Keresés

Részletes keresés

g.a.z.d.i Creative Commons License 2006.07.18 0 0 581
Pedig de, a pincében. Olvastad Galaxis Utikalauzt? Erős társadalomkritikával kezdődik.
Előzmény: Ahmet (580)
Ahmet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 580
Szerintem nem egészen. Soha sehol nem láttam utalást se arra, hogy nem fotózhatok a BKV, vagy a MÁV területein. Ha hoznak egy szabályt, ami engem is érinthet, akkor hozzáférhetővé kell tenni. És nem a pincében, ahova nem vezet lépcső, a régi tornaszekrényben kifüggeszteni, aminek az ajtaján az áll, hogy "Vigyázz a leoprád harap!"
Előzmény: g.a.z.d.i (578)
Ahmet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 579
Na, erre mondtam, hogy múltrendszeri beidegződés. Ugyanez a kategória volt az összes gyár, hidak, gátak, egyéb stratégiai objektumok. Na, de a műholdak korában...
Előzmény: KTTech (577)
g.a.z.d.i Creative Commons License 2006.07.18 0 0 578
Bármiféle szabály. Különbség csak a betartatásában és a büntetésben van. Az elv ugyanaz.
Előzmény: Ahmet (575)
KTTech Creative Commons License 2006.07.18 0 0 577
A MÁV épületei katonai objektumok körébe esnek (legalábbis nem olyan régen még ez volt a helyzet)
Előzmény: Ahmet (575)
Ahmet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 576
Mi?! Az országgyűlés szavazza meg a MÁV meg a BKV belső szabályzatát? 2/3-os? : )
Előzmény: Százbolha (570)
Ahmet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 575
Hohó! A JOGszabály... A MÁV és a BKV szerintem nem jogalkotók. Ennek ellenére hozhatnak szabályokat, de nem várhatják el, hogy mindenki ismerje azokat. Következés képpen ki kénne rakni egy táblát, hogy fotózni tilos. Ahogy a bankok bejáratánál is ott van a piktogram, hogy fotózni, sisakban bemenni, fagyizni nem lehet bent. (Érdekes módon a rablást nem tiltják. : ) Talán azért, mert az jogszabályba ütközik, ellenben a többivel)
Előzmény: g.a.z.d.i (572)
Ahmet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 574
Szerintem se közterület, van erre valami spec kifejezés. Pl. egy kocsma se közterület, da ha nem engednek be, mert nem tetszik a pofám, akkor perelhetek. Sőt akkor is, ha ötször szétvertem előtte a kocsmát és erre hivatkozva nem engednek be. Furcsa dolog a jog.
Tovább gondolva a vasutas példát, hát nem sok hely van ahol lehet fotózni. Ugye, ott vannak az erdők, az se közterület, pláne a magánerdő. És oda aztán nem csak fotózni járnak, hanem gombát, meg virágot szedni is. Aztán a BKV, villamos sínen állva nem fotózhatok? A vonatból kifelé lehet-e fotózni, illetve köz, vagy magánterületről befotózhatok-e a vonatba, vasútállomásra? Nem is beszélve a Ferdinánd hídról, ahol közterületen állva a MÁV utasok elől ezárt területe felett állok.
Előzmény: Százbolha (567)
Ahmet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 573
Így cakk-pakk? Kimásolok két oldalt a Bibliából, vagy a 77 magyar népmeséből kézzel, és lesittelnek? : )
Szerintem azzal sérteném a szerzői jogot, ha lemásolnám a könyv egy részét, vagy egészét, és eladnám, vagy valamilyen módon közvetlen hasznot húznék belőle.
Előzmény: Százbolha (566)
g.a.z.d.i Creative Commons License 2006.07.18 0 0 572
A szabály nem ismerete nem ment fel a betartása alól.
Előzmény: eke (569)
300eoss Creative Commons License 2006.07.18 0 0 571
Nekem nem az (volt) a bajom, hogy a MÁV állomáson nem lehet fotózni, hanem hogy egyből futott(!) és hívta a rendőrséget, ahelyett hogy azt mondta volna, hogy hagyd abba a fotózást, és kész. Abbahagytam, remélem elélvezett a hatalmától.
Százbolha Creative Commons License 2006.07.18 0 0 570
Nem Ők hozták a "szabályt" hanem az Országgyűlés.
Előzmény: eke (569)
eke Creative Commons License 2006.07.18 0 0 569
nem hiszem hogy a BKV meg a MÁV hozhat ilyne szabályokat...
azaz hozhat de nem vagyunk köteles őket ismerni, így be sem tartathatják. szerintem
Előzmény: Ahmet (562)
Dynax5 Creative Commons License 2006.07.18 0 0 568
Jó de közterületről fotózhatod és a legtöbb esetben belülről is. Kivétel mindig van...
Előzmény: Százbolha (567)
Százbolha Creative Commons License 2006.07.18 0 0 567
MÁV állomás nem közterület.
Előzmény: Dynax5 (564)
Százbolha Creative Commons License 2006.07.18 0 0 566
A könyvek engedély nélküli másolásával a szerző jogot sérted meg.
Előzmény: Ahmet (563)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.07.18 0 0 565
"-Ha közpénzből tartják fönt azt csinálok ami jólesik."

Sétálj be pl. Gyurcsány (illetve tetszöleges politikus/állami hivatalnok...) közpénzböl fenttartott dolgozoszobájába, kiváncsi vagyok hány fotot készithetsz el :)
De asszem elég sok közpénzböl fenttartott helyet tudnék felsorolni ahol jo esetben csak elzavarnak ha fotozni akarsz, rosszabb esetben elöször lönek.

" MÁV állomás közterület"

Én spec ugy tudom, hogy a MÁV - BKV területei magánterületek ahol az ö szabályaik szerint tartozkodhatsz.

"-Sokszorosítani talán nem! De egy másolat?! Ügyan már...!
Azért van benne a jogdíj az üres hordozó árában! Még a MEMÓRIAKÁRTYA ÁRÁBAN IS!
Ha az állam/törvény eleve adócsalónak fetételez és kifizetem a jogdíjat akkor nem magyarázza már meg senki hogy másolhatok-e vagy sem...!"

Magáncélu másolatot készithetsz. Magadnak. Jogszerüen. A jogdijbol meg kapnak a szerzök/elöadok. De egy templom nem kap a jogvédöhivataltol semmit, viszont az esetlegesen ott készült képekböl készült album az ö üzletüket rontja. Ez ellen csak ugy lehet védekezni, ha tiltják a fotozást. Ha neked kellene egy ilyen épületet fenttartanod, te is ezt tennéd. A másik oldalrol persze ez rohadtmocsok szivatás, de ilyen az élet.
Előzmény: Dynax5 (564)
Dynax5 Creative Commons License 2006.07.18 0 0 564

A másik részét már emlitette valaki, ha bemész egy hires müemlékbe, nekiállsz fotozni, aztán a képekböl kiadsz egy albumot akkor mi a helyzet?

-Ha közpénzből tartják fönt azt csinálok ami jólesik.

 

Az adott müemléknek többek között abbol van bevétele, hogy képeket albumokat árul magárol.

 

-Ez igaz! De egy MÁV állomás közterület és a téma innen indult ki. (vagy legalább is lehet közterületről fotózni)

 

Hülye hasonlat, de ha beiratkozol egy könyvtárba, kifizeted a tagdijat és elhozol egy könyvet/cd-t/dvd-t ezzel még nem szereztél jogot arra, hogy az adott könyvet/cd/dvd-t te kezd el sokszorositani.

 

-Sokszorosítani talán nem! De egy másolat?! Ügyan már...!

Azért van benne a jogdíj az üres hordozó árában! Még a MEMÓRIAKÁRTYA ÁRÁBAN IS!

Ha az állam/törvény eleve adócsalónak fetételez és kifizetem a jogdíjat akkor nem magyarázza már meg senki hogy másolhatok-e vagy sem...!

 

(műsoros kazetta: 1500 Ft, ua. a CD: 5000 Ft. Na most akkor a jogdíj vagy a haszon kerül sokba???)

Előzmény: arnyekxxx (556)
Ahmet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 563

Na, milyen szabályokat sértek meg?

Előzmény: Százbolha (561)
Ahmet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 562

Arról a beidegződésről írok, hogy nem mindent szabad ami nem tilos, hanem minden tilos, ami nem szabad. Ez pedig tipikusan (szerintem) a múlt rendszer beidegződése. Elég rosszul fejeztem ki magam az előbb.

Elfogadom, hogy nem lehet fotózni a MÁV, vagy a BKV utasforgalmi területén, de miért? Mert ilyen szabályaik vannak. Akkor jön megint az ötéves gyerek kérdés: de miért? Mit titkolnak, mit védenek? Milyen irgalmatlan bevételük van a fotózásból? Mert ha jól értem, akkor engedélyt kell kérni, aztán adnak. Pénzről nincs szó.

 

ps.: Nem tudom, miért ilyen támadó hangnemben reagálsz. Javíts ki, ha tévedek, de ne így, ne keverj össze "másokkal"

Előzmény: Százbolha (560)
Százbolha Creative Commons License 2006.07.18 0 0 561

Ja, könyvtári könyvből kimásolhatok ezt-azt.

 

Nyilván az esetben sem vagy tisztában azzal milyen törvényeket vagy szabályokat sértesz meg.

Előzmény: Ahmet (558)
Százbolha Creative Commons License 2006.07.18 0 0 560

Ezek ilyen komcsi beidegződések. Magyarországon a hozzánemértés egyik tipikus esete.

 

 

Olvasgatlak ez ügyben...

Én úgy látom, hogy az adott témában Nálad észrevételezhető a hozzánemértés, de ezt én nem nevezném komcsi beidegződésnek a részedről, bár feltételezhetően Magyarországon élsz.

 

Javaslom tájékozodj mielött ilyen sommás véleményeket leírsz a NEM KÖZTERÜLETEN történő fotózással kapcsoltaban.

 

Előzmény: Ahmet (551)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.07.18 0 0 559
" elfogadom a feltételeket és nem fotózok"
Erröl van szo. Dühöngeni meg szabad, de nem változnak meg töle a feltételek.
Előzmény: Ahmet (557)
Ahmet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 558
Ja, könyvtári könyvből kimásolhatok ezt-azt. Végülis a fotózni kívánt műemléket se újra felépíteni akarom...
Előzmény: arnyekxxx (556)
Ahmet Creative Commons License 2006.07.18 0 0 557

Kifizetem a jegyet, elfogadom a feltételeket és nem fotózok. De dühönghetek! Ja, a skanzenben adott jegyen, prospektuson semmilyen fotózásról szóló passzus nem szerepel. Egyébként ott dolgozó ismerősöm is azt mondta, hogy ez egy hülyeség, olyan állványról fotózok, amilyenről akarok. Másrészt legalább 10 teremőr előtt adtam elő négyszer a balettemet, egy találta ki, hogy nekem ez tilos.

 

Muzulmán mecset: ha olyan mecset ahova bemehetsz (attól függ, hogy az adott területen melyik jogi iskola az elterjedt), ott fotózhatsz is, állvánnyal, vakuval, mobil telefonnal, vagy amid van. Sokszor még a minaretbe is felmehetsz. Embereket persze csak az engedélyükkel.

Előzmény: arnyekxxx (556)
arnyekxxx Creative Commons License 2006.07.18 0 0 556
azzal, hogy valahova bemehetsz - akár belépödij megfizetésével is - még nem szereztél jogot arra, hogy ott a megtekintésen kivül bármit is csinálj. Attol még az az épület magánterület marad, neked kell alkalmazkodni a tulajdonos (pl az adott egyház) feltételeihez.
A másik részét már emlitette valaki, ha bemész egy hires müemlékbe, nekiállsz fotozni, aztán a képekböl kiadsz egy albumot akkor mi a helyzet? Az adott müemléknek többek között abbol van bevétele, hogy képeket albumokat árul magárol. Ha te is ezt teszed, azzal anyagi kárt okozhatsz neki, aki a te albumodat veszi meg az jo eséllyel nem fogja az eredetit is.

Hülye hasonlat, de ha beiratkozol egy könyvtárba, kifizeted a tagdijat és elhozol egy könyvet/cd-t/dvd-t ezzel még nem szereztél jogot arra, hogy az adott könyvet/cd/dvd-t te kezd el sokszorositani.

Mivel egy templom személyzete nem tudja nyomon követni, hogy te az elkészült képeiddel mit is akarsz csinálni, igy az egyetlen védelem nekik, ha nem engednek minöségi fotok készitésére alkalmas technikát használni. Gondolom azért még senkit nem köveztek meg, ha a mobiljával csinált pár képet, hisz az ilyenböl biztos nem lesz eladásra szánt termék.

Egyébként meg ennek semmi köze a kereszténységhez, em hiszem, hogy egy muzulmán mecsetben kitörö örömmel vennék ha egy turista bepakolja az állványt és neki kezd fotozni.
Előzmény: Ahmet (549)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.18 0 0 555

:-)

A kipontozottra gondoltam. Az említett címről nem válaszoltak.

Előzmény: 300eoss (554)
300eoss Creative Commons License 2006.07.18 0 0 554
A MÁV honlapján láttam egy "Kapcsolat" vagy Info részen, írj oda, onnan pedig továbbítják a megfelelő helyre. Na várj..megnézem: Címzett: eszrevetel@mav.hu
Előzmény: Törölt nick (553)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.18 0 0 553
Mélben elküldenéd, hogy hová lehet fordulni?
Engem válaszra sem méltattak... :-(
Előzmény: 300eoss (552)
300eoss Creative Commons License 2006.07.18 0 0 552
Választ kaptam a MÁV-tól (kipontoztam nevet, címet):
Tisztelt Uram!

A MÁV területen történő fotózáshoz engedély szükséges, amelyet a Jogi Igazgatóság állít ki magánszemélyek részére. Kérem, levélben keresse meg ......-t az ......@mav.hu címen, ahol megadja az időpontot, helyszínt, ahol fényképezni szeretne, valamint az alábbi adatait: név, személyi ig. szám, cím/fax, ahova az engedélyt elbírálás után eljuttathatják.


Üdvözlettel:
......
sajtóreferens
MÁV ZRt.
Ezúton is köszönöm a választ.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!