Keresés

Részletes keresés

RCH Creative Commons License 2005.01.10 0 0 1507
Mondjatok, lehet olyat, hogy a 717-et valahogy rakabelezem a PC-re / PDA-ra es az 20 masodpercenkent exponaltatja a gepet?
peterssen Creative Commons License 2005.01.10 0 0 1506

Elég lenne próbából betenni egy kölcsönakkut. Azzal kiderül, hogy merre mozdulj. De már szerviz szaga van a dolognak :-(

 

Üdv:

Előzmény: antigroovist (1504)
Zénóka Creative Commons License 2005.01.09 0 0 1505
Sziasztok! Anno a 707-eshez mikor megvettem vettem 1 pótaksit. Sohasem használtam (nem volt rá szükség :) viszont mikor eladtam a gépet megmaradt. Vadi új, eredeti sony és bontatlan. Ha valakit esetleg érdekel odaadom 9000-ért. Soproni vagyok, de Bp-re illetve balatonra gyakran megyek.
antigroovist Creative Commons License 2005.01.08 0 0 1504

sziasztok!

 

sajnos gáz. megpróbáltam jópár percre kivenni, majd visszatenni: semmi, reseteltem: semmi, reseteltem-vártam: semmi.

pótakksi folyamatban. kezdek aggódni.

télleg senki nem tapasztalt ilyet? :

 

ag

antigroovist Creative Commons License 2005.01.07 0 0 1503

öö, elég buta voltam, mert valóban nem ezzel kezdtem, bár az utasítás is csak annyit mond: nem jó akksit tettem a gépbe. ez pedig nem igaz, hisz hozzá sem nyúltam. most mennem kell melózni sajna, és ha jól olvasom, talán a reset segíthet...

bízom benne...

thx!

Előzmény: elmer22 (1501)
antigroovist Creative Commons License 2005.01.07 0 0 1502
igen, a gépet itthon vettem, de bízom benne, hogy nem lesz szükség a szervizre. nem 1 év az akksi garija? kevesebb, vagy nincs is rá?
Előzmény: peterssen (1500)
elmer22 Creative Commons License 2005.01.06 0 0 1501

Szevasz!

Nézted a kezelési útmutatót? A 100. oldalon több lehetőséget, és megoldási javaslatot is ír. Előbb ez, csak azután a szerviz.

Ha mégis akkor elsőként az üzlet - kivéve, ha a garanciában megjelőltek egy szervizt. (feltéve, hogy itthon vetted. Ha nem, akkor nem tudom).

Üdv Elmer

Előzmény: antigroovist (1499)
peterssen Creative Commons License 2005.01.06 0 0 1500

A szervizbe kellene, hacsak nem "világgaranciás" -értsd: nem magyarországi garanciás- . De ki tudod próbálni más sony eszköz azonos típusú li-ionos akksijával. Mintha valamelyik sony videokamerában hasonló akku lett volna. Legrosszabb esetben -mert szvsz az akkura nem 1 év a garancia- utángyártottat meg itt a fórumon is hidetnek 4-5eFt-ért.

 

 

Előzmény: antigroovist (1499)
antigroovist Creative Commons License 2005.01.06 0 0 1499

hello!

 

oks, megpróbálok keríteni egy másikat, és én is nagyon furcsállom, hogy ilyet produkál a gép, anno pont a megbízhatósága és az oly sokat méltatott akksija miatt (is) döntöttem mellette.

 

más: ha élek a garival (félek hogy ez lesz a vége) akkor nem a boltba, hanem a sony-szervizbe kell, vigyem!?

 

ag

Előzmény: peterssen (1498)
peterssen Creative Commons License 2005.01.06 0 0 1498
Azért érdemes lenne másik akkuval kipróbálni. A hibaüzenetből meg a töltés villogásból nekem ez jön le, hogy olyan mintha nem ismerné meg a saját akkuját. Nem tipikus hiba, sőt még hibás 717-ről eddig nem is hallottam. Nálam sincs semmi probléma. Pedig nyúzva van majd 2 éve. Sokat.
Előzmény: antigroovist (1497)
antigroovist Creative Commons License 2005.01.06 0 0 1497

az igen durva lenne, hisz még garis (igaz csak márciusig) a gép. ennyit tudna az akksi?

akűrhogy is keresgélek a neten a kifejezésre, nem találom az okot és legfőképp: a megoldást. a hiba másoknál is létezik, de leginkább camcorderekről olvasni. sony lapon meg csak németül találtam valami utalást, de semmi értelmes... :(( mi lehet??

 

ag

Előzmény: peterssen (1496)
peterssen Creative Commons License 2005.01.05 0 0 1496
Meghalt az akkumulátor? (csak tippelek)
Előzmény: antigroovist (1495)
antigroovist Creative Commons License 2005.01.05 0 0 1495

sziasztok!

 

nagy nagy baj van, azt hiszem. a gépem a mai napon igen érdekes hibaüzivel egyszerűen kikapcsol. jelesül: for "INFO-LITHIUM" battery only, majd 2-3 mp múlva off. ez rögtön bekapcsolás után történik.

ha töltőre dugom, a charge led villog. találkozott már valaki ezzel a problémával? előre is thx a segítséget!

 

ag

Williem Creative Commons License 2004.12.31 0 0 1494
Kösz, megnézem.
Előzmény: lumi (1493)
lumi Creative Commons License 2004.12.31 0 0 1493

Jo, igy nem lehet

dpreview.com -on forum - sony  talk - es usd be hogy 717 sunpak 383 es kapsz halom topicot majd :D

lumi Creative Commons License 2004.12.31 0 0 1492

http://search.dpreview.com/forums/search.asp?query=717+sunpak+383&forum=1009

 

itt utanaolvashatsz

en most kezdek besokalni a piatol :D

lumi Creative Commons License 2004.12.31 0 0 1491

Kulcsszám: 36/120 Vaku kontrol: vakuautomata,fényerő Slave mód: - Felőltési idő: 8.5 Villanások száma: 135db Auto hatótáv: 0.5-18m Zoom: 26m-ig Automata
munkablende:
f2, 4, 8 Teljesítmény
szabályozás:
Teljes, 1/2, 1/4, 1/8,
1/16 Megvílágítási szög: Standard: 60°-45°
Széleslátó: 70°-53° Villanási idő: 1/7000-1/20.000sec Villanófej
állítása:
billenthető: 90°
elforgatható: 330° Méret: 113x75x72mm Tömeg: 310g

Williem Creative Commons License 2004.12.31 0 0 1490

Szevasz Lumi!

 

Nagyon örülök, hogy valaki talált egy használható vakut. Elképzelhető, hogy én is szeretnék egyet beszerezni, főleg a vörösszem miatt és hát Kristoval történt levelezés után, aki szerint hasznosabb egy vaku, mint egy tele. A karácsonyi   vörösszem-es képek után én is így látom. Így a sorrendet megfordítottam: először vaku, utána tele.

 

Azonban nem nagyon értek a vakukhoz, ezért, ha segítenél megválaszolni a következő kérdéseket a vakuddal kapcsolatban, megköszönném:

 

Mit jelent a félmanuál?

A szinkron zsinórt használtad-e?

Mennyivel kevesebb/több funkciója, lehetősége van, mint a gyári Sony vakunak?

Hol vetted, az Optiformnál?

Mi van csomagban? Nincs aksi?

Nem nehéz?

 

Előzmény: lumi (1489)
lumi Creative Commons License 2004.12.31 0 0 1489

Nem ez egy papucsrol es szinkronrol villano vaku, tobb automata funkcioja van, F2,4,8 -as beallitasok, es tavolsag osztok, -vaku fenyerejet osztja, tobb loves lehetseges-. A 717-re vakut talalni a legganejabb feladat. A hvf1k kb semmire se jo, f32-t nem hasznalja ki mivel nem ttles a 717. Igy ilyen felmanual  vakut kellett szervalni. Ez megtetszett, megvettem, 40ropi + aksik. 2300mah aksit vettem hozza automatan feles leosztasnal eddig kb 300 fotot lottem es merules nyomat nem latom, a toltes ugyanolyan gyors mint az elso kepeknel, fulltoltes az olyan 3mp az osztott tavolsagnal meg a gep lassu a kepmentessel a vaku mar tudna loni.

Tetszik, de meg nem hasznaltam olyan kornyezetre amire elsodlegesen vettem, partyn. A vorosszemek meg az elso kep ota mar csak remalom, es ezt megvaltaskent kezelem.

RCH Creative Commons License 2004.12.29 0 0 1488

Legyszi, segits, mert elvesztettem a fonalat!

 

Sz'al ez direkt Sony 717-hez van?

Osszekabelezheto a geppel, vagy csak a vakupapucson keresztul kommunikal?

Elsuti rendesen a Sony hasznaltabb elemekkel is?

Mennyibe kerul?

Hol lehet beszerezni?

 

Es persze barmi kozhasznu johet, ami eszedbe jut ;-)

 

Elore is koszi!

 

 

Előzmény: lumi (1486)
lumi Creative Commons License 2004.12.29 0 0 1487
lumi Creative Commons License 2004.12.29 0 0 1486

Ja, bocsi! :)

Ne feljetek nem robbant fel a kezemben! :)

A vaku bejon, tetszik nagyon, eddig csak csaladot fotoztam aznap este, es oket most nem linkelem ide :D Majd ha jon haza ma a noverem modellt all es belinkelem! :D

Jo cucc, van 3 automata vagy inkabb elore beallitott ertek - fix - f-hez aztan a tavolsagokat lehet osztani, forgathato fej- fel le, jobbra balra.

 

RCH Creative Commons License 2004.12.29 0 0 1485
Ma mar holnap van! Hogy boldogultal a cuccal?
Előzmény: lumi (1484)
lumi Creative Commons License 2004.12.27 0 0 1484
Megvettem a Sunpak auto 383 Super vakut, most toltodik, tesztkepek meg ma varhatok :D
RCH Creative Commons License 2004.12.27 0 0 1483

Lehet, hogy en nem voltam alapos, de a "fine" es a "standard" tomorites kozott nem talaltam lenyeges kulonbseget - a file mereten kivul. En inkabb a "standard"-ot hasznalom helykimeles miatt. Egy masik tesztemben a 25??-as felbontast vetettem ossze a 2048-asrol felnagyitottal es ott sem lattam kulonbseget.

Sz'al en 2048 / standard kombinaciot javaslok. De inkabb gyozodj meg Te is rola nehany allvanyrol keszult tesztkeppel.

Előzmény: mihali (1478)
kristo Creative Commons License 2004.12.25 0 0 1482

VAKU:

 

Nem egyszerű a 717-es ilyen témában. Nemrég én is itt olvastam, hogy végre megjött a Soligor a fotoplushoz. Gyorsan felhívtam őket, volt is még 1 db, odamentem, hogy kipróbáljam.

  Annyi még hozzátartozik a dologhoz, hogy kb 1 hónapja ott vettem egy soligor DA 30-ast. Ez kb 10 ezer ft volt. Manuál módba kell állítani a gépet és akkor be lehet lőni jól vele, hogy szép képet csináljunk. Marha nagy fényereje van, 30 méterre is el lehet villantani tök sötétben. Szóval ezt használtam már egy ideje volt mihez viszonyítani amikor kipróbáltam a 340-est.

  Szóval megkaptam én is a 340 est, szépen letelepedtem és elkezdtem próbálgatni. Arra hamar rájöttem, hogy csak szinkronkábellel fog működni, mert hiába kapcsoltam be a papucsot nem villant el.  De utána tapasztaltam én is azt amit előttem írt vki. Amíg nem tettem fel a gépre ragyogóan villantott. Ahogy feltettem a gépre elkezdett furcsa dolgokat csinálni. Pl a vaku is meg a gép is ki volt kapcsolva és amikor rátettem és bekapcsoltam a vakut, bekapcsolt magától a gép is.... Ez elég furcsa volt számomra. És utána derült ki hogy nem villant. Ha leszedtem a gépről és maradt összekötve a kábellel akkor viszont villantott. Gondoltam vmi érintkezési gond lehet amikor felteszem, ezért letéptem egy darab papírt és úgy tettem fel a vakut, hogy a gép és a vaku érinkezője között maradjon a papír. Természetesen a Hot Shot nem volt bekapcsolva mivel kábellel volt rákötve a vaku. Na ekkor már rendesen ki tutdtam próbálni, hogy egyáltalán hogy működik. Ilyenkor sem voltam elájulva, mert szerintem nagyon gyenge fénye van. A bolt átellenes sarkába kerestem egy pontot, azt fotóztam le és sötét lett a kép. A saját vakujával jobb lett mint a soligorral. Most nem tudom hogy az egész vaku vmiért rossz volt vagy tényleg ennyit tud de én otthagytam az egészet.

Kinézetre tetszett, reméltem hogy ezzel kényelmesebb lesz a fotózás mint a DA 30-assal, de sajna nem volt jobb.

Az tény hogy vmi nem volt kerek, mivel nem működött rendesen. Mindentől függetlenül nem tudom, hogy amelyik rendesen működik annak a fényereje nagyobb e, mert mint írtam szerintem még a saját kis vakunál is gyengébb, nem méghogy a DA 30-asénál.

 

A tapasztalatom nekem egyenlőre ennyi a 340-el...

 

Üdv mindenkinek

 

 

Előzmény: lumi (1480)
mihali Creative Commons License 2004.12.25 0 0 1481

koszi!

elobb utobb beruhazok egy nagyobb kartyaba. aegyebkent a digitalis keparanyu kep elohivatasara gondoltam, csak nem tudtam a szamokat.

Előzmény: DIE_ROBOTER (1479)
lumi Creative Commons License 2004.12.25 0 0 1480

VAKU:

Utanajartam milyen vakukat erdemes meg rahegeszteni a 717-re.

Sunpak 383 Super -en filozom.

Vagy valamelyik Promaster vakun sony modullal.

 

Ami fontos nekem, hogy voros szem megszunjon, maradjon tueles a kep, ne legyen alul se felulvakuzva, es mozgocelpontot is lelojjon -nem futo, inkabb tancolo- szal majdnem minden legyen tokeletes :)

 

Meg nem sikerult kitalalnom melyiket.

Ezekre omnit lehet kapni vajon magyar foldon?

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2004.12.25 0 0 1479
Én egy nagyobb kártyát ajánlok. :) De komolyan, ha nagyon nem akarsz költeni, egy 128-as 7-8ezer körül lehet. Érdemes nagyobb felbontást használni, mert szabadságot ad a kezedbe. Vághatod, stb. Egy 1280x960-as képpel nem sok mindent tudsz csinálni. ui: Milyen az a 15x13-as kép? :) 15x10 inkább, nem?
Előzmény: mihali (1478)
mihali Creative Commons License 2004.12.24 0 0 1478

sziasztok!

egyelore nincs nagy memeoriakartyam ezert erdekelne, hogy melyik felbontast ajanlanatok. 1280*960 fine tomoritessel vagy 2048*... standard tomoritessel? termeszetesen a jobb kep minoseg erdekel, de nagyobb felbontast nem akarok hasznalni. max. 15*13 cm-es kepetakarok elohivatni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!