Keresés

Részletes keresés

szakal666 Creative Commons License 2007.02.08 0 0 848

Helló!

Tudnál vmi pontosabbat mondani erről az öregmotor behozatalról?

Egy 83-s HD-t szeretnék behozni üzemképtelenűl, majd itthon rendbetéve forgalombahelyezni.

szakál

 

 

Előzmény: miklos127 (817)
groteszk Creative Commons License 2007.02.06 0 0 847
A szokásos német kereső oldalakon be lehet állítani országot, így Ausztriát is:

http://www.mobile.de/
http://www.autoscout24.de/

vagy árverés:
http://www.ebay.at/

gr
Előzmény: -bajnok- (843)
F1DO Creative Commons License 2007.02.05 0 0 846
Vezető hír ma az index oldalának tetején!

Mától érvényes az új regisztrációs törvény
Előzmény: ro_lee1 (844)
groteszk Creative Commons License 2007.02.04 0 0 845
Megtörtént a motor kiválasztása és foglalózása!! :)
Németországi vásárlás, tehát aki szintén onnan hozna gépet, összeszervezhetjük a költségek mérséklése érdekében.

Akit érdekel írjon!
ro_lee1 Creative Commons License 2007.02.01 0 0 844
Olvasgatom a hozzászólásokat, de nem tudok választ találni a kérdésemre.
Ez lenne az: van egy 1992 évjáratú motorom és Olaszból lett behozva. Valamilyen módon forgalomba szeretném hozatni. Kereskedőtől vettem, nem saját magam hoztam be.
Van rá lehetőség?
Papírjai nincsenek...

Köszönöm előre is...
-bajnok- Creative Commons License 2007.02.01 0 0 843

pláne,hogy kint-normális országban-tulajhoz kötődik a rendszám,nem a motorhoz.

osztrák motoradásvételi hirdetési lehetőségeket miket tudtok?

 

Előzmény: Kelemenn (841)
boxer-gs Creative Commons License 2007.02.01 0 0 842

Valószínűleg nem úgy kell ezt a rendszám témát értelmezni, hogy azzal együtt kell hazahoznod, lábon. Azt az eredeti rendszámot amúgy is leadja odahaza a hatóságnak a külhoni eladó.

Inkább az az értelme, hogy olyan gép hozható be, ami kint is forgalomban volt a vásárlás előtt, rendelkezett érvényes műszaki vizsgával. Mivel pl a német műszaki elég szigorú, így ha ott megfelelt a gép, akkor valószínűsíthatő, hogy megfelelő műszaki állapotban van.

Egyszerűen ezzel is szeretnék elkerülni azt, hogy ismét roncstemető legyen kis hazánk.  (Persze alkatrésznek is behozhatod, de azt nem kell forgalomba helyezni)

Előzmény: Kelemenn (841)
Kelemenn Creative Commons License 2007.02.01 0 0 841

kérdés csak az, hogy miért kell érvényes rendszám nekik?

Egyszerűbb platón hazahozni egy motort, akkor meg ideiglenes rendszáma sincs.

Előzmény: groteszk (840)
groteszk Creative Commons License 2007.01.29 0 0 840
Hali!
A GKM vagy a Közlekedésiek oldalán olvasható módosítás szerint nincs megkötés, csak érvényes rendszámmal és vizsgával kell rendelkezzen a gép EU országban.
Személyes tapasztalatom az új rendszerrel kapcsolatban nekem sincs, de remélem hamarosan lesz, ugyanis a kiszemelt áldozat németországból jönne ;)
Hajrá!
gr.
Előzmény: F1DO (839)
F1DO Creative Commons License 2007.01.25 0 0 839
Üdv!


Ez a motorbehozatal most jelenleg hogy áll? Van kormegkötés? Van valakinek infoja erről hogyan megy?
HD_man Creative Commons License 2007.01.21 0 0 838

Sziasztok,

 

végignéztem a hozzászólásokat és írtátok abban, hogy 96 előtti motorokat is már (elvileg) be lehet hozni minden gond nélkül, ha azok az EU-ban lettek anno először forgalomba helyezve.

 

Van ezzel kapcsolatosan további infótok? Esetleg személyes tapasztalat? Mi a helyzet a zajszinttel? Nézegettem a Kff oldalát de ott csak a jelenlegi szabályozás található.

 

Minden választ előre is nagyon köszönök,

 

Üdv

Lakostom Creative Commons License 2007.01.18 0 0 837
Írjon hívjon már fel olyan vagy személy (visszahívom) akinek van friss tapasztalata Olaszországi motorbehozatal(árak, jó lelőhelyek stb.) és magyarországi forgalombahelyezés feltételei stb. terén. Előre is köszi az infókat:

Lakos_t@yahoo.com 06302739022
Mcemru Creative Commons License 2007.01.15 0 0 836
motornak előnyös
autonak szivatosabb, még a korhatár törléssel is
Előzmény: groteszk (835)
groteszk Creative Commons License 2007.01.15 0 0 835
A módosított behozatali törvénnyel kapcsolatosan valami vélemény?
Én speciel nagyon örülök, h végre be lehet hozni korhatár nélküli motort is!?
Egyéb motor behozatallal kapcsolatos tapasztalatok? Németországból tervezem behozni mostanában a kiszemelt gépet, használtat.

Szerencsére a németek a "garázsban tartott" és "kevés km-t futott" (8-15e Km) szópárokkal nem csak csalogatják a vevőket, hanem tényleg így is van 98%.

Esetleg németországi utunkhoz csatlakozhat valaki még az utiköltségek lefaragása végett :)

üdv.
gr
Veritas liberabit vos Creative Commons License 2006.12.29 0 0 834
-államigazgatási eljárási illeték 12000
-egyedi forgalomba helyezés 22800

Ezeket én személy szerint bántóan soknak érzem.

Veritas liberabit vos Creative Commons License 2006.12.29 0 0 833
Ez az új táblázat már elég korrekt. A gond az, hogy a tíz éves 500-as motorra(regadó 40) még 60-70 ezer magyar forintot rá kell kötleni míg eljut az utakig.
Mcemru Creative Commons License 2006.12.18 0 0 832
itt
http://totalbike.hu/motorhirek/?main:2006.12.14.&292160

kb 40e a regado rá
Előzmény: frundsberg (831)
frundsberg Creative Commons License 2006.12.18 0 0 831
Na erről az avultatásról még nem is hallottam!! Akkor ha én egy 97es 500as gépet hoznék kb 30-40.000kilóméterrel akkor vajon mennyi lenne? Hol lehet ennek utánanézni ill. kihez kell vinni ha már behoztad?
Előzmény: Mcemru (830)
Mcemru Creative Commons License 2006.12.17 0 0 830
nem szunik meg, majd csak ha az EU a nyakara lep kormanynak akkor lesz kisebb a befizeto

de a motorok meg csak most nem panaszkodhatnak mert nem emelnek es van avultatas amivel telleg nem kell sokat fizetni, motorra! egy ezres 5-6 eves motorra 100e korul van a befizeto
Előzmény: frundsberg (828)
ggabbroo Creative Commons License 2006.12.17 0 0 829
Megszűnik és AFP(Akkor is Fizetsz Paraszt) néven fog tovább futni!:)
Előzmény: frundsberg (828)
frundsberg Creative Commons License 2006.12.17 0 0 828
Tudja valaki hogy mi lesz motorok esetében a regadóval? megszüntetik valamikor és ha igen akkor kábé mikorra várható? egyenlőre nincs több kérdésem :)))
Kelemenn Creative Commons License 2006.11.27 0 0 827
Keresd meg a Külföldi Autóvásárlás topicot, ott választ kapsz kérdéseidre.
Előzmény: S_Norbi (826)
S_Norbi Creative Commons License 2006.11.27 0 0 826
Sziasztok
Nekem egy olyan kérdésem lenne hogyha egy kocsit szeret behozni EU-s országból akkor mien tortúrákon kell végigmennem?
műszaki
erdetiségvizsga
regadó 
gépjármű átírás
államigazgatási eljárási illeték
rendszámtábla
rendszámtábla keret
címke
és regadótáblázatot hol találok hogy egy x köbcm kocsira mennyit kell fizetni és ezen kívül kell ég fizetni valamit a kocsira? Nemzetközi lekérdezés vagy ilyesmi?
Vagy ennek pontossan hol tudok utánanézni?
Előreis köszi
Sziasztok
mh19782 Creative Commons License 2006.11.07 0 0 825

Sajna nem tudom mi lesz, ma beszéltem a származás ügyi hivatallal, ők azt mondták, hogy be kell adni az okmányiroda felé a papírokat, ami megvan, elindul a származásellenőrzés a hiányos adatokkal, mert nincs meg ugye a kinti forgalmi. Szvsz 7000 Ft-ba kerül, és lutri, hogy vajon mit válaszol az Olasz hatóság. Azért megpróbálom, remélem összejön vmi, mert minden megoldás érdekel!

Ami kell a forgalomba helyezéshely legfőképp, az a külföldi forgalmi elvileg, de lehet más egyéb papír is elég. Ha egy rendőr meg tudja kérdezni az út mellől, hogy az alvázszám egyezik-e a forgalmiban lévővel, akkor egy hivatal ezt miért ne tudná lekérdezni az Olasz hatóságtól, hogy az alvázszámhoz milyen külföldi forgalmi szám tartozott! Na mind1! ű

A 96 előtti motorok forgalomba helyezéséről eddig meg nem mondtak még semmit, ezen a téren nem tudom mi a szitu, de eddig nem említette sem az okmányiroda, sem a vámhivatal, sem a származásellenőrzés, pedig mondtam, hogy 91-es a moci!

 

Már gondolkodtam abban is, hogy veszek egy ugyanilyen rommátört mocit, aminek megvannak a papírjai idehaza, és forgalomban van, majd rámondom, hogy vázcsere lett, mert rommátört a motor, és beviszem a mostani mocimat egyben, hogy így sikerült rendbehozni a törés után, mert cserélni kellett benne vázat, meg blokkot, és tessék átíni a forgalmiban az adatokat! Ez nem tudom menniyre kivitelezhető, de gondolomn megoldható, mert a motorok esetén sokkal sérülékenyebb a váz, mint pl egy autó esetén, és muszáj legyen vmi megoldás vázcserére.

Másik verzió, ami eszembe jutott, hogy rendelek egy vacsi új vázat a Honda-tól, és arra átépítem a mocit, és azzal viszem be forgalmiztatni. Ez a költségesebbik megoldás.

Ha valakinek van még vmi más ötlete, szívesen várom, akár mail-ben, akár itt!

Előzmény: Mcemru (824)
Mcemru Creative Commons License 2006.11.07 0 0 824

várd meg még a nagyfejűek az EU utasítására módosítják a törvényt

és akkor lehet forgalmiztatni 96 előtti gépeket is, szerintem elég hozzá amid van, max műszakiztatni kell majd ha nincs érvényes kinti műszakija már

Előzmény: mh19782 (823)
mh19782 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 823

A következő problémám lenne : Vettem egy motort (honda cbr 600 f1), aminek van egy darab olasz számlája, és a magyar adásvételije. Ezen kívül nincs más papírom sajnos a motorról (forgalmi). A mocit a számla szerint 2004-ben hozták be Magyarországra.

Valahogyan szeretném forgalomba helyezni, pénz nem lenne akadály, mert fizetnék ha valaki meg tudja oldani a dolgot, meg minden miegymást, ami szükséges, csak végre legyen papírja!

Ha esetleg vázcserével, vagy bármi egyéb megoldással megoldható a dolog az is érdekel, mert annyira a szívemhez nőtt a moci, hogy mindenképp szeretném használni, motorikusan annyira jó állapotban van.

Tényleg bármilyen megoldás érdekel, csak tavaszra legyen vhogy rendszám rajta!

Minden megoldás érdekel!! Elérhetőségem : mh197@freemail.hu

 

Mcemru Creative Commons License 2006.10.14 0 0 822
az avulasi szazalekok megnőnek majd valszeg és lesz egyedi fellebezesi lehetoseg ha te ugy veled egy hazai gepben kevesebb a regado maradvany mint amit te hoznal be es azert kernek...
Előzmény: Törölt nick (820)
Aerologus Creative Commons License 2006.10.02 0 0 819

sziasztok!

Hannoverbe nem megy valaki motorért beszállnek az utiköltsegbe.

Megköszönnem a fuvart.Udv Aer

darwell Creative Commons License 2006.10.02 0 0 818

Udv mindenkinek!

Kerdesem lenne: kulfoldrol hozott motort itthon eladni kulfoldi rendszammal hogyan lehet? Siman irok egy adas-vetelit, aztan az uj tulaj mehet szarmazasellenoriztetni, meg ami meg kell a regisztraciohoz? Elore is kosz az infokat!

miklos127 Creative Commons License 2006.09.04 0 0 817
Közben érdeklődtem valakitől, aki vizsgáztatással foglalkozik. Azt montda, hogy már nem számít a kor, csak egy bizonyos határ fölött magasabb regisztrációs díjat kell fizetni. Épp most hoztak hozzá valami régi Moto Guzzit, simán megoldotta.
Előzmény: makizes (816)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!