Keresés

Részletes keresés

CSerfa Creative Commons License 2004.07.18 0 0 877

Fekete vagy ezüstszürke vagy bronzarany lesz. :-)

 

Akkor már egyszerre mindhárom is lehetne, és így hatan mehetnétek. Gond lenne egy kocsi helyett hármat kapnod, ha már csak így csak így ingyér van? :-)

 

De a három fenti színről, meg hogy lovagoltál nemrég, eszembe jutott, ilyen színű lovak is vannak ám.

Meg egy vicc erről:

Három lovas közeledik. Joe feketén poroszkált, Jim szürkén, Charles bronzon.

 

No, én is tréfálkoztam már...

 

CSerfa

Előzmény: Don Vittorio (875)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.07.18 0 0 875
Teljesen feltűnésmentes fekete vagy ezüstszürke vagy bronzarany lesz. :-)
Előzmény: folio (873)
privacyterror Creative Commons License 2004.07.18 0 0 874

Hú, micsoda akció szerveződik itt.

Mint a filmeken. :-)

folio Creative Commons License 2004.07.18 0 0 873

Olyan régen voltam katona, hogy tán igaz sem volt. :-)) (Az a jó szíved az.)

A hengerűrt már kifecsejegte Don. A színét csak remélni tudom, hogy abszolút feltünésmentes piros.

Na várjuk a hűhó képeket, meg a puskamikrofonnal felvett beszédfoszlányokat. A szekrényeket nem várjuk azok vannak.

Előzmény: Báthory Ödönke (871)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.07.18 0 0 872

3500 cm3.

 

Remélem ennyi elég. :-)

 

Ps.: Utol nem fognak érni, az biztos. :-)

Előzmény: Báthory Ödönke (871)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.07.18 0 0 871

Figyu!

Te nem voltál katona? Nekünk mindig előre szóltak, hogy riadó lesz. Sőt volt olyan, hogy a fehérvári taxis még az idejét is tudta! Több km-re a kaszárnyától! 1985-ben, amikor cucilizmus, meg éberség meg ilyesmi volt. Akkor miért ne segítsek a fiataloknak. Egyébként, hogy egy kicsit nehezebb legyen, a kocsi színét meg a hengerürtartalmát nem írjuk ide.

 

Hű de izgi.

 

b

Előzmény: folio (870)
folio Creative Commons License 2004.07.18 0 0 870

Miért rombolod a munkamorált? Hagyjad figyelni a szekrényeket! [Mellesleg elképzelem a figyelő szekrénysort :-))]

Most meg jól tökretettél egy hősies figyelést, amiről hetekig lehetett volna beszélni, és napról napra hősiesebb lett volna.

Hát az etikádról ennyit.

 

Előzmény: Báthory Ödönke (861)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.07.18 0 0 869
Sportkocsival hogy akarod áttörni a kordont? Én nem ismerem a tipusokat, azt hittem, tank. Előző kalandod alapján azzal több esélyünk lenne. Legalább golyóálló?
Előzmény: Don Vittorio (868)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.07.18 0 0 868
Azért kétüléses, mert egy igazi sportkocsi kétüléses.
Előzmény: vfo (867)
vfo Creative Commons License 2004.07.17 0 0 867
Persze, és azért kétüléses, hogy én ne férjek be. :)
Előzmény: Don Vittorio (866)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.07.17 0 0 866
Semmiből. Kapom.
Előzmény: Báthory Ödönke (864)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.07.17 0 0 865
Ő biztosan nem jönne le - egyáltalán nem érdekli a téma: lezárta magában a sztorit egyszer és mindenkorra.
Előzmény: Báthory Ödönke (863)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.07.17 0 0 864
Mér, miből vetted:-)
Előzmény: Don Vittorio (862)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.07.17 0 0 863

Pedig kíváncsi lettem volna a párodra is. Sebaj.

 

Úgy látszik, hogy valaki megoltotta a Tekeresre Való Lemenés Szellemét:-)

 

b

Előzmény: Don Vittorio (862)
Don Vittorio Creative Commons License 2004.07.17 0 0 862

Jó. Két hét múlva egy Nissan 350Z-vel fogunk menni. (Legalább megint megkérdezhetik, miből vettem.)

 

Ps.: És ketten, mert az csak kétüléses.

Előzmény: Báthory Ödönke (861)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2004.07.17 0 0 861

Kedves gyülekezeti internet figyelők figyelem!

 

Úgy fest, hogy ezen a héten nem megyünk tekeresre, mert nem tudtunk Donnal egyeztetni. Jövő héten elterítőnél vendégeskedek, leghamarabb tehát két hét mulva megyünk.

 

Csak azért szólok, hogy ne fárasszátok fölöslegesen a szekrényeket.

 

b

privacyterror Creative Commons License 2004.07.16 0 0 860

 

Ha beleszólhatok a beszélgetésbe, az a "csendes belső hang" és a Biblia nekem egészen mást mond arról, hogy a rózsakeresztes filozófia és a keresztény hitelvek összeegyeztethetőek lennének. 

Nem ismerem részletesen a rózsakeresztes tanokat csak annyit amit itt a fórumon olvasni lehet róluk, de én ezekből úgy látom, hogy a Krisztusi tanításhoz jelentős mértékben okkultnak nevezett tanításokat is hozzácsatoltak.

Én úgy látom - bármennyire nem tetszik ez, mert kirekesztő és elkülönülő - de soha nem tartozott a Krisztusihoz az az "okkult" vagy természeti vagy misztikus nevezhetjük sokféleképpen ezeket a tanításokat irányzat ami nagyon régi, talán még az általunk ismert legrégebbi kezdeti öntözéses földművelő kultúrák alkottak meg.

De az Úr kihívta Abrahamot ebből a kulturából és ettől elkülönítette azt a másik vonalat és másik folyamot, ami a mi hitunk kezdete is volt ennek betetőzése pedig Krisztus.

Ahogy én Jézus tanításait olvasom nincs bennük ilyen okkult hagyományokra való utalás vagy ezeknek a használata.

Amit ő tanít az szerintem egyértelműen ahhoz a vonulathoz tartozik amely elkülönül az okkult irányzattól.

 

Különben pedig annyira gazdag és kimeríthetetlen a Bibliai tanítások tárháza, valódi bölcs tanításokat szellemi frissülést vagy szellemi táplálékot ad.

Mert minden megtalálható ami szükséges az emberek az élet és a világunk megértéséhez a Bibliában is.

Mert ez hitem szerint a tökéletes és felülről való bölcsesség. 

Természetesen nem azt mondom, hogy az ember ne olvasson könyveket vagy verseket és más emberek gondolatait, mert én is beleolvastam az általatok említetett Gaia topicba. Sok emberi bölcs megfogalmazás felismerés található ebben az elméletben arról, milyen egységes ökológiai renszer a Földünk.

Ez valóban nagy felfedezés.

De csak része az igazságnak.

Mert a Földön élő ember nevű különleges lényről, szerintem nem mutat valós képet. 

Tökéletes szellemi táplálékon és bölcsességen azt értem ami hitem szerint valós-isteni bölcsesség valós képet mutat az emberről és világunkról.

Nem emberi vélekedések.

Tehát olyannak látja az embert és a világot és sorsukat amilyen az valójában. 

 

Nekem például most nyáron igazi szellemi felfrissülést hozott az amikor az Újszövetséget olvasva és  Jézusi tanításokon gondolkodva arra jutottam, hogy az ökológiai problémákra is az jelentene megoldást, ha az emberek Jézusnak a mértékletességről szóló tanítását  megértenék, mert az egyértelműen életmódbeli és szemléletbeli változással járna mindenkinél és ez lehetne a válasz és a megoldás ennek a modern-túlpörgött-túlszervezett-túliparosított társadalomnak rengetegféle, az emberi lelket is pusztító problémáira.

Amiben mi itt a kontinens északi felén néhány országban élünk.

Nelkem néha már az is "sok" ami itt Magyarországon van ( reklám, fogyasztás, életmód és ízlés terror...stb) az amerikai vagy más "fejlettebb" országok  társadalmáról, életmódjáról nem is beszélve.  

Előzmény: Norcrys (849)
elterito Creative Commons License 2004.07.16 0 0 859
szerintem is 100 %
Előzmény: folio (858)
folio Creative Commons License 2004.07.16 0 0 858

.. a kereszténység szerintem is Jézus+Pál (90% a részarány talán). ...

 

Na most akkor, hogy is van ez?

(Gal. 2.20)
Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.

 

Szerintem 100%, Jézus javára.

Előzmény: Norcrys (855)
elterito Creative Commons License 2004.07.16 0 0 857
erről inkább a Gaia topikon, szegény tallér topik már úgyis totál off lett.
Előzmény: Norcrys (854)
elterito Creative Commons License 2004.07.16 0 0 856

"Megértem, azt is megértem, hogy eretneknek tartasz, én is annak tartottam volna magam anno. "

 

Nem tartalak eretneknek, legfeljebb a kereszténység alapjaihoz nem ragaszkodónak. Ezt is lehet, nincs ezzel semmi gond, de én inkább ragaszkodnék a ker. alapjaihoz, ha már megtértem, és ígéretet tettem Istennek.

Előzmény: Norcrys (855)
Norcrys Creative Commons License 2004.07.16 0 0 855
Nem vitatkozom, hiszen a kereszténység szerintem is Jézus+Pál (90% a részarány talán). Csak az a mondandóm lényege, hogy Pál újat adott a zsidókereszténységhez, hogy miket azt te is tudod, az ő érdeme, hogy Európa megismerte a kereszténységet. Ez se nem rossz, se nem jó, tény. Péterben nem volt igazán buzgalom arra, hogy nemzsidókat is bevegyen a gyülekezetbe. Éppen Pál erőszakossága kellett ahhoz, hogy az egész apostoli kart irányítsa, mégha névleg nem is ő volt a vezető.
És legkevésbé sem történelmietlen a dolog, inkább teológiailag sért. Megértem, azt is megértem, hogy eretneknek tartasz, én is annak tartottam volna magam anno.
De hát változnak az idők és az ember is vele. Ki tudja mi lesz veled 20 év múlva?
Előzmény: elterito (853)
Norcrys Creative Commons License 2004.07.16 0 0 854
Ölég nehezen (sehogyan) egyeztethető össze az amit a Gaia topikon írtál a kereszténységgel. Az inkább panteizmus.

Na látod, semmit sem értesz. Éppen az a jó a spirituális fejlődésben, hogy több oldalról tudod megközelíteni a dolgot. Gaia egy költői kép, nem valóságos személy vagy dolog. Bár spirituális szinten van mögötte valami, amit te Istennek nevezel, de eléggé sokan hivatkoznak rá, én inkább Teremtőnek hívom, mindez csak nyelvi csűrcsavar, a lényeg, hogy az élet forrása. Mert van forrás és ez intelligens forrás, a DNS-ben ott az ujjlenyomata.
Előzmény: elterito (851)
elterito Creative Commons License 2004.07.16 0 0 853

"A kereszténység szerintem Pálra épül, ha ő nincs, akkor most egy másik zsidó vallásról beszélhetnénk. "

 

Ez így történelmietlen. A kereszténység (pontosabban új szövetség) létrejöttéhez egyaránt fontos volt Jézus kereszthalála, és kijelentései, de Pál szolgálata is. De az alap mindenképpen a megváltás, a kereszthalál és a feltámadás, Pálból is csak azért lett apostol, és szolgáló, mert az már megvolt.

Előzmény: Norcrys (849)
elterito Creative Commons License 2004.07.16 0 0 852

"Ott még egy hozzászólásom sem jelent meg, mindet kicenzúrázták."

 

De miért? (én tényleg nem tudom)

Előzmény: Norcrys (849)
elterito Creative Commons License 2004.07.16 0 0 851
Ölég nehezen (sehogyan) egyeztethető össze az amit a Gaia topikon írtál a kereszténységgel. Az inkább panteizmus.
Előzmény: elterito (850)
elterito Creative Commons License 2004.07.16 0 0 850

Boritékolni fogom, hogy ezzel páran egyet fognak érteni, de én nem. Mint egésszel, és végkövetkeztetéssel nem, de részleteivel igen.

 

Viszont nem vitázom.

Előzmény: Norcrys (849)
Norcrys Creative Commons License 2004.07.16 0 0 849
Kedves hitesek! Nem véletlen nem hozzátok megyek szellemi felfissülésre. Ne ti mondjátok meg ki a keresztény! Főleg magatokról ne, mert ti kirekesztetek a fejetekből mindent és a nagy üresség helyére a hitet teszitek. Ha keresztény vagy, úgy ezt mások fogják megmondani, mint ahogy azt sem döntheted el, sziptaikus vagy-e valakinek vagy sem. Ha krisztus-követőnek látszol, kereszténynek fognak hívni azok kaik meg tudják ezt ítélni.
Engem beskatulyáztok, nem értitek a szellemi fejlődés módjait, szemellenzősen egy irányba haladtok, de az nem fejlődés. Megrekedtetek egy szinten, ami már sokszor bizonyította alkalmatlanságát. Persze például az alap erkölcsi törvények mitsem változnak, hiszen az ember belül ugyanaz kétezer éve és most.
Nem tartom magam kereszténynek, de nem tartom magam nem kereszténynek sem. A Némethizmust pedig nem szeretem - veletek ellentétben. Nagyon szívesen venném a kritikátokat, ha nem a kirekesztésről és megbélyegzésről szólna az egész. Így azonban nem ér semmit. A saját igazatokat hajtogatjátok, de csak magatokat győzitek meg vele.
Ne feledjétek, ez a "vallás-filozófia fórum", nem a hit fórum. Ott még egy hozzászólásom sem jelent meg, mindet kicenzúrázták. Itt viszont filozófiáról és vallásról próbálunk gondolatokat cserélni, nem a HGY hivatalos álláspontjáról (vagy arról is lehet, de egy másik topicban).
Nem látjátok, a Tallér-jelenség mennyire jól mutatja, milyen visszataszító jelenséggel is van dolgunk már a kezdetektől? Ha ezeket nem NS csinálja, elítélitek. Ha ő csinálja, nem érdekel benneteket, mert bele vagytok zúgva, akár az észak-koreaiak Kim-Dzsong Il elvtársba. Mindig ugyanaz a zene harsog, ugyanazok a gondolatok jönnek ki belőle, ugyanazt hajtogatja már 25 éve.
Egyébként nem olvastam az ominózus művet a Pálizmusról, ez színtisztán az én gondolati termékem (majd elolvasom, ha ráérek). A kereszténység szerintem Pálra épül, ha ő nincs, akkor most egy másik zsidó vallásról beszélhetnénk. Bár tinektek beszélhetek (Isten akarata volt, hogy a ker. vallás megjelenjen).
Nos, nem attól vagy Isten akaratában, hogy szemmellenzően hajtogatod a bibliai szövegeket, hiszel mindenbe', amit az egyházad állít és nem gondolkozol. Lehetsz jó filozófus és normális keresztény egyszerre.
Rózsakeresztesek? Miután nem vagyok NS bilincseiben, miért nem tanulmánozhatnám őket - mint nem vallásos, hanem misztikus irányzatot? Ahogy a buddhizmust vagy bármi mást? Mert szerintetek ez az ördögtől van? Érdekel is engem ez? Szerintem meg nem így van.

A szívemet meg abszolút nem látod, de ítélkezel. Csak mert a fejemet is használom. Én tudom, hogy milyen a csendes, belső hang, oda kell figyelni rá. Nem az érzelmeim az elsődlegesek hit szempontból, nem is a hiszékenységem, hanem a spirituális érzékszerveim. Ezek a megérzés, a meglátás, a belátás és még ki tudja mik, nevük sincs, de van értelmük. Ti csak fekete-fehérben gondolkodtok. Ha valaki bírál benneteket, akkor már "nem szívvel fordul oda", túl racionális, nem érti valójában Isten szavát. Nos, Isten szava élő, ne a halott betűkben keressétek, ott van bennetek. Kár, hogy elnyomjátok.
Előzmény: elterito (846)
elterito Creative Commons License 2004.07.16 0 0 848
Le volt fagzva a gép, mindjárt
Előzmény: folio (847)
folio Creative Commons License 2004.07.16 0 0 847
A második felére legalább annyit mondj, hogy: hmmm hmmm.
Előzmény: elterito (846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!