Keresés

Részletes keresés

senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2584

Igazad van  a macinak minden ami mozog forog zörög az ellenség !  A kuka a legnagyobb mert mindezt megtestesíti .Arra ugrál morog ugat  harapná ,de nem bírja le van gömbölyítve a szele , a két labával löki el harap és már ugrik is hátra . Próbáltam  rátolni, nekitolni mit reagál ,de nem lehet olyan gyors ,hogy elugrik előle ,csak nevetem milyen  ,,kis,, méregzsák . Tehát valóban csak egy pillanatra ugrik neki harapja  utána vissza és folyton újra támad .

 

Előzmény: csirkefogó69 (2577)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2583

Pár képet azért dobhatnál fel a nem is olyan picurról !

Előzmény: Szabórétikomondor1 (2582)
Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2582

De Ő az gyakorlatilag végig csináltattuk vele anno a Zsiványűzős gyakorlatokat maxot nyújtott mindenben.Kíváncsi leszek én is a kis kuvira, tegnap mértem kíváncsiságból 3 hónapos kerek 16 kg. Ja és nem kövér!

Előzmény: csirkefogó69 (2578)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2581

Dinamikus, elsöprő lendületű támadás. Le a kalappal, amelyik kutya ezt utána csinálja!

Előzmény: csirkefogó69 (2580)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2580

https://www.youtube.com/watch?v=vIeDn9a5Gcs

Előzmény: senkinetudjakilennék (2575)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2579

"... ösztönösen nem félős..." Azt hiszem a bátorság nem ösztönös, de lehet veleszületett, de nagyon kevés ilyen kutya van. Egy kutya felnőttkori viselkedését, pl őrző-védő készségét, a genetikai tényezők mellett számtalan tapasztalat, szerzett dolog határozza meg. Ha egy pásztorkutya túl vakmerő, az is a vesztét okozhatja, ha pl vakmerő buzgóságában túl sokáig, túl messzire üldözi a farkast, mikor már kellőképpen eltávolodnak a falkától, ezt a kutyát fogják elsőnek megenni a farkasok.

Előzmény: senkinetudjakilennék (2575)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2578

Akkor ez nem az az Igor, mely pár éve hasonlóképp teljesített? Arról is volt videó, de nem emlékszem már igazán a kutyára, meg, hogy Konokék tesztelték-e.

Sok szerencsét a  kis kuvaszhoz, remélem nem fog csalódást okozni! Remélem látunk majd róla hasonló videót!

Jó dolog, hogy egyre több komondor van a pásztorkutyás találkozókon, egyre több embernek fontos a használati érték.

Előzmény: Szabórétikomondor1 (2574)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2577

Teljesen más egy őrző-védő fajta és egy pásztorkutya támadási stílusa. Az őrző védő kutyákat általában arra képezik ki, hogy parancsra támadjanak és parancsra hagyják is abba, vagyis megfogják a kart s kitartják a fogást. Egy pásztorkutyának a kitartott fogás a természetben a vesztét okozhatja.

Lényeges momentum, hogy a pásztorkutyák mindig falkában látják el a feladatukat. Odakap, de abban a pillanatban ugrik is vissza, de mivel többen vannak, a következő pilllanatban egy másik kutya más irányból kap oda, így szó szerint megforgatnak egy termetes medvét is. Ha kitartaná a fogást, sokkal nagyobb lenne az esély rá, hogy ő is beszed egy végzetes sérülést.

 

Előzmény: senkinetudjakilennék (2575)
Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2576

Szia!Valóban van némi visszatartó ereje a kutyának , de ez csak egy bizonyos elkövetői rétegnél.Ahova nagyon akarnak oda be is mennek, teljesen mindegy hány és milyen kutya van.Szóval nem kell hátradőlni , akkor sem ha jó kutyák vannak az udvarban.:)

Előzmény: senkinetudjakilennék (2575)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.01.25 0 0 2575

A kiképzett kutyánál attól függ mire tanítják, és milyen körülmények között . Mivel fater rendőr volt

a mieink nem féltek a lövéstől,ha bottal ütötted akkor megharapta a lábadat  , mindegy volt ott vagy vagy nem ha elhangzott a vezényszó őrizd legyen az terület vagy póráz nem mentél be vetted el úgy ,hogy ne harapott volna meg . Ha nem csibészelő ruhában mentél az a te bajod volt ::))

Egyébként van igazad is mert a nem kiképzett kutya nagyon eltérő módon viselkedhet , a második szomszédomban két dobermann állandóan éber volt ugatott erre a kéményseprő simán bement .

Az előző kuvaszom nyáron  a melegben a tyúkólba feküdt, bejött egy batyus öregasszony meghallotta ,hogy csukódott a kapu elé állt és tovább nem jött, ott jajveszékelt , hogy kitépte a batyut .

Megkérdeztem tőle ki hívta , senki akkor gyorsan menjen a dolgára  .

A mostani nem tudom milyen lesz , ahogy írtam előbb is nem félős és már valószínű harapott volna

ha nem fogom meg igaz akkor ott voltam én ,amúgy a kis gengszter ha játszom vele a lábamat is harapja. Persze ez játék ,de ha tehetem a tavasszal nyáron majd foglalkozom vele egy keveset .

A másik evvel kapcsolatban ha jön valaki nem éppen jó szándékkal és lát egy kuvaszt vicsorogva az 50 kg kutya is evvel a szőrrel 70 -nek néz ki majd bolond lenne nálad megpróbálni mikor a szomszédban pincsi

vagy yorki van a kerítés mögött ,mint ahogy ez nálunk kb két hónapja történt .

Az első kutyám a lédy kiszökött és elkísérte az asszony a buszra (hiába akarta hazazavarni ) .

A buszmegállóban kérdezték kié mondta a nejem az enyém ,de nekem nem fogad szót , na majd én hazazavarom mondta az egyik falubéli  , utána ügyesen felugrott buszra mert a kutya megtámadta

abban a pillanatban mikor ő támadóan lépett fel .Igen az ösztönök ,a kuvasz komondor  ösztönösen nem félős sztem .

Előzmény: csirkefogó69 (2572)
Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2574

Szia!Ez egy teljesen nyers kutya volt , az én kérésemre lett kipróbálva, mert állandóan a kerítésnél fröcsögött.Nem csalódtam benne, nagyon jól teljesített mindegyik próbán.Nálam van most egy 3 hónapos kis kuvasz szuka gyakorlatilag egész éjjel ugat , hörög , morog , de nem azért mert fél , hogy valaki rálép a sötétben.:)Kíváncsi leszek mi lesz belőle ?!

 

Előzmény: csirkefogó69 (2573)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2573

Videó nem készült róla, de ha érdekel, megadhatom néhány gazdi elérhetőségét, akik vállalják a kutyájuk teljesítményét.

Nem mondom, hogy nincs olyan kutya, amihez nem merek bemenni, de sajnos lényegesen kevesebb, mint azt a legtöbben gondolnák.

Előzmény: T-Adee (2571)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2572

Amelyik kutyát kiképzik csibészelésre, az szinte biztos, hogy csak a karra megy, azaz, ha teheti, az ember karját fogja meg. Sajnos egy ilyen kiképzett, jól csibészelő kutyával is negatív tapasztalatom volt. Több videót láttam róla, amint magabiztosan fogja a kart, én magam láttam nem egyszer, hogy milyen domináns más kanokkal szemben, aztán meg gazda nélkül a saját kerítése mögött meghátrált. Nagyon látványos dolog, mikor a kutya keményen ráfog a karra, sőt el sem engedi könnyen, de valójában az a mérvadó, amit éles helyzetben, ösztönösen cselekszik.

Előzmény: senkinetudjakilennék (2569)
T-Adee Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2571

Gondolom video nem készült róla. :-)

Előzmény: csirkefogó69 (2567)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2570

Igazad van a kutyának el kell fáradni  ,de behozhatatlan előnyre tesz szert az akinek nagy udvara van .

Ma elnéztem a ,,pockot,, mit össze rohangál teljesen egyedül . Még a nejemet is hívtam ,hogy nézze meg .

Tavasszal született a hó újdonság neki  , fogta a sípoló kacsáját és mint az őrült rohangált az udvaron le föl

túrta a havat mint egy hótoló, és ez így ment majd 15 percen keresztül ,a kutya egy merő sár és víz  viszont jól érzi magát :) Ez nem megy egy 3x5 előkertel rendelkező házban .Én is sokat játszom vele kergetem a traki autók körül ez meg csak fut mint a veszedelem így ,hogy van tere magában is játszani,

előnyöm van elfárasztás terén  .

Előzmény: csirkefogó69 (2563)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2569

Addig jár a korsó a kútra ............... amíg ki nem fog egy olyat ebet akit kiképeztek csibészelésre .

Fiatal  koromban  apámmal (inkább ő ) képeztünk ki kutyákat ,az garantáltan megharap ha bemész ,sőt ha rajta van a fém szájkosár olyat odavág a térdednek ,hogy hetekig borogathatod .Igaz ez egy kiképzett kutya, ami sok időt igényel . No + attól is függ mennyire szorítod sarokba, ha nem lát utat a menekülésre akkor támad mindenképp  .

Előzmény: csirkefogó69 (2567)
senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2568

Tudom ,hogy védelmi szerepük volt,  terelni a puli szokott ,ahogy azt is, megvédeni azért nem tudta

főleg nem egy 70 kilós havasokban edzett farkas ellen ,max addig visszatartotta amíg odaért a pásztor és együttes erővel elzavarták a farkasokat .Ettől függetlenül a génjeiben hordozza a vadságot és a bizalmatlanságot, nekem már kellet megfognom mert ha nem teszem annak harapás lett volna a vége ,

ezért is szeretem ezt a fajtát . Lehet már írtam, találtam olyan csőfogót az udvaron ami nem az enyém , úgy ,hogy a harmadik szomszédot kirámolták ! Lakat van a kapun biztos  benyúltak ,de a maci megszolgálta a vacsoráját .:) UI: a szomszédnak 3 pincsije van , egy jó kuvasz aranyat ér !

Előzmény: csirkefogó69 (2564)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2567

Lehet, hogy nem vagyok épeszű, de két hozzám hasonló :) barátommal már sokszor megcsináltuk.

 

Előzmény: T-Adee (2565)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2566
Előzmény: csirkefogó69 (2564)
T-Adee Creative Commons License 2015.01.24 0 0 2565

Viszont védőruha nélkül nincs olyan épeszű ember aki meg merné próbálni...

Előzmény: csirkefogó69 (2562)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 2564

A kuvaszok a hajdúk oldalán kísérték a gulyát, de ez nem tévesztendő össze a tereléssel.  A kuvasznak mindig is védő szerepe volt, a terelést meghagyta az arra "szakosodott" fajtáknak. Nálam is, ha egy-egy marha kidugja a fejét a korláton, a kutyák maguktól odarohannak és visszazavarják. Ha almot szórok a bikák alá a karámban, hajlamosak a rosszalkodásra, ilyenkor szólok a kutyáknak, s ha kell meg is fogják a bikát. Volt olyan, hogy úgy az orrába kapaszkodott, hogy egy pillanatra felemelte a bika a kutyát a levegőbe. Ez hasonló szituáció, mint a filmen a magyar szürkével a karámban. Ez még messze nem terelés!

 

Előzmény: senkinetudjakilennék (2535)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 2563

Szia! Különböző kutyáknál különféle módszerek válhatnak be. Célravezető lehet az is, ha egyszerűen hátat fordítasz - ahogy ajánlották is -, mikor látod, hogy készül felugrani. Ha már felugrott, s szemben áll veled, egyszerűen rálépsz a hátsó lábára és erélyesen rászólsz,  hogy "NEM!" Egy idő után már elég lesz, ha rászólsz.

Egyébként a legtöbb rossz szokást unalmukban veszik fel a kutyák. Ha nem kapnak feladatot, nem fáradnak ki, ők találnak maguknak elfoglaltságot, ami a legtöbbször a gazdinak nem tetszik, pl a lakásban a bútorok rágása, cipők szétrágása, a kertben gödör ásása stb. Ezért (is) le kell a kutyákat fárasztani. Csak mosolygok, mikor mondják, hogy elég nagy az udvarom, sokat szaladgál a kutya, eléggé ki is fárad. Ez persze kondíciótól és kortól is függhet, de egy udvar soha nem lehet elég nagy.

 

Előzmény: Timifonás (2556)
csirkefogó69 Creative Commons License 2015.01.23 0 0 2562

Sajnos nagyon kevés pásztorkutya van, ami ezt meg  meri csinálni. Sokkal kevesebb, mint azt legtöbben gondolnák! Tapasztalatból tudom, hogy akiknek a kutyája a kerítésen keresztül "megenné" az embert, azt gondolják, hogy ha valaki a k apun belépne, a kutya biztosan megfogná. PEDIG DEHOOOGY!

Köszönjük a linket!

Előzmény: Szabórétikomondor1 (2558)
T-Adee Creative Commons License 2015.01.23 0 0 2561

Ill lehet kombinálni egy enyhébb atyai pofonnal.

Előzmény: senkinetudjakilennék (2557)
Timifonás Creative Commons License 2015.01.23 0 0 2560

Hát....hátulról is felugrál, nem igazán számít neki, de azért már javul a helyzet. Majd csak kinövi valamikor :)

Előzmény: lavanda (2559)
lavanda Creative Commons License 2015.01.21 0 0 2559

" Hogyan lehet leszoktatni arról, hogy felugráljon ránk? "

 

Fordíts neki hátat. Legalábbis mi ezt tanultuk annak idején, és sikerült leszoktatni.

Előzmény: Timifonás (2556)
Szabórétikomondor1 Creative Commons License 2015.01.20 0 0 2558

Sziasztok!

 

Mit szóltok hozzá?

 

https://www.youtube.com/watch?v=c_EEbbeTW4E

senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.01.15 0 0 2557

A dolog nem egyszerű ha visszaolvasol volt már erről szó  . Talán másfél éves korára kissé komolyabb lesz már  . A mozgásigénye nagy ezért ugrál szaladgál játszik ,térdel kicsit mellbe kell billenteni(nem erővel rúgni ) mikor ugrana, egy idő után  ez azért visszatartja . Nem kell félni ha párszor hanyatt esik, nem lesz tőle baja .

 

Előzmény: Timifonás (2556)
Timifonás Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2556

9 hónapos kuvaszunk van, szuka. Hogyan lehet leszoktatni arról, hogy felugráljon ránk? A férjemnek fogad leginkább szót, de engem is nagyon szeret, olyannyira, hogy folyjon ugrál rám és támadósat játszik. El sem tudom képzelni, hogy a nyáron hogyan fogok "megmaradni" az udvaron tőle....? Nem járhatok mindig vastag kabátban és nadrágban! :) Mennyi idős korára komolyodik meg a kuvasz? Mit lehet tenni vele, hogy nyugisabb legyen?

senkinetudjakilennék Creative Commons License 2015.01.01 0 0 2555

Igen  akkor ez már nem egyszerű eset 3 évesen  már nehéz .

Bár nekem is voltak összetűzéseim ebben a korban is  mert állandóan szökött

és nemigen tudtam megakadályozni . A 60 kilójával ráugrott a drótra és az a súlya

alatt lehajlott a másik oldalon + csak lelépett és már itthon sem volt . Persze hazafelé

már nem tartotta ennyire fontosnak csak ült az ajtó előtt vagy a kertkapunál . Párszor el

lett verve nevelési célból mert tudtam ha tüzelő szuka van akkor menni fog, mert menni KELL neki .

Néha visszafordult mikor a szíjjal rávertem a seggére,  no olyankor megfogtam a nyakát + a seggét és bedobtam az ólba ,hogy felfogja még mindig nem vagyunk egy súlycsoportba .Bár komolyan sosem bántottam hiszen a vékony szíj aligha fájt a vastag bundáján keresztül csak + volt sértődve mért nem szökhet :) A kuvasz már csak ilyen ::)) A vége az lett mindenhová tettem visszahajló  láncokat akadályt így nem tudott felugrani mert beverte a fejét, nehezen ,de sikerült megakadályozni ,hogy elszökjön  .

Nem egyszerű fajta ,de zsigerből goromba, és mint ilyen tanítás nélkül is remek házőrző, ezért is

ragaszkodom a fajtájához , manapság már (sajnos) szükséges  . Eddig egy szuka volt és egy kan  a

,,kis pocok,, a harmadik szintén kan, nagy zsivány lesz ez is, az már látszik ::))

Neked is Boldog Újévet Kívánok akárcsak az összes fórumtársnak ! Remélhetőleg találkozunk még 2015-ben is .

Előzmény: lavanda (2554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!