Keresés

Részletes keresés

Gabis24 Creative Commons License 2007.06.15 0 0 986

Felvettem a kapcsolatot még egy nyestekkel (is) foglalkozó emberkével. Ők évek óta engednek szabadon menyétféléket. Eddig nem voltak információik arról, hogy ez sikeres-e vagy sem, idén viszont indul egy program, amely alapján rádióadóval nyomon tudják követni ezt a dolgot. Olyan helyen engedik el őket, ahol van csatorna, legelő és erdő. Tilos a rágcsálóírtás és minden kemikália használata ill. tilos vadászni és csak meghatározott mezőgazdasági tevékenység folyik.

 

Megírtam neki, hogy mennyi idős, mennyi ideje van nálam, szelíd és ma kapta meg az 1. oltását. Kíváncsi vagyok erre a programra.

 

Gabis24 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 985

Na most ekkora:

 

 

 

 

Gabis24 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 984
Ez kétségtelen, de éjjel 1-kor raktam be aludni (azaz ő vonult be) és 5-kor már hisztizett. :) Azóta kint van, most görikkel játszik meg az én lábammal...áááá... :DDD
Előzmény: Tima2 (983)
Tima2 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 983
gyönyörű kis dög:))
Előzmény: Gabis24 (982)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.13 0 0 982

A rosszaság:)

Előzmény: Gabis24 (981)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 981
Rendben, de szerintem már 1-2 héten belül elköltözik, mert nem jó neki a lakásban ill. a ketrecben. Hiába van kint sokat (késő este is órákat) reggelre sokszor a ketrec oldalán mászkál. Éjfél felé lett berakva s most 5 fele már tombolt. Lehet éhes is... de kapott enni s most az sem érdekelte. :) Remélem valaki kertes részbe be tudja majd fogadni, ma (de inkább holnap) felhívom majd az egyik illetékest (akivel már beszéltem anno).
Előzmény: Tima2 (980)
Tima2 Creative Commons License 2007.06.11 0 0 980

Soha nem neveltem még születésétől fogva nyestkölyköt, inkább csak tippelek. Március-áprilisban születnek általában.

Ha be szeretnéd oltani, kezd el mondjuk június végén. Ha később kezded el az oltásokat, azzal bajt tuti nem okozol.

Esetleg kérdezd meg borzsárkány ismerősét, ő látott már egész pici nyestet is, míg a padlásról csak több hetesen szoktak lepotyogni.

Előzmény: Gabis24 (979)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.10 0 0 979
Tima! A "nyestem" már tuti megvan 8 hetes? Mert most néztem az oltási programot... Van róla friss videó, lesd meg lécci - tudod a címet?
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 978
Természetesen nem csak este volt kint, hanem napközben is! :) Csak gondoltam lefárasztom éjszakára... :) De ő -persze- akkor aktív. :))
Előzmény: Gabis24 (977)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 977
Rendben, de a rács oldalán szeret már ugrálni. :)) Tegnap este 10-től 2-ig kint volt, de mikor beraktuk, nagyon nem tetszett neki. :)) De egyébként kint is alszik egy rövid idő után, szóval nem értem miért nem jó a ketrecben aludni. :)) De készítettünk róla egy újabb videót, szerintem tudod hol lehet megnézni. :)
Előzmény: Tima2 (976)
Tima2 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 976
Ő már megszokta, nem fogja tépni a rácsot, ez inkább felnőttként csapdával befogott állatokra jellemző.
Előzmény: Gabis24 (975)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.08 0 0 975
Értem! :) Mostanság fél 5 fele felébred s ki akar jönni vagy éppen éhes. :)) Kiengedtem és reggelig az előszobában lehetett. :) De egyébként most még nem tudja a ráccsal tönkretenni a fogait???
Előzmény: Tima2 (974)
Tima2 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 974
kb. 3 hónaposan. Előtte barátnőm anyukájánál élt, azelőtt pedig egy állatkereskedésben, azelőtt pedig fogalmam sincs.
Előzmény: Gabis24 (973)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 973
Mennyi idősen került hozzád?
Előzmény: Tima2 (972)
Tima2 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 972

Igen, mert nem volt lehetőségem másra. Először az előszobában, de hamar eljött az idő, amikor mindenhová felugrott, levert dolgokat. Aztán átköltözött az egyik szobámba, amit nem használtam. Csak a csilláron és a plafonon nem járt:))

Rendszerint a szekrény tetején aludt. Ott szabadon volt, a ketrecébe csak wc-re járt. Példásan szobatiszta volt. Egy darabig. Aztán kb. 1,5 évesen már nem volt szobatiszta, elkezdett jelölgetni. Pisi-kaki.

Na ez meggyorsította a kinti kennel megépítését:)

Aztán ivarérett lett és lerágta a saját farkát. Hiába lett ivartalanítva. Lehet, hogy későn lett, nem tudom, de tavaly is előjött ez a párzási időszakban, pedig akkor már bőven ki kellett volna ürülniük a hormonoknak.

Kicsit félek, mi lesz idén:(

Most 4 évesen picit már morózusabb talán. Eddig, ha pl. jött a doki oltani, farkát kenegetni, miután elengedtem, dobtam neki kaját és míg evett, fujogattam a farkát keserű spray-vel stb. Az ismerősöm csodálkozott is, hogy ezt próbálnám meg pl. Píttel, hogy kaja közben zavarom! Rikit lehetett, bár idén egyszer elkezdett "anyázni", amikor én nem szerettem volna, ha leveri a véres-vizes husos tálat a polcról, ő viszont szerette volna. Úgy is lett, ahogy ő akarta:))

Nekem most az a véleményem, hogy nőstényt egyszerűbb tartani, mint hímet, de nem lakásban és nem háziállatként kezelve.

Előzmény: Gabis24 (971)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 971
Riki így rosszalkodik? :) De Te is egy ideig lakásban tartottad, jól olvastam? Meddig is?
Előzmény: Tima2 (970)
Tima2 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 970

Mire gondolsz? Elengednéd csak úgy? Én jónak tartom úgy elengedni, ahogy borzsárkány írta (bár ismerek ilyen nyestest és a nyest nem igen akart elköltözni, a szomszédok zúgolódtak, a tulaj meg nem győzte tagadni, hogy az övé. Hogy azóta új életet kezdett-e az a nyest, azt nem tudom, majd megkérdezem) csak nincs rá lehetőségem. Bőven elég, hogy Riki miatt nem szóltak a szomszédok, pedig zajong ám rendesen, ha kilépek az ajtón, ha éhes (ilyenkor ugrál és döng az egész udvar), vagy épp a farkát rágja visítva:( Szóval én nem tudom szabadon tartani a kicsit, így majd valahol elengedem és bízom benne, hogy megél majd. Lutri.

De szólok, ha arra kerül a sor:)

 

 

Előzmény: Gabis24 (969)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 969
Értem, de ha bármiféle előrelépést teszel ezügyben, akkor gondolj rám is...  :) hátha még akkor megoldatlan lesz az "én nyestem" ügye...
Előzmény: Tima2 (968)
Tima2 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 968

A pici egy idei nyest, most nálam van, de én biztos nem tartom meg. Annyit szelídült, hogy elveszi kézből a kaját és már nem akar egyből széttépni:) a ketrecet is megszokta, de én nem is nagyon veszem ki, szóval nem szelidítgetem.

 

Riki már 4 éves, most irtó ronda szegénykém, a fele szőrét levedlette:)

Előzmény: Gabis24 (967)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 967
Na várj, most hogy is van ez? :) Van neked Riki és rajta kívül egy pici?
Előzmény: Tima2 (966)
Tima2 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 966

Ha a szomszédokat nem zavarja, akkor jó:))

Én sem vagyok jártak nyest szabadon engedésben, sokat vaciláltam Riki miatt is annó.

A nálam levő kicsit én úgy gondoltam, hogy kiteszem egy kerti nagy ketrecbe (ami még sajnos készülőben van), bele egy odut, aztán valamikor július végén kiviszem valahová az odujával együtt és elengedem. Vagy úgy elszalad, hogy soha többé nem látom, vagy ott marad a közelben az ismerős odu miatt, ezt nem tudom. Vinnék neki egy darabig kaját. Lehet, hogy van esélye és elbogarászik majd egyedül, lehet, hogy nincs  és nem éli meg a tavaszt, de ő annyira sem szelíd, mint a Tied, így inkább a természet legyen a végzete, mint a stressz a rácsok között.

Nehéz eldönteni, mi a jó.

Előzmény: Gabis24 (964)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 965
Ja, vagy arra vagy kíváncsi, hogy mi az, hogy mégsem lehet szabadon engedni??? Nem tudom, sosem foglalkoztam még nyestekkel ilyen mértékben... ez csak egy feltevés volt... (hogy ha mégsem, akkor mi lesz vele...)
Előzmény: Tima2 (963)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 964

Ha mégsem sikerül valami miatt szabadon engedni, akkor is lesz normális helye (nem panelban). De jó lenne ha sikerülne azzal az illetővel felvenni a kapcsolatot, aki foglalkozik nyestekkel (vagy foglalkozott?! - ez majd ki fog derülni, bár én nem ismerem az elérhetőségét, de akivel beszéltem ismeri s utánakérdez)... Szóval nála az a helyzet, hogy a nyestek el is tudnak menni, ha akarnak, de vissza is járhatnak... Ez lenne szerintem a legjobb neki... Ott tartani hetekig vagy tavaszig, megszokja, hogy kap kaját (nem is baj, ha esetleg nem haverkodik... de a kaja fix legyen) s egy idő után kiengedni... még visszajárna, ha máshol átmenetileg nem találna kaját...

Ez jó lenne neki, nem?

Előzmény: Tima2 (963)
Tima2 Creative Commons License 2007.06.05 0 0 963
Ez mit jelent? Ha mégsem sikerül szabadonengedni?
Előzmény: Gabis24 (961)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 962
Amíg ilyen pici s sokat alszik, talán nem ronthatom el s az illetőnél jelenleg nincs nagyon szabad hely (ezért is mondtam neki, hogy akkor maradjon itt még)... de majd beszél ismerősével, aki szintén foglalkozik nyestekkel (visszajárhatnak hozzá vagy épp el is mehetnek, ha akarnak) s majd telefonon keressük egymást.
Előzmény: Gabis24 (961)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 961
Szia! Most beszéltem vele (való igaz, az állatkertből is őt ajánlották). Szóval mondtam neki, hogy még szívesen nevelem egy ideig (idegenekkel annyira ne haverkodjon, az a lényeg - bár minden idegentől fél, már így is). Amennyiben mégsem sikerül szabadon engedni, akkor lesz helye feltehetőleg kint (nem lakásban). Majd ellátogatunk hozzá s megnézzük hová kerülne.
Előzmény: borzsarkany (954)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 960
Okés, a kérdés megoldódott. :)
Előzmény: Gabis24 (959)
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.03 0 0 959
Csirkenyakat kaphat (így 2 hónaposan)? Az egeret is bedarálja, mint a gép... :D
Gabis24 Creative Commons License 2007.06.03 0 0 958
Ez nagyon szomorú...
Előzmény: Tima2 (957)
Tima2 Creative Commons License 2007.06.01 0 0 957
Tegnap fogtak a faluban egy hím nyestet, de sajnos nem élte túl:( Annyira rágta a ketrecet, hogy letörtek a szemfogai és több foga is, így nem lehetett elengedni, nem lett volna semmi esélye:( Ezt már ELTE-sektől is hallottam, hogy a csapdázott nyestek több esetben leamortizálták a fogukat emiatt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!