Keresés

Részletes keresés

lorba Creative Commons License 2012.11.29 0 0 16118

Sziasztok!

Tudom, hogy a most következő soraimmal esetleges ellenszenvet fogok kelteni, de mégis kérném a segítségeteket.

Sajnos el kell ajándékoznom a kutyáimat.

Egy új helyzet, ami kialakult a családunkban sajnos maga után vonja azt is, hogy a kutyáknak gazdát kell keresnem. Férjem inditványozza ezt, de sajnos be kell látnom, hogy igaza van, nincs más választásom.

Tehát: Kókusz kb. 5 éves, fehér törpe uszi, ivartalanított

           Dió kb. 5 éves fehér közép uszi.

Lehetőleg együtt adnám oda őket, és természetesen amíg nincs megfelelő gazdi, nálunk maradnak.

Amennyiben tudtok valamilyen szinten segíteni, megköszönöm!

 

 

Fiole Creative Commons License 2012.11.26 0 0 16117

November 24-én Szegeden elveszett Albi, egy 12 éves, ivaros, fajtatiszta fehér középuszkár kan kutyus piros nyakörvvel.
Gazdi elérhetősége: +36305048755, zsobalaj@freemail.hu

Fiole Creative Commons License 2012.11.26 0 0 16116

November 25-én 14óra körül Tökölön a tököli focipálya környékén elkóborolt 7hónapos aprikot színű törpeuszkár, Artúr névre hallgató kutyusom. A kutyus regisztrált chippel rendelkezik, eltűnésekor világosbarnás bolhanyakörvet viselt.
Elérhetőségem: 0620-985-0762 e-mail: h_henriett@freemail.hu

panfran Creative Commons License 2012.11.19 0 0 16115

Nagyon helyesek a kiskutyáid. Öröm, hogy vannak ilyen lelkes, jó gazdik, mint Te.

Előzmény: ildianyu82 (16113)
halaszerika Creative Commons License 2012.11.19 0 0 16114

SZia Ildianyu!

 

Én is hasonló cipőben jártam közel egy éve, a kölyök nem szerette a kozmetikuskodást, pedig, rendes volt a csaj, végig ott is voltam vele, végig jutalmazva volt, mégse. Így vettem egy Moser Rexet, és azóta magam nyírom. Az anyagiak miatt választottam én is ezt a gépet, és kb. olyan, mint amire számítottam, meg lehet vele oldani a dolgot. Legalábbis a pofi-nyakat-pocit jól viszi, a praclikhoz kicsit drabális a feje, így nehezebb, de azért lehet vele boldogulni, viszont a szőr minél hosszabb, annál kevésbé jó rá a gép. HIába adtak hozzá 5 db toldófésűt, azokkal nem vág egyenletesen. Korábban én is azt hittem, hogy sima rövid szőre lesz a kuttynak, kinyírt pofival, de az valahogy nem mutat túl jól. Kb. mint egy nagyobb patkány :) De lehet, csak azért, mert eléggé vézna az úrfi :) Szóval most géppel megcsinálom kb., amilyet elképzelek, aztán ollózom is, hogy tényleg olyan legyen, amilyennek szeretném :) Így 3-4x annyi idő, mint amennyi alatt a kozmetikus végezne, de én is szeretek babrálni rajta, meg így ő is jobban veszi, mintha a kozmi nyírná.

 

Ja, és hiába egyenletes a levágott szőr, azt igazítani kell a kutya vonalaihoz is, egyébként nem néz ki egyenletesnek. A géppel meg így igazából elégedett vagyok, nem tudom, a drágább sokkal jobb lenne-e, egyszerűsítené- e a dolgot. Ha egyszer több uszim lesz, azért majd beruházok jobbra, de egy kicsihez elég nekem a Rex. A másik kutyánk nem nyírós :)

Előzmény: ildianyu82 (16112)
ildianyu82 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 16113

Pixie az anyukájával

 

Lili, rövid szőrrel.

ildianyu82 Creative Commons License 2012.11.18 0 0 16112

Szia


Bekkukkantottam a képeid közé, megnéztem az kutyusaidat. Nagyon szépek, tetszik a színük és a fazonjaik is.  Az én kis kutyám, Pixie, fekete. Kigépelt pofival és mancsokkal hoztuk haza. Megkérdezték előtte, h megnyírhatják-e, v szőrös pofit akarunk. nekem az uszkár kigépelt pofival jobban tetszik, ezért úgy kértem.  Helyiek akiktől vettük, segítenek ha valami kérdésem van, ismerjük őket. 8éves a kiskutyám apukája, emlékszem rá, mikor még egész pici volt, mindig találkozunk ha sétálnak. Az anya kutty fiatalabb, 4éves ha jól tudom. Mind a 2-en szuper kis kuyák, póráz nélkül sétálnak, kedvesek, barátságosak. Teljesen elvarázsolt az a 2 kutya. Bízok abban a családban, ahonnan származik, és mivel ismerem a szülőpárt is, ezért mertem tőlük venni. Ígértem képet is, van egy ahol még az anyukájával együtt van megörökítve, majd fölteszem, ha a férjecském ráér segíteni, mert én nem boldogulok ilyesmikkel :))

Előzmény: Fiole (16111)
Fiole Creative Commons License 2012.11.18 0 0 16111

Szia!

 

Hát te tudod, remélem én is, hogy nem bánod majd meg. Van egyébként valaki aki meg tudja majd mutatni hogyan használd és hogy kell egy uszit kigépelni? A tenyésztőnél már hozzászokott a procedúrához a kiskutyád? Még rutinos kozmetikust is meg tudnak izzasztani ha nincsenek hozzászokva és könnyen sérülés lehet a vége mert megvághatja őket a gép. 

Tudom, hogy egyszerűbb a testüket is gépelni. Az én kutyáim se mennek kiállításra de én mániákus vagyok és nagyon szeretem a csini fazonokat amiket csak ollóval lehet kialakítani :)

Előzmény: ildianyu82 (16107)
panfran Creative Commons License 2012.11.18 0 0 16110

Rendben, akkor megnyugodtam. :)

Képeket ezek után feltétlen várunk!! :))

Előzmény: ildianyu82 (16109)
ildianyu82 Creative Commons License 2012.11.17 0 0 16109

Meglátjuk, remélem nem csalódok. Nem járunk kutyakozmetikushoz. Voltak mindig is kutyáink, csak nem nyírósok, ezért kértem ebben tanácsot. Van egy máltaim is, az is elég igényes fajta, őt is én fürdetem, neki is kell fülszőrt tépni, azt is meg tudom csinálni, tisztitom is a fülét, sőt a körmét is magam vágom rendszeresen. És azért végzem magam,mert szeretek velük bíbelődni :). Nem esik nehezemre egyáltalán. Őt már ivartalaníttatuk, egészségügyi okok miatt, mert álvemhes lett a 2.tüzelése után. Bűzmiriggyel meg ha gond van állatorvoshoz fordulok, nagyon jó orvosunk van. Ne aggódj a kutusaimért, szeretem őket, és meg is kapnak mindent amire szükségük van. Rendes tápot kapnak, foglalkozunk velük, van két kisgyermekem, akikkel remekül elvannak, mindig van velük valaki.  Attól még, hogy nem viszem kozmetikába, meg nem a drágább nyírót vásárolom, lehet jó dolga a kutyusnak.
Kérlek ne haragudj, h ezeket leírtam. Kedves vagy, h próbálsz figyelmeztetni, tudom mivel jár kutyát tartani, és hidd el rendben is vannak. Jelentkezem majd, és ha sikerül teszek fel képet is a  kuttyokról, :)) üdv.

Előzmény: panfran (16108)
panfran Creative Commons License 2012.11.17 0 0 16108

Hát ne csalódj benne, de attól tartok, hogy hosszú távon nem lesz a legjobb. A test nyírásásra sajnos nem lesz jó.

Kutyakozmihoz egyáltalán nem jártok? Mert a nyíráson kívül lenne pár dolog, amire rendszeresen szükségve van egy uszinak - karomvágás, fültisztítás, bűzmirigy tisztítás.

Előzmény: ildianyu82 (16107)
ildianyu82 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 16107

Szia


Azt hiszem döntöttem, nem veszem a max 45-öt. Mégis a rex1230-asat választottam. Nézegettem, nem 10ezerrel kéne többet adnom, ha a +1 fejet számolom, 20-21ezerrel lenne több, mint a másik gép. Sajnos ez nekünk így nem felel meg. Még egy dolog, ami segített dönteni, h angol nyelvű oldalakon utána nézett a férjem és dícsérik a gépet. Nagyon remélem, h nem fogom megbánni, és jó lesz. Nem tudom mikor sikerül beszereznem, mert nem Magyarországon élek (szomszéd vagyok, vajdasági), de majd valakivel meghozatom, és amint kipróbálom, megírom majd a tapasztalatokat.

Előzmény: panfran (16104)
julie26 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 16106

szia ,

Én wahl-t vettem és nagyon jó,az ára se volt horror:)http://kutyanyiro.hu/spd/unas_352460/Wahl_KM2_professzionalis_45W_kutyanyiro_ajandek_ok

jó szivvel ajánlom,Én is magam nyírom a kutyáim ,hobbi szinten.

Előzmény: ildianyu82 (16101)
panfran Creative Commons License 2012.11.16 0 0 16105

Milyen tenyésztő az, aki betegen ad el kölykök... ráadásul úgy, hogy nem tájékoztat róla? :(((

 

Nem hallottam még ilyen problémáról. Nem ártana megkérdezni ezt a tenyésztőt (?), hogy mi baja volt az uszinak, amíg nála volt.

Előzmény: RoseBaby (16099)
panfran Creative Commons License 2012.11.16 0 0 16104

Nem tudom így a típusszámokat... Úgy tudom, hogy moserből két féle van, az olcsóbb és a drágább. Ne vedd az olcsóbbikat, mert nagyon gyenge.

Andis-nél is úgy tudom, két féle van, abból nekem az olcsóbb van.

 

De ha Te szeretnéd kozmetikzáni a saját uszidat, akkor ne sajnálj 10ezer forinttal többet adni egy gépért. Ezek a távtartók meg szerintem használhatatlanak. Vegyél még egy plusz fejet. A gyengébbik moseren nem lehet fejete cserélni.

Az én Andis gépemen lehet fejete cserélni és kompatibilis az Oster fejekkel. De nekem mind a két gépfejem Andis.

Előzmény: ildianyu82 (16101)
Cicoma Creative Commons License 2012.11.15 0 0 16103

Milyen betegség az, amitől hullik egy kölyök uszkár szőre?

Előzmény: RoseBaby (16099)
seciné Creative Commons License 2012.11.15 0 0 16102

 

Nezegesd ezt is:

 

http://www.groomers-online.com/section.php/612/1/clippers-and-trimmers

 

ez mar inkabb prifi gep

 

http://www.groomers-online.com/product.php?xProd=308

 

fejek:

 

http://www.groomers-online.com/search.php?xSearch=andse&x=0&y=0

 

hosszu hajra

 

http://www.groomers-online.com/product.php/1781/wahl-metal-snap-on-comb-set

 

Az interneten keresgelhetsz az ar miatt, de a groomers tudtommal szallit Magyarorszagra es raadasul megbizhatoak.

Előzmény: ildianyu82 (16101)
ildianyu82 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 16101

Szia

 

Elgondolkodtatál. Ez a te régi Moser rex géped az amiről én kérdeztem, a 1230-as, vagy másik?

 

Meg tudnád mondani h. a mostani géped, az Andis pontosan melyik modell? Utánanéznék, biztos kapható most is, nem régi modell. Jól tudom, h ezekhez a gépekhez a Moser fejek kompatibilisek?

 

Bocs a sok kérdésért, csak szeretnék kicsit világosabban látni :)

Előzmény: panfran (16097)
ildianyu82 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 16100

Sziasztok!

 

Fiole és Panfran köszönöm a segítségeteket.

 

Gondoltam a max 45-re én is, de az ára ami visszatart. plusz még vennem kellene hozzá toldófejet, ami hosszabb szőrt hagy, annak is meg van az ára. Persze tudom, h profi gép, azért is annyi, amennyi. Csak azért , h. én havonta vagy 2havonta egyszer megnyírjam a kuttyot, lehet túlzás lenne.  Hát igaz h. az uszi testét ollózni kéne, de én nem fogok kiállításra járni vele, csak egy szolid egyszerű fazont szeretnék, amit valljuk be, egyszerűbb géppel kivitelezni :). Meg egyenletesebb is lenne, mintha én ollózgatnám.

 

Egyenlőre még gondolkodom azért, mégegyszer köszi :)

RoseBaby Creative Commons License 2012.11.15 0 0 16099

Közben beszéltem tenyésztővel, beteg volt már nálunk, 2 hete attól lehet.

 

Előzmény: RoseBaby (16098)
RoseBaby Creative Commons License 2012.11.15 0 0 16098

Sziasztok!

Most van egy lassan 12 hetes középuszim, ő a 2. uszkárom, első drágámat nemrég el kellett altatni :((
Ő egy megmentett kutya volt és 6 hónapos és 1 éves kor között lehetett, mikor hozám került.

Így nem tudom milyen egy uszkárbaba. Minden nap fésülöm és ma azt vettem észre nem is az hogy hullik a szőre,  de fésülés után ha meghúzom szőrét (nyugi nem tépem) akkor fésülés után is marad néha egy-egy szőr kezemben, igaz nem mindig, ismétlem nem hullik, ha simogatom nem jön már, de elözőnek egyáltalán nem jött ki, igaz neki nem kölyökszőre volt.

A kérdés kölyökszőrnél egy még normális. Vagy mivel még kölyökszőr és puhább nem tudom teljsen kéfésülni? És kölyökszőr mikor nő le, vagy kicseréli folymatosan náluk?

panfran Creative Commons License 2012.11.14 0 0 16097

Szia, nekem az első gépem egy Moser rex volt, elég gyengus volt. Arra elég volt, hogy egy-két uszimnak gépelgessem a pofiját, mancsát,... De a testen már nem vitte volna a szőrt. Kb 3,5 évvel később vettem egy Andis gépet... Ebből az olcsóbbikat, vagyis gyengébbet. Ezt használom már 3 éve, egyszer sem volt még éleztetve és tökéletesen működik, testet is nyírok vele. Két különböző fejet használok.

Előzmény: ildianyu82 (16095)
Fiole Creative Commons License 2012.11.14 0 0 16096

 Szia!

 

Ez egy elég gyenge gép, nem biztos, hogy vinni fogja az uszid szőrét, műanyag toldókkal meg tuti nem. Ha nem akarsz kockáztatni inkább válassz egy drágább, de erősebb gépet aminek cserélhetők a vágófejei- hosszabb távon mindenképp kifizetődik. Nekem ebből a márkából van Max 45-ösöm, évek óta nagyszerűen működik- igaz nincs túlterhelve, itthon használom, de sok kutyakozmetikus is dolgozik ezzel. Toldófejből kapni már fémet is, az elvileg jobb- ebben nagyon nyilatkozni nem tudok, sosem használtam ilyeneket, csak hallottam kozmetikustól- egyébként az uszik testét eredetileg ollóval nyírják ;-) 

 

Előzmény: ildianyu82 (16095)
ildianyu82 Creative Commons License 2012.11.13 0 0 16095

Sziasztok!


Tanácsra lenne szükségem. Van egy  törpe uszkárom, akit magam szeretnék majd nyírni. Nem tudom melyik gép lenne a megfelelő. A pofiját és a mancsát mindenképp rövidre gépelném, a testét meg egyforma hosszúságúra nyírnám, de nem szeretném kopaszra.


Mit gondoltok, megfelelne-e a célra a moser1230-as gépe? 15W-os,  0.1-3mm-es vágófej, tartozik hozzá 5 darab vágásemelő fej is.
Van még egy máltai selyemkutyám is, ő idősebb, most hosszú a szőre, magam kozmetikázom őt is. volt már nyírva rövidre,azt ollóval csiáltam. Esetleg, ha ismét megnyírnám, mehetne-e neki is ugyanaz a gép, vinné azt a fajta szőrt is?


Tehát nyírhatnék-e sikeresen máltait és uszkárt a Moser 1230-as géppel.?  100euro körüli az ára,ahol láttam, és kb. ettől többet nem igazán szeretnék kiadni érte, de hiába se akarom megvenni.
Kérem szépen, hogy aki ért ezekhez a gépekhez, legyen olyan kedves és segítsen!


Köszönöm!

panfran Creative Commons License 2012.11.11 0 0 16094

... a kép

Előzmény: panfran (16093)
panfran Creative Commons License 2012.11.11 0 0 16093

Ezt a képet egy közösségi oldalról hozom. Nekem nagyon tetszik, jó pillanatot kapott el a fotós.

9-es fajtacsoportban a fajtagyőztes óriás, közép és törpe uszkár. Pár hete Oroszországban egy CACIB kiállításon. Gyönyörű uszkárok profi bemutatással.

 

panfran Creative Commons License 2012.11.09 0 0 16092

:) Köszönöm!

A kép pedig... a 2006-os szeptember Kecskemét CACIB-on készült. Panni csak néző volt, illetve a fiatal felvezetőben részt vett egy junior handlerrel.  Nem volt frissen nyírva, nem volt fellakozva... Soha nem mertem ebben a fazonban kiállítani. Kár, mert szerintem is csini volt.

 

Most pedig elhalmozom a fórumot képekkel. :)))

 

Életem legeslegelső uszkár nyírása, ekkor nyírtam át Pannit vesepomponba:

 

 

Majd Vera kijavította:

 

 

Játék egy ugyanolyan ruhájú lánnyal. :)

 

 

Itt én beleollóztam:

 

 

Itt pedig már pocaklakókkal :)

Előzmény: Cicoma (16091)
Cicoma Creative Commons License 2012.11.09 0 0 16091

SZimi, Te mindig olyan szépen tudsz írni!

AZ a kedvenc képem Panniról, szerintem nagyon jól állt neki az a frizkó.

Előzmény: panfran (16090)
panfran Creative Commons License 2012.11.08 0 0 16090

Kedves Graphicman, kíváncsi voltam, hogy reagálsz majd a válaszainkra, vagy épp nem reagálsz. Örülök, hogy újra írtál!

Egy, legyetek tényleg türelmesek, ne kapkodjátok el! Az szuper, hogy már régóta tervezgetitek.

 

Az állattenyésztő ismerősöd nagy általánosságban adott neked infókat. Van ilyen, hogy ha egy-egy komolyabb párosításról van szó, ahol utána kevesebb kölyök születik és rendben vannak "technikailag" :)..., tehát nincs tenyésztésből kizáró hibájuk, akkor azt a pár szem kölyköt biztos kezekben helyezik el... és ez ki lehet? Igen, más komoly tenyésztő, ismerős. DE rengeteg olyan alom van, ahol a kölyköket kedvenceknek adják el, emiatt ne aggódj.

Pont 10 éve ősszel kezdtem el én is új kutyát keresgélni, az uszkárra esett a választás. Még a kölyök vásárlása előtt a tenyésztők nagy százalékával kapcsolatban voltam. És fél évbe került, mire haza hoztam a mostani legidősebb uszimat. Direkt élveztem, hogy nem kapkodok, sokat tájékozódok, hallok, látok,.... Akkor még középsuliba jártam, nagyon nem volt mindegy (sajnos most sem lenne :)), hogy mennyiért veszek majd kutyát. De elfogadtam, hogy van egy bizonyos ár, ami alatt nem várhatom el, hogy kölyköt adjon el nekem egy tenyésztő. Pedig eleinte kevesebbet szántam volna rá. De nem azon az egy-két tízezer forinton szabad, hogy múljon... HA tényleg komolyan gondoljátok.

 

Gondoljátok át még egyszer ezek az infókat, gondolatokat, amit megírtunk Nektek itt, a fórumon. Aludjatok rá! Ha tényleg komolyan gondoljátok és igazán vágytok uszira, nem fogtok erről letenni. És nagyon bízom benne, hogy türelmesek, kitartóak lesztek és végül egy becsületes tenyésztőtől származó kis uszkár boldog tulajdonosaivá váltok!!

 

Saját uszkár babáink :)

 

 

És a felnőttek:

(az utolsó képért köszönet Cicomának! :))

Előzmény: graphicman2 (16080)
seci Creative Commons License 2012.11.08 0 0 16089

Itt iszonytatoan valtozik keruletrol keruletre, hogy mi a divatos kutya - inkabb elterjedtet irnek, az talan jobb szo ra, szoval amibol sok van.

 

Pudlibol keves van mindenhol - merthogy draga a lelkem!

 

"bichont vagy yorkit" - no olyant csak hadd ne mondjam kik vesznek :-) a jelenlevok persze mindig kivetelek!

 

-seci

Előzmény: Fiole (16088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!