Keresés

Részletes keresés

IGAZ456 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1581

ha csak ennyire telik, akkor nem is csodálom......:/

Előzmény: munstand (1580)
munstand Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1580

sosem értettem ... :/

IGAZ456 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 1579

Ahhoz képest, hogy szigorlatoztam anatómiából, élettanból, kórélettanból, pszichológiából, farmakológiából, jogból, kommunikációból, gerontológiából, hivatásos egészségbiztosítási szakértői engedéllyel rendelkezem, stb. ........ és 42 éves munkaviszonyom van az egészségügyben.........valószínűleg tényleg nem értek hozzá...:)

Előzmény: Cernunnos. (1573)
Cernunnos. Creative Commons License 2011.10.11 0 0 1578

Nyilván az álmodónak kell. Nem tudom mennyire kell ehhez vizuális tipusnak lenni, olyankor leírom az asszociációimat és olvasgatva, szinte ízlelgetem úgy hagyom, hogy "élni kezdjen" a dolog bennem. Nekem bejönn ez, szerintem nem nehéz.

Előzmény: Thor (1577)
Thor Creative Commons License 2011.10.11 0 0 1577

Igen de ezt az álmodó kell hogy megtegye, ill. az is lehet, hogy nem vizuális típus, így neki nem a leírás használ.

Előzmény: Cernunnos. (1576)
Cernunnos. Creative Commons License 2011.10.11 0 0 1576

Ezt a legjobban úgy lehet kideriteni, hogy leírja az ember, reflexből mire asszociál a "Káró Jani"-ra, aztán azt olvasgatva inkább érzi az ember mire vonatkozhat.

Előzmény: Thor (1574)
Barátocska :) Creative Commons License 2011.10.10 0 0 1575

Egyetértek, nagyon jó lenne rájönni, hogy neki személy szerint mit jelent (mit szimbolizál) az a kártyalap. Mert neki nagyon fontos, hogy elveszett, de a többiek legyintenek rá. És valami olyasmi, amit mások is "kezelnek", mert nem ő hagyta el, csak észrevette a "trehányságot".

Előzmény: Thor (1574)
Thor Creative Commons License 2011.10.09 0 0 1574

Mit jelent neked a Káró Jani? Valami kizökkent az életedben és ahogy végignézted a többi lapot, ami a helyén van, ötletet akartál adni a tudatos felednek arra nézve, hogy mi az ami hiányzik, mi az az egy dolog, aminek helyre kéne zökkennie, hogy ne légy beteg. A tudattalan, szimbólumokon keresztül beszél, de mindenkinek más és más a saját "álomnyelve".  Gondolkozz egy kicsit azokon a belső érzéseken, amiket akkor érzel, amikor magad előtt látod a többi lapot, aztán azt az egy hiányzót. Ha tovább álmodnád és nem ébrednél fel még, hol találnád meg a hiányzó lapot?

Előzmény: cucucu (1567)
Cernunnos. Creative Commons License 2011.10.09 0 0 1573

 Az "álomfejtés" az EZO-Tv kategória (jósok, pénzenergia, stb. baromság.)

 

Egyáltalán nem igaz! Egyszerűen tudatlanságból mondod ezt, ha valamit nem értesz az nem biztos, hogy értelmetlen zagyvaság. Csak nem érted.

Előzmény: IGAZ456 (1572)
IGAZ456 Creative Commons License 2011.10.09 0 0 1572

Az álmot nem lehet - nem is kell - "megérteni". Ugyanis az álmodás az agy pihenője- ezért is álmodunk sokszor kivehetetlen, zagyva álmokat. Az "álomfejtés" az EZO-Tv kategória (jósok, pénzenergia, stb. baromság.)

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1571

Ha van valami "spirituális", akkor szvsz az sincs az anyag felett, mert nem lehet, mert az a semmi.

Szvsz a spirituális élmények is az anyagban, valamilyen anyag által jönnek létre.

Ennyit a szellemről...

Előzmény: Törölt nick (1569)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1570

Sehol.

 

 De így lehet majd álomküldő gépet csinálni. Csak beküldöd Allah vagy egyéb "isten" üzenetét a FŐ fanatikus terroristáknak ( integető szűzekkel :-),

hogy másnap itt meg itt robbantsa fel magát. Persze csak ő fog megpusztulni. Jó mi?

Előzmény: Törölt nick (1569)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1569

Napolen stílusában: De hol van ebben az Isten, a szellem? ;-)

Előzmény: Törölt nick (1568)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 1568

Láthatóvá válnak az álmok

Közel járunk ahhoz, hogy videón visszanézhessük, mit álmodtunk előző éjjel. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Nesze neked misztika.. :-)

cucucu Creative Commons License 2011.09.27 0 0 1567

Volt egy különös álmom, mely úgy vélem számomra fontos mondanivalót hordoz.

Egy családi összejövetelen voltam közeli-távoli rokonokkal. Valamit pakolásztunk egyik szobából a másikba...csak homályosan emlékszem. Én beszóltam valakinek, micsoda trehányság az, hogy a káró Jani (mint kártyalap) elveszett...Láttam is magam előtt a többi hármat Q K A...Aztán valaki a családtagok közül engem lehurrogott - mit foglalkozok én ilyen semmiségekkel...

Életem most amúgy is elég nehéz szakaszon megy át. Január óta szüntelenül különféle betegségek sújtanak...

Egyszerűen belülről érzem, - ez fontos üzenet. Talán tudna valaki segíteni - mit jelenthez ez

Köszönettel: cucucu

Jéhu74 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 1566
Nem a te medencéd a haverok medencéje. Valójában nem velük akartál lenni csak nem tudod hol találod meg. Ezért is hagyod hogy mélyére süllyedj. Az a medence amelyben úszkálsz azt már ismered, már meegismerted, hagytad már sokszor hogy megismerjed a mélyét is, hogy koszos, és nem kell neked, írtozzol tőle, félsz tőle. Ezt nem akarod elfogadni ezért csukod be a szemed. De ami lent van az nem olyan mint, ahogy azt eddig látad, mint ami koszos, nem kivánatos. Nem máshol jártál mint egy méhben ahol úsztak a kiskutyák akik megsem születtek. Nem kivánatos kiskutyák voltak. Örültek neked mert tiéid voltak. Nem kell megmenteni őket, hanem engedni kell őket megszületni. Nem kell félni tőlük, hiszen tiéid, ismernek téged, gyermekeid. Eltudod tartani őket, ők akarnak téged. Vágyad a család, és a gyermekek.
Előzmény: Barátocska :) (1522)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1565
Egyetértek :)
Előzmény: Törölt nick (1563)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1564

"Vannak szimbolikák, amik egyetemesek és üzeneteik világosak. Ez az álom pedig teljesen egyértelmű és teljesen független attól, hogy te miként éled meg a víz, a kosz, a kiskutya szimbolumát."

 

Na ilyen nincsen szerintem. Nincs az álmodótól független, egyetemes értelmezés, nincs az álmodótól független számára világos üzenet, hogy is lehetne, ez egy erős logikai bukfenc.

Előzmény: alomhajos (1548)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1563
Hát ez az álom jól meglett csócsálva, még se bírom ki, hogy ne tegyem hozzá a magamét, elnézést ezért! :)
A magam részéről teljesen biztos vagyok benne, hogy ami a víz alatt van az a tudattalanban van! Ez általánosan igaz az álmokban, főleg ebben a formában, ahogy az álom mutatja( nem tudja mi az!, szennyes dolognak érzi, nem átlátható). Felismeri hogy kiskutyák, tehát tudatosult valami. Vannak univerzális szimbólumok ilyen a víz, az érzelmi világot szimbolizálja de mondjuk a kiskutya lehet személyes, kérdés az álmodónak mit jelent.
Nagyon fontos az álom hangulata, mit érez az álmodó közben, ez nagyon fontos!
Sokszor ösztönösen érzi az ember mire vonatkozik az álom, ezt csak ő tudhatja.
Ezért van, hogy egy álmot se lehet vizsgálni az álmodótól, élethelyzetétől függetlenül
és nehéz is anélkül biztosat mondani.
Vannak olyan álmok amiket gyorsan elfelejtünk, a legtöbb ilyen, vannak amelyeknél érezzük, hogy fontosak és évek múlva is emlékszünk rá, Barátocskának ez biztos egy ilyen.
Barátocska :) Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1562
Amikor megosztottam, nem gondoltam, hogy másokat is így megmozgat majd, és hogy ilyen jó kis (elég ritka) beszélgetés lesz belőle. Kicsit meglepődtem :)

Amúgy egyetértek a többivel, szerintem is nagyobb súllyal esik latba a "személyes szimbolika".
Előzmény: Törölt nick (1557)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1561
Csak te nem vagy :) :p
Előzmény: alomhajos (1559)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1560
"Döntsd el, rugdosni akarod a hátsómat, vagy nyalni"

Egyiket sem.:)

"Erre az égvilágon semmilyen szimbólumot nem kellett keresni"

Hogy szerinted mit kell keresni, és mit nem, az egy dolog. Meg az is, hogy akarsz-e keresni, vagy nem, vagy hogyan/honnan tudod, miben van és miben nincs. Meg az is hogy ha nem akarsz, vagy így/úgy tudod, akkor az szerinted egyenlő a nem kell-lel. Meg az is, hogyha te nem akarsz, nem tudsz, vagy neked nem kell, akkor szerinted másnak sem.

Mert szerintem pl. az egész külső világunk minden egyes eleme szimbóluma a belső világ valamely aspektusának. Még a saját testünk is.
Érdekes egyedi/részkollektív szimbólumod pl. valamire (egyetértés/nem egyetértés) a "hátsó rugdosás", "hátsó nyalás".:)

Előzmény: alomhajos (1558)
alomhajos Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1559
"Oké :) Azért örültem, hogy láttalak, rég beszéltünk."

Ne viccelj, évek óta nem vagyunk beszélőviszonyban... beee-beee :o)

áh.
Előzmény: Barátocska :) (1554)
alomhajos Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1558
Az álmoknál, a legfontosabb annak megértése, hogy melyik táplálkozik valamilyen feldolgozott/fel nem dolgozott ébrenléti élményből. Nemrég álmodtam valamilyen hatalmas orángutánszerű majmokról, amelyek üldöztek. Erre az égvilágon semmilyen szimbólumot nem kellett keresni, amikor felébredtem, egyből emlékeztem, hogy ezelőtt két-három hete, amikor teszteltem a filmfelvételt a számítógépen, adtak valamilyen horrorfilmet emberevő majmokról, ez pedig akkor valamilyen tudat alatti félelem-élményként elraktározódott, aztán egy idő után előkerült feldolgozásra.

"Élvezet volt olvasni a hozzászólásokat is, szerintem mindenkiében voltak jó gondolatok, még Álomhajóséban is;))"

Döntsd el, hogy rugdosni akarod a hátsómat, vagy nyalni. A kettő együtt nem megy. :o))

áh.
Előzmény: Törölt nick (1557)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1557
Érdekes azért ez a sok hozzáállás és nézőpont:)

Szerintem a szimbólumok pont azért szimbólumok, mert sűrítve lehet bennük rengeteg összetett dolog - szimbólummá egyszerűsítve. Azt gondolom az álmokról, hogy vannak egyetemes szimbolikák - kollektív tudatalatti szintek közös szimbólumai, de mindenképpen átszínezik az egyén saját emlékei, élményei, tapasztalatai, képzettársításai, és az ebből adódó saját szimbolika-rendszerek.
Az álmokban sokkal hangsúlyosabbá válik a képekben való gondolatiság, szavak helyett képi szimbólumokba való sűrítés, ráadásul az álomnak egy bizonyos standard filmként megmaradt képkockái egy pillanatfelvételt adnak egy bonyolult, állandóan változó belső valóságról, melynek azért lehet egy "jellemzően állandó" vonulata adott életszakaszra vonatkozóan. (Arról nem beszélve, hogy egy álomban keveredhetnek a múlt, jelen, jövő emlékei, üzenetei, lenyomatai, benyomásai is.)

Az az álom, amit leírtál, szerintem egy nagyon érdekes és összetett, jelentős ..... álom - áááá nem találom a megfelelő szavakat - szóval nem véletlen, hogy annyi embert megmozgatott, és az sem, hogy többnyire olyanokat, akik kapcsolódni tudnak hozzád valamilyen szinten:) Magam részéről köszi, hogy megosztottad velünk:) Élvezet volt olvasni a hozzászólásokat is, szerintem mindenkiében voltak jó gondolatok, még Álomhajóséban is;))
Előzmény: Barátocska :) (1554)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1556
Az ő számára természetesen igen, csak a másik ember számára nem:))
Előzmény: Barátocska :) (1555)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1555
És tényleg az volt?! ;)
Előzmény: Törölt nick (1553)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1554
Oké :) Azért örültem, hogy láttalak, rég beszéltünk.

(És igen, biztos. Egészen más problémakörök vannak forgalomban most, amikre sokkal inkább stimmelhet.)
Előzmény: alomhajos (1552)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1553
Ismertem egy bácsit, aki minden vitát evvel a kijelentéssel zárt le: "Az az igaz, amit én mondok." :)
alomhajos Creative Commons License 2010.09.08 0 0 1552
"Tudod, amikor "hát, ha jól megforgatom benne magam, akár még stimmelhet is". Mert nem, nem stimmel. "

És ez biztos? :o) Vagy esetleg olyan is olvashatja eme topicot, akire esetleg bántólag hatna, ha mást írnál... Persze, te tudod, nem akarok ennél mélyebben belemenni, úgyhogy én itt kiszállok. :o)

áh.
Előzmény: Barátocska :) (1550)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!