Keresés

Részletes keresés

bestpixel Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37847

Esküvőfotó workshop lesz az egyik legelegánsabb luxusszállodában, a Corinthia Budapest Hotelben május 3-án

ph5.5 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37846

Ő még nem tudja, hogy a facebook ha magánszemélyként vagy jelen és rájön hogy "céges" oldalt üzemeltetsz akkor letilt. Ha "céges" lájkolós oldala van akkor pedig hiába van 5000-10000-15000 lájkolód, hiába teszel fel képet, nem jelenik meg senki üzenőfalán. Csak ha fizetsz. Mert bizony nem jótékonysági oldal a fb hanem üzleti. Nekik üzlet. Ha pedig a fotósnak nincs havi szinten 100e Ft-ja reklámra, akkor szinte felesleges ilyen köröket futnia. 

Előzmény: -Minarik- (37845)
-Minarik- Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37845

Sima "likegyujtesi" jatek. Hol a te hasznod? Egy szerencses ingyen fotoztat, a tobbi meg megy valaki mashoz. 

Előzmény: Asherine08 (37842)
gabbbb Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37844

Ingyenfotózást szerintem jegyes nélkül is megéri bevállalni :))

Előzmény: peterssen (37843)
peterssen Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37843

Majd kiabálok, ha lesz jegyesem vagymi.

Előzmény: Asherine08 (37842)
nemethla Creative Commons License 2014.04.05 -1 0 37841

t-roller, troli-rolli, szóval eltévedt vki)))

Előzmény: -Minarik- (37835)
Aga Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37840

2 pont ;) francba a munkával, miből maradtam ki :) csipsz kóla megvolt mindenkinek?

 

Aga

Előzmény: -Minarik- (37835)
joskabacsi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37837

 

Kösz, de tényleg felesleges volt az egész, hagynom kellett volna szó nélkül!

 

 

(a közgazdaságtan szerint ahhoz hogy egy üzlet létrejöjjön kell egy időben: vevő, eladó, fizetőképes kereslet - valamint valós igény a szolgáltatásra) 

 


Valami olyasmit érzek így utólag mint amikor valaki igazából nem akar semmit, választ sem nagyon a kérdéseire, de szeretné elmondani, hogy igen, neki a Karib szigeteken lesz az esküvője ...

 

 

Előzmény: PentaxMan (37833)
joskabacsi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37836

 

én voltam a hülye, tényleg kár volt belemennem ebbe, elnézést mindenkitől!

 

 

 

 

-Minarik- Creative Commons License 2014.03.29 0 0 37835

Parttalan a vita. 

Bar azt elered, hogy az is oruljon, akinek nem irtal vissza. 

arnyekxxx Creative Commons License 2014.03.29 0 0 37834

A legundokabb, legkovetelozobb legfinyasabb menyasszony is vevo. a vevonek pedig mindig igaza van...

 

Ha ezt komolyan így gondolod, akkor miért ITT kérdezted amit kérdeztél, miért nem a válaszott fotósodtól, hiszen ugyis azt csinálja amit akarsz hiszen te vagy a Vevő akinek mindig igaza van.

Előzmény: misstick (37832)
PentaxMan Creative Commons License 2014.03.29 0 0 37833

Ez már mindennek a teteje... idejössz, mindenfélét írogatsz, s utána megsértődöl, ha valaki megírja a tényeket.

 

Akit itt bírálni, lejáratni próbáltál, nos Ő a fotózás terén elismert, széles körökben ismert és megbecsült személyek egyike. Adunk a véleményére, értékeljük a szakmai eredményeit.

 

Ezzel szemben te ki vagy? Mit tudtunk meg az itteni hozzászólásaidból?

 

Már a kérdéseidben is kételkedem...

 

Előzmény: misstick (37832)
misstick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37832

igen... es 3 eskuvoi forumra irogatok fiktiv fenykepekkel, arakkal, ajanlatokkal es irok kilometeres hozzaszolasokat. sztem nagyon buta dolog volt reszedrol a lenti megnyilvanulas, mert meg ha tortenetesen kitalalt szemely is vagyok, kitalalt eskuvovel, az ilyen stilussal ugyfelet nyerni nem lehet csak vesziteni.  nekem nem kell szimpatikusnak lennem, en a vevo vagyok. Neked viszont kifizetodo (es bolcsebb) lenne kedvesnek es segitokesznek lenned... A legundokabb, legkovetelozobb legfinyasabb menyasszony is vevo. a vevonek pedig mindig igaza van...

 

es ezennel be is fejeznem ezt a temat. Tovabbi kellemes estet.

 

joskabacsi Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37831

 

- nem fáj

- a profilodon most sincs elérhetőség vagy link

- én nem tekintettem lehúzásnak az ajánlatot (visszakereshető)

- szerintem hazudozol

 

 

 

Előzmény: misstick (37830)
misstick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37830

Nagyon faj ez Neked hogy nem irtam neked vissza. Ott volt a profilomon a blogom linkje amin mellesleg le volt irva a sziget neve is kepek a ruhamrol etc fu-fa tudott nekem irni.

 

Es azert nem tudod elkepzelni hogy mit lat ebben kollega mert nem eleg tag a latokorod. Valaki kerdezte hogy "tan ingyen" fotozzon. ha neked egy karib szigetekre szolo jegy ingyen van akkor igen. Kivanom hogy legyen sok ilyen ingyen melod.

 

Rajtam keresel orult energiaval fogast es nem vagy kepes feldolgozni hogy ez egy valos habar szokatlan kerdes, es elmeleteket gyartasz...  csak ignoralj, nem kell olvasnod sem amit irok.

misstick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37829

en is a szolgaltato-iparban dolgozom, hetente 4-5 arajanlatot kuldok ki. kb 20%ra erkezik megrendeles. Nem sertodok meg arra aki nem ir vissza sosem. Lehet hogy ha havonta 1 arajanlatot kuldenek ki akkor nagyon rosszul esne ha nem jeleznenek vissza. De igy nem erdekel.

 

szolgaltatasonkent kb 5-20 arajanlatot kertem. ez kb 180 emailt jelentett, ebbol kb 40ra valaszoltam. Nem fogok mind a 180ra. Ez sztem nem kulturaltsagi szint kerdese hanem idokerdes. Volt olyan szolgaltato akire azert mondtam nemet mert miutan visszairtam az elso ajanlatara hogy akkor ez kellene csomagbol, ez meg ez meg nem, a valaszaban ugyanazt az eredeti ajanlatot kopizta be kicsit megkozmetikazva es atnevezve a fajlt, es az 5 kerdesbol 3ra valaszolt, 2ot meg elengedett a fule mellett. Itt nem arrol van szo, hogy eskuvo ugyhogy kifizetem a sokat a szarert. Hanem arrol, hogy mindenbol a legjobb kell adott budgeten belul, nem turom a hulyenek nezest es igenis elvarom a figyelmet, megertest, rugalmassagot. Persze van akinel ez a menunel teljesedik ki, van akinel a fotosnal. A wedding plannert ugy valasztottuk, hogy o volt az elso es egyetlen aki skypolni akart velunk hogy elkepzelje a stilust etc a tobbi csak becsatolt egy pdf-et. O volt  a legdragabb de ott valasztottuk.

 

Ha egy fotos honlapjan mint pl Joskabacsi az elso kepen a menyasszony feneke log ki a masodikon a volegeny fel van szarvazva ott legalabb nincs elrejtve a fotos stilusa. Nekem ez kardinalis kerdes, tehat en igy szurok.

 

Aztan volt olyan hogy a stilusa NAGYON tetszett, kifogastalan portfolio, 4 ezer dollaros ajanlat, de egy forumon ahova irtam egy lany irt privit hogy meg csak veletlenul se bizzam meg, atkuldte a fotos nevjeggyel elatott kepeit bizalmasan es a menyasszony karja alatt az olelesnel csurgott az izzadsag. Nem vette a 2 percet hogy megretusalja. Meg ugy sem hogy tudta a menyasszony is fotos es ezert valasztotta o is a letezo legdragabb ajanlatot.

 

Volt meg egy fotos aki tetszett, szuperjo kepek, vagany, pont az en elkepzelesem, technikailag is kifogastalan, 800 euroert csinalt egy masik eskuvot de az elso emailemre azt valaszolta hogy attert a zeneiparba es mar nem csinal eskuvoket.

 

En azt sem tudom mit fogunk enni aznap, az etteremben majd ott valasztunk de kb 40 fotos ajanlatot kaptam. Nekem ez fontos. Kulonosen hogy nem lesznek rokonok jelen, tehat csak a kepeken fogjak latni az eskuvot.

arnyekxxx Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37828

És ez téged pl meggyözne, ha egyébként erre a kérésre undorral hazazavarnád  

 

Előzmény: ph5.5 (37826)
joskabacsi Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37827

 

részemről utoljára:

 

"tobb fotos olvassa a forumot mint ahanyan irnak. Kaptam valaszokat ... akiknek visszairtam"

 

nálam itt borul először a mutatvány, mert hogy nem volt hova írni neked.

Tényleg meglepetés, ha valaki aki nem ír ide csak olvas - megtalál egy nem létező e-mail címen, reagál az ápr 26-i felkérésedre, visszaírsz neki - és kiderül, hogy tényleg foglalt már 7 hónapja az ápr 26- i dátum.

 

Nem, ez a posztod biztosan nem "fake", ez az én részemről sértődés (mellesleg ha megnézed a január végi reakciókat nekem is volt ápr 26-ra foglalásom és nem az elveszett meggazdagodás lehetőségét siratom)

 

Próbáltam megérteni hogy mi visz erre egy kvázi kollégát (ha a stock fotót ide soroljuk) de nem jöttem rá, lehet hogy tényleg a szimpátiámmal van a baj ...

   

 

 

 

 

 

 

Előzmény: misstick (37821)
ph5.5 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37826

Dehogyis. Hivatkozhat pár nickre aki azt írta hogy vannak kompromisszum képes fotósok is. :D

Előzmény: arnyekxxx (37825)
arnyekxxx Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37825

Oké de ha kompromisszumképtelen a kiválasztott fotósa, akkor mi ér vele, ha itt megtudja tőlünk, hogy van aki képes kompromisszumra? Annyira értelmetlen erről mással beszélni mit azzal aki a kiválasztott...

Előzmény: ph5.5 (37824)
ph5.5 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37824

Hidd el, van olyan hogy a fotós nem képes kompromisszumra. Van olyan hogy azért mert lövése sincs arról hogy tudná úgy megoldani és lövi évek óta ugyanazt a sablont... vagy azért mert egyszerűen azt mondja hogy Ő majd tudja jól hogy mit és miért és hol és hogyan...

 

És tudok olyanról is aki bólogat, helyesel, megmondja ahogy így picit több.. .és csinálja ugyanazt amit szokott.

Előzmény: arnyekxxx (37818)
ph5.5 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37823

Igen, emlékszem a kérdésére :)  Meg a pénzügyi dolgokra is. Mi is beszéltünk BB-al hogy látta és talán egy kis kiruccanás miatt még be is vállalná. De utána többet nem került szóba. 

 

Van egy Magyarországon élő divatfotós (nevet nem írok... de O-val kezdődik). Ukrajnából jött át szerencsét próbálni. És amennyire tudom- szerencsével járt. Drága amit csinál, és kicsit különc. De valahol ez kell így van munkája. Magyar nyelvtudása szerintem a nullát súrolhatja, de van managere ami helyette kommunikál. (vagy csak anekdota.. de a lényeg így kell imaget építeni :D ) Szóval ha őt felkéri valaki és nem tetszik amit csinált ő pl soha nem tudja meg, mert ő csak a jó híreket kapja meg. Vele nem lehet lekommunikálni egy ilyet. Illetve le lehet ha a manager azt mondja hogy OK ezt lefordítom neki. De a választ már lehet hogy másként tolmácsolja :)  A művészet fura világ. Nem feltétlenül (sőt) tökéletes szolgáltató aki 10cm-rel a föld felett jár és egy másik világban él. De attól a képei még lehetnek jók.

Előzmény: joskabacsi (37817)
arnyekxxx Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37822

aki nem volt szimpatikus elso ranezesre annak nem valaszoltam.

 

No ez beállít egyfajta kultúráltsági szintet. Mifelénk falun az a szokás, hogyha ajánlatot kérünk, akkor annak is válaszolunk akinek az ajánlata nem nyerte el a tetszésünket. 

 

Na ezt a torekeny egyensulyt vagy viszonyt nem szeretnem szetbombazni az elejen azzal h rakuldok 30 kepet mert nem tudom hogy erre egy fotos hogyan reagal(hat).

 

 Mennyivel jobb lesz a hangulata, ha majd ott a helyszinen tolod elé az albumodat, hogy "csinájjá ilyen képeket rólam"

 

A ket kep temaja ugyanaz es sztem mindket kep 10/10es. 

 

Szóval tulajdonképpen sablongyártást szeretnél.

Előzmény: misstick (37821)
misstick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37821

Joskabacsinak

 

Eloszor is tobb fotos olvassa a forumot mint ahanyan irnak. Kaptam valaszokat, es bocsasson meg a vilag, aki nem volt szimpatikus elso ranezesre annak nem valaszoltam. Valoszinu innen a sertodes. Akiknek visszairtam mert tetszettek azok (es itt jon a meglepetes ugye!!) szinte teljesen le voltak foglalva arra az idoponta ami nekem kellett volna) kb 6-7 honapra elore kellett volna szolnom. Igy jartam.

 

A fotos hattererol sokat nem tudok csak annyit, hogy a honlapjan a portfolioban levo kepeinek a felen a magazin(ok) nevevel jelennek meg a kepek. Ezen a szigeten fotozott egy csomot es ott szokott tolteni par honapot minden evben. Mi meg meg eppen kifogtuk, nem kell az utjat kifizetnem vagy a szallast, csak magat a fotozast es az utomunkat. Erre megint kb ezer eurot fogok kolteni.

 

ha valaki nem erti miert itt kerdezem ezeket ELOSZOR annak akkor leirnam, hogy sztem NAGYON sok mulik a fotos es a megbizo viszonyan. ha ugy lat engem mint egy kovetelozo szorszalhasogato kontrolfreak megbizot (szive-joga, lehet joggal) akkor szigoruan standardnek megfelelo kepeket fog kesziteni hogy ne tudjak mibe belekotni. ha viszont latja hogy rugalmas es kreativ vagyok es erdeklodo es nyitott es habar mas fotosokkal ellentetben nem kerte a hozzajarulasom a kepek megjelentetesenek de en felajanlottam akkor nagy valoszinuseggel az o hozzaallasa is ilyen lesz. Rugalmas. Na ezt a torekeny egyensulyt vagy viszonyt nem szeretnem szetbombazni az elejen azzal h rakuldok 30 kepet mert nem tudom hogy erre egy fotos hogyan reagal(hat).

 

Kozben meggugliztam a kerdesemet es ez a cikk pontosan errol ir:

 

http://offbeatbride.com/2010/07/wedding-photo-shot-list

 

ph5

 

Koszonom a produktiv hozzaszolast. Beteszek 2 kepet hogy jobban leirjam:

 

 

A ket kep temaja ugyanaz es sztem mindket kep 10/10es. En a vevo szempontjabol nezem, nem technikai szempontbol.  En szemely szerint az elsobe szerettem bele es ilyen vagy ehhez hasonlo kepet szeretnek. Az orra ala dugjam ezt vagy hagyatkozzak ra es "remeljuk a legjobbakat"? En ehhez vinni fogom a szulok bekeretezett kepet, de dijaznam ha pl ilyen otlete neki is lenne, es ha van szeretnem ha szolna es erezne/tudna hogy nyugodtan mondja elore...

arnyekxxx Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37820

ez megamásik

Előzmény: joskabacsi (37819)
joskabacsi Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37819

 

ha valós a viszony akkor elbírja - elméleti síkon nemigen van kitől kérdezni ...

 

 

Előzmény: arnyekxxx (37818)
arnyekxxx Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37818

nemtom, ha tölem az ügyfél megkérdezi, hogy "lehetne-e az, hogy..."  akkor nem elküldöm a pitsába, hanem elmondom neki, hogy "ez meg ez igen, amaz viszont semmiképp mert én olyat nem"  Ha egy ilyen kérdést nem bír el a fótós-ügyfél viszonya, az már régen rossz.

Előzmény: ph5.5 (37816)
joskabacsi Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37817

 

 

 

Jó:

 

A kérdező ideírt egy általános felkérést 2 hónappal ezelőtt, miszerint egy repülőjegy + 140 EUR ért keres fotóst a Karib szigetek közelebbről meg nem határozott pontjára. Kommentekre másnaptól nem reagál, publikus e-mail címe nincs, az ajánlkozó fotósokat nem keresi. (kíváncsi voltam, ezért beszéltem olyanokkal akiket ismerek - van köztük akiket te is - de nem volt visszajelzés a kérdező részéről)

 

Most kiderül, hogy van olyan neves német divatfotós aki elvállalja ennyi pénzért az esküvőt, de nem lehet megkérdezni tőle, hogy mennyire lehet interaktívvá tenni a fényképezést, ezért mondják meg itt mások helyette ....

 

 

 

Előzmény: ph5.5 (37813)
ph5.5 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37816

Mert ha tőle kérdezi és elküldi melegebb éghajlatra (Karibi égövnél melegebb .... hát az már tényleg meled :)  )  akkor fotós nélkül marad.  (hinnye de megértő vagyok ma :D )

Előzmény: arnyekxxx (37814)
ph5.5 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37815

Komoly magazin - divatlap... német fotós... 

 

Kezdem az elején. A komoly magazinok teammel dolgoznak. A fotós csak egy pici porszem- még akkor is ha neve van. A team tagjai: stylist, aki kitalálja akár a ruhát, akár a körítést. SOkszor még a beállításokat is. A fotós beállítja a fényeket, és a kívánalmaknak megfelelően megfotózza a témát. Szabadon válasz a rekesz (bizonyos korlátok között), záridő (bizonyos fizikai korlátok) és az alkalmazott látószög tekintetében. De sokszor már a fények iránya és az erőssége sem az ő elgondolása, hanem "utasítást" kap. Otta ruhát más tervezi, az utómunkát sokszor más végzi. És a felszerelés sem feltétlenül az ő tulajdona. Tehát az hogy ott milyen képei vannak az nem biztos hogy az ő (vagy csak az ő ) érdeme. 

Persze vannak olyan helyek ahol a fotós kvázi művész és bármit megtehet. Van saját irányelve ami mentén fotóz és egyediséget tud belevinni. A kreatív fotózáshoz ez a glamour tudás jól jön. De hogy egy divatfotós aki jó nevű lapnál dolgozik ennyiért elvállalja- hát ez felettébb fura.

 

A beállításokról - kérésekről... Nos két ezt kizárólag a fotóssal tudod megbeszélni. Mert két véglet és sok lépcső létezik. Mo-n az ismerettségi körömben lévő fotósok is megosztottak ezen a téren. Olyan nincs hogy a fotós szögletes és semmit nem enged... de pl a tenyéren tartós, fa mögül kikukucskálós képekre a többség határozott nemet fog mondani Még akkor is ha az a fa egy pálma :) 

 

Egy másik irányból megközelítve... egy értő fotós olyan pózokat kér ami jól áll nektek. Ami megfelel a környezet adottságainak. Amin nem néztek ki idétlenül. Mehetsz te oda 30 oldalnyi anyaggal sziklás partoldalon támaszkodó nádszál vékony modellt bemutató sorozattal, ha nincs szikla, és a párod teltebb és nem áll jól neki valami. A fényekről nem is beszélve... szerethetnél te ellenfényes fotókat ha épp borult az idő. Vagy bikinis tengerből kiszaladóst ha épp a hegyekben fotóztok.

 

Színvilág, kompozíció. Na ez amin egy jó fotós már túl van. Értsd: van saját színvilága és látásmódja. Ezen nem szeret változtatni, mert akkor a képei rá jellemző része elvész. Szóval visszakanyarodok... kérdezd meg a fotósotokat hogy mit szól némi vezérvonalhoz a fotózással kapcsolatban. Ha azt mondja hogy jöhet, akkor nyertél. Ha nemet mond, akkor bízz benne hogy amiért őt választottad a te esetedben is be fog jönni... és tetszenek majd a képek.  

Előzmény: misstick (37810)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!