Keresés

Részletes keresés

Gupppy Creative Commons License 2010.10.02 0 0 245
Szia Dóri!:)

:DD Rendben...van guppi egy rakással...!!
Előzmény: nddori (244)
nddori Creative Commons License 2010.10.02 0 0 244
Szia!
Szépek a halacskáid :) Szeretnék majd Tőled néhány guppit :) Nem nagy az akváriumunk, de most alig van benne hal, viszont kereskedésből nem akarok venni. Legfeljebb majd cserélünk nyúlra :)))
Előzmény: Gupppy (238)
BVerácska Creative Commons License 2010.10.01 0 0 243
Szia Köszi megpróbálom aztán ha van valami fejlemény akkor írok
Gupppy Creative Commons License 2010.09.29 0 0 242
Szia!
Elsősorban azt ajánlanám, hogy kalandozzgass egy kicsit a neten és olvass utána a szaporításuknak.:) Mondjuk ezzel lehetne kezdeni: http://hu.wikipedia.org/wiki/Szi%C3%A1mi_harcoshal
Mindenképpen külön kell venni a párt, mert a többiek zavarhatják őket, ill. biztosan felfalják az ikrát!! Az ivadékok nagyon picik..nem olyan egyszerű észrevenni őket...:)
Regisztrálj be ide: http://www.akvarista.hu
A fórumon felteheted az aktuális kérdéseidet és tapasztalt akvaristák válaszolnak.:)
Remélem tudtam segíteni!:)
Szilvi
(aztán halljak ám felőled, hogy hogyan sikerült!):))
Előzmény: BVerácska (241)
BVerácska Creative Commons License 2010.09.28 0 0 241
Sziasztok !
Én még új vagyok ebben a témában kb 3 hete vettünk akváriumot 54 l es és bettákat bele van egy nagyon szép kék hímem és 4 nőstény benne és van egy kicsi algaevő harcsám. Az egyik nap láttam hogy a betták ívtak sajnos nem tudtam már külön venni őket a hím az ikrákat felvitte a habba. De az ikrák nem keltek ki. Ebben szeretném majd a segítségeteket kérni ha szeretném szaporítani őket mire figyeljek mindenféleképpen külön kell venni őket? Vagy vmelyik most megehette az ikrákat vagy mi lehetett a probléma szerintem a hőmérséklet az jó volt 28 29 fok, sok növény nekik. a világítás ilyenkor este lekapcsoljam nekik mert egyébként le szoktam csak ilyenkor nem tudom hogy hogy kezeljem őket mert szeretném majd egy kicsit később szaporítani őket. segítségeteket köszönöm
Csimpolya Creative Commons License 2010.09.27 0 0 240
Sajna, kicsi az akvárium, ezért az általad javasolt megoldást fogom választani.
Szerencsém van, mert legalább az aranyhalaim egyneműek.
Előzmény: Gupppy (238)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.27 0 0 239
Szia!
Talán csak nem Te is Betta tartó vagy?:)
Előzmény: Törölt nick (237)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.27 0 0 238
Háááát...azok pedig szaporák!:DD De ha nem akarsz velük "vesződni", ne vedd külön a nőstényt ellés előtt, így nagyon valószinű, hogy felfalják a kicsiket.. Mi színesedésig tartjuk a guppikat, aztán mennek a kereskedésbe -becseréljük tápra..:)



Az egyik guppi papa és egy növendék xiphó..:)



És a nagy akvi..:)
Előzmény: Csimpolya (235)
Csimpolya Creative Commons License 2010.09.26 0 0 235
Jaj, jaj! Én is szereztem két pár guppit, de nem akarok nagymama lenni...
Előzmény: Gupppy (233)
Csimpolya Creative Commons License 2010.09.26 0 0 234
A legjobb úton haladnak felé!
Előzmény: Gupppy (232)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.26 0 0 233
Az előző "alom"-ból egy fiatal, guppi gyerekekkel..:))
Gupppy Creative Commons License 2010.09.26 0 0 232
Remélem azok lesznek!:)
Előzmény: Csimpolya (231)
Csimpolya Creative Commons License 2010.09.25 0 0 231
A következő nemzedék határozottan szép!
Előzmény: Gupppy (230)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.25 0 0 230
A következő nemzedék..:)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.14 0 0 229
Színesedünk..:) Sajna nem minden kép jó...nem nagyon akarnak megállni fotózkodni..:DD A pirosas farkút külön raktam..nagyon legénykedett már a többiekkel..:DD
nddori Creative Commons License 2010.09.01 0 0 228
Majd megpróbálom, de még kicsit várok, mert a nőstény fele akkora, mint a másik 2 hörcsög. :)
Nálunk a dolgok mindig gyorsabban történnek, mint gondoltam.... Anyukám elkérte tőlem az akváriumot, szívesen oda is adtam, mert nem érek rá foglalkozni vele... Le lett hozva a nappaliba (eddig a szobámban volt). Megbeszéltük, hogy itt jó lesz, csak kicsi.... anya már indulna is nagyot venni.... :)))
Előzmény: Gupppy (227)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.01 0 0 227
Szerintem próbáld meg összerakni őket, ha jól megvannak, együtt is hagyhatod nyugodtan..aztán egyszercsak ottlesznek a kicsik..:) Nem kell különvenni őket akkor sem..:)
Előzmény: nddori (226)
nddori Creative Commons License 2010.09.01 0 0 226
:D Jó, akkor neked nem adok :))) Amúgy is lehet, hogy várok még. Most 3 hónapos a nőstény, de olyan kicsi..a vele egyidős fiú sokkal nagyobb. Igaz a nőstény meg hiperaktív, lehet, azért nem nő :))
Előzmény: Gupppy (225)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.01 0 0 225
Nálunk együtt voltak a hörik, így szabadon "bűnbe" eshettek amikor csak akartak..:DD Meg is volt az eredmény! A nőstényünk eléggé védte a területét, úgyhogy végül ő költözött a pasihoz.. Aztán ottragadt..:DD
Ha én veszek még nyuszót Tőled, légyszi ne adj hörit, még ajándékba se..:DDD
Előzmény: nddori (224)
nddori Creative Commons License 2010.09.01 0 0 224
Igen, ezt én is így gondoltam :) Ezért nem veszek többet kereskedésből halat. Másrészt meg drága is... Nekem most lesznek először kishörcsögök, vagyis még csak tervben vannak, a napokban teszem össze a szülőket, csak mivel még nem csináltam ilyet, kicsit félek, hogy megtépik egymást... a kicsiknek meg csak lesz gazdájuk :) Legfeljebb minden vásárolt nyuszihoz jár egy ajándék höri :)))
Előzmény: Gupppy (223)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.01 0 0 223
Van egy egész darab..de elég is.. Amíg párban voltak, nem győztük a kicsiket elpasszolni..:DD A guppikra visszatérve (és egyéb más halakra), állítólag manapság különféle hormon kezeléseknek vetik alá a halakat, pont azért, hogy otthon ne nagyon tudd szaporítani..inkább vegyél... Nálunk is voltak gyönyörű halak, csak épp nem szaporodtak..:(
Előzmény: nddori (222)
nddori Creative Commons License 2010.09.01 0 0 222
:)))) Oké, szólni fogok! Narancssárga guppijaim voltak, mamámtól kaptam őket, szaporodtak is. Szerettem volna más színű kicsiket, ezért vettem 2 citromsárgát kisállatboltban...hát azok nem szaporodtak.... Majd, ha lesz egyszer nagy akváriumom.... :)
Hörcsögeid vannak még?
Előzmény: Gupppy (221)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.01 0 0 221
Majd szólj, ha alkalmas....Itt van minden....csak én is tudjam hova tenni...:DD Időnként befőttes üvegekkel van kirakva az ablakpárkány..:DD
Előzmény: nddori (220)
nddori Creative Commons License 2010.09.01 0 0 220
Szeretnék egy nagyobb akváriumot, mert most a 30 literesbe beköltözött egy hörcsög ( így már 3 van) Hamarosan kicsik is lesznek. Meg a nyusziknál is létszámnövekedés várható és még a nyúlházat is be kell fejezni...szóval egyelőre sajnos nem lesz nagyobb akvárium :( Pedig szeretnék megint guppikat is :)
Előzmény: Gupppy (219)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.01 0 0 219
:DDDD Áááá...csak jó lett a kép és a vaku miatt kék...valójában inkább seszínű (na, ezt jól meghatároztam)..Vannak világosabbak -ezek szinte áttetszők, és vannak sötétebbek -inkább barnásak...Kb. 7-8 db. van..Az akvijuk úgy 30 literes, szűrő van már benn, esőztetővel és egy harisnya van ráhúzva a kalandorok miatt..:D Nagyon csinos!:DD Ivadéktápot kapnak és néha fagyasztott haltejet kapargatok nekik ill. szárított tubit...
Ha megmaradnak és összefutunk, szívesen adok..:)) Guppi is van egy rakással..:DD Vége van a gyöngyéletnek a tóban, beköltöztek a nagyok is.:)
Előzmény: nddori (218)
nddori Creative Commons License 2010.09.01 0 0 218
Jaj, de jó! Már színesek? Ha lesz belőle eladó és összefutunk valami nyuszis program kapcsán, akkor jelentkező vagyok néhányra :) Mivel eteted őket? Mekkora akváriumban vannak? Szűrő van benne?
Előzmény: Gupppy (217)
Gupppy Creative Commons License 2010.09.01 0 0 217
30 naposan..:)
Gupppy Creative Commons License 2010.08.26 0 0 216
A bettababák 24 naposan:
Gupppy Creative Commons License 2010.08.25 0 0 215
Hát igazán nincs mit..:) Remélem javul majd!:)
Előzmény: bohus100 (214)
bohus100 Creative Commons License 2010.08.25 0 0 214
Akkor megpróbálom ezt a Parakillt.
Köszönöm a segítségedet!
Előzmény: Gupppy (213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!