Keresés

Részletes keresés

-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.17 0 0 86
Hi Dohi! :]
Előzmény: Dohi (83)
the_insider Creative Commons License 2003.07.17 0 0 85
apropó...
van egy time machine nevezetű játékprogram is... próbálta már valaki?
Dohi Creative Commons License 2003.07.17 0 0 84
konnyedebb, de megis temaba vag: army of darkness (evil dead 3), es a ket bill & ted-film. mindharom klasszikus :)
Dohi Creative Commons License 2003.07.17 0 0 83
kicsit off, de egy szamitogepes jatek, a red alert introja arrol szol, hogy einstein keszit egy idogepet, valaki visszamegy az idoben es likvidalja a fiatalkori hitlert, ezzel megvaltoztatva a tortenelem folyasat...

egyebkent az itt emlitett konyvek/filmek nagyreszet olvastam/lattam, mert engem is erdekel a tema, bar nem annyira, mint bone-t :)

legfrissebb ilyen elmenyem asimovtol az ido gyermeke, elotte pedig a technicolor idogep harrisontol.

Előzmény: JWalker (50)
igabe Creative Commons License 2003.07.17 0 0 82
A Csillagkapu sorozatban is volt egy elég jó időutazós rész, amikor a csapat találkozott a fiatal Hammond tábornokkal a múltban. Az egyiknek volt valami sérülése amire a fiatal emlékezett, onnan tudta az öreg, hogy most indulnak arra a küldetésre, amelyben találkozni fognak a múltban.

Az olyanfalyta megvalósítás szerintan realisztikusabb, amikor nem valami kapun, utaznak az időben, hanem, mint az Időgépben, látható, ahogy gyorsan telik az idő. A Kocka 2-ben is volt egy két hasonló idő, meg tér kavarás, amikor az egyik szobából látszott, hogy a másikban gyorsabban telik az iső, bár nem ez volt a jellemző a filmre. Ettől függetlenül nekem a kapus megoldás is tetszik

-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.17 0 0 81
durva kis link, köszi! :]
este ha több időm lesz, jobban átnézem...
Előzmény: the_insider (79)
igabe Creative Commons License 2003.07.17 0 0 80
Igazából maga a film érdekelne. szívesen megnézném mégeccer. Valamilyen digitális formában nincs meg valakinek? Monnyuk divx dvd rip szinkronnal :))))
Előzmény: gvarga (78)
the_insider Creative Commons License 2003.07.17 0 0 79
Kerestem a millennium-ot, és ráakadtam.

nagyon jó kis oldal, rengeteg időutazós filmleírással, benne a paradoxonokkal, anomáliákkal!!!

a link: http://www.mjyoung.net/time/

gvarga Creative Commons License 2003.07.17 0 0 78
Mi érdekel, hogy ki csinálta mikor, vagy maga a film. Fejből nem tudom, de megvan vhs-en; lehet hogy nem a legjobb minőségben.
(Az a Voy a kedvencem...)
Előzmény: igabe (77)
igabe Creative Commons License 2003.07.17 0 0 77
Sziasztok.
Jó néhány éve volt az HBO-n egy Millenium című film. Ez nem azonos a Lance Henricksenes Milleniummal. Egyszerű repülős katasztrófafilmnek indult, csak ott kezdett érdekessé válni, mikor a főhősünk ugynazt a fiatal stewardest látja a gépen, mint sok évvel azelőtt gyerekkorában.
SPOILER!
Nem emlékszem pontosan mindenre, de az volt a lényeg, hogy a jövőben az emberiség már nem tudott szaporodni és a múltba járkáltak vissza szerencsétlenségre ítélt emberekért, hogy majd ők élesztik újra a népet. Szerintem elég jó film volt. Viszonylag egyszerű sztorival. Szívesen megnézném mégegyszer, de senki nem tud róla semmit. Nektek nem ismerős?

Más.
Nem tudom a Star Trekkel hogy vagytok. Ott is van egy-két figyelemre méltó időutazós történet.
Különösen a Voyager egyik epizódja maradt meg bennem, mikoris egy olyan bolygóval találkoznak, amely gyorsan forog, és az idő is gyorsabban telik rajta. A Voyager 1-2 órás ottartózkodása alatt lepereg a bolygó egész civilizációja, melyben a Voy, mint fényes csillag az égen a többezer eltelt év alatt vallási szerepet kap.
Na, kicsit hosszúra nyúltam, várom az észrevételeket.

DuDoR Creative Commons License 2003.07.16 0 0 76
> [ergo, nem csak számunkra ismeretlenek]

Pedig mit hagytak/hagyunk ki!!
Nézzük csak az elsőt: IN THE YEAR 2889

Mit írnak róla: "A must-see sci-fi legend!"

Hűha!
És milyen eredeti a történet!

"A motley band of nuclear holocaust survivors struggle to keep from killing one another while faced with a shortage of food, fresh water, and alcohol. With such limited resources, tensions run high."

Legjobban a "shortage of alcohol" tetszik.

:-)))

Előzmény: -boneheaD- (75)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.16 0 0 75
Pff, én egyiket se.
De nagyon úgy tűnik, h bóvli, lévén utánanéztem mindegyiknek az imdb-n, és szerintem összesen [!] nem látták a 4 moviet 200-nál többen...[ergo, nem csak számunkra ismeretlenek]
Előzmény: the_insider (74)
the_insider Creative Commons License 2003.07.16 0 0 74
idén megjelent egy 4 filmből álló szett.

ismeritek valamelyiket?

http://www.hkflix.com/xq/asp/filmID.528087/qx/details.htm

the_insider Creative Commons License 2003.07.16 0 0 73
asszem igazad van, felhívom őket...

egy felvetés, de most könyv: arthur c. clarke: a jövő körvonalai.

ehhez mit szóltok?

-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.15 0 0 72
Én utánakerestem kicsit neten, de nem találtam semmit, sorry. Esetleg, ha nagyon érdekel, hívd fel az MTV-t, hátha 'személyesen' többet tudnak mondani.

JWalker:

háát, sokkal nem lettem okosabb :]

Előzmény: the_insider (68)
the_insider Creative Commons License 2003.07.15 0 0 71
meg lehet szerezni valahol?
Előzmény: Dr.Feelgood (69)
JWalker Creative Commons License 2003.07.15 0 0 70
Szia!

Hát, maximum a tömegmegmaradás törvényével hasonlatos fizikai törvénnyel tudnám magyarázni, bár élőlények esetében ennek léte kérdéses, hacsak nem kerül át valami más is.

De ez csak tipp, nem tudom, a szerző mire gondolhatot.. :-)

Előzmény: -boneheaD- (64)
Dr.Feelgood Creative Commons License 2003.07.15 0 0 69
Fu, ezt nagyon szerettem.
Idolabirintus volt a cime, igen.
Előzmény: the_insider (68)
the_insider Creative Commons License 2003.07.15 0 0 68
helló, én is segítséget kérnék:

gyerekkoromban az MTV-n délelőtt amolyan történelmi oktatófilm gyanánt adtak valami IDŐLABIRINTUS című filmet, de a címben nem vagyok biztos.

ez egy sorozat volt, pár srác egy labirintusban bolyongva mindig visszament valamelyik korba üldözve valami gonoszt, akinél valami (talán kulcs) lehetett, amiért el akarták kapni...

hátha rémlik valakinek, az MTV archívuma cseszett a megkeresésemre.

pici5125 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 67
semsam
Dr.Feelgood Creative Commons License 2003.07.14 0 0 66
Ez lesz az, koszonom szepen.
Előzmény: mobiussf (63)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.14 0 0 65
Ja, másvki esetleg? ...
Meg a 41-es hsz.-em 2. pontjára is kíváncsi lennék, tud-e vki vmit mondani :]
Előzmény: -boneheaD- (64)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.14 0 0 64
De miért történt csere?
Az elvet nem értem.
Attól, h a kísérlet alanya vissza akar utazni a múltba, miért kéne ezért helyet cserélnie az akkori 'énjével'?
Előzmény: JWalker (60)
mobiussf Creative Commons License 2003.07.14 0 0 63
Ha minden igaz, erről van szó:

Norman's Awesome Experience (Switch in Time)
magyarul: Időalagút

Alább valami linkféle következne, nem tudom, mi lesz belőle.
http://www.port.hu/pls/ci/cinema.index_htm?i_left=/pls/ci/cinema.frame_htm@@i_city_id=3372@@@i_county_id=-1&i_left_s=83&i_body=/pls/fi/films.film_page@@i_where=2@@@i_film_id=47593@@@i_city_id=3372@@@i_county_id=-1&i_title=Norman's+Awesome+Experience

Előzmény: Dr.Feelgood (51)
deus Creative Commons License 2003.07.14 0 0 62
Említsük meg a kiváló fordítót is:
Sz. Kiss Csaba.
Előzmény: deus (61)
deus Creative Commons License 2003.07.14 0 0 61
off:

A novella címe "Mennydörgő robaj" volt, eredetiben: "A Sound of Thunder", és valóban szerepelt a "Marsbéli krónikák" KÖTETBEN.
(Európa Könyvkiadó, Budapest, 1966, keménykötés)

Nekem ez a kiadás van meg, könyvtáram egyik büszkesége. A "Krónikák" mellett benne van a "Fahrenheit 451", 8 további novella (köztük a fenti) ÉS egy interjú Bradburyvel.

A Mennydörgő robaj amúgy nagyon jó, kicsit a pillangó-hatás is felismerhető benne (talán innen jön, hogy Eckels egy lepkét tapos el véletlenül, de a hatásai rettenetesek.

2055-ből mennek vissza amúgy az őskorba, és az utazás alatt az időmérő futurisztikus évszámokat jelez, pl.:

"1999 -- 2000 -- 2055"

:))

Előzmény: endre_d (56)
JWalker Creative Commons License 2003.07.14 0 0 60
Hát, ha jól értelmeztem, akkor amolyan csere történt...

Azaz az idős visszament, egy irányba, így a gép testileg megfiatalította. Itt azt nem értem, az elméjét miért nem?
A fiatal számára pedig sima, egyirányú időutazás volt, a múltból a jövőbe került. (Mint a tengerimalacok, illetve a kockák.. A régi helyet cserélt az újabbikkal, gondolom...)

Előzmény: -boneheaD- (57)
JWalker Creative Commons License 2003.07.14 0 0 59
:E Tudom, én a kötetre hivatkoztam, lévén másra nem tudtam.. :E

Barjavelt meg nem tudom miért néztem el. :-(

Előzmény: endre_d (56)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.13 0 0 58
jóvan, sejthettem volna, h nem felel meg a tar-nak...szóval itt
Előzmény: -boneheaD- (57)
-boneheaD- Creative Commons License 2003.07.13 0 0 57
Most elolvastam Frederic Brown - A tükörterem c. novelláját. Bevallom, nem teljesen világos.
Szóval a főhős hogyan került 1954-ből 2004-be?
Elméletileg 2004-re ő hetvenöt éves lett, megírta a levelet, beült a gépbe, és 'fiatalította' magát 50-évvel. V nem, totál

félreértelmezem?
Vki homályosítson már fel plz!
[amúgy, ha nincs kéznél a novella, itt elérhető]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!