Keresés

Részletes keresés

szerpentina Creative Commons License 2007.08.28 0 0 112

Sziasztok!

 

Nekem kb. április óta van egy mimózám. Az itt olvasottak alapján már nem igazán tudom, hogy pontosan mi, mindenesetre minden rezdülésre összezárja a leveleit és lekonyul. Jelenleg vmivel több mint 1,5 m, és állandóan virágzik. Nem fog bokrosodni? Mert jelenleg egy nagyon hosszú és nagyon vékony szára van, karó nélkül meg sem áll.

gabi 8 Creative Commons License 2007.07.09 0 0 111
  Köszönöm szépen
Előzmény: mángorló (110)
mángorló Creative Commons License 2007.07.09 0 0 110
http://www.husevonoveny.hu/venuszpark/egzotikus/mimoza.html

Előzmény: gabi 8 (109)
gabi 8 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 109

jó napot  szia ne hragudj hogy zavarlak, de szeretném meg kérdezni hogy milyen földbe kell áát ültetni a mimózát előre is köszönöm szépen

Előzmény: Freddy56 (108)
Freddy56 Creative Commons License 2007.05.28 0 0 108

Hi Mindenki!

 

Egy észrevétel, mindenki okulására!

Eltelt 1 hónap, és nem nőtt a mimózám, sőt!!

 

(Akkor vettem, amikor Orsinak vettem a másikat).

 

A macskák rágták a leveleket, hajtásokat!! ugyanúgy, mint amikor a szabadban "legelik" a füvet! Felment a pumpa, pedig szeretem a macskákat is. Kitettem a szabadba a mimózát (a macskákat meg kivágtam!), olyan helyre, hogy ne érjék el a macskák, és láss csodát! Egy hét alatt hatalmasat nőtt, hozza az új hajtásokat. Várom már, hogy mikor jönnek az első virágok!

 

Szóval még erre is figyelni kell!

 

Üdv.: Freddy

mángorló Creative Commons License 2007.05.05 0 0 107
ültess akácot
Előzmény: Norbert1996 (105)
Norbert1996 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 106

Segítség a mimózám ágai hajlanak le mit csínáljak? és mi lehet az oka?

Norbert1996 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 105
Igen arra gondoltam Köszi!De hol lehet venni olyan magasra növőt?
Előzmény: Freddy56 (104)
Freddy56 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 104

Ha a "Mimosa pudica"-ra gondolsz, úgy 30-40 cm a magassága.

Ha más mimózára gondoltál, akkor magasabra, sőt 15-20 méteres fa is lehet belőle az évek során.

Előzmény: Norbert1996 (103)
Norbert1996 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 103
Hány centiméter magasra nő meg egy mimóza egy év alatt?

Freddy56 Creative Commons License 2007.04.15 0 0 102

Szia Orsi!

 

   Ezeket vettem ma! Válaszd ki légyszíves, melyik mimóza kell! A Cikas pálmát azért vettem, és tettem fel a képét, mert már régóta szerettem volna egyet.

(a mimózák cserepestől együtt is 20 cm. alatt vannak, még a pálma is 17 cm-es).

A telefonszámot email-ben küldöm).

Üdv.: Freddy

Előzmény: orsi0727 (101)
orsi0727 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 101
Azta nagyon nagyon jó lenne!Ha kell felmegyek érte Szegedre!Ha adnál egy telefonszámot, akkor felhívlak és megbeszéljük a részleteket!Írj az e-mail címemre orsi0727@freemail.hu ! Akkor most nagyon reménykedek, hogy legyen holnap a virágkiállításon!Előre is köszönök mindent!
Előzmény: Freddy56 (100)
Freddy56 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 100

Szia Orsi!

Most hétvégén van Szegeden virágkiállítás!

Holnap szeretnék kimenni! Ha van, akkor veszek! Még azt kellene kitalálni, hogyan juttassam el, ha sikerült szerezni (úgy 80 km a távolság). Holnap majd megírom, mi lett az eredmény!

Üdv.: Freddy

orsi0727 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 99
Huppsz én lehet valamit félre értettem.... :)ez a villányi úti kiállítás hol lesz?
orsi0727 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 98
Köszönöm szépen a válaszokat, csak egy nagy bajom van, hogy Kunbaján lakok(világvége) és itt nincs virágkiállítás meg szinte semmi!neten próbáltam rendelni, de.....folyamatosan csak ígérgatik és ebből már kezd elegem lenni!Nem tudna valaki konkrét helyet mondani vagy esetleg címet????????Nagyon fontos lenne, ugyanis ajándékba lenne és akinek szánnám annak minden álma ez a virág!Segítsetek!!!!!!Köszönöm lőre is!
Ja és ezen a villányi kiállításon mennyi az esélye, hogy lesz?És tuti 20-22-ig van ez a kiállítás?
mángorló Creative Commons License 2007.04.12 0 0 97
én az orchidea kiállításon vettem, azóta szépen nő, épp ma ültettem át novobalt + osmocote keverékbe. alsó levelek sárgulnak de ez lehet a természetes növekedés miatt is, igaz csapvizet kap bár úgy hallom esővel kéne. tápoldatot 2 hetente mint a többiek. de nő mint gép, úgyhogy nagy gond nincs

nos összefoglalva, szerintem minden kiállításon van mimóza, gondolom a pudicát keresed. ahol szerintem lesz az a villányi úti disznövény 2007 ez most lesz 20-22. e között
Freddy56 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 96

Én egy dísznövényesnél vettem, ott ahol a kumkuátfát, kivi "bokrokat" is vettem. Igaz, hogy nem volt Neki, de megígérte, hogy szerez, és egy hónap múlva meg is lett.

De nem csak dísznövényei vannak, hanem gyümölcsfái is.

Sztem ilyen helyen kellene megpróbálni, vagy virágkiállításokon.

Üdv.: Freddy

Előzmény: orsi0727 (95)
orsi0727 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 95
Sziasztok!Már hónapok óta keresek mimózát!Talán ti tudnátok nekem segíteni!Hol lehet kapni?Ti hol vettétek? Bármit megadnék egy ilyen virágért!
Kérlek benneteket SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
brobi70 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 94
nem egyszeru feltenni... :-)))
brobi70 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 93
Na, itt a kep is...
brobi70 Creative Commons License 2007.04.04 0 0 92
Sziasztok! Segitsegre lenne szuksegem! Tavaj vettem egy cserep mimozat, amirol sikerult 5 magot megmentenem. Ebbol most 3 kikelt. NOVO8ALT tozegben van, OSMO*OTE mutragyaval keverve. Viszont azt hallottam, hogy a foldet fertotleniteni kell, mert kulonben a csemetek elhalnak. Tud valaki segiteni, hogy mit kell hasznalni fertotleniteshez es, hogy hol tudom beszerezni? Elore is koszi! Ime egy kep a kis edesekrol...
Freddy56 Creative Commons License 2006.10.29 0 0 91

Szia!

A kép majd legközelebb!

(Alul "új kép" - tallózás, a kívánt képnél betölt gomb, ezután a "feltölt" gomb, ekkor alul a kék csík növöget, majd megjelenik a kép. Ekkor az új kép alatt új sorok jelennek meg: (image 1), majd alatta beszúrás, ill. törlés. beszúrás gombra kattintva jön a kép).

Én nagyon finom ecsettel pamacsoltam a virágokat, de volt olyan is, amikor az ujjammal óvatosan kissé megmaszíroztam a virágokat, úgy hogy ne essen le, de a sárga porzói a közepéhez érjenek.

(nem akarlak elkeseríteni, de zek élettartama 1, max 2 év)

Üdv.:

Freddy

Előzmény: grgly (89)
marpat Creative Commons License 2006.10.29 0 0 90
talán a kapor
grgly Creative Commons License 2006.10.29 0 0 89

 

        Szervusztok!

 

A nyáron  mi is kaptunk egy nagyon aranyos, érdekes virágot, egy pici cserépben egy mimózát. Utánna olvastunk, átültettük, gondozzuk. A tulélés nála az írások szerint a magról való szaporítással lehetséges. Nos, már hozott vagy négy virágot, de 2-3 nap múlva ez a pompon lepottyant. Az írások szerint be kell porozni. Na de itt a nagy kérdés: Hogyan? Lehet hogy ez nagyon egyszerű, csak számunkra bonyolult. (Nem voltunk méhecskék)

Ha tudna valaki segíteni, köszönöm.

Próbálok beilleszteni egy képet:

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 88
Tudtommal trópusi növény, azaz nincs nyugalni időszak, eredetileg Brazíliából.
Előzmény: sanyaaa (86)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.04 0 0 87
Szerintem, ez előző hozzászólásommal meg is válaszoltam a kérdésedet, nem?
Előzmény: sanyaaa (86)
sanyaaa Creative Commons License 2006.10.02 0 0 86

Sziasztok!

Most vettem egy mimózát, de gőzöm sincs, hogy kell gondozni. Lenne pár kérdésem: az, hogy lágy vízzel öntözzem az rendben van, de erre a célra megfelel az ioncserélt víz, vagy deszt. víz, csapvizes keveréke? (De szép mondat volt! :-) A másik, hogy hogyan tápoldatozzam, mivel? És az utolsó: van-e ennek a növénynek valami nyugalmi időszaka, vagy oda kell-e figyelni valamire ilyenkor ősszel?

Most ennyi:) Előre is köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.09 0 0 85

Én csak annyit tennék, hozzá hogy ahogy elnézem, a jelenlegitől mindenképpen több napfény kell neki. Tapasztalatom szerint szereti a sok napfény, de csak akkor tedd, ki ha biztosított a széltől való védelem.

A levelek nálam akkor sárgultak be és hullottak le, ha csapvízzel öntözetem. Ha csak és kizárólag esővízzel öntözetem, ilyen nem történt. Úgy vettem észre nagyon érzékeny a lágy vízre, tehát csak esővízzel öntözd!

Én kéthetente tápoldatoztam, ha ezt nem tettem, szintén besárgultak a levelek és lehullottak.

Én nem tudom, hogy miért pont tőzegbe ültetted. Talán nem ez a legtermészetesebb neki, de baja biztos nem lesz tőle. Én sima virágföld és homok keverékébe ültettem. És nagyon gyorsan nőtt és mindig rengeteg virágot hozott.

Ami kell neki: napfény, lágy öntözővíz, tápanyag, páratartalom és törődés.

Előzmény: WBarbra (84)
WBarbra Creative Commons License 2006.06.09 0 0 84
Köszi a segítséget! Majd egy hónap múlva megmutatom milyenek lettek, de lehet hogy addig még jelentkezem egy-két kérdéssel...:)
Előzmény: szakszon (83)
szakszon Creative Commons License 2006.06.09 0 0 83
Akkor viszont már nem kell tápanyagos vizzel locsolnod.
Előzmény: WBarbra (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!