Keresés

Részletes keresés

r.tonyo4 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 977

r kulturált vigalmi negyed van írva. Azért ez máshogy hangzik

Előzmény: Független Demokrata (975)
amdn Creative Commons License 2011.03.03 0 0 976

Ez siralmas és lehangoló. Ez az egész.

Független Demokrata Creative Commons License 2011.03.03 0 0 975

A honlapon van egy szavazás a Sundance park - görög falu sorsáról !

 

A dózerolás, az appartman építés ,és a vigalmi negyed között lehet választani.

 

Azt hiszem egy kis tévedés történt a kifejezéseknél, mert a vigalmi negyed az a prostituáltak jogszerű működésére alkalmas terület elnevezése !

 

Gondolom - habár a többség erre szavazott - ezt nem akarják ilyen sokan, ezért szerencsésebb lenne a "szórakoztató negyed" kifejezést használni !

 

Lehet, hogy vigalmi negyedre is szükség van, de itt szerintem inkább meg kellene őrizni és tovább kellene fejleszteni a görög falu  szórakoztató központ jellegét

 

 

r.tonyo4 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 974
Előzmény: Független Demokrata (972)
zjakabfi Creative Commons License 2011.03.01 0 0 973

Annyi részvény most is van a birtokában és van akkora befolyása, hogy meg tudja hosszabbítani a szezont, ha akarja.

Kérdés, akarja-e.

Az elmúlt években a kiadott menetrend szerrinti szezonvég mindig meg lett hosszabbítva.

Sajnos egy egy jobb napot leszámítva nagy tömegek nem voltak már...

 

Előzmény: Független Demokrata (972)
Független Demokrata Creative Commons License 2011.02.27 0 0 972

A Balatoni Hajózási Rt. részvényeit eladja Tihany és Balatonszemes is.

 

Mi van a Füredi részvényekkel ? Esetleg Füred meg is vásárolhatná ezeket !

 

Valószínüleg nem lenne nehéz felfuttatni a hajózást, akár őszi  és tavaszi programokat , rendezvényeket is lehetne szervezni.

 

 

Független Demokrata Creative Commons License 2011.02.27 0 0 971

Azért lehetnének őszi-tavaszi programok is ! Szüret, lovas, kerékpáros túrák, stb.

 

A fiataloknak - a West Balkáni halálesetekig - leginkább a gigantikus nagy szórakozóhelyeket helyezték előtérbe mindenhol az országban. Mert ott egy négyzetméterre arányosan több ember sokat fogyasztott, sokat fizetett.

A jogszabályi változások miatt valószínüleg éppen a kisebb egységekből álló  helyek, mint a görög falu, kerülnek előtérbe. Érdemes lenne ezt kihasználni !

Előzmény: i love metric (970)
i love metric Creative Commons License 2011.02.25 0 0 970

Tény, hogy a szezon az késő tavasz és kora ősz közé tehető, de azért nem mondanám, hogy télen teljes a leállás a Balatonon. Persze a hajózási időszak csak tavasszal kezdődik újra, meg strandolni sem lehet, de a puszta közepén lévő wellness szállodák is pörögnek, ilyet a Balaton parton is találni és azért a téli, befagyott tó legalább annyira szép (ha nem szebb) mint a nyári, mikor szikrázik a napsütés!

 

Ennek ellenére aki ott akar nyaralni az nem árt ha pár hónappal korábban elkezdi nézni az ajánlatokat. Én idén nem Balatont tervezek, az megvolt már tavaly, de én akkor már márciusban előfoglaltam és megspóroltam a nyaralás negyedét. Füred pedig szerintem nagyon szép az év minden szakában, én többször voltam már ott télen és szerintem van annyira jó olyankor is mint nyáron. Csak strandolni nem lehet ugyebár, de van helyette sok más téli sport amit meg nyáron nem lehet! :)

Előzmény: evanagy55 (969)
evanagy55 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 969

Abban én is egyetértek, hogy a fiatalok valamiért az elmúlt években nagyon elszoktak a Balaton környékéről. A legtöbb fiatal külföldi volt siófokon mikor ott voltunk. Ez bizony szerintem az önkormányzatok és a vállalkozók hibája is. Nem látták be, hogy bizony komoly profitot érhetnek el a diákélet megcélzásával is, lásd Zamárdi Balaton Soundja.

 

Füreden a Soundance park dicséretes kezdeményezés igaz közel sem tökéletes de javult is a helyzet, amit pl Keszthely, vagy Gyenesdiás nem mondhat el. A városvezetés itt mindenben gátolta egy fejlődő fiatalos rendezvény megtartását és inkább a középkorosztály kulturális m,művelődési programjaira összpontosított, most pedig nem értik hová tűnt a fizetőképes fiatalság a környékről.

 

Az pedig, hogy télen halál van ez természetes. Ez mindig is így volt és így is lesz , de a Magyar Tenger mindig egyet jelentett a napsütéssel és a nyárral és szerintem ez így van rendjén :)

füredatys Creative Commons License 2011.02.24 0 0 968

Csak ne felejtsd el,hogy Ákos a Kékszalag keretein belül koncertezett füreden tavaly és azért volt 3500Ft a jegy,de az is csak elővételben persze. Amúgy ha jól tudom egy-két turné helyszínen 6000 Ft-ba került a jegy, ahol saját szervezésű volt a koncertje. Idén májusban az Arénában lesz a lemezbemutató koncert 8500-11900Ft-os jegyárakkal.

Remélem idén is jön majd füredre nyáron!

Előzmény: pityim palko (966)
Független Demokrata Creative Commons License 2011.02.23 0 0 967

Az nem is olyan drága, mert volt, ahol a Kárpátia is 4.000-be került !

És a különbség óriási !

 

 

Előzmény: pityim palko (966)
pityim palko Creative Commons License 2011.02.22 0 0 966

Az aug 20-i Demjén koncerten is nagy kaszálás volt. 5000 Ft volt egy jegy(Ákosra 3500....), és 1500 körül lehettünk. Demjén fellépti díja 1,5-2 millió lehet.

Előzmény: füredatys (963)
füredatys Creative Commons License 2011.02.22 0 0 965

Bárhol megállhattál volna,ugyanis nem büntettek akkor pont a rendezvény miatt! Amúgy meg nem volt az egész parkoló lezárva,ugyanis én tudtam parkolni! :-P

Előzmény: 8230 (964)
8230 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 964

,,Amúgy meg tavaly tök jó helyen volt a Kisfaludy strand melletti füves területen"

 

Ja. Főleg hogy parkolni sem lehetett annak, aki a strandra akart menni.

 

Előzmény: füredatys (963)
füredatys Creative Commons License 2011.02.22 0 0 963

Remélem idén is lesz Ákos koncert füreden! Tavaly 4ezer ember tombolta végig a koncertet,ami szerintem nem kevés létszám egy koncerten,pláne itt Balatonfüreden. Mikor 2005-ben is itt koncertezett a Szabadidő Központban,ott is teltház volt. Azóta sem hozott annak a Csarnoknak egyik rendezvény sem akkora forgalmat mint Ákos koncertje! Szóval ha esetleg netán idén is felmerül a gondolat,hogy Ákos megint jönne füredre,remélem legalább ezt az egyet nem tiltják be azért mert hangos! Amúgy meg tavaly tök jó helyen volt a Kisfaludy strand melletti füves területen és 2 zajos órát szerintem mindenki kibír 1 évben egyszer! Amúgy az ősszel megjelent turné dvd anyagán a füredi koncertből is vannak bevágva részletek elég sokszor!

pityim palko Creative Commons License 2011.02.21 0 0 962

"A gyógyvízturizmus fejlesztése kitolhatná a szezont is, én ebben látok fantáziát, nem a nyári koncertekben."

 

Ha már koncertek...lehet már valamit tudni arról, hogy kik lépnek fel  nyáron Füreden?

Tavaly Ákos és Demjén volt(no meg Kárpátia).

Előzmény: Törölt nick (961)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.21 0 0 961

Ide nem lehet környezetszennyező ipart telepíteni

 

 

Ezt mindjárt meg is fordíthatjuk. Egy modern hulladékégető mű(vegyük mindjárt a legszélsőségesebb értéket) kisebb kibocsátási értékekkel bír, mint a hajógyári üzem, vagy az általános buszforgalom, kamionforgalom. Ettől függetlenül vonzóbbá tehetné az önkormányzat IPA kedvezménnyel, ipari park lassan lesz is. Ha többet keresünk helyiek, többet is költünk, több bevétele van az önkormányzatnak is.

A gyógyvízturizmus fejlesztése kitolhatná a szezont is, én ebben látok fantáziát, nem a nyári koncertekben.

Előzmény: r.tonyo4 (956)
Független Demokrata Creative Commons License 2011.02.21 0 0 960

Azért jó lenne, ha többen lennénk !

Várjuk a jelentkezőket !

Előzmény: amdn (955)
r.tonyo4 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 959

"A fiatalok kulturális ingényeinek kielégítésére szolgáló intézmény(ek) fenntartása az bizony az önkormányzat kötelessége, hiszen erre még központi költségvetési támogatást is kap !"

 

Én nem ezekre az intézményekre gondoltam, hanem szórakozóhelyekre, diszkóra, éttermekre stb., amiket magánvállalkozók üzemeltetnek.

Ezeknek az engedélyezésen kívül nincs köze az önkormányzathoz.

 

 

Előzmény: Független Demokrata (958)
Független Demokrata Creative Commons License 2011.02.21 0 0 958

Azt senki nem vitatja, hogy Füreden a gazdaság alapja az idegenforgalom ! És nem akarunk környezetszennyező beruházásokat ! Csak a meglévő értékeinket szeretnénk megvédeni, illetve szezonon kívül és belül is jól érezni magunkat ! 

 

Azt kifogásoltam, hogy a polgármester a vállalkozókat megemlítette, rólunk, helyi lakosokról  pedig megfeledkezett. Szerintem először a lakosság véleménye alapján kellene eldönteni, hogy mely területek milyen funkciót látnak majd el, és ez után  jöhetnének a vállalkozók, akiknek természetesen még örülnénk is ! 

 

A fiatalok kulturális ingényeinek kielégítésére szolgáló intézmény(ek) fenntartása az bizony az önkormányzat kötelessége, hiszen erre még központi költségvetési támogatást is kap !

 

Az engedélyezés valóban a jegyző dolga, de részben a képviselő-testület hozza az olyan rendeleteket, amelyek alapján ez a döntés születik. Így pl. meghatározhatja azokat a helyszíneket, és feltételeket ahol lehetséges az idegenforgalmi szempontból fontos, esetleg zajosabb események megrendezése.   

Előzmény: r.tonyo4 (956)
8230 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 957

,,Vagyis a város lakóinak, a szavazóknak a véleménye már nem számít ? Csak is a pénzemberek, vállalkozók véleménye a fontos ? "

 

Így van. De ez nem csak a befektetésekre igaz.

Előzmény: Független Demokrata (954)
r.tonyo4 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 956

Az idegenforgalomba kevés kivételtől eltekintve nem a füredi helyi lakosok fognak befektetni, mert nincs meg hozzá a megfelelő tőkéjük. Az fog befektetni akinek van, és akinek van, az nem füreden lakik, hanem az országban máshol, vagy külföldön. Sajnos ez a helyzet.

Balatonfüred a gazdaság alapja az idegenforgalom és az ehhez kapcsolódó szolgáltatások, ezt tudomásul kell venni. Ide nem lehet környezetszennyező ipart telepíteni, nem lehet intenzív állattartással vagy növénytermesztéssel (kivéve a szőlő és bor) foglalkozni. 

 

A fiataloknak szóló szórakozási lehetőségek viszont a helyieken múlnak, viszont ha a jegyző nem engedélyezi, akkor az nem feltétlenül a képviselőtestület és a  polgármester hibája.

Előzmény: Független Demokrata (954)
amdn Creative Commons License 2011.02.20 0 0 955

Igen és csak a turizmust szajkózzák, semmi mást, mintha csak az lenne. De még abban is bénák már. Bocsánat a kivételnek. Alakítsunk. Én egyébként is ilyen közösségi beállítottságú vagyok, mert zenész vagyok.

Független Demokrata Creative Commons License 2011.02.20 0 0 954

Február 17-én a polgármester a város honlapján kérdésre a következőt válaszolta:

 

"Tisztelettel várok minden olyan javaslatot, akár vállalkozók felajánlását, ötletét, hogy akár a kerékpározás, akár más, a város jövőképével egyező turisztikai ágazat alapinfrastruktúrája tekintetében pénzt kívánnak beruházni és ehhez kérik az önkormányzat segítségét, akár ingatlan bizto sításával."

 

Ez azért érdekes ! Vagyis a város lakóinak, a szavazóknak a véleménye már nem számít ? Csak is a pénzemberek, vállalkozók véleménye a fontos ?

 

Szerintem most is meg kellene keresni a helyi képviselőket, polgármestert !

Ha másként nem megy, esetleg egy egyesületet is alakíthatnánk a város érdekében !

pityim palko Creative Commons License 2011.02.20 0 0 953

FÉRFI KÉZILABDA KEK NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS 

TREMBLAY (francia)–BALATONFÜRED KSE 29–27 (14–11)

amdn Creative Commons License 2011.02.20 0 0 952

Végre! Érdemi hozzászólások. A lakótelepi illető nagyon jól látja a dolgot. Valakinek csak feltűnik ez a sok furcsaság itt. Akkor nem csak én vagyok földönkívüli. Aki meg nem így látja, az kicsit mozduljon már ki sűrűbben és beszélgessen több emberrel, ha megtapasztalni már nincs is ideje, mert el van foglalva a kis mókuskerekével, amibe belekerült. (Nap-Nap-Után)

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.20 0 0 951

Sajnos nem csak a ti képviselőtök ilyen, úgymond néma hallgatásba burkolózva fogad el minden beterjesztést az egész képviselőtestület, én legalábbis nem emlékszem rá, hogy lett volna nagyobb vita valamilyen kérdésben.

Ja, ebbe a hulladékkezelő konzorciumba is hót felesleges volt belépni, a szórólap szerint heti egyszer fognak szolgáltatni nyáron is, amikor a legyek 3-4 nap alatt kifejlődnek, lesz még itt probléma. Jóval több pénzért, mint most...

Előzmény: füredatys (950)
füredatys Creative Commons License 2011.02.20 0 0 950

Igen,állítólag ő az a kö..ög pesti,aki feljelentette a Borházat,mert szólt a zene a zenegépből a nyári éjszakákon!

 

Amúgy rajta kívűl lakik még valaki a Horváth házban vagy ő mint az egyetlen gazdag tulajdonos éldegél ott?

 

Az a lényeg,hogy nem kell nekünk Hideg fürdő 5 csillagos hotellel,mert felesleges! Van már itt hotel bőven,azok sem teltházasak szerintem. Inkább a fiatalokat kellene megcélozni pl több nekik való programokkal,hogy ne csak a nyugdíjasok jöjjenek ide,hanem hogy a fiatal is jól érezze magát Balatonfüreden,pláne aki itt lakik!

Amúgy szerintem egy focipályát is csinálhatnának a Köztársaság lakótelepre,mert az egyetlen pályánkat is elvették innen és Cél ABC-t építettek a helyére. 2 helyet is tudnék említeni,ahova elférne egy kisebb pálya itt a lakótelepen.

 

A képviselőkkel meg felesleges beszélni.A Köztársaság lakótelep (most nem írom a nevét) képviselője úgysem csinál semmit. Tavaly kaptunk egy digitális órát amit az egyik buszmegállóban helyeztek el azért,hogy a nyugdíjasok akik rosszúl látnak lássák ,hogy mennyi az idő! Kérdem én: Ennyi erővel nem kellene minden buszmegállóban ilyet felállítani?Amúgy szerintem a Cél ABC mellett sokkal jobban mutatna...

Emellé kaptunk 2 db sziklát(ezt még régebben),ami a lakótelep szimbóluma.Vicces,nem? :-))) Én most azt várom,hogy hova és még hány szobrot fognak felállítani ebben a városban,mert még nincs szoborból kihelyezve vagy 500 db Balatonfüreden!

 

Az ide vágyó nyaralóknak pedig annyit,hogy szállást olcsón nem fog találni senki,hiszen ez a Balaton part.

 

 

Előzmény: pityim palko (946)
Független Demokrata Creative Commons License 2011.02.19 0 0 949

A város egészét érintő kérdésekben a képviselő-testület dönt.

Mindannyiunknak vannak egyéni képviselői, akiket meg kell keresni, vagy lakossági fórumot kell szervezni, ahova el kell őket hívni ( erre általában nem mondanak nemet, mert ez azért elég kellemetlen lenne nekik, ráadásul ezért kapják a fizetést )

 

A városban lévő területek jóvőjére vonatkozó  terveket, elképzeléseket a Telepúlés Szerkezeti Terv tartalmazza, amelyet bárki megnézhet, és javaslatot is tehet a módosítására ! És ezt is a képviselők fogadják el !

 

Szóval tessék munkát adni a képviselőknek, hiszen azért vannak ! Ha egyűtt lépünk föl ez nyilván eredményesebb !

 

A polgármester mindenre nem érhet rá, hiszen a polgármesterség mellett még országgyűlési képviselő, bizottsági elnők, a regionális tanácsban is van dolga, stb.

 

 

Előzmény: amdn (927)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.19 0 0 948

Én azt szeretem a legjobban ha nincs zsufolásig a sétány, nem kell kerülgetni senkit.

Előzmény: Törölt nick (944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!