Keresés

Részletes keresés

kanizsaz Creative Commons License 2010.09.22 0 0 342

Üdv!

 

Igazán az lenne az ideális ha kisétálsz egy fenyőerdőbe gyűjtesz onnan egy kis termőföldet... Ha ez nem megy akkor kevés homokkal vert termőföldet használj.

Előzmény: Törölt nick (338)
Flanell Creative Commons License 2010.09.22 0 0 341
Törj szét egy magot, ha üresre száradt, nem jó, ha van bele, és élő, olajos, akkor jó. Remélhetőleg.
Előzmény: damogran (339)
Flanell Creative Commons License 2010.09.22 0 0 340
Én nem vagyok nagy fenyős, de szerintem a homok azért kell a takaróföldhöz, hogy ne repedezzen meg a felszín. Agyagosabb föld ugye öntözés vagy eső hatására összeáll, aztán megrepedezik, a széle még fel is hajlik esetleg, és a repedéseknél elszakad a kis növény gyökere, szára.
Előzmény: Törölt nick (338)
damogran Creative Commons License 2010.09.21 0 0 339
Sziasztok
szerintetek mennyi ideig csíraképes a fenyőmag? Vagy 2 éve hoztam Dániából egy fenyőtobozt, egy útszéli fenyőről. Vajon érdemes még próbálkozni vele?
köszi
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.20 0 0 338

Kedves fenyőszakértők!

 

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, olvasgatom, de egy kérdésre nem igazán találtam választ.

Van egy pár darab fenyőmagom. Milyen földbe tegyem, hogy szépen kikeljenek? Valamilyen homokkal kevert humuszos dolog kell nekik, vagy sima erdei föld?

 

 

Wuetryi Creative Commons License 2010.08.26 0 0 337
Engem érdekelnének az Ararucaria Araucana magok, csak 2 db. kéne belőlük. Hol és mikor tudnám átvenni őket?
Viktor-tata Creative Commons License 2010.08.16 0 0 336

A jövő héten kapok Araucaria Araucana magokat Angliából. Kicsit túlrendeltem magamat ezért továbbadok belőle egy párat. Az ára 400Ft/db. Akit érdekel : Tarczali Viktor

06-30-249-4668

Előzmény: Wuetryi (335)
Wuetryi Creative Commons License 2010.08.14 0 0 335
Hello,
valaki tudja, honnan lehet araucaria araucana (chilei délfenyő/ andoki délfenyő/ chilei araucaria) magokat szerezni? Az internetes megrendelőoldalakon már több éve a termék nincs raktáron. Előre is köszönöm.
tech-pro Creative Commons License 2010.07.09 0 0 334
Hello!

Szereztem Sequoiadendron giganteum magokat, hogy kell őket kikeltetni?
kanizsaz Creative Commons License 2010.05.29 0 0 333

Üdv!

 

Egy fotó jó lenne róla, ha tudsz rakjál fel....

Előzmény: misked (332)
misked Creative Commons License 2010.05.29 0 0 332

Sziasztok,

a segítségetekre lenne szükségem.  Az ősszel elültettünk párszáz luc-, ezüst- és jegenyefenyő csemetét. Május elejétől szépen elkedztek kirügyezni, szép hosszú hajtásokat hoznak, de elkapta őket egy betegség. A csúcshajtások elkezdenek hervadni, kicsit világoszöldek/halványbarnák lesznek, majd átmennek barnába. Először azt hittük, hogy a folyamatos eső miatt kirohadnak, de úgy tűnik ez vmilyen betegség. A jegenyefenyő csemetéknél már a többség friss hajtásai megbarnultak és lógnak - szerintem azokkal sajnos egyszerűsíthetünk... A lucokat is kezdi elkapni, az ezüstöket még talán nem.

 

Találkoztatok már ilyennel? Mit lehet tenni? /köny alapján nekem nem egyértelmű, hogy mi ez, hajtáspusztító gombára tippelek, de ugye élőben még nem láttam ilyet/

kanizsaz Creative Commons License 2010.04.28 0 0 331

Üdv!

 

A latin név sajnos mindenhol így megy. Jó persze igazad van magyarok vagyunk miért nem a mi nyelvünkön van írva a neve, hiszen kertészeteknél is a magyar név van kint. Ők import maggal is dolgoznak, külföldön pedig a latin név alapján megy a beazonosítás.

Meg nem is baj szerintem mert sok vita van például a Nordmann fenyővel: Jegenye fenyő, nordmann fenyő .....Melyik-melyik?!? Ha jól emlékszem itt a fórumon is vita volt belőle.

Előzmény: skolikagi (327)
skolikagi Creative Commons License 2010.04.28 0 0 330
Milyen áron adják?
Keszthelyen 2200 Ft...az a fáskosár aminek két füle van és nem hántolt fűzből készül.
Egyébként aki foglalkozik még kosárfonással, ő Beleznán lakik:-)...tehát neked útbaestik jövet-menet:-)
Előzmény: kanizsaz (329)
kanizsaz Creative Commons License 2010.04.28 0 0 329

Üdv!

 

Köszi az infót, valóban a bolhán, nagyvásárban is lehet venni szép kosarat nézegettem őket, de nekem drága áron megy sajnos...

Előzmény: skolikagi (326)
kanizsaz Creative Commons License 2010.04.28 0 0 328

Üdv!

 

A felüljáró előtt be balra a földúton ha jól értelmezem...

Előzmény: szaguaro (325)
skolikagi Creative Commons License 2010.04.28 0 0 327
Köszi a honlapcímet!
Hát..nem akarok reggel korán kritizálni, de miért nem lehet magyrul feltüntetni a növényneveket?
Miért feltétele a honlap megértésének a latin nevek tudása...?? :-)))
Előzmény: kanizsaz (323)
skolikagi Creative Commons License 2010.04.28 0 0 326
A Kosárfonás c. topikban Newdaron küldte nekem Vas megyéből a fűzvesszőket, ott keresd meg...és ott persze sokat lehet tanulni a fonásról is.
Egyébként tudok a környéken kosárfonót, bár még nem mentem el hozzá vásárolni.
És állítólag a bolhán és a nagyvásárban is lehet venni.
Előzmény: kanizsaz (323)
szaguaro Creative Commons License 2010.04.27 0 0 325
Ha Letenye felől mész Kanizsára, mielőtt eléred a vasuti felüljárót, lemész az utról észak felé, ott rengeteg van. Szedsz egy köteg ágat, ledugdosod, öntözöd, kihajt. Oltani kb. ceruzavastagságu fenyőre szoktak.
Előzmény: kanizsaz (323)
kanizsaz Creative Commons License 2010.04.27 0 0 324

Üdv Mindenkinek!

 

A fenyő oltásakor hány éves csemetébe lehet oltani? Tudna valaki ebben segíteni?

 

kanizsaz Creative Commons License 2010.04.27 0 0 323

Üdv!

 

A soproni cím: http://www.juhasz-mag.hu/hu/welcome.html

De érdekel a kosárfonó fűz, úgyis gondolkodtam kellene kosarat kötni megtanulnom, mivel nehéz már vásárolni.

Úgyhogy jöhet a lelőhely! Előre is köszi!

Előzmény: skolikagi (322)
skolikagi Creative Commons License 2010.04.23 0 0 322
Ok, köszi!
Én most mát nem vetek magot, mert "betelt" a kertnek az a része, ahova lehetett volna vetni, majd jövőre.
Akkor majd elkérem tőled a soproni címet, ahonnan lehet rendelni:-)
Kosárfonó füzet nem akarsz dugványozni?
Arra meg én tudok lelőhelyet:-)
Előzmény: kanizsaz (321)
kanizsaz Creative Commons License 2010.04.23 0 0 321

Üdv!

 

Nem, hanem Sopronból. Tyúkos ismerősöm nincs, de megkérdezhetek pár ismerőst.

Előzmény: skolikagi (320)
skolikagi Creative Commons License 2010.04.23 0 0 320
És te hol rendelted Berzencén?
Figyi -ha már ilyen szépen összejöttük- :-)) tyúkos ismerősöd nincs Zákányban?
Van 3 eladó japikakasom és esetleg egy jérce, + egy fajtatiszta bielefeldi törpekakas, akinek sajnos nem tudok párt szerezni, mert annyira ritka fajta.
Ha valakit érdekel, megegyezünk, mert nekem hogy úgy mondjam útban vannak, mert jönnek a kiscsirkék és kell a hely nekik...
Előzmény: kanizsaz (319)
kanizsaz Creative Commons License 2010.04.22 0 0 319

Üdv!

 

Nekem sincs nagy fenyvesem pár ezer darab van. Én is most próbálkozok maggal először, tavaly rendeltem márcusban megjött, most áztatom holnap pedig ültetem ha az idő is engedi.... Próbálkozz te is.... Nos?!

Előzmény: skolikagi (318)
skolikagi Creative Commons License 2010.04.22 0 0 318
Liszó:-)
Nekünk nincs nagy fenyvesünk, csak itt a háznál, viszont elég nagy hely van, ahol tudnék magról termelni....csak magot kell szerezni:-)
Előzmény: kanizsaz (317)
kanizsaz Creative Commons License 2010.04.22 0 0 317

Üdv!

 

Tippelnék.... Liszó, Pátró? Én itt lakom, csak a fenyők Zákányban vannak...

Előzmény: skolikagi (316)
skolikagi Creative Commons License 2010.04.21 0 0 316
Hát....mert a Vasemberház az egy olyan jelkép, amit minden kanizsai vagy környéki ismer..legalábbis bízzunk benne:-))
Én a városban laktam 20 évig, most mellette egy kis faluban...és persze fenyőzünk....( tehát Surd irányában...) :-))
Előzmény: kanizsaz (315)
kanizsaz Creative Commons License 2010.04.21 0 0 315
Üdv! Igen, miért kérded?
Előzmény: skolikagi (314)
skolikagi Creative Commons License 2010.04.21 0 0 314
Köszi a választ!
Hadd kérdezzem meg, a nickednek van valami köze ahhoz a városhoz, ahol a Vasemberház található....;-)
Előzmény: kanizsaz (313)
kanizsaz Creative Commons License 2010.04.21 0 0 313

Üdv!

 

Én Sopronból rendeltem magot hasonlók a kg árak. Hogy mennyit rendelj neked kell eldöntened. Adok egy kis segítséget mennyi mag van 100 g-ban.

Abies nordmanniana: 1500

Picea abies: 12500

Picea glauca: 24000

De ez a gramm/darab függ: a mag tisztaságától, csírázóképességtől, csírázási erélytől.

Az ezüstfenyőnél mint hogy írták is van zöldesebb és kékesebb színű, mivel magról nem örökli mindíg az anyanövény tulajdonságait.

 

 

 

Előzmény: skolikagi (312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!