Keresés

Részletes keresés

motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.03 0 0 599
Hát igen, az emlékeknek ez adja a izgalmát, hogy olyan homályosak és zavarosak :)

Milyen robotos filmet láthattál? Robotokkal a Szaturnusz körül? Bár az csak moziban ment, ha jól emlékszem.
Előzmény: Skywalker. (598)
Skywalker. Creative Commons License 2007.05.02 0 0 598
Jaja, ez lesz a megoldás...

75 októberi vagyok, ezért pl a 77 és 79-es vetítésekre nem hiszem, hogy tudnék emlékezni. Bár az pl rémlik, hogy azidőtájt láttam a "One Moment Of Humanity"-t, de ebben is megcáfolt a honlapod, miszerint azt nem is adta a magyar tévé akkor sem! :) Viszont ha nem ezt, akkor fogalmam sincs, milyen egyéb ilyen "robotos" filmet láthattam akkortájt?!

Az viszont tuti, hogy 84-85-ben néztem minden epizódot, haloványan rémlenek is dolgok, kivéve a "Dragon's Domain" ami ugyebár minden korombélimben mély nyomokat hagyott! :) De valahova oda pozícionálnám emlékeimben az "All That Glisters"-t is, dehát ez is hülyeség. Pedig esküszöm úgy emléxem! :)

Kábeltévét viszont akkoriban hírből sem ismertem. Aztán lehet, hogy a 90-es években a Szateggyen láttam ezeket és az téveszt meg...

Most viszont nincs tévém és csak szemezgetek az alfa torrentekből, így jutottam el az "All That Glisters"-ig és a "One Moment Of Humanity"-ig és miközben néztem őket, keletkeztek bennem ezek a fenti, ismerős (mintha már láttam volna...) érzetek!!! Kész rejtély! :)
Előzmény: motyo_1999 (595)
Skywalker. Creative Commons License 2007.05.02 0 0 597
"harc-jatek" epizod volt, es igen, utanaolvastam, es ugy van ahogy irtad! :) csak en meg filmnezes kozben nem annyira figyeltem es tessek, nem is ertettem! :)
Előzmény: motyo_1999 (594)
tippancs Creative Commons License 2007.05.02 0 0 596
A mostani részben is újra előjött egy baki amit már kétszer észleltem, hogy a holdfelszinen való verekedés közben a sisak megnyílik. Nem rögríthették valami jól.
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 595
Tudtommal nem volt semmilyen ismétlés, soha, legalábbis az MTV-n.
Olyanról kaptam homályos információt, hogy vidéki kábeltévén nyomták a nyolcvanas években, legalábbis az illető rajongótárs megesküdött, hogy akkor látta.
Esetleg láthattad a kilencvenes években a SAT 1-en.
De nem lehet, hogy egyszerűen kisgyerekként láttad, és ez maradt meg? Vagy akkor még nem léteztél?
Előzmény: Skywalker. (593)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.05.02 0 0 594
Ha az "Ősellenségek" c. epizódra gondolsz, nem emlékszem, hogy tönkrebombázták volna a bázist, bár nem tudom most minden egyes pillanatát felidézni a filmnek. A két ellenség főleg egymást lőtte.
Szerintem te a 18. "Harc-játék" részre gondolsz, ahol valóban szarrá lőttek mindent, de ott a végén kiderül, hogy csak az idegenek által generált tanító jellegű látomásról volt szó. (Mellesleg gyűlölöm az ilyen megoldásokat, ettől függetlenül nagyon jó kis rész).
Előzmény: Skywalker. (590)
Skywalker. Creative Commons License 2007.05.01 0 0 593
motyo 1999:

olvasgattam a honlapodat, és megnéztem a korabeli vetítési dátumokat is.
meg most újra néhány epizódot a második évadból, amiket mostanság le tudtam tölteni.
a kérdésem, hogy ezeket nem ismételte anno a magyar televízió?
én pl 84-85-ben néztem az epizódokat a tévében, de megesküdnék, hogy az "all that glisters" c. epizódot is láttam akkoriban, pedig elméletileg az csak 79-ben került itthon vetítésre, akkoriban meg még csak 3 és fél éves :) voltam, ergo nem hiszem, hogy láttam...
szóval esetleges ismétlésekről van infód?
Előzmény: motyo_1999 (582)
Occultum Creative Commons License 2007.04.29 0 0 592
Igaz - az zavart meg, hogy tegnap a Filmmúzeumban a II. évad 17. része ment éppen, ami a negyedik. Az első évad 17-ese a War Games. Amennyire visszaemlékszem, ott az a vége, hogy "nem lövünk" - tehát mintha meg sem történt volna, ami történt. Kaptak még egy esélyt.
Skywalker. Creative Commons License 2007.04.29 0 0 591
de lehet, h én nem figyeltem eléggé, akkor azt is beírhatjátok :)
Előzmény: Skywalker. (590)
Skywalker. Creative Commons License 2007.04.29 0 0 590
igen, de:

írtam, h én az első évad 17. évadról írtam, te meg a második évad 4-ről

természetesen azzal is tisztában vagyok, h nem lényeges (kivéve néhány "kulcs" epizód) a sorrendiség

de az első évad 17 úgy ér véget, h a bázis tönkre van bombázva, néhány hétre elég csak a kaja meg a levegő meg minden, a helyreállítás hónapokig tarthat és a következő érinthető bolygó 6 hónap távolságra! pont ezért akarnak (mert mindennek vége, nincs tovább!!!) "kiszállni" mindenáron az aktuális, épp mellettük lévő bolygóra, ahol nem látják őket szívesen, ezért inkább tovább sodródnak... és erről a "nincs tovább" dologról szépen megfeledkeznek
ráadásul a köv epizódban (most akkor tökmindegy melyik az), nyoma sincs az éhinségnek, bombázásnak stb...
Előzmény: Occultum (589)
Occultum Creative Commons License 2007.04.29 0 0 589

Erre a kisbolygóra teljesen önszántukból szálltak le valami ásványt vagy kristályt keresni. Az epizódok egyébként nem időrendben követik egymást. Az elején a doktornő azt mondta, ötszáz-akárhány napja szakadtak el a Földtől, ennél mondott már nagyobb számokat is.

Eredetileg ez a második évad 4. epizódja:

http://www.space1999.net/~catacombs/main/epguide/ty2.html

Előzmény: Skywalker. (588)
Skywalker. Creative Commons License 2007.04.28 0 0 588
épp most néztem meg az első évad 17es részt, és valamit nem értek:

nem az van, h az alfa szanaszéjjel bombázódik, és ezért nincs esély a túlélésre és ezért kell leszállni a közeli bolygóra???
aztán le se szállnak, a 18. epizódra meg mégsem halnak éhen stb... a roncs alfán.
vagy a 17-es epizód csak egy fiktív álomszerű dolog, amit az alfaiak félelme generált?
Superb_ Creative Commons License 2007.04.26 0 0 587
Nekem is tetszett a tegnapi! Szinte odaszegezett a sugár a fotelhez! :)
Előzmény: tippancs (586)
tippancs Creative Commons License 2007.04.25 0 0 586
Ez egy jó rész volt. Azokból való amit anno leadott a tévé.
Úgy tünt, hogy ez egy korábbi rész lehetett. Maya füle is még barna.
eolomea Creative Commons License 2007.04.09 0 0 584
a) akkoriban nagyon is tudatosan választották ki a (legkevésbé rossz ;) ) 6 részt a kultúra őrei

Ez tunik a legvaloszinubb magyarazatnak.

Sok egyeb pelda szol a-mellett, hogy az un. "vasfuggony" egyben jotekony szurokent is mukodott - pl. Ray Bradburynek Magyarorszagon [a Galaktikaban vagy kulon kotetekben] megjelent irasai szinte egytol egyik rememuvek. Ezen fellelkesulve, itt as elso dolgom az volt, hogy remego orcimpaval felvasaroltam az osszes konyvesboltokban kaphato [angol nyelvu] Bradbury konyvet - es oriasit csalodtam. (Szo szerint, mindossze egyetlen egy uj novellat talaltam, ami jo volt - vagyis ami megutotte azt a mercet, amit anno Kuczka Peter allitott fel.)
Előzmény: motyo_1999 (582)
tippancs Creative Commons License 2007.04.08 0 0 583
a) valóban úgy tűnik, én ezt az első évadnál is éreztem
b) ez is igaz nagyrészben, igyekszem most is gyermeki szemmel is nézni
annyi bénaság is van benne
mindazonáltal a sasok meg többi űreszköz, hajók, épületek még mindig király :)

Azért akad jó néhány jó rész.
Előzmény: motyo_1999 (582)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 582
Ahogy most újranézegetem ezt az évadot, újra megerősödik a kép bennem, hogy azok a részek, amik annak idején mentek nálunk, egészen tűrhetőek, míg a többi 90%-ban nézhetetlen, egy-két kivétel.
Mostmár csak azon kell gondolkodni, hogy:
a) akkoriban nagyon is tudatosan választották ki a (legkevésbé rossz ;) ) 6 részt a kultúra őrei
b) csak a gyermekkori emlékek szépítik meg a dolgot.
Mi a véleményetek? Vagy esetleg ti egész másképp látjátok a sorozatot?


Megjegyzem még, hogy a következő "The Lambda Factor" c. epizód a kivételek közé tartozik: nem láttuk anno, mégis egész jófajta.
eloy Creative Commons License 2007.04.06 0 0 581

Segítség, segítség!

 

Ugye minden bizonnyal készített valaki "biztonsági" másolatot DVD-re a teljes második sorozatból? Tudna valaki segíteni ez ügyben? Ugyanis egy sincs meg, az első részeknél későn kaptam észbe, arra vártam, hogy vége legyen és valakitől be tudjam szerezni.

A teljes első sorozat megvan 4 részenként DVD-re írva, ha esetleg egy sorozatcserébe benne lenne valaki...

Szóval bármilyen megoldás érdekelne, az a cél, hogy birtokomban legyen a 25-48. rész is!

tippancs Creative Commons License 2007.04.03 0 0 580
A mai rész címe: "Maya a méhecske" :D :)))

Régebbi részben változott már ilyenné Maya, nem?
Superb_ Creative Commons License 2007.04.03 0 0 579
Kéremszépen ez egy sci fi sorozat. Ezért lehetséges minden... :)))
Előzmény: Törölt nick (578)
tippancs Creative Commons License 2007.03.27 0 0 577
Már az előzőnél akartam írni. Volt egy kis baki. Amikor az átváltozott Mayat üldözték a Holdon, az egyik tag sisakja kinyilt. :)

Nagyon unom, hogy Tony állandóan sört akar készíteni. :( Szerintem már nem poénos.
motyo_1999 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 576
Öööööö....... köszönjük szépen, majd értesítjük.



Amúgy a második évadba simán beleférne.
Előzmény: Törölt nick (574)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 573
Endi, tudom, hogy imádod azt az epizódot :), de valójában igen kevéssé cseng össze a kettő.
A Voyager hajtóműve "gyorsneutron meghajtás" (bármit is jelentsen ez), tehát nem antiaanyag. Az okozott katasztrófa pedig összehasonlíthatatlanul nagyobb skálájú az Alfában.
Ha Pirxet nézel, meghal egy-két ember itt-ott.
Ha Alfát nézel, teljes kvadránsok pusztulnak ki apró emberi mulasztások miatt.
Nyilvánvaló, hogy az Alfa sokkal jobb film! :D
Előzmény: Törölt nick (571)
Superb_ Creative Commons License 2007.03.18 0 0 572
Ezen csodálkozom, úgy tudom, hogy Pirx Stanislav Lem írásai alapján készült, ott pedig nincs szükség átvenni semmit, hiszen Lem a világ egyik legjobb sci fi írója.
Előzmény: Törölt nick (571)
Superb_ Creative Commons License 2007.03.14 0 0 570
Igen, ez jó ötlet lenne de csak azoknak akik Alfa mániásak, mert másokat megzavarna a szereplőcsere...
Előzmény: tippancs (569)
tippancs Creative Commons License 2007.03.13 0 0 569
Azon járt az eszem, mivelhogy már mindkét évad elérhető, és a második más, mint az első, ha felváltva adnának részeket a két évadból az talán jobb lenne. Mindenesetre érdekesebb. :))
tippancs Creative Commons License 2007.03.13 0 0 568
Ez egy viszonylag jó rész volt. Már csak azért is, mert elmaradt a végéről a szokásos gusztustalan poénkodás (főleg Tóni söréről).
Nálatok is el volt csúszva a hang?
Skywalker. Creative Commons License 2007.03.06 0 0 567

nem járok ilyen talikra, star trek sem izgat, és nem azért nem szólítottam meg, hanem mert nem érdekelt annyira a dolog

megaztán arcról fel sem ismertem volna

a nevét sem tudom pl

csak érdekes volt, ahogy ott üldögéltünk a "váróban", várva h, kezdődjön az előadás, egyszercsak meghallottam egy beszélgetésfoszlányt, egy ismerős hangot... :) aztán már csak nevetgéltünk az egész "flash"-en (a feleségemmel)

Előzmény: motyo_1999 (566)
motyo_1999 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 566
Miért, az is valami :) Pl. a Star Trekes találkozókon rendszeres díszvendégek a szinkronhangok.............
Gondolom a megilletődöttségtől nem bírtad megszólítani.
;)
Előzmény: Skywalker. (565)
Skywalker. Creative Commons License 2007.03.05 0 0 565
most jottunk haza, szinhazban voltunk! nem mas ult mellettunk a nezoteren mint koenig parancsnok! ...koenig parancsnok magyar hangja khhrrmm... :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!