccsel rögzítik, vagy ragasztják. Vagy mindkettő.
Előzmény: Balu761122 (74)
Balu761122 Creative Commons License 2008.02.25 0 0 74
 

Sziasztok,

 

érdeklődni szeretnék, hogy van-e bármilyen megoldás a következő problémára:

 

az ereszcsatorna függőleges vízelvezetője láncos megoldással készült. Abban az esetben ha nagyobb mennyiségű csapadék esik és fúj a szél, akkor a ház homlokzatára megy a leeső víz nagyobb mennyisége. Létezik-e bármilyen megoldás - pl.: egy szűkítő cső - amivel könnyebben szabályozni lehet a kifolyó eső vizet?

 

Nagyon köszönöm!

 

B.

 

Sebestyén17 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 73

KANADAI FESTETT ALUMÍNIUM,MŰANYAG ERESZALJA ÉS TOLDÁS NÉLKÜLI ERESZCSATORNA RENDSZER, BÁDOGOS MUNKÁK.

LEMEZ PROFILOK GYÁRTÁSA

Ablakpárkány és egyéb

Műanyag falburkolat és kerítés elemek

+

Burkolás (hideg, meleg), Ajtó,Ablak berakás

 

www.badogos17.gportal.hu

tel:0670/6364714

Sebestyén Attila

porker Creative Commons License 2007.10.15 0 0 72
Ja és a Lindabhoz képest tuti, hogy jobb ;)
Előzmény: Törölt nick (70)
porker Creative Commons License 2007.10.15 0 0 71
A festéssel nincs semmi gond! Legyen hóvágod, hogy ne terhelődjön nagyon az eresz!
Előzmény: Törölt nick (70)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.15 0 0 70

köszi a választ !

most már marad az alu, aztán meglátjuk mennyire lesz tartós az eresz meg a festés

porker Creative Commons License 2007.10.15 0 0 69
Azt hittem volt már róla szó: én úgy találtam, hogy nem sokkal olcsóbb a horganynál, sőt...
A festése az jó - elektrosztatikusan fixálják - de kicsit gyengébb, mint a horgany. Bádogosok többsége - 5-el egyeztettem, ebből 1 rakta a horgany elé - szerint tartósságban valószínűleg a horgany alatt marad, de ugye több évtizedes tapasztalat nem van. Problémás a megmunkálás, mert hegeszteni nem lehet csak szegelni vagy ragasztani. Viszont a színezés sokat dob a dolgon.

Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.15 0 0 68

Sziasztok !

átnéztem a topicot, de  színes alumínium ereszcsatorna rendszerről nem sok infót találtam. Akinek van tapasztalata róla kérem írjon, mert a bádogos ilyent ajánlott.

Üdv.

porker Creative Commons License 2007.09.07 0 0 67
Ráadásul azon gondolkodom, hogy alulról lezárom az ereszt. Vagyis nem látszó gerendák és lambéria, hanem lezárt eresz OSB lemezzel és vakolással. Így meg még kevésbé lehet hozzáférni a csatornához.
porker Creative Commons License 2007.09.07 0 0 66
Ez is egy jó ötlet. De továbbra is az a bajom ezzel, hogy amikor szerelik óhatatlanul leverik a védőréteget itt-ott. És ha aztán nincs rendesen lekezelve.... Márpedig nem szívesen másznék fel az 1 méter feletti kinyúláson bűvészkedni a festékkel :(
Előzmény: Jancsii (65)
Jancsii Creative Commons License 2007.09.07 0 0 65

Én horganyzott acéllemezből csináltam a csatornát. Lehet kapni 4fm-es darabokban.

Métere 600 Ft volt.  Mielőtt a bádogos feltette elvittem szinterezni lindabpiros színűre. Ennek métere kb. 500 Ft-ba került. Így gyakorlatilag 1100 Ft-ból lett, egy a cserép színére festett csatornám. állítólag sokkal tartósabb mint a kézel festett csatornák.

porker Creative Commons License 2007.09.06 0 0 63
Nekem eleve a VM Zink féle horgany tetszik - mivel rézre nincs pénzem - de túl sok a különböző vélemény, ezért kértem itt gyakorlati tapasztalatokat.

A Lindab is sokaknak "bejön", de van egy-két elrettentő példa Budapesten. Alunak is vannak előnyei - főképp az ára - de azt nem szeretnék. Így marad a horgany, viszont nem csináltatva, hanem készen.
Előzmény: Dínó (62)
Dínó Creative Commons License 2007.09.06 0 0 62
Nocsak, akkor végülis Te is horganylemezből csináltod vagy valamit félreértek?
Előzmény: porker (61)
porker Creative Commons License 2007.09.05 0 0 61
Egyik oldalról az én bádogosom a 2 méteres "irányba" hajtja, így jön ki 3 db egy táblából.
Másik oldalról ő valami géppel csinája, nem kézzel kopácsolja. Majd holnap megkérdem, mert a mostani ház mellett a szomszéd ma rémülten hívott fel, hogy beázik - szerinte miattunk - és ki kell hívnom a bádogbácsit.
Előzmény: Dínó (59)
Dínó Creative Commons License 2007.09.05 0 0 60
Az igaz, hogy vannak horganyzott lemezből hosszú csatornák, csak azok nem tartanak addig mint egy horganylemez... :)
Előzmény: Törölt nick (58)
Dínó Creative Commons License 2007.09.05 0 0 59

" a lemez 2x1 m, tehát 2 m-es darabolkból állítják össze (1 m-ből 3 db 333-as csatorna jön ki)"

A lemez tényleg ekkora, de a hengerelés miatt csak a méteres irányában lehet hajtani, így jönnek ki a méteres darabok.

 

A hullámosodás alatt arra gondoltam, hogy a szél kézi pörgetése miatt nem ugyanaakkora a darabok íve, így ha az egyik oldala egyene akkor a másiknál lehetnek eltérések.

Előzmény: porker (57)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!