Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.30 0 0 1549

..........remélem nem botránkoztatok meg senkit,ezzel a kis magán akciómmal..

 

........teljes mértékben tiszteletben tartom az eredeti német verzió készítőjét, s a nem kevés munkával  elkészült magyar változat készítőjét is.......

 

........természetesen az elkészült kártyákat kiegészítőket felrakom ide is ,és egy nyilvános oldalra  ,ahonnan nagyobb méretben le lehet szedni...........

 

........véleményeket szivesen várok ,hogy azon erdeti kártyák amiket át lehet alakítani

,-más fedőnév ,kép-,azoknak maradjon e a szövege ugyan az ,vagy történjren szöveg beli változás is.....szivesen venném  a fordító véleményét is........

 

...........saját magunknak mindenféleképpen megcsinálom......a KÖZ véleménye ,és támogatása alpján pedig megosztom mindenkivel............

 

                       ..........játszan jó.........

----------------------------------

 

ui: .....van egy másik társas a Carcassone , az is nagyon jó kis játék ,csak ott is elment a "szemétkedés" ,-mi így hívjuk-felé ,és a fiaim nem is szertetnek azokkal a plusz kiegészítésekkel játszani ami szinte csak erről szól..........ezért csinálom meg a saját pozitív verziót.............

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.30 0 0 1548

..........természetesen a kalendárumot is át kell alakítanom.........

 

..........meg kell egy új sztori is  ..........valami olyanra gondoltam,hogy:

 

        "a dombvidék értékes drágaköveket rejt ,melynek kibányászása fellendíti mind a kereskedelmet,honvédelmet,tudományt,így jó létet biztosít  Catan sziget lakóinak.......bla-bla.......

 

..........varázsló helyett,Herceg ,EL Cid ,- aki legyőzte a mórokat spanyol honban,.........vagy valamilyen más figura , így ugyan úgy szerephez jutna mint a varázsló csak mint helyettes..............

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.30 0 0 1547

..........persze néhány jó az eredeti verzióban is , csak nem Mágiafolyam ,meg természet varázsa fedőnévvel..................

Előzmény: Törölt nick (1546)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.30 0 0 1546

...Hali Catanosok...............

 

........mint írtam már a hókusz -pókuszos verzió nem jön be nekem....

...,,,,,plusz a negatív ,-(hátrányt okozó kártyák)-, már így is túlsulyban vannak...

........ezért én arra gondoltam ,hogy a lilakártyákat megcsinálom pozítív hangulatú kártyáknak........hasonlóak lesznek mint a zöldek........

 

.......minden ötletet szivesen fogadok ,akár szöveg , akár kép formájában........

 

.....sajnos kiment a fejemből -nem írtam le egyből amikor eszembe jutott-,az a pár ötlet ami már meg volt ,de majd beugrik újra........

 

.. addig is két tovább fejlesztés..........meg egy saját...........

 

Mike--23 Creative Commons License 2013.09.21 0 0 1545

Halihó!

Bocs, hogy ritkán válaszolok, mostanában nem sok időm van netezni.

Egy címem itt az oldalon nyílvános és amit a gombszem.hu/catan tartalmaz az is jó.

A német oldalt amit linkeltél sajnos nem nagyon tudom élvezni, mert német tudásom konvergál a nullához :-(.

De a címből az látszik hogy ez egy verzió, én is olvastam korábban több verziót a varázslós és az egyházas kieghez, ami a honlapomon fent van azt választottam a végén, aztán a többi verzióval utána már nem is foglalkoztam.

 

A német oldalon lévő győzelmi pontokról nem tudok mit mondani, de a Lovagos kiegben vannak a "Catan Megmentője kártyák" amiből egyet az kap, akinek a barbárok hajója kikötésekor a legtöbb aktív lovagpontja van, feltéve hogy a telepesek nyernek és nem a barbárok. (De ezt gondolom Te is tudod.)

 

Az almanachot előre is köszönöm ha sikerül.

 

Mike

Előzmény: Vjacheslav (1542)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.21 0 0 1544

..hali..........

 

...lejátszottuk  az első KIKÖZŐMESTER  módosítással kiegészítve a játékot , 30 :16 ra nyertem.........

 

..............visszavágó  29 :30 ra  a fiam győzött ,nagyon szorosra sikeredett ,oda vissza elvettük egymástól  a leghosszabb kereskedelmi utat , aztán egy mellék út leágazással bekapcsolódva az  utamba , lovag áthelyezéssel  megnyerte...........

 

..............viszont a hajózás kicsit háttérbe szorul így ,mert minek hajózak ,ha ugyan azt a pontot megkapom a kikötő után éppített  ,mint ha utat építve új szigetre építem.........

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.21 0 0 1543

 

 

..hali..........

 

...lejátszottuk  az első KIKÖZŐMESTER  módosítással kiegészítve a játékot , 30 :16 ra nyertem.........

 

..............visszavágó  29 :30 ra  a fiam győzött ,nagyon szorosra sikeredett ,oda vissza elvettük egymástól  a leghosszabb kereskedelmi utat , aztán egy mellék út leágazással bekapcsolódva az  utamba , lovag áthelyezéssel  megnyerte...........

 

..............viszont a hajózás kicsit háttérbe szorul így ,mert minek hajózak ,ha ugyan azt a pontot megkapom a kikötő után éppített  ,mint ha utat építve új szigetre építem.........

 

 

Vjacheslav Creative Commons License 2013.09.19 0 0 1542

http://www.amirani.de/index.php?top=svc&page=KGR

 

Itt találtam valami leírtást, de nem igazán értem ezt a sörös szabályt, főleg, hogy van valami sörös kereskedelmi árú, meg van valami fesztivál is.

 

Az inkvizitor is teljesen más.

 

A reformációs lapok, között is van olyan ami hasonlóan működik mint a kiátkozás, de külön van a lilára és külön a zöldre is.

 

Van olyan lap is amit ha kijátszunk, akkor nem lehet döntheti be a városunkat a barbár hajó. (kb mint most az inkvizitor)

 

A d12 mint kocka nem egy rossz ötlet.

6 barbárhajó, az 5 szin és egy joker, amivel akármelyiket lehet fejleszteni.

 

Viszont a győzelmi pontokról nekem még lövésem sincsen, mi azt még nem játszuk. Arról tudsz irni valami rövidet?

Előzmény: Mike--23 (1535)
Vjacheslav Creative Commons License 2013.09.16 0 0 1541

Igen. Csak 4et.

Előzmény: Törölt nick (1540)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.16 0 0 1540

..........KÉRDÉS........

 

........a két új metropolisszal ( mivel új kártyák vannak) ,ugyan úgy négy fejlesztés kártyát lehet birtokolni maximum?

 

 

-----sajnos a -k- és -i- betűket nem mindig érzékeli rendesen a billentyűzet és gyakran kimarad---------

Vjacheslav Creative Commons License 2013.09.16 0 0 1539

Köszi pár dolgot azért rendbe raktam magamban.

 

Az almanachtot skennelni nem tudom, de lehet kattintok pár fényképet, ha át tudok menni majd a hugomékhoz, meg dokumentálok pár dolgot, úgy azért jobban át tudod majd nézni, de iszonyat mennyíségű cucc van hozzá.

Mivel én is le akarom másolni, így nekem se jön rosszul, bár nem tudom mivel lehet majd kombinálni.

 

 

Rengeteg új mező a különböző jelenetekhez, meg valami szabály a 2 játékos verzióhoz valami kereskedő zsetonokkal. Lovagossal már próbáltam, arra jó hogy szétlopkodd az utjait, ha útban van akkor meg szétcsapod lovaggal, simával azért zavarobb tud lenni.

 

A gombszemes mail címedre jó lesz?

 

 

 

 

Előzmény: Mike--23 (1535)
Mjuli87 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1538

Szia!

Catan Cities and Knights-nak hívják, keress rá és le is tudod tölteni!

Előzmény: vmiklos93 (1537)
vmiklos93 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1537

imádom ezt a társas játékot. van ebből pc-re is játék szerintetek, amit lehet esetleg online is nyomni? :P

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1536

...nagyon köszönöm  az oldalakat....végül is van minden ,csak külföldön.....a fiaim tanultak-nak németül majd megnézem hogyan lehet rendelni.........

 

.........végül is egyenlőre csak néhány dologban gondolkozom........sárga ház,-a "számomra" új két kiegészítőhöz....néhány plusz hajó ,hogy több szigetet lehessen felfedezni ( mi jóval 20 -on felül játszunk, ami lehet hogy felkúszik 30-ig)....a barna és zöld szinekhez ,a lovagos és tengeri kiegészítők.........

 

...........a tevéset még nem néztem meg ,egyenlőre nem tudom mik a szabályok,de lehet hogy ez is szóba kerül.............hirtelen olyan sok kIegészítőre bukkantam amit nem ismertem , hogy van mit tanulmányozni.........

 

.........a hit-egyház tetszik, a varázslósat kicsit átdolgozom a saját ízlésünkre (hókusz-pók nélkül)

--------------------------

 

........még utánna járok a PIATNIK -on keresztül lehet -e rendelni kiegészítőket....

 

...........a közös rendelés is szóba jöhet .........

 

-----------------------------------

 

MÁS  .... A HALAS KIEGÉSZÍTŐRŐL mit tudsz,már nyomtatható kártyák térkép lapokkal kapcsolatban.........mert ez is jó kis kiegészítés...a tóról találtam egész használható képet,sajna nem fér fel ide,ami azért jó ,mert szépen nyomtatható...........

 

-----------------------------------

.............http://www.gombszem.hu/catan/

 

................ezt az oldalt te csináltad?...........Grat.............

 

 

 

                                .....üdv ROBI.........

 

..........ja ha szerettek gombfocizni,van egy jó kis fórum  , ahova számos kivágót raknak fel , meg egy csomó hely ,ahonnan le lehet tölteni őket...........

 

FÓRUM:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9202617

 

KVÁGÓK:

 

http://indafoto.hu/akokszi/collections

 

http://indafoto.hu/mzix/collections

 

http://indafoto.hu/juventinoadam/collections

 

https://plus.google.com/photos/114348581847655217550/albums?banner=pwa

 

http://gombfocihungarikum.wordpress.com/ahogy-masok-keszitik/sajat-keszites/egyeni-kepek-kivagok/

 

 

 

 

Előzmény: Mike--23 (1534)
Mike--23 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1535

Halihó!

 

Amire nem kaptál választ arra megpróbálok érthetően válaszolni:

 

"Ha egy adott játékosnak csak egy városa, de épít belöle egy citadellát, akkor a többi fejlesztését is tudja e közben csinálni?..."

Szerintem IGEN .

 

"...Illetve a határos másmezők mint Érc, Búza, Fa termelnek e kereskedelmi árukat továbbra is?

és megint IGEN

 

"...kb ugyanez a kérdés a pékésgre is." és itt is IGEN.

 

(Bár mi ezt a két elemet kicsit háziasított szabállyal játszuk, de azt most nem írnám le, hogy ne zavarjalak össze.)

 

"Nagy varázssárkány esetén ellopható e az első szint a kalendáriumból(az utolsó tudom nem)?"

IGEN

"Amelyikből lopom abba kell nekem is fejlesztenem(az stimt,hogy pl pékség nélkül hitesbe nem lophatom)?"

(remélem hogy jól értem a kérdést)IGEN. Tehát pl. ha a tudományt lopod el, akkor a tudományt lapozhatod. Azaz ellopni csak azt lehet ahol a másik játékos pont egyel van elötted a fejlesztésben.

 

csillagok kegye: bármelyik számkorong felcserélhető  --- Nagyon gonosz kártya :-)

 

varázserő: akkor játszuk ki, amikor a barbárok hajója kiköt, ha nem én dobtam a kockával akkor is kijátszhatom. Azaz addig kézben tartott lap, kijátszás után pedig visszakerül a többi lap közé.

 

kis varázssárkány: Az almanachból: "Ezt a lapot birtokosa akkor is kijátszhatja ha nem ő van soron, azaz a hetes dobás
pillanatában." Tehát ez is kézben tarott lap, addig amig fel nem használom. Viszont bármikor felhasználhatom. Ezekben pont az a jó, hogy senki nem tudja hogy nálam van.

 

boszorkány átok: az almanachból: "Egy játékos összes aktív lovagja passzív lesz. Ha öten vagy hatan játszanak, akkor
az elátkozott lovagok játékosa csak három kockadobás után aktiválhatja a lovagjait, akár a különleges építésfázisában is."

Tehát nem számítanak bele, mivel nem aktívak. A játékos 3 kockadobás után aktíválhatja a lovagjait, természetesen 1-1 búzáért.

 

áldozat bemutatás: ha csak egy faluja van az ellenfélnek, az nem vehető le. De ezt a kárttyát mi nem játszuk, mert szerintem túl erős. (A többi kártyához viszonyítva.)

 

söröskupás eredeti szabály: hát ezt nem tudom :-(

 

"A 3:1es kikőtő csak nyersanyagcserére alkalmas, vagy pl kereskedelmi árú is cserélhető e vele?

Illetve a nyersanyag kikőtőben lehet e kereskedelmi árúra becserélni nyersanyagot, igaz ez akár a kereskedőre is?"

3:1-es kikötőben 3 egyforma valamit adsz, és 1 valamit kapsz. A lovagos kieggel játszva a 3 egyforma kártya bármi lehet csak egyforma legyen. Azaz nyersanyag vagy kereskedelmi áru is. Amit kapsz az is lehet 1 nyersanyag vagy 1 kereskedelmi áru.

 

A kereskedő szabály nincs pontosan leírva. Az ugye egyértelmű hogy az a két lap amit be kell adni a mezőhöz tartozó nyersanyag lehet csak. Amit kapunk az az én értelmezésemben lehet 1 nyersanyag vagy egy kereskedelmi árú.

 

Remélem tudtam segíteni, ha valamit nem érthetően írtam, vagy nem értesz egyet vele akkor írj és megbeszéljük. Bár azt hiszem én is hogy házi szabálynak bármi jó, csak következetesnek kell lenni.

 

Az utóiratod alapján Te is fanatikus vagy - jó értelemben.

 

És a végén egy szivességet kérek. Ha meg tudod tenni akkor szkenneld be a Kereskedők és Barbárok szabálykönyvét és küld el nekem. Van egy 31 oldalas doc és pdf változatom is, de valahogy nem tűnik igazán jónak egyik sem.

 

Jó játékot!

 

Mike

Mike--23 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1534

Fa bábukat esetleg itt találsz:

http://www.spielematerial.de/en/

pl falu:

http://www.spielematerial.de/en/game-components/game-pieces/buildings/settlement-settlers.html

teve:

http://www.spielematerial.de/en/camels.html

 

Előfordulhat hogy itthon is kaphatóak ezek, csak azt még én nem találtam meg.

Rendelni még nem rendeltem semmit, eddig a bábukat vettem vagy faragtam. DE pl. tevéket nem állok neki csinálni.

Persze ha nem ragaszkodsz a fához, akkor sok megoldás van. Az is egy megoldás lehet ha szervezünk egy "közös rendelést".

Korábban más fórumon voltam ilyenben, működött.

 

Üdv, Mike

Előzmény: Törölt nick (1531)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1533

..........AZT HITTEM NEM KÜLDTE EL AZÉRT ÍRTAM KÉTSZER...........

Előzmény: Törölt nick (1532)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1532

FABÁBUKAT HONNAN LEHETNE BESZEREZNI?

...nálunk minden fa,és ez jobban is tetszik..........

 

 

.faragás macerás,a gpsz sérülékeny.....még aműgyanta kis festékkel talán.....

 

.........a német rendelési oldal nem elérhető,sajna....

 

.........AMÚGY RENDELT MÁR VALAKI ONNAN,  .... MENYIRE DRÁGA?

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1531

...RÉGI FABÁBUK ........,honnan lehetne beszerezni?

..........FARAGÁS  bonyolult.....még a műgyanta megoldás kis festékkel....olvastam a gipszről,de az sérülékeny.............

 

.......a német megrendeléshez tartozó oldalt nem lehet megnyitni.......

........amúgy rendelt már onnan valaki?......és milyen drága?....

 

..........NÁLUNK MINDEN  FA,DE ez jobban is tetszik...

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.14 0 0 1530

..............valamiért világosabbak a színei amit felraktam az indafotóra..........hmmmmm?

Előzmény: Törölt nick (1529)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.13 0 0 1529

ide ratam fel.........

 

               http://indafoto.hu/akokszi2/collections

Előzmény: Törölt nick (1528)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.13 0 0 1528

 

....kissebb méretben azért felrakom ide is ,hogy hogy néz ki..........

 

 

Előzmény: Törölt nick (1527)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.13 0 0 1527

...........na szóval........

 

........nakem a varázslós verzió nem jött   be.....

.....de az ötlet jó,úgyhogy kis szerkesztéssel a szöveget és a képeket  kitakartam,

mardt az írás és képek nélküli alap,amire bármilyen új ötlett ki lehet találni..

.........lehet ráírni ,kitalálni -keresni új képeket  ........

 

....sajnos csak a fejlesztés kártya fér fel ide , de felrakom valahova normális méretben és letölthető lesz az egész.............

Előzmény: Törölt nick (1526)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.13 0 0 1526

...multkor néztem át a szabályokat újra ,akkor fedeztem fel a szökevényre vonatkozó szabályt is...........

...........egyébként lehet háziszabályokat csinálni, csak ragaszkodn kell hozzá...

Előzmény: Vjacheslav (1524)
Vjacheslav Creative Commons License 2013.09.13 0 0 1525

Mivel több lap van ezért mind a boszorkányos, mind a hites verzióbol tudsza sajátot készíteni. Pl az egyszarvúak táncából nekünk kettő van, a villámcsapást a gyerekek miatt kivettük.

 

Az áldozatbemutatás is kicsit erős főleg ha egy gyerek ellen játszanád ki.

 

Mi általában 3man vagyunk a kicsi max egy kört bír mert azért 2 óránál tovább eltart, és a végén mindenki sokat variál a rengeteg nyersanyag miatt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1523)
Vjacheslav Creative Commons License 2013.09.13 0 0 1524

Egyedül a szökevényt nem így játszottuk a többi stimmel.

 

A 3:1esre azért kiványcsi leszek másoktól is, mert elvileg annak nyersanyag kikötőnek kellene lennie.

Előzmény: Törölt nick (1522)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.12 0 0 1523

......már ki is nyomtattam az új szabályokat..... a kikőtőmester nagyon jó ötlet....

.........az egyházas is tetszik........a varázslós kevésbé.........az  eseménykártyás-t még jobban át kell nézni...........

                                   

                       .......köszönöm.........

Előzmény: Vjacheslav (1520)
Törölt nick Creative Commons License 2013.09.12 0 0 1522

VJACHESLAV  nagyon köszönöm a felvilágosítást.........

 

..csak néhány kérdésre tudok válaszolni:

 

SZÖKEVÉNY: akkora lovagot rakhatsz fel "csak" amekkorát elszöktettél, - nem számít ha te még nem tudsz háromas szintű lovagot csinálni(mert még nem fejlődtél fel odáig) de ha elszökteted ,akkor is felrakhatod.

 ....ha viszont nincs olyan neked amit elszöktettél (pl.egy ketteset hoztál el ,de neked fent van mind a kettő ,akkor le kell venni a tábláról és újra építhető ).

-----------

DIPLOMATA:

 

csak onnan vehet el utat ahol az nem zárt,a lovag  és a település lezárja a z utat,

 

...mi úgy játszunk ,hogy egy településnek mindig rendelkeznie kell legalább egy úttal,de ha már van kettő ,-midegy hogy nem egybefüggő,akor már levehető.........

---------------

 

3:1 KiKÖTŐ  mi 3:1 -ben bármit behozunk és bármiért...........így értelmeztük a szabályt ,- csak a BANKKAL való keresedelsmnél van hogy egyforma lehet az amiért keresedsz.............

 

kERESKEDELMI...igen ,pl. búzakikötő-két búzáért behozok egy könyvet ,stb...........

------------------

 

KERESKEDŐ:az adott nyersanygért 2:1-ben bármt behozhatsz könyvet is.....

..........mi így értelmeztük a szabályt

 

..........csak az kereskedhet  a kereskedővel aki kijátszotta (oda rakta magához),lényegtelen hogy az adot mező körül másoknak is van települése,mint ahogy a kereskedőért járó pont is csak annak jár ai kijátszotta utoljára..........

 

.....A TÖBBIT SAJNOS NEM ISMEREM , de még egyszer köszönöm a segítséget , hamarosan átnézzük  (számunkra) az új kiegészítéseket.........

Előzmény: Vjacheslav (1521)
Vjacheslav Creative Commons License 2013.09.10 0 0 1521

Üdv,

 

Kb 2 hónapja kezdtünk el vele játszani a gyerekek miatt.(9 és 7, így inkább a nagyobbal tudjukjátszani)

 

Mi jelenleg az alap+lovag+boszorkányos+hites verziót játszuk kikötőmesterrel kiegészítve.

(csak az alap bolti a többi mint saját készítés, illetve az a alap nyersanyagjai is, hogy ugyanolyanok legyenek, mint a kiegé)

 

Az events card annyira nem tetszett meg így maradt a kocka, és mi a 10 oldalut részesítjük elönyben. (szerepjátékos múlt miatt nekem amúgy is volt)

 

Lenne pár kérdésem:

 

Ha egy adott játékosnak csak egy városa, de épít belöle egy citadellát, akkor a többi fejlesztését is tudja e közben csinálni? Illetve a határos másmezők mint Érc, Búza, Fa termelnek e kereskedelmi árukat továbbra is? kb ugyanez a kérdés a pékésgre is.

 

A szökevény lap esetében csak olyan lovag lopható e amit fel is tud tenni az adott játékos?

pl 3mas lovag lopható e úgy hogy 2es kerül föl helyette, illetve ha már fent van 2 erős, akkor milyen lesz a 3ik ha egy erőset lopok el?

 

Nagy varázssárkány esetén ellopható e az első szint a kalendáriumból(az utolsó tudom nem)?

Amelyikből lopom abba kell nekem is fejlesztenem(az stimt,hogy pl pékség nélkül hitesbe nem lophatom)?

 

csillagok kegye csak a feltalálónál megszokott 3,4,5,9,10,11 szám cserélhető, vagy a 2,6,8,12 is?

 

varázserő kijátszása után kézben tartott fejlesztésnek minősül e, mint pl a raktár, esetleg a barbárhajó beérkezésekor soron kívül kijátszható(kb mint a varázsvétó), vagy végig felfedve van és nem számít bele a 4 fejlesztési lapba? 

 

kis varázssárkány kézben tartottnak minősül, vagy kijátszható elöbb is?

 

boszorkány átok 3 köréig a lovagok beleszámítanak e az össz lovagi erőbe a barbárhajó beérkezésekor?

 

Az áldozat bemutatás kijátszható  e a játék elején alapítottra? (pl az út is lógna a levegőben)

 

Diplomata lophat e város mellöl utat ha onnan más írányba is vezet út, illetve lophat e olyat aminek aze egyik végén van lovag? (mi pl lopjuk azokat amiknek a vége szabad hiába van a köztesen lovag...)

 

Ennyit a lapokról.

 

söröskupás eredeti szabálya is érdekelne, mert most mi is csak akkor adjuk, ha az illető nem kapna  nyersanyagot.

 

3:1es kikőtő csak nyersanyagcserére alkalmas, vagy pl kereskedelmi árú is cserélhető e vele?

Illetve a nyersanyag kikőtőben lehet e kereskedelmi árúra becserélni nyersanyagot, igaz ez akár a kereskedőre is?

 

Egy adott mezőn álló kereskedőt csak a kijátszó játékos használhatja,vagy az is akinek szintén van ott városa/falva?

 

Mi 17ig játszunk vele, és ez a verzió már akár két emberrel is működik, úgy se nagyon kereskedtünk a legerősebb játékossal, illetve ha pont kijönne a fejlesztése...

 

ui:

A hugom rendelkezik Kereskedők és Barbárok kieggel, és kompatibilis akár a régi fabábus verzióval is. A műanyagban viszont kötöttebbek a kikötök. A legyártása viszont kicsit körülményes lenne a millió bábú miatt (barbár, lovag, teve, lovaskocsi, híd).

 

A lovagos elkészítése sima nyomtatással ment, igaz szines nyomtató hiánya miatt a gyerekkel szinezgettük, de így mégértékesebb lett. Kétoldalassal meg tudtam oldani, és széles ragasztóval lamináltam. A bábuk meg levegőre száradó gyurma, illetve tempera segítségével kerültek legyártásra. Csak a plussz mezőket sikerült valahol szinesben kinyomtatni. A rablóból lett a barbárhajó, régi tárasjáték bábukból meg egy sárga kereskedő, fekete rabló, piros inkvizitor, lila varázsló (könnyebb megjegyezni mint a fehéret)

Vjacheslav Creative Commons License 2013.09.10 0 0 1520

http://members.upclive.hu/kovacs.ervin7/

 

http://www.gombszem.hu/catan/

 

Ezt a 2 oldalt ajánlom.

 

A ti esetetekben pl a kikötőmester plussz 2 pont lenne.

Előzmény: Törölt nick (1519)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!