Keresés

Részletes keresés

kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 78
"Mindez etikai kerdes. ha nem zavarok senkit, akkor nagyobb erositore valtok. Ha valakinek elnyomaj a jelet az en jelem, akkor kozosen kell megoldani a problemat. "

Erre kívántam célozni alább.

Ha viszont nem teljesen EU-konform felhasználók és cégek állnak esetleg szemben 1mással....

Előzmény: GS-T (76)
GiK Creative Commons License 2003.05.07 0 0 77
Magam is felháborítónak tartom ezt a szabályozást, és nem is hiszem el, hogy komoly kormányzati szándék lehet az internet ilyen elérésének korlátozása. Ezt inkább támogatni kellene.
Én egy 3000 lakosú településen élek, ahol még ISDN-t sem kaphat mindeni, ADSL pedig legalább öt évig ki van zárva. A jelenlegi előfizetésemet egy szabályos HIF engedélyes cég biztositja. A távolság kb. 300 m. Mert a fővárosban könnyű házon belül maradni némelyik 10 emeletes borzadállyal, ahol kb. 400 ember él. A mi falunkban ezek a lakások egymás mellet helyezkednek el, nem nagyon értem a különbség okát.
Szerintem ez az egész ugyancsak a MATÁV elvtelen kiszolgálása, mert neki esetleg konkurrenciát jelentenek a szolgálatatók a végtelenig menő telefonos árakhoz képest.
Ezeket az eszközöket éppen arra találták ki, hogy pl. egy cég a település 3 pontján működik, akkor legyen drónélküli összeköttetése. És akkor sem lehet semmi megkötés, ha a vállalati adatok mellett az internet is elérhető. Ha ezek a kártyák nem lennének szabványosak, nem is gyárthatnák őket, ha viszont gyártják és HIF engedély is van hozzájuk, akkor hagy döntse el a felhasználó, hogy milyen információt küld-fogad rajra. Ez már kezd arra hasonlitani, mintha megkötnék, hogy pl telefonon tilos a barátnőmet felhivni, kizárólag a felségemet hivhatom...
Én még egy: Ki fogja megmondani a 2,4 GHz-nek, hogy maradjon házfalakon belül? Mi van akkor, ha a szembe szomszéd mégis eléri a jelet és van is belépési jelszava. Büntesség meg azt a hülye hullámot, hogy nem jó irányba közlekedett!!!
GS-T Creative Commons License 2003.05.07 0 0 76
eleg erdekes

Sajat tapasztalatom, hogy nem konnyu wireless internet szolgaltatokent mukodni, meg ilyen megkotesek nelkul is. Igy meg plane. Egy 200 elofizetobol allo WISP-t uzemeltetek kulfoldon, ahol szerencsere semmi ilyesmi megkotes nincs. (szabad frekvencia = szabad frekvencia) OK ez nem teljesen igy van de kb. elvileg minden ilyen keszuleket gyarto cegnek le kell tesztelnia a termeket, mert az FCC kimondja, hogy a termek nem bocsajthat ki karos, mas keszulek mukodeset befojasolo sugarzast, (frekvencia?), illeteve a keszulek elnyeli es nem zavarja a mukodeset mas keszulek altal sugarzott dolog.

A lenyeg, hogy egy ilyen celra tervezett es letesztelt kulteri keszuleket, en barmikor uzembe helyezhetek. (kovetve a gyarto specifikaciot) A problema akkor van, amikor Bela a szobszedban felrakja a maga antennajat es elkezd sugarozni.
Ugyanazon a frekvencian, ugyanolyan polraitassal, megegyezo iranyban.
Ilyenkor vagy elkezdodik a harc es en flrakok egy nagyobb erositot es rohogok a markomba addig, amig Bela nem rak egy nagyobb erositot az enyemnel es stb.
A megoldas nem az ilyen rendeletek, hanem a normalis kommunikaci, amikor felveszem a kpcsolatot Bela-val es megegyezunk, hogy nem akarjuk egymas uzletet zavarni. Bela hsznalja a vizszintes jeleket, en a fuggolegeset, vagy Bela xxxx-yyyy frekiket hasznalja, en a zzzz-xxxx.

Mindez etikai kerdes. ha nem zavarok senkit, akkor nagyobb erositore valtok. Ha valakinek elnyomaj a jelet az en jelem, akkor kozosen kell megoldani a problemat.

Sajnos sokszor nem lehet egyszeru megoldast talalni, mert nem egy ketto Bela rakja ki az antennajat, hanem 20-30. Ennek ellenere nincsen komolyabb problema. Minden honapban egyszer talan frekvenciat kell valtani nemelyik radion, de kulonosebben mas nem akad.

at kell valtani az 5.8 frekvenciara. Mi ext hasznaljuk a backbone halozatra es 2.4 az kliensekhez.

Mindegy, egy ilyen rendelet teljesen folosleges, es biztos vagyok benn, hogy egyetlen hozzaertot sem kerdeztek meg vele kapcsolatban. Nem is ertem mi lehet a valodi celja.

Z.

Alejandro DeSilva Creative Commons License 2003.05.07 0 0 75
Hat gratulalok. Ennyi erovel mar akar be is tilthattak volna a 2,4 GHz-et :(
Előzmény: kábelbúvár (62)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2003.05.07 0 0 74
Gondolom, havernek odaadtak egy jo megbizast, majd ettol fuggetlenul meggyozte oket a zsebeik tomoje, hogy nem olyan fontos teret adni a konkurencianak. Nagy baj nem tortent, mert a haver mar felszedte a penzt. Esetleg csak azzal tortent baj, aki szeretett volna akar nyugat-europai aron is, de internetezni :(
Előzmény: KrinyO (72)
Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 73
:-*
Előzmény: KrinyO (72)
KrinyO Creative Commons License 2003.05.07 0 0 72
Engedély nélküli internetszolgáltató nyerte a százmilliós állami nagyberuházást

http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=732

Kis magyar mikrokörkép

http://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=760

Mindent elsöprő érdeklődés a rádióhullámú internetszolgáltatás iránt -- késik a Covysoft

http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=17058

133 milliós internet beruházás Szabolcsban

http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=16748

Ezt a 133 milliot most a padlo ala soporjuk egy rendelettel? Akkor minek kellett ez a projekt? Nem tudja a kez, hogy mit csinal a lab...

Krinyo

Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 71
ah, megvan.

No, szoci ismerőseim ekkor qrvaanyáztak erősen.

Én velük együtt.

Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 70
OFF
Bp-n és egyes vidéki területeken. Bővebb infot a hwsw.hu keresőjével tudsz találni.

azonban meg kell valljam, bajban vagyok: az állami támogatásról szóló cikket egyenlőre nem találom, úgyhogy állításom addig visszavonom, amíg vmi linket nem tudok idecitálni.

mea culpa.
ON

Előzmény: kábelbúvár (68)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 69
Úgy látom, Kovács Zoltánnak hívják a főnököt.

Ebből túl sok nem következik. :(

kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 68
És ők országosan aktívak, már hálózatilag?
Előzmény: Izzó Króm (67)
Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 67
Sajnos konkrét bizonyítékkal nem tudok szolgálni a pártállást illetően... Ez így a szakmán belül köztudott, ennyit tudok mondani.
Előzmény: kábelbúvár (65)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 66
Attól tartok, nem csak az SZDSZ-nél lobbiznak a Matávosok. :(
Előzmény: geszthi (64)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 65
Ez a Covy miért SZDSZ-es?
Ki a főnöke?
1általán kik ezek?
Előzmény: Izzó Króm (61)
geszthi Creative Commons License 2003.05.07 0 0 64
Mivel en meg olyan naiv vagyok, hogy allampolgari alapon tennem elerhetove mindenhol az internethozzaferest es meg olyan hulye is vagyok, hogy ezt bizonyos adatforgalomig ingyenesse is tennem (mondjuk aki filmeket akar ejjel nappal letolteni az fizessen. Persze ha majd mindenkinek internetezni fog akkor ezt a dolgot valoszinuleg modositani kell), MERT ezt a teruletet tartom a jovobeli gazdasagi es egyeb fejlodes szempontjabol alapvetoen lenyegesnek.

Igy most en is amondo vagyok, hogy az SZDSZ nyuljon gyorsan magahoz es kezdjen el dolgozni ezen, ne pedig ilyen matavbarat donteseket hozzon.
Mert ha van olyan part amitol ez szegyen az eppen az szdsz.

Előzmény: netizen (-)
jX Creative Commons License 2003.05.07 0 0 63
http://www.supergamez.hu/cikk.php?cid=27475

utolsó bekezdés... hurrá... :P

kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 62
Nem, ez a korlát mindenre érvényes, de házon kívül ELVILEG nem is használható ezentúl!!

És ez a teljesítmény az antenna-nyereséggel növelt RF-teljesítmény, tehát a szabadban ez nem túl nagy távolságra lenne elég...

(Főleg, ha a közelben más is használja a sávot, és ezzel növeli a zavarszintet).

Előzmény: Alejandro DeSilva (60)
Izzó Króm Creative Commons License 2003.05.07 0 0 61
amikor kormányváltás volt, mszp-s haverjaim röhögtek, hogy óóó, mennyi megrendelést hoznak majd ők! államtitkár a cimbijük!

aztán... a szadeszé lett az info, és bizony semmit nem tudtak elérni. nos, ők voltak a legcsalódottabb mszp-sek, akiket valaha láttam. még kárörvendeni sem volt kedvem. :-(

nem baj, a semmiféle netszolgáltatási engedéllyel nem rendelkező CovySoft (szadesz!) kapott 113millát a haveroktól mikrós netre...

ez van kérem.

(sose gondoltam volna, hogy az mszpnek drukkolok, hogy nehogy odaeengedje az infot ennek a tetű bandának...)

Előzmény: Törölt nick (56)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2003.05.07 0 0 60
Jol ertem, csak epuleten belul ervenyes a 10, 100mW-os korlatozas? Es ezt irta felul a rendelet?

Amugy nagyon megvan a velemenyemem az SZDSZrol, meg a szakertoi miniszterukrol, aki eddigi palyafutasa soran nagyon sikeresen kepviselt egy lobbit parszazezer-millio ember erdekevel szemben. En szegyellem magam helyette :(

Előzmény: kábelbúvár (57)
shabbarulez Creative Commons License 2003.05.07 0 0 59
Ez a minimális ping 200ms nem igazán fedi a valóságot. Amikot még az ISP-m micros backup vonalán ment a netünk akkor a minimális pingem 2-3ms volt bix-re. III.ker Pók utcai ltp-től ment a micro kapcsolat Budaörsre GTS központba, 3-4 hoppal oldották meg asszem.
Előzmény: Sumo (32)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 58
Én csak felhívtam a figyelmet az esetleges következményekre.

Nem biztos, hogy bekövetkezik, de valamennyire ismerem az emberi természetet, meg 1 kicsit a technikát.

Előzmény: krz (55)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 57
Talán a legutóbbi CD-n rajta van.

Elég sok rizsa van benne, a lényeg SZVSZ az FNFT (Frekvenciasávok Nemzeti Felosztási Táblázata) módosítása.

Ennek megfelelően a kérdéses sávban a teljesítmény korlátozott (10 ill. 100 mW kisugárzott telj. ), de a lényeg a Megjegyzés: Kizárólag épületen belüli használatra ...

Előzmény: andras100 (47)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 56
Most nincs időm végigolvasni a topicot, amit alább írok, dühből írom.

Egy 8000-es vidéki kisváros lakójaként, melynek telefonszolgáltatója a Hungarotel, időről időre a netmegvonással fenyegetőzik, a díjszabás anomáliái miatt, egyetlen reményem volt a rádiós internetszolgáltatás, hogy végre legyen szélessávú elérésem, mert itt irgalmatlanul rossz a síma dial-up hozzáférés. Az ISDN sem jelentene minőségi ugrást. ADSL a büdös életben itt nem lesz erre a 8000 lakosra!

Ezek szerint a havi 150-170 órás használatomért, ami jó esetben 2,5-3 byte /sec, fizetek 5000-et a korléátlan hozzáférésért, és 50000-et a telefonért, + még amit otthon használok.

Az SZDSZ eddig sem tartozott a kedvenceim közé, de amit ez a kismitugrász csinál informatikai fejlesztés terén, és a vidék állítólagos felzárkóztatása érdekében, az a vidék lenézésének, és növekvő hátrányos helyzetének a kifejeződése!

Ki az a lobby mögötte, melynek a kedvéért, a magyar vidék lakói örök életre dial-up-ra vannak ítélve????? Dűhítő és nagyon szemét dolog az EU-ra hivatkozva a vidéki Magyarországot ilyen helyzetbe hozni, csak azért hogy néhány havernek ne legyen versenytársa!

Monnyyyon le!!!!!!!!!!!!!!!

krz Creative Commons License 2003.05.07 0 0 55
akkor tevedtem.
csak te tuntel eddig itt az egyetlennek, aki vmilyen szinten vedeni probalta az uj szabalyozast.
Előzmény: kábelbúvár (51)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 54
Ha igazán nagy sebességet akar 1 cég elérni nagy számú előfizetőnél, akkor először is 1 igazán nagy sebességű gerinchálózathoz kell kapcsolódjon.
természetesen ez sincs ingyér.

Csak azt tudja továbbosztani.
A fizika mán csak ilyen.

A 3,5GHz-es sáv esetleg az elosztásban lehet használ6ó, de ha + kell fizetni a freki-árverés díjait kamatostól, akkor az nem pálya. :(

Előzmény: KrinyO (49)
éghajlatváltozás Creative Commons License 2003.05.07 0 0 53
Felháborító!

KK monnon le!

Egyébként itt:
Netfelhasználók Érdekvédelmi Egyesülete
már elég sokan körebejárták ezt a témát.

kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 52
Ja, és nem a minisztériumban vagyok állásilag... :(
Előzmény: krz (50)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.05.07 0 0 51
Rosszul látod a helyzetet. :((

Nincs előírva számomra a lojalitás (cégen kívül).

De Tóni már eccer védelmébe vette az internetezőket, és remélem a vidékieket sem hagyja cserben.

A MATÁV-nyereség EGYÁLTALÁN NEM mellékvágány!!!

Előzmény: krz (50)
krz Creative Commons License 2003.05.07 0 0 50
pont ugy vielkedsz, mint egy ihm-es, akinek tkp nagyon nem tetszik a rendelet, de nem lehet nem lojalis, es igyexik mellekvaganyra terelni az egeszet:)
van itt rogan, matav-nyereseg, meg ami kell
Előzmény: kábelbúvár (44)
KrinyO Creative Commons License 2003.05.07 0 0 49
"de úgy tudom, pár közmű cég(pl. vízmű) is saját mikrohullámú rendszerrel kommunikál"

Na, hat majd ezek a cegek megveszik a 3,5 GHz-es savot birtoklo cegektol jo dragan a kapcsolatot...
Eljen.

Krinyo

Előzmény: jX (46)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!