Keresés

Részletes keresés

Margit2 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 625

 

Igen, pontosan úgy , ahogy írod! :-)

Előzmény: Kanbéka (624)
Kanbéka Creative Commons License 2005.06.01 0 0 624
a töltelék hogyan készül? Kemény habbá a fehérjét porcukorral, bele a dió?
Előzmény: Margit2 (623)
Margit2 Creative Commons License 2005.06.01 0 0 623

Sziasztok!

 

Ha van felesleges tojásfehérje, ( kalácsoknál általában több tojásságája fogy ), akkor itt a diós csiga , ehhez csak a tojás fehérje kell habként:

 

Hozzávalók: 20 dkg liszt, 10 dkg vaj (vagy margarin), 1,5 dkg élesztő.

Töltelék: 20 dkg porcukor, 2 tojásfehérje,. 10 dkg dió, cirtomhéj, mazsola.

 

A kevés tejben felfuttatott élesztőt a liszttel és a vajjal jól összedolgozzuk, majd kb. 20 percig kelni hagyjuk.

Ezután pedig jó vékonyra kisodorjuk, rákenjük a tölteléket, fesodorjuk, és kb. 1,5 cm szélesre vágjuk. Margarinnal jól kikent tepsibe helyezzük, kicsit hézagosan.

200 fokon 20 percig sütjük.

Íme:

 

 

párizs Creative Commons License 2005.05.22 0 0 622
Csinálj egy hagyományos farsangi fánktésztát, picit vékonyabbra kell nyújtani,kiszaggatni és bármilyen töltő anyagot (keserűcsoki,lekvár,puding)rátenni és kettőt összedolgozni a szélén!Ennyi...,én így csinálom a töltöttet és a Horváth Ilona szakácskönyvből veszem a receptet,mert az vált be!Az első oldalt(ami nem a lisztes felű)fedő alatt kell sütni,a másikat szabadon,akkor szép szalagos..de gondolom erről már volt itt szó(nem néztem végig az egészet!)
Előzmény: nogea (616)
ZsuR Creative Commons License 2005.05.15 0 0 621
Gorogdinnye sorbet

1 csesze cukor
1/2 csesze viz
4 csesze frissen turmixolt gorogdinnye (mag nelkul)
2 evokanal citromle
2 evokanal anizs likor (akarmilyen alkohol - puhabb lesz tole a sorbet)

Fozz szirupot.

Keverd a lehult sziruphoz a dinnyet - citromlevet - likort.

Fagyasztas mint az elozonel.
ZsuR Creative Commons License 2005.05.15 0 0 620
Szekfuszeg - bor sorbet

1/2 csesze cukor
1 1/2 csesze viz
2 evokanal egesz szekfuszeg
1/2 csesz szaraz feher bor
2 evokanal friss citromle

Keverd ossz a cukrot meg a vizet - forrald, es add hozza a szekfuszeget. LAssan fozd 5 percig, amikor kihult szurd le - dobd el a szekfuszeget.

Add hozza a citromlevet es a bort - keverd ossze alaposan.
(A bortol a sorbet nem fog teljesen megfagyni.)

Mint az elozoknel: felig fagyaszt - kever - fagyaszt - kapar - talal.
ZsuR Creative Commons License 2005.05.15 0 0 619
A kovetkezo: Menta sorbet

1 1/2 csesze viz
3/4 csesze friss mentha level
1/2 cup sugar
3 evokanal konyak
1 evokanal mentha likor
4 friss mentha disziteshez

Mint az elozonel: szirupot fozol, es hutoben kb ketto oraig hutod.
A mentha leveleket tedd egy szurobe es ontsd at rajta a szirupot - a leveleket preseld gyengen. Dobd ki a leveleket, es a sziprupot keverd ossze a menta likorrel es a konyakkal.

A hutes mint az elozoknel.

ZsuR Creative Commons License 2005.05.15 0 0 618
Kozeledik a nyar - meleg ido. . . par erdekes recept:

Lime-Bazsalikom sorbet

1 1/4 csesze cukor
1 csesze viz
1 csesze (kb. 6 limes) friss lime juice
18 to 20 friss bazsalikom level, finomra vagva
Friss bazsalikom veg disziteshez.

Kozepes tuznel keverd ossze a cukrot es a vizet, kevergesd amig forr - forrald egy percet. Vedd le a tuzrol.

Turmixold ossze a lime juice-t, a szirupot, es a bazsalikom levelet.
Ha van jegkrem geped, akkor azt hasznald innen - ahogy a hasznalati utasitas irja,
ha nincs:
Ontsd egy edenybe, takard le, tedd a melyhutobe. Amikor felig megfagyott egy villaval keverd ossze es hutsd ujra.
Amikor megfagyott, tedd egy turmixba es keverd ujra amig sima. Takard es ujra fagyaszd.
Talalaskor egy erosebb kanallal "kapard" - fagyis poharban friss bazsalikommal diszitve talald.

Zitka Creative Commons License 2005.05.10 0 0 617
Utólag töltik bele a pudingot (lekvárt, csokikrémet, stb-t)  a cukrászdákban, egyéb árusítóhelyeken. Tehát megsütik a normál farsangifánkot, majd megfelelő szerkentyűvel belenyomnak egy adag tölteléket. Ez a szerkentyű általában olyasmi, mint a pumpás kézmosók. :-)  Vagy a hotdogosnál a kttchup-mustár adagoló. Ha van otthon esetleg cukrászati "fecskendőd", azzal is megoldható. A szokásosnál sűrűbbre kell főzni a pudingot, azaz kevesebb tejjel, mint ami a zacskóra rá van írva.
Előzmény: nogea (616)
nogea Creative Commons License 2005.05.10 0 0 616
Pudingal töltött fánk recit nem tud valaki , szalagos fánk szerűre gondolok
Zitka Creative Commons License 2005.05.10 0 0 615

Úrnő, köszönöm szépen! :-) Valamelyik 7végén feltétlenül kipróbálom.

Előzmény: úrnő (614)
úrnő Creative Commons License 2005.05.09 0 0 614

Szia!

 

Nagy nehezen ideértem, jobb későn, mint soha.

Az elmaradt recipét ezúton felajánlom "népgazdasági" hasznosításra:

 

Grillázsos meggytorta

 

Tésztája:

 

8 tojásból hagyományos piskóta, amelyet háromfelé vágunk, s megtöltjük a következő töltelékkel

 

10 dkg törökmogyorót (esetleg diót) durvára törünk és 15 dkg kristálycukorral együtt megpirítunk. Amikor karamellizálódott margarinnal megkent tepsi hátára öntjük, ellapítjuk és hagyjuk kihűlni. Ha kihűlt, zacskóba tesszük és húsklopfolóval apróra törjük.

3 dl tejből és 3 evőkanál lisztből sűrű besamelt főzünk, kihűtjük.

20 dkg vajat vagy margarint habosra keverünk 15 dkg porcukorral, hozzáadjuk a kihűlt besamellt és 3 evőkanál kakaóport.

Ebből a kakaós krémből félreteszünk annyit, amennyivel a torta oldalát bevonjuk.

A maradék krémbe belekeverjük a tört grillázst és 2-3 marék magozott, lecsepegtetett meggybefőttet. Kétharmad részével megkenjük a torta lapjait, majd oldalát bevonjuk a félretett kakaóskrémmel. A tetejére halmozzuk az egyharmad meggyes krémet és evőkanállal dimbes-dombosra alakítjuk.

A kész tortát díszíthetjük meggyszemekkel és (fehér) csokoládéforgácsokkal.

 

Jó étvágyat hozzá!

 

 

 

Előzmény: Zitka (612)
sera Creative Commons License 2005.03.23 0 0 613

Huu,ez igy nagyon ismerös!

Amikor a gyereket latogattuk ugyancsak No-ban,volt ott az erdö közepen tisztason,patak mellett egy csaladi kavezo,annyira volt csaladi,hogy a nyolcvaneves nenike sütötte meg napmintnap azt a par adag sütit es ott ettem,igy kineztre ilyesmi süti volt ill. turo volt abban is.

Isteni volt!! sajnos elvitelre nem adott el,mert talan 4 format sütött es azert ment oda a fel falu,hogy kave mellett megegyek a sütijet.

Megallj csak! kiprobalom,hatha ez az amit sütött!

Előzmény: Zitka (612)
Zitka Creative Commons License 2005.03.23 0 0 612

Félkész cuccokat (sütihez) én sem szoktam venni. Nemcsak az adalékok miatt, de szerintem kész rablás. Gyakorlatilag sütőporral + aromával elkevert liszt, 10x-es liszt-áron. :-)  Ugyanúgy bele kell tenni a vajat, tojást, stb.-t.

 

Pár éve az öcsém Németországban volt egyetemen, és mikor meglátogattuk, a szomszéd házban lévő cukrászdában ettünk mindig ilyet. Nagggyon finom volt. :-)

 

 

Russischer Zupfkuchen
*********************
Hozzavalok:
  Teszta:
200 g puha vaj v. margarin
300 g liszt
200 g cukor
50 g sutokakao (Dr Oetker zsirszegeny kakaoport hasznaltam)
1  tojas
1 cs. sutopor
  
  Toltelek:
750 g turo
200 g puha vaj v. margarin
175 g cukor
3  tojas
1 cs vanilias pudingpor
     (en Vancza-t hasznaltam, de biztos jo hozza DrOetker is.
      Ha kicsit tobbet tesztek bele, nem art - nekem a torta
      kozepe kicsit lagy maradt sajnos)
1 kisebb citrom heja es leve
 
[A fenti mennyisegekbol egy 30 cm atmeroju tortaformahoz elegendo mennyiseg
keszul, en ketharmadnyi adagot csinaltam egy 21 cm-es csatos tortaformaban.]

  Elkeszites:
A tesztahoz elmorzsoljuk a sutoporral elkevert lisztet a margarinnal,
hozzakeverjuk a kakaot+porcukrot, majd a tojast, es robotgeppel gyorsan
osszedolgozzuk.
A tortaformat kibeleljuk sutopapirral, es a teszta kb. 2/3 reszet
kinyujtjuk es a tortaformaba tesszuk - oly modon, hogy a szelere is
felhuzzuk, kb. 3-4 cm magasra.
A toltelekhez osszekeverjuk a turot, cukrot, olvasztott vajat, tojasokat,
pudingport, citromhejat. A citrom levevel izles szerint izesitsuk. A
masszat beleontjuk a tesztaval kibelelt tortaformaba. A maradek tesztabol
cseresznyenyi-dionyi darabokat csipkedjunk le (esetleg kicsit golyova
formalhatjuk), es dobaljuk a turo tetejere. Ha maguktol nem sullyednek le,
kicsit lenyomkodhatjuk, de a tetejuk altalaban kilatszik (a cukraszati
"mintadarabnal" igy lattam :-) ).

A sutemenyt elomelegitett sutoben 180 fokon kb. 50 percig sutjuk.
Utana kb. 10 percig racson hagyjuk hulni, majd levesszuk a karimat, es
teljesen kihutjuk. (Egy masik recept szerint akar 1-2 nappal fogyasztas
elott is el lehet kesziteni - de hutoben kell tarolni.)

Aki jobban tud nemetul fozni :-), az eredeti recept itt olvashato:
http://webkoch.de/rezept/44957.html

Annyit modositottam csupan a recepten, hogy a toltelekbe kevesebb vajat
tettem, kb. feleannyit.

 

Itt egy kép is róla. Nem az enyém, a neten találtam.

 

 

Előzmény: sera (611)
sera Creative Commons License 2005.03.23 0 0 611

Csinald csak meg,en a duplajat vettem...tenyleg nagyon finom!

Hat a russischer Zupfkuchenröl csak a reklamban hallottam az oetker felkesz termeket,de mivel en szivvel-lelekkel sütök,felkesz termekek szoba sem jöhetnek,ugyhogy ha van rola recepted ird csak be!

Most vettem csak rebarbarat,ugyhogy ma keszül a rebarbara süti...fene tudja,de ugy nyeli a csalad a sütiket,mint kacsa a nokedlit :)

Előzmény: Zitka (610)
Zitka Creative Commons License 2005.03.22 0 0 610

Úgy érzem, ezt feltétlenül meg kell csinálnom a jövő héten... :-)

sera, szoktál-e russischer Zupfkuchen-t sütni? Nekem van egy receptem, csak kíváncsi lennék, hogy ezt is "ahány ház - annyi szokás" alapon csinálják, és csak a dizájn a lényeg, vagy mindenki ugyanúgy csinálja...  Nagyon szeretjük, de elég ritkán állok neki. Pedig nem annyira bonyolult...

Előzmény: sera (608)
kicsirigó64 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 609
Köszi szépen a ra festés elvont a sütéstől.
Előzmény: sera (608)
sera Creative Commons License 2005.03.22 0 0 608

Szia Kicsirigo!

elnezesedet kerem,de nagyon fejemre nöttek az ügyek,azert nem irtam be,de most irom:)

Irom azert a tesztat is,hatha valakinek az is kell..

 

4 szemely reszere:

 

teszta:

-100 g liszt

-1/4 l tej

-2 tojas

-1 cs.so

-40g cukor

 

töltelek:

-50g mazsola

-1 ek. rum /elhagyhato/

-30g puha vaj

-80g cukor

-1 citrom reszelt heja

-2 tojas

-250g turo /jol kikeverve/

 

öntet:

-1 tojas

-1/8l tej

-1 ek. cukor

-1 cs. vaniliacukor /en igazi vaniliat rakok bele,intenzivebb az ize,illata!/

 

1.Palacsintakat kisütni /kb. 8 darab lesz ebböl a mennyisegböl/

2.A mazslat a rumba beasztatni

3.A vajat a cukorral es a citromhejjal habosra verni!

4.a tojassargakat hozzaadni /feherjet felretenni/ a csaknem kremesre vert turot es a mazsit hozzakeverni.

5. a tojasfeherjeket nagyon kemenyre felverni /csöpp soval jobban megy/ es a felvert feherjet a masszahoz keverni,ovatosan,hogy ne törjön.

6. egy jenait alaposan kikenni vajjal,a palascintakat megkenni a töltelekkel,feltekerni es azt is felbehajtva a formaba tenni ugy,hogy a nyitott vegük van fent.

7.A tojasokat a tejjel,cukorral es a vaniliaval összekeverni es a palacsintara önteni

8. kb. 20 percig 200 fokon sütni a vegen porcukrozni es talalni!

 

/ha jol csinaltad,gyönyörüen fel fognak majd emelkedni/

 

Itt van egy original foto

 

 

..es itt van megegyszer az enyem :)

Előzmény: kicsirigó64 (602)
kicsirigó64 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 607
Ha kérhetném magyarul?
Előzmény: sera (603)
sera Creative Commons License 2005.03.09 0 0 606

Szia!

egyszer mar igertem Kardszarnyunak is,de most tenyleg megtalaltam.

 

-150g vaj vagy margarin

-150g cukor

-1cs.so

-3 tojas

-1 tk. fahej

-100g dio daralva

-3 ek. tejszin

-300g liszt

-2 tk. sütöpor

-ca. 500g szilva

 

tetejere:

-25g vaj v. margarin puha

-50g dio fölvagdosva

-1 1/2 ek. fahej

 

A vajat feherre kikeverni,majd bele a cukrot,sot es tojasokat e skeverni mig nem kapsz egy vilagos masszat.

Fahejat,daralt diot es tejszint hozzaadni.

Lisztet elkeverni a sütöporral es azt a masszahoz adni.

 

A tesztat egy jol kivajazatt tepsibe vagy formaba rakni /itt egy magas format ir,olyan rosetta format,de en egy kerekbe raktam vagy szerintem nagyon is jo egy tepsi is/.

 

Belegyugdosni a kimagozott szilvat.

 

Tetejere: a 25g vajat összekeverni a dioval es a fahejjal es felrerakni.

 

35 percet kell a sütit sütni a legalso racson es 180 fokon.Aztan ki kell venni es csak akkor raszorni ezt a vajas morzsat aztan meg 25 percig tovabbsütni.

 

A fokok es idö csak egy iranymutato,mindenki ismeri a sajat sütöjet,hogy mire kepes vagy mire nem,szoval kukk kukk es meg mindig kukk!! :))

 

 

Minden süti fotojat sajat magam keszitettem,ami azt jelenti,hogy a sütiket is magam sütöttem,kiprobaltam es többedmagammal felettem :)

 

Előzmény: erdoso (605)
erdoso Creative Commons License 2005.03.09 0 0 605
528 hozzaszolas receptjet tudja valaki?
Előzmény: sera (528)
erdoso Creative Commons License 2005.03.09 0 0 604

LE TUDNAD IRNI ENNEK A SUTINEK A RECEPTJET?

sera Creative Commons License 2005.03.09 0 0 603

adast vettem! holnap beirom,jo?

De ha ertesz nemetül akkor akar most elszkennelem neked.Jellezz vissza!

Előzmény: kicsirigó64 (602)
kicsirigó64 Creative Commons License 2005.03.09 0 0 602
Sera,az átsütött túrós recepjét légyszi írd meg,/ a palcsit nem kell,/ a töltit és a többit.Köszi.
Előzmény: sera (577)
sera Creative Commons License 2005.03.09 0 0 601

Szia! :))

nem rakok ra semmit,mert az a vekonyka almaszelet eleg am,de tesztat sem rakok ra:)

csak ugy kiprobalasi alapon tettem ra az almaszeleteket,de nekem sajna össze is aszalodott es meg is egett :(

Előzmény: pojka (600)
pojka Creative Commons License 2005.03.09 0 0 600
ha a tetejére nem almát javasolsz, akkor mi az a szép a tetején? Tésztát hagytál ki és kiszúrtad mintára?
Előzmény: sera (575)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.02 0 0 599
:-) Várom! (figyelj rá sütésnél, én letakarnám az utolsó fél órára...)
Előzmény: sera (598)
sera Creative Commons License 2005.03.01 0 0 598

Szia Moni! :)

csak hogy vigasztaljalak,nekem is odakapott az elsö :) nagyon erzekeny egy teszta az elesztös,de most mar kiismerted,hogy kell legközelebb.Es kepzeld el,220 fokot irnak!! en nem is tudom,hogy melyik sütimet kezdenem 220 fokkal?

Ha mar nem kap oda,biztos kedvenc süti lesz.

Csak hogy mondjam,tortadat elöjegyeztem es legközelebb csak keppel jövök :)

Előzmény: Törölt nick (597)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.01 0 0 597

Helló Sera,

 

Mesütöttem tegnap este. Kicsit odakapott a tetején (pedig a végén már letakartam alufóliával), s a széle is megégett, hiába volt a sütőpapír (legközelebb 200 foknál alacsonyabb fokon sütöm), de ma délutánra elfogyott. Legközelebb ügyesebb leszek!

 

Köszi!

Előzmény: sera (595)
Kardszárnyú Creative Commons License 2005.02.28 0 0 596
Így néz ki:
Mázzal, és annélkül:



Előzmény: Kardszárnyú (592)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!