Keresés

Részletes keresés

gomboc-artur Creative Commons License 2008.05.29 0 0 3379
nem rég a hevrom bevitt egy ixus II ccd hibával kicseréltés ixus 70-re

én mostanában vittem be egyet és megjavitották :(


ga


Szilard155 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 3378

Sziasztok!

 

Én is S1-es Canon-nal rendelkezem.Az enyém 3,5 éves és hétvégén nekem is csak a fekete képernyő jelentkezett.

Már előtte is néhányszor villogott és csíkos volt a kijelző.

Hétfőn még kipróbáltam a helyzet ugyanaz volt.

Ma bevittem a szervizbe,bekapcsolták és hibátlanul működött.

Mindenestre otthagytam,hogy nézzék meg,hátha az enyémet is kicserélik.

doso24 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 3377
SZia!

A hónap elején vittem be! Csak most kaptak újabb gépeket és ezért most tudják küldeni! De le a kalappal előttük. Nagyon rendesek, de én megyek és cserélem majd hétvégén (ha addig ideér a futár) EOS 450D-re. :)
eref Creative Commons License 2008.05.26 0 0 3376
Mikor vitted be?
Előzmény: doso24 (3375)
doso24 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 3375
Ma hívtak telefonon! Már meg is jött az új gép!
Nagyon rendesek! Futárral el is küldik! :d
Köszönöm
zsloti Creative Commons License 2008.05.21 0 0 3374
Sziasztok
Elado egy Canon s5 1 hónapos ,dobozában,garanciával+2 gb memoria
Csak kipróbálva volt
75000 ft
06709451345
doso24 Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3373
Nigro mennyi idő volt, amíg megkaptad a javított gépet?
Amúgy csak azért pattant ki ez az ötlet a fejemből, mert már az igazat megvallva kinőttem az S1-es gépet (nem volt elég sokszor az állítási lehetőség, amit felkínált) Meg felvilágosítottak, hogyha javítják akkor az nem olcsó és inkább vegyek, akkor másik gépet.
Sokkal inkább kísérletező típus vagyok, nem inkább csak családi fotózásra használtam, szeretek játszani az értékekkel.
De most ezzel nagyon felcsigáztak, hogy talán cserélik a gépet. De mondjuk a javítás is kétségtelenül nagyon nagylelkű gesztus a Canon részéről...
Mondjuk az kicsit bosszankodásra adna okot, ha pont ilyenkor fogy ki a készletből a cég... és még annó olyan is kapott gépet, akinek nem is volt hibás...
De ez van, majd meglátjuk.
Lord Sage Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3372
alig van árkülönbség az S1 javítás és a D80 ára között, tuti bevette volna az asszony :D
Előzmény: Nigro__ (3371)
Nigro__ Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3371

Most itt olvasgatom, hogy S5-re cserélik a CCD hibás S1-et. Nekem tavaj nyáron szállt el a CCD, de megcsinálták és nem cserélték S5-re. Igazából titkon pont arra számítottam, hogy túl drága lesz megcsináltatni ézért bedumálhatok egy Nikon D80-ast az asszonynak, erre ingyé megcsinálták...  Rég nem volt garis, ezért a Canontól ez is és a csere is korrekt hozzáállás.

Azóta azért lecseréltem a Nikonra:-)

Televana Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3370

http://www.optiform.hu/termekek/raynox_kozgyuruk.htm

Raynox RB52S2 Új

Ezt vettem, a linken látod, hogy milyen, rögtön az első kép. Korábban talán rosszul írtam be ide, de így egyértelmű, erről van szó. Nekem 1,4x nagylátószögűm  van és semmi gond vele, tökéletes.

Van nekik eredeti, az S5-höz való, az annyiban különbözik, hogy kiszélesedik és azért kell rá az 58-as szűrő. A géphez csatlakozó bajonett mindkettőnél egyforma. Ja és ez jóval drágább + új szűrők és objektívek kellenének.

Előzmény: kiraly.andras (3369)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3369
Megmondanád pontosan ennek a tubusnak a típusszámát? Az Optiform messze van, hátha találok máshol, és egyszerűbb keresnem, ha tudom mit akarok (és nem magyarázni kell, egy alkalmasint szakképzetlen eladónak). RB5258-at nem látok náluk, az egyetlen 5282 végződésű dolog az egy menetátalakító gyűrű, nem tubus. Előre is köszönöm.
Előzmény: Televana (3361)
Lord Sage Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3368
szerintem ők, mint szervíz nem adhatnak el ilyesmit, úgyhogy én azt mondom a gondolat bukó. Amit a nemzetközi canon mond, azt csinálhatják, ha épp kapnak alkatrészt, beszerelik, ha cseregépet kapnak, azt adják. Mondjuk ettől még megkérdezni meg lehet, ellenben erős lesz az elutasítás szerintem :)
Előzmény: doso24 (3367)
doso24 Creative Commons License 2008.05.14 0 0 3367
Most ahogy gondolkodtam, még olyan vad ötletem is támadt, hogy mi volna akkor, ha én mondjuk beszámoltatnám a gépet (mert egy 0 expós gép lenne gondolom), amit adnának és egy EOS vagy más modellt választanák?
Ha már egyszer van ez a lehetőség... szerintetek pofátlanság lenne?
Még nem mertem rákérdezni náluk, mert nem akarom, hogy az legyen, hogy sürgetem őket vagy ilyesmi...
Csak gondoltam ez olyan lenne, hogy a kecske is, megmarad, meg a káposzta is jóllakik. ;)
Lord Sage Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3366
jó a tipp, mert konkrétan ez a széria hiba, hogy a ccd túlmelegszik, egyszerűen megsüti magát...
Előzmény: horvistudio (3365)
horvistudio Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3365
Bassszus kicsit bosszantva olvasom hogy az elbiralasi ido 1 - 2 honap is lehet.Sajna nekem is beadta a kulcsot.Kifogytak a raktarkeszletbol.?!
Remelem nem en leszek pechemre az akinek azt mondjak sajanljuk......

Ja a hiba ugy jott elo hogy kintvoltam a repteren (Heatrow - London) es fotozgattam a nagy vasmadarakat. Ott percenkent szallnak fel hat vagy 2 orat egyfolytaban fotoztam egyszercsak belilult ki be kezdett kapcsolgatni.
Lehet hogy nagyon felmelegedett a CCD.Azota sem jott helyre.

Televana Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3364
Be kéne be kéne... de nem lóg be, kipróbáltam.
Előzmény: Lord Sage (3363)
Lord Sage Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3363
a telébe nem lóg bele, mert akkor kinn van az obi, de a nagylátónál furcsa lenne, ha nem lógna bele, ott "bele kéne" hogy lógjon...
Előzmény: Televana (3361)
Televana Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3362
Kicsit sok lett a melléütés, pardon :)). Szóval az S1 tartozékairól beszélek.
Televana Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3361

Nem lóg be semmi :)))

Vettem a József krt-on egy Raynox tubust, a bajonett stimmel, viszont a kimenete csak 52 mm-es. Minden régi S tartozékom (tele, nagylátó, szűrők) tökéletesen működnek bele. Sehol semmi nem kóg be.

Pár ezer Ft volt mindössze. Optiform Kft forgalmazza, RB5258, ilyesmi a tipusjele, de ott tidják, ha elmondod, miről van szó.

Előzmény: kiraly.andras (3353)
doso24 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3360
Köszönöm Alfred! Rendes tőled, hogy megkérdezted! Akkor türelmesen várunk! :) :D
Alfred Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3359
doso24:
Ma beszéltem velük, és az a probléma, hogy a német központban kifogytak az S5-ösökből. Egyelőre nem tudtak mit mondani, hogy mikor jönnek gépek.
Előzmény: doso24 (3357)
doso24 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3358
bocsi az előbb kimaradt a kép :D
macro
doso24 Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3357
Minden viszonyítás kérdése! Én pl. hétvégén a telómmal fényképeztem egyet makróban és szerintem elég jó lett. SonyEricsson K800i
Telefonhoz képest elég jó, de mondjuk profi fényképezőhöz képest nem.
Nektek úgy általában mennyi idő múlva mondtak valamit a "javításra" beadott gépekre?
Kicsit kezdek türelmetlen lenni a sürgető ballagás miatt.
Lord Sage Creative Commons License 2008.05.13 0 0 3356
valszeg annyit, hogy egy macro obihoz képest kaki, de egy kompakthoz képest kellemes eredményt ad
Előzmény: kiraly.andras (3355)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.05.09 0 0 3355
Nem tudom, nekem van egy makrólencsém az S1-hez, azzal baromi jól elvoltam. Nélküle sem rossz emlékeim szerint. Ugye nincs dedikált makró üzemmód, de 10 cm lehet a közelpont, míg a leírás szerint az S5-nél 50 cm a közelpont normál, és 1 cm makró állásban. Az ilyen extra értékek többnyire nem jelentenek valós teljesítést, azaz minden bizonnyal ennyire közel lehet menni, csak az eredmény szahart sem ér majd. Az S5 pixinfo-s értékelésében azt írják, hogy "A 0 cm-es makró csak marketing, de azért szeretjük.", de fogalmam sincs, hogy ez mit is akar jelenteni.
Előzmény: Zozi79 (3354)
Zozi79 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3354
De pl. makróban az S1 kifejezetten gyenge, gondolom az S5 nem, ugye?
De én is lusta vagyok, úgyhogy nem nézek utána :-)
Előzmény: kiraly.andras (3353)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3353
Akkor ezt megválaszolom magam, mert bár lusta vagyok, most a kíváncsiság győzött.

A kiegészítőkkel gond lesz, mert az S1 szűrőmérete 52mm, az S5-é viszont már 58mm. Ezen átalakító sem segít, mivel az újnak nagyobb a mérete, azaz ha fel is rakod, belógna a képbe. Aztán az S1-hez nekem van infrás távirányítóm, az S5 viszont nem
vezérelhető infrával. Az S1 CF kártyás, az S5 SD kártyás. Kicsit nagyobb a CCD (1/2,5" vs. 1/2,7"), de sokkal nagyobb a felbontás (8,3 vs. 3,3), és bár biztos (remélhetőleg) fejlődött a belső (Digic II vs. Digic III), ebből simán adódhat nagyobb képzaj (eddig sem volt kevés ;-). Előnye, hogy van vakupapucsa, hogy nagyobb lett az LCD (2,5"/207.000 vs. 1,5"/114.000, bár a pixelszám kevésbé nőtt, mint a kijelző területe/felülete). Ja, és
12x-es lett a zoom a 10x-es helyett (ez sem feltétlenül jó, mert a nagyobb átfogás általában csak nagyobb optikai kompromisszumokkal oldható meg).

Tehát egy javított S1 bizonyos esetekben jobb lenne, mint egy vadonatúj S5. Nekem biztos, de hát ez van. Végül is meg kell próbálni jól felfogni, ami nem is olyan nehéz, tekintettel arra, hogy a garancia régen lejárt, ha javítanák a CCD-t, az nem lehetne egy olcsó aktus, tehát ha úgy vesszük, ingyen kapok egy 85000 forintos fényképezőgépet. Ez is több a semminél ;-)
Előzmény: kiraly.andras (3351)
doso24 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 3352
Én elmulasztottam elmenteni a képet amit készítettem vele, de nekem sötét képet produkált, csak egy vékony sávban volt kicsit világosabb! Igen sajnos a fejlesztésekkel sokszor együtt járnak a változások is és ilyenkor a régebbi modell dolgai nem jók az újakhoz. (Remélem a táskába azért még belefér) :)
Mondjuk ha van rajta alul menet ( a háromlábhoz...) akkor az tuti nem változott, de azon kívül rengeteg minden, de végül belegondolva az csak jó, hogy egy gyorsabb memóriakártyával kehet használni.
kiraly.andras Creative Commons License 2008.05.07 0 0 3351
Azt látom, hogy akinek S1-ről S5-re cserélték a gépét, az általában eladja az addig beszerzett kiegészítőket. Ez azt jelenti, hogy az S5-höz nem használhatók ezek a dolgok? Minden bizonnyal utánanézhetnék valahol, de volna olyan kedves valaki megerősíteni (vagy cáfolni) ezt? Van távirányítóm, makrólencsém, UV szűrőm, telekonverterem. Ezek persze akkor sem hasznosulnak tovább, ha nem működik az S1-em (merthogy megjöttek a lilafekete csíkok)

hiba

de ha valóban ez a helyzet, akkor esetleg veszek egyet használtan (amennyiben nem javítják, hanem cserélik), ha nem túl drága. Bár nem könnyű döntés, mert már nem használom, de mondjuk mindennel együtt kereshetek valami fiatal rokont, akinek ajándékba (táska, tartalék kártyák, tartalék elemszett, asztali háromláb, stb.)
Előzmény: eref_ (3241)
doso24 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 3350
Sziasztok!
Nekem is van egy ilyen Canon gépem! Én is bevásároltam hozzá annó!
Nekem 4 éves, még a legelsők között vettem és egyik napról a másikra tök sőtét lett a kép, a bal oldalán egy kis világosabb csíkkal! Camera Kft. szerint ccd hiba!
Remélem én is a szerencsések közé tartozom majd. Még annó 160.000 ért vettem és már gondolkodtam a fiatalításon, de valahogy bosszantónak találtam a mostani modellek árát... ezért meg sehol nem adtak volna értelmes összeget!
Amúgy nagyon jó gép le a kalappal a Canon előtt!
Főleg abban az időben amikor vettem, háát nem semmi volt a videó mérete és minősége, a 10x-es optikáról meg nem is beszélve, aminek tele és wide állásban is ugyanolyan a fényereje. 
Már több mint 14.000 képen vagyok túl vele, mert fordult egyet a számláló, de még az sem kizárt hogy még több, mivel nagyon sokat fotóztam... ;)
Én 5. én adtam be a gépem a szervízbe, de amikor finoman rákérdeztem, hogy nem lehet beszámíttatni vagy valami ilyesmi, mert nekem a hónap végén ballagásra kellene a gép és háát ott 1,5-2 hónapos átfutási időt mondtak, meg hogy minden képen megjavítják. Remélem csak a hölgy nem volt képben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!