Keresés

Részletes keresés

unartis: Creative Commons License 2016.10.30 0 0 54561

Ja és nálunk nagyon kötött a talaj ami nagyon előnyös,mert nem fagy gyorsan át, télen árnyékban van, de ha több méteres törzse lesz, akkor már fényárban lesz, akkor lehet, hogy nem fogja szeretni a helyét!

Előzmény: unartis: (54560)
unartis: Creative Commons License 2016.10.30 0 0 54560

Szia Geobstem!

 

Köszi a dicséretet!

 

Az Arum italicum rizómát az egyik helyi mezőgazdasági boltban vettem még a tavasszal, de sajnos sima zöld levelű lett, utána pálmatartók fórumon cseréltem világos erezetű változatot. nyáron kaptam ezen rizómákat.

A kínai kenderpálmát télen csapadék védelemmel szoktam felülről ellátni, az oldalát sem védtem eddig, elég szellős megoldás, de nem fülled be!

A gyökérzónát fontos védeni,amit avarral oldok meg, kb 30-50 cm magasan körbe kupacolom a törzs körül.

Előzmény: Geobstem (54554)
Szaszi i Creative Commons License 2016.10.29 0 0 54559

Nagyon szépek a ciklámenek is. Ezek is csak télen vannak akkor ? Ha hazamegyek akkor majd akarok ilyeneket ültetni. Mondjuk odébb van még, de valahogy majd csak eltelik. A pálmáim hiányoznak, meg hogy a kertet csináljam ( tudod van már Kisteleken is egy nagy kert, csak még nincs semmi ültetve, és homok van , kaktuszok szeretnék biztosan ) 

 

Előzmény: unartis: (54552)
Szaszi i Creative Commons License 2016.10.29 0 0 54558

Szia! Ez itt van ahol dolgozom a háznál. Tavaly tavasszal mikor kijöttem néztem is , hogy milyen szép kis növényke, de amikor nyáron eltűnt nagyot néztem. Először nem tudtam mi lett vele, azt hittem a sok eső végzett vele. Amikor tél elején kezdett kihajtani akkor kezdtem el gondolkodni, hogy talán ez téli virág, mert nem úgy néz ki . Vittem is haza belőle egy kis tövet, ami már most nálam is kihajtott ( nyáron persze otthon is eltűnt) . A termése erősebb narancsos sárga, a fénykép csal . Gondolom magról is szaporodik nem csak rizomáról? 

 

Előzmény: unartis: (54551)
Michael88 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 54557

Itt vannak a képek!

Michael88 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 54556

Nagyon köszönöm a segítséget...Valószivű, hogy már nem kerül haza mert nincs tervbe a hazamenetel. Albérletben lakom. Megkérdezem a tulajt,hogy nem vihetném-e le a kertjébe....  Egy levele már teljesen leszáradt és még kettő kezd szárazni. Ez gondolom a 19-23 foknak köszönhető...( szoba hőmérséklet) Ha egyik napról a másikra leviszem akkor még túlélheti,nem??Nincs még olyan hideg!!!Hoz két levelet is! Igen tényleg láttam kis magokat és szépen ki is jöttek...  Csináltam képeket. Viszont ha leviszem télire akkor azok gondolom nem élik túl(a friss hajtások)... Szerintem washingtóniák mert az volt mellette az obiba... Onnan hullhatott ár. Van értelme szétültessem?? Mert akkor a kis pálmákat hagynám fent a szobába és a nagyot levinném a kertbe. Vagy ne zaklassam átültetéssel tél előt???

És van még egy problémám,hogy penészesedik a földje. Ez mitől van?? Gondolom szarrá locsoltam!! A cikászos képen jobban látszik.

 Itt láthatóak a kis hajtások. Ezeket akarnám kiszedni és külön ültetni a nagytól. Ha lehet !!!!

 Itt van az egyik levél ami szárad... Alatta már kiszáradt egy de azt már le vágtam.

 

 Ez is kezd száradni... Tuti lerohad!!

 

 

 

 Na itt látszik a penész... Mitől lehet?? Sok a víz?? Amúgy 50-60 százalékos a pára tartalom.

 

A segítséget előre is köszönöm!

Előzmény: unartis: (54553)
mind_the_gap Creative Commons License 2016.10.29 0 0 54555

nem is szoktad takarni? csapadék ellen se?

Előzmény: unartis: (54553)
Geobstem Creative Commons License 2016.10.29 0 0 54554

Unartis, gratulalok, nagyon szépek a növényeid. Az olasz kontyvirag rizomaibol szeretnek, hol találtad ?

a palmad úgy néz ki, mintha a mediterrán kliman elne !

Mar harom szabadban toltott telen tul van, hogy teliesited ? / trudom, sokan sokszor leirtak mar, de ha lehet, akkor a Te modszered erdekelne /.

elore is köszönöm, üdv. G.

Előzmény: unartis: (54553)
unartis: Creative Commons License 2016.10.29 0 0 54553

Szia Michael88!

 

Ilyen lesz a Trachycarpus fortunei-d, ha kiülteted, 4 éve költöztünk a házunkba, akkor ültettem ki többed magával(előtte is kint voltak a szülői házunknál, nagyobb hidegek kiszelektálták a  gyengébb fagytűréssel rendelkező magoncokat), rengeteget nőtt az utóbbi 2 évben az összes,  a legnagyobb példányom látható ezen a képen(néhány napja fotóztam, most kb 2 méter magas, még remélhetőleg nagyobb is lesz), 2007-ben vetettem, az elején kb 7 évig viszont csiga lassan fejlődött ez és a társai is.

 

Előzmény: Michael88 (54542)
unartis: Creative Commons License 2016.10.29 0 0 54552

Tavasszal ilyen rizómákat vettem:

 

 

Ami érdekes, hogy ilyen pirosra érik a termése nem sárga színűre(kora nyárra meghajtattam, az egyik tő virágzott, így láthattam  a termését), , lassan hajtanak az elsők, mert a nyarat rizómában vészeli át, ősztől egész télen át díszít, ha nincs szibériai ítélet idő a télen!

 

Vettem még két télálló ciklámen faj gumóját(Cyclamen coum, Cyclamen hederifolium), azok is kihajtottak őszre, a borostyánlevelű már virágzott is. A füge alá telepítettem ez utóbbit, a másikat az ezüstfenyő alá, de onnan át fogom telepíteni a vadcitrom alá!

 

Ezek is mediterrán növények illenek a többi mediterrán növény alá mint aljnövényzet!

Előzmény: unartis: (54551)
unartis: Creative Commons License 2016.10.28 0 0 54551

Szia Szaszi!

 

Nem kell olyan messze menni értük, mert néhány éve Csongrádon is felfigyeltem az olasz kontyvirágra, azért volt feltűnő mert februárban találkoztam vele, valami fagytűrő trópusi virágnak tűnt, idén tavasszal  vettem rizómát és elkeseredettségemre sima zöld levelű lett. A pálmatartókon keresztül cseréltem erre világos erezetű a levelű változatra, így két fajtám lett!

Előzmény: Szaszi i (54547)
Szaszi i Creative Commons License 2016.10.28 0 0 54550

Kaptam segítséget a növényről, és kiderült a neve: https://en.wikipedia.org/wiki/Arum_italicum

 

Előzmény: Szaszi i (54547)
Szaszi i Creative Commons License 2016.10.27 0 0 54549

Szia! Ez nem nálam van, de majd megpróbálok néhány magot . (Németországban van )

 

Előzmény: mind_the_gap (54548)
mind_the_gap Creative Commons License 2016.10.27 0 0 54548

lehet kérni magokat? :)

Előzmény: Szaszi i (54547)
Szaszi i Creative Commons License 2016.10.27 0 0 54547

Sziasztok! Valaki ismeri ezt a fajta növényt?         Májusban virágzik, majd eltűnik a levélzete, csak a virágból lett magház marad. Majd kb október, november hónapban bújik elő a földből, újra nőnek a levelei. Fagytűrő. Nagy fagyokban a levelei összeesnek, mintha megfagytak volna, de jó időben újra teljes formájában lesz a megfagyottnak tűnő levél.

wieder Creative Commons License 2016.10.24 0 0 54546

Nekem egy 11-12 év körüli cikászpálmám van, hatalmas medicinlabda nagyságú gumóval.

Jelenleg is kint van a teraszon, amikor fagyokat jeleznek előre csak akkor szoktam behozni, ( bár -2,3 fokot már kapott korábban és semmi problémája nem lett)  de nem a lakásba hozom, hanem egy  5 fokos teleltetőbe, mert nem szereti a szobahőmérsékletet télen, mert a kevés napfényes órákhoz viszonyítva túl meleg és száraz a levegő. Ilyenkor könnyen száradhat, illetve hozhat abnormális hosszú levélkoronát.

Mivel nem tartom melegben, ilyenkor és egész télen kb. havonta egyszer locsolom.

Levélsárgulás a túllocsolás jele is lehet.

Viszont a tiednek nincs különösebb baja, csak ne locsold túl. 

Szóval röviden összefoglalva, nem igazán szobanövény, vagyis hosszú távon nem fog megfelelően fejlődni ha télen a szobában tartod.

Előzmény: Sparr0w121 (54544)
unartis: Creative Commons License 2016.10.24 0 0 54545

Szia Michael88!

 

Gratulálok, jó vásárt csináltál!

Ez egy Kínai kenderpálma, nem szokott sarjadni, az más lesz ami ott nő, ha megoldható világos hűvös helyen teleltesd, mert hidegtűrő pálma, télen a meleg szobában legyengül, tönkre megy. Nálam és néhány pálmakedvelőnél kertben növekszik!

Előzmény: Michael88 (54542)
Sparr0w121 Creative Commons License 2016.10.22 0 0 54544

Sziasztok!

 

Okt 13-án vettem egy cikász pálmát. Nagyon tetszik a növény és rég szerettem volna. Bár nem a legjobb helyen, a Lidl-ben jutottam hozzá... :(

Ettől függetlenül remélem, nem nyúltam nagyon mellé. Próbáltam a legszebbet elhozni.

 

Próbáltam több oldalon is utánanézni, mi a megfelelő igénye, többnyire egymást lemásolják az oldalak. Ráadásul pont ősszel vettem, amikor még több a vele járó munka. (de hátha jól csinálom és tavaszra lesz egy megerősödött növényem)

 

Rá is térnék a kérdésemre. Olvastam a sárgulásról, sűrű probléma, valamint hogy a gondozó azt hiheti, hogy a túl száraz levegőtől sárgul, és még hozzáönt vizet, ezért még jobban sárgulni fog.

Jelenleg a földje nemszáraz, mikor hazahozta adtam neki vizet. Ablakban van folyamatosan, had táplálkozzon fénnyel :) Próbálom melegre tenni, de nem radiátor fölé, ezért amikor este fűtünk, elveszem az ablakból. A levegő nem száraz, sőt, barátnőm panaszkodik is, milyen nyirkos.

 

Ennek ellenére vannak rajta sárga foltok, ezért az lenne a kérdésem, hogy ennyi még normális-e? Vagy ez már az előjele valami komolyabbnak? Több kép készült, jelenleg az ablakban napozik.

 

Köszönöm szépen:

Tamás

Szemy tó Creative Commons License 2016.09.21 0 0 54543

Nem kell áztatni, ültesd el nyugodtan, lehet hogy ledobja a levelét, de ne törődj vele, jövőre hoz újat. Ne várj tőle csodát, mert először gyökérre gyúr aztán kezdi a leveleket. Több mint húsz leválasztottból nekem egy halt meg, de az is azért mert türelmetlen voltam, azt hittem, hogy mivel a 2. évben sem hozott levelet ezért meghót és szétszedtem, de belül tök egészséges volt, élt. Augusztusban hoztam Egyiptomból hajtásokat, a kertész szedte le, háááát nem kímélte, jó nagy sérülések voltak rajtuk, és mire haza értem puhultak is, jól beszórtam gombaölővel, majd kiderül, hogy kibírták-e. 

Ha visszanézed a hozzászólásaim, leírtam benne valahol, hogy milyen arányban kell a földjét bekeverni. 

Előzmény: tisvol (54540)
Michael88 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 54542

Sziasztok! Most jöttem az OBI-ból. Ezt a szépséget találtam. 9.000 ftért. A kérdésem az lenne,hogy tarthatom télire lakásba???

A másik kérdésem pedig,hogy a képen látszik,hogy jönnek az új hajtásai. Azokat majd leszabad választani róla???(Amúgy azért ezt hoztam el mert nem tudom,hogy lehet-e tőosztással szaporítani. vagy sem...Vannak olyan pálmák is amik már úgy néznek ki mint a bokor, 3-4 nagyobb tővük van.) A válaszokat előre is kööszi

Ő lenne az! 140 cm telőtől talpig :)

Itt pedig a két kicsi hajtás amit majd leszeretnék választani.

aSchw Creative Commons License 2016.09.20 0 0 54541

Sziasztok. Nyáron hoztam haza Spanyolországból egy darab cycas magot. Megvolt az áztatás, a húsos részt is levettem. Több helyen olvastam, hogy elég félig beleraknom egy cserép földbe és jó sokat várnom amíg elkezd csírázni. :) Én perlit és virágföld keverékbe raktam bele, picit meglocsoltam és lefedtem egy félbevágott pet palackkal. A kérdésem csak annyi lenne, hogy ez így elég neki? Kell majd itt-ott öntöznöm? Ez az első pálma magom és nem akarom elcseszni. :)  

tisvol Creative Commons License 2016.09.11 0 0 54540

Sziasztok!

Ma átültettem a nagy cikász pálmámat,és volt rajta egy kis hajtás.

Levettem róla. Mit kell vele csinálni?

Jelenleg vizbe tettem. Lehet jobb lenne földbe dugni?

Szeretném ha megmaradna.Segitsetek légyszi:-)

Köszi!!!

 

Mediterránum1 Creative Commons License 2016.07.24 0 1 54539

Mediterrán hangulat a kertemben!

H.J Creative Commons License 2016.07.20 0 0 54538
Előzmény: unavailable (54534)
Mediterránum1 Creative Commons License 2016.07.20 0 0 54537

Szép nagyok,talán birják már a teleinket!

Előzmény: biznissz (54536)
biznissz Creative Commons License 2016.07.19 0 0 54536

Badacsonytomaj

 

 

Tata

 

 

unavailable Creative Commons License 2016.07.14 0 0 54535

A minta...

unavailable Creative Commons License 2016.07.14 0 0 54534

 

Törpe datolyapálmát keresek megvételre, akár 2-3 darabot is.

Max magasság 180-220 cm.

 

 

becko9 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 54533

Üdv! Milyen cikászok vannak a képeken?

Előzmény: Nam Wan (53405)
msek Creative Commons License 2016.07.13 0 0 54532

Izgalmas növény! :) Van helyed, időd, hogy gyönyörködj majd benne? Nagyon kedvelem a caudexeseket, egy ilyenhez sajnos nincs elég helyem. :)

Előzmény: becko9 (54531)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!