Keresés

Részletes keresés

zuglo_14 Creative Commons License 2004.04.25 0 0 12
Szia Alice!

1, Amivel kezdenem kellet volna, bocs:
Remélem már felgyógyultál, és egészséges vagy, ha nem akkor jobbulást!

2,Ezek szerint a családban egymástól kaptátok el?
Csak az kaphatja el aki volt bárányhimlős?
Vagy ez független? (Általában minden gyerek átesik egy bárányhimlön, vagy valamilyen gyengébb változatán, ha jól tudom?)

3, A kiütésekkel mit szabad és mit nem szabad csinálni? (fürdés, dörzsölés, kenegetés, stb.)

4, Meg lehet elözni? Lappangási idő? Miböl lehet gyanakodni, kezdeti tünetek?

Kösz

zuglo_14 Creative Commons License 2004.04.24 0 0 11
Kösz Alice!
Előzmény: AliceCsodaországban (10)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.24 0 0 10
MIndenképpen szednie kellene a telviran vagy valami más hasonlo herpes zooster gyengítő gyógyszert!!!! Kb. a negyedére csökkenti az időtartamot, ha még nem szedi azonnal irassa fel és kezdje szedni! Nagyon jó. Szegény anyám is 70 éves volt mikor a combján kitört az övsömör, és legalább 3-4 hétig tartott, akkor még nem léteztek ezek a gyógyszerek, utána még hetekig voltak visszatérő megmagyarázhatatlan fájdalmai. Mi már kaptunk ilyet és a kemény időszak kb. 1 hétre rövidült, és visszatérő fájdalmak nem voltak. (Ja... Ha mostanság a nagynéni megmagyarázhatatlanul ideges és gyilkos hangulatban van, ne csodálkozzatok, ez vele jár, én legszivesebben megöltem volna valakit...)

Jobbulást kivánok! :-)

Előzmény: zuglo_14 (9)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.04.24 0 0 9
Szia Alice!

Nálunk a családban (76 éves nagynéni) most fordult elö, kap rá valami kenöcsöt és valami fájdalom csillapitót.
Konkrétumot még nem tudok.
Minden info érdekel!
Elöre is kösz!

Előzmény: AliceCsodaországban (-)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.18 0 0 8
Nem is rád gondoltam, hanem ex Alicéra..
Mindenesetre fogadd utólagos őszinte részvétem a felnőttkori bárányhimlő miatt.
Előzmény: Gabus (7)
Gabus Creative Commons License 2004.04.18 0 0 7
Bizony, bizony.
De mire kiderült, azaz a lányomon a pöttyök megjelentek (megjegyzem, 2 nap és 3 orvos kellett, mire diagnosztizálták, hát olyan bonyolult felismerni a bárányhimlőt???), addigra én is valószínűleg megfertőződtem csak éppen lappangott. Tehát védőoltás ott már nem játszott.
Előzmény: AliceCsodaországban (6)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.18 0 0 6
Elég szar lehetett, felnőttkorban nem olyan hejehuja ezt átvészelni...:-(((

De ha valaki ettől fél, akkor adassa be magának a védőoltást - már van bárányhimő ellen is...

Előzmény: Gabus (5)
Gabus Creative Commons License 2004.04.17 0 0 5
Lehetsz még bárányhimlős! Én 30 évesen a lányomtól kaptam el.
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.17 0 0 4
ezekszerint, ha nem voltam baranyhimlos, akkor ovsomoros se leszek? az jo...
Előzmény: AliceCsodaországban (3)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.14 0 0 3
Hát én azt nem tudom milyen a normál herpesz, arra gondolsz, mikor a szájon jön ki?

A bárányhimlő is és az övsömör is herpeszvírus, herpes zoster a neve. Akinek volt gyerekkorában bárányhimlője, annak a gerincvelőjében megtelepedtek a herpes zoster vírusok, és később - állitólag 50 éven felül, de ez nem faktum, ugyanis mind a két lányomnak huszonvalahány éves korában volt - övsömör formájában jönnek elő. (Jellemzően a mell alatt, de kijöhet a combon, fejen is, és mindig féloldali.)

Az övsömör tulajdonképpen idegfájdalom, mert a gerincből kijövő egy-egy idegpálya fertőződik, és az idegvégződések végén jönnek elő a hólyagok, amik pontosan úgy néznek ki mint a bárányhimlő hólyagjai, és úgy is viselkednek. Különbség, hogy míg a bárányhimlő csak viszket, az övsömör fájdalmas, mert az idegpályákat támadta.

Hálistennek ma már létezik erre tabletta, amit folyamatosan 4 óránként kell szedni, ez mérsékeli a fájdalmakat, lerövidíti az időtartamát és segít megelőzni a szövődményeket, ugyanis pl. ha a fejen jön ki az övsömör, a helyétől függően megtámadhatja a szem, fül ill. az arcidegeket, és rossz esetben féloldali süketség, vakság ill arcbénulás lehet a következménye.

Előzmény: Punknown Terrorist (2)
Punknown Terrorist Creative Commons License 2004.04.14 0 0 2
Miben más mint a normál herpesz?
villaroza Creative Commons License 2004.04.13 0 0 1
nekem is volt herpes zoosterem
éngem is lehet kérdezni
Igat 17 ées volam akkor
Előzmény: Punknown Terrorist (0)
Punknown Terrorist Creative Commons License 2004.04.01 0 0 0
Jó volt?
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.03.31 0 0 topiknyitó
Ha valaki valamit kérdezni akar az övsömörről, szivesen válaszolok, éppen most zajlott le nálam (a családtagok közül a negyediknél) ez a betegség, tökre kiképeztem már magam...:-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!