Keresés

Részletes keresés

petxa Creative Commons License 2005.07.09 0 0 411
Itt tobzódunk sok az ember, remélem esni fog hamarosan. Komáromi Pisti koncertjét várom már nagyon!

Halat még nem láttam
Előzmény: Törölt nick (410)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.08 0 0 408
Már csak emlék.
Előzmény: Törölt nick (407)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.07 0 0 406
Jó tíz éve Füredre udvaroltam...
Előzmény: Törölt nick (404)
mym Creative Commons License 2005.07.06 0 0 403

Biztos. Ha otthon vagyunk és elmegyek a boltba anyu mindíg hangsúlyozza, hogy Füredi kenyeret hozzak ám.

De arrafele nem jártam mostanában.

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.06 0 0 402
Sziasztok, megvan még a pékség Tiszafüreden?
mym Creative Commons License 2005.07.06 0 0 401

A rémísztőt azért írtam mert tényleg láttam és hogy ott is csak a sokadig szörnyű baleset után léptek valamit. Sajnos én sem hiszem, hogy a közel jövőben bármi féle lépést tennének az ügy megoldására. :(

 

Lesz LIDL meg Spar Füreden? El sem hiszem. Hova tervezik?

Tiszavirágzást sajnos én mostanában (3-4 évvel ezelőtt) láttam. Ha valaki készítene pár képet és feltenné azt én is megköszönném.

mym Creative Commons License 2005.07.05 0 0 398

A körforgalomnak is van fenntartási költsége. Az egészet nem betonozzák, aszfaltozzák, le így a közepe mondhatni szabadon marad. Ha azt nem gondozzák (virágok stb.) akkor az még nagyobb blama a városnak. Azzal egyet értek, hogy forgalombiztonság szempontjából az egyik legjobb a körforgalom és az áteresztő képessége ott szinte biztos nagyobb lenne mint a lámpának de szerinted a fehér Opel (akiről reméljük nem Rübi volt :)) szerinted hamarabb behajtana egy körforgalimba? Meg kellen tanulnunk közlekedni. Tisztelet a kivételnek. Ja és egyébként tisztára Olaszországban érezhetné magát az ember ahol körforgalom körforgalmat ér.

Nem tudom mikor is lett az Igari út és a 33-as kereszteződésébe a rendőrlámpa felszerelve. De ott szerintem a két kezemen nem tudnám megszámolni a halálos balesetek számát. Én is láttam még anno ott fekete hullazsákba rakott testeke. :(( Nemm kellene ezzel is annyi időt várni, de nem tudom hogy van e más ami miatt észbekapnának a városatyák.

A temetővel valóban lehetne valamit kezdeni. De az egy kicsit már bahatárolja a lehetőségeket, hogy ott a benzinkút. De lehetne TESCO. :) A Penny miatt mekkora harc volt mi lenne akkor ha jönne egy még nagyobb.

 

A Halasnapokra már évek óta nem megyünk. Nincs semmi új benne.

 

easa Creative Commons License 2005.07.04 0 0 397

fehér opel? - remélem, hogy nem Te voltál! :)

 

Tudtommal abban a kereszteződésben ill. a benzinkúti kihajtóban már nem 1 baleset történt. Szerintem a körforgalom hosszú távon olcsóbb, mint a lámpa, enni és inni sem kér megépítése után.....

 

 

Nem tüntem el, csak ritkán vagyok itthon - nyár van, tudod :) Azért olykor olvasok. Írni nem nagyon van mit, mert ritkán vagyok Füreden, akkor pedig sajnos nincs időm a várossal foglalkozni. A Tiszában sem fürödtem /és horgásztam!/  már évek óta, ez mondjuk nagy szívfájdalmam.

 

Azzal a temetővel valamit csak kell kezdeni a jövőben, mert lassan az enyészeté lesz az egész, a város közepén meg nem maradhat egy ekkora szemétdomb. 

Előzmény: Törölt nick (396)
easa Creative Commons License 2005.07.04 0 0 394

remélem ott azért csak nem lesz lakópark, mármint a VasMaris és a kunhalom helyett.

Az örvényi út másik oldalán, a régi temető helyére terveznek valamit? Emlékeim szerint már vagy 30 éve nem temetnek oda, igen elhanyagolt az a terulet is /sajnos! /. Nem tudom, hány év után  lehet egy temetőt felszámolni, de az a terület ebből a szempontból bizony megérett rá.

 

Ami viszont még kerllene Füreden: a Mol kút ill. a Penny Market-es kereszteződést rendezni. Legutóbb egy mezei hétköznap alig tudtam kikanyarodni a 33-ra, mert az előttem lévő hölgy enyhén szólva is igen amatőrnek bizonyult...itt Pesten estig is elálldogálhatott volna egy lámpa nélküli kereszteződésben.

Elég veszélyes lett az a kereszteződés, erre pont ott nincs lámpa. Mondjuk én nem lámpát tennék oda, hanem körforgalmat, a hely is megvan rá.

Ha már Mol kút: nagy baromság volt oda építeni a lakótelep mellé közvetlenül, ráadásul a kihajtás igen rosszul van megoldva. A Mol kutat pl. jobban el tudnám képzelni a temető helyén, /ha már a Shell is ott épült :)/. Ha az Örvényi út és 33-as kereszteződést is átépítenék körforgalomra, akkor már egész elfogadható lenne a közelkedés is, talán nem állna a Pennyig a sor a lámpától.

 

 

 

Előzmény: mym (393)
mym Creative Commons License 2005.07.04 0 0 393

Nem emlékszem milyen fasor volt, de gyanítom, hogy nyárfa. És a nyárfa 30 évesen már öreg és igen lehet baéesetveszélyes. Ezért nem értem, hogy miért ezeket ültetik és nem kőrist (habár ha jól tudom erre is azt mondják allergén), tölgyet és még sok mást. Ezek 50-60 évig és még tovább  is vígan elvannak (lásd Tiszaigar Mátyás király fa). Csak ha már kivágták legalább ültettek volna helyette.

A park ahogy elnézem tényleg rémísztő. Szerintem nem sok idő kell hozzá amíg az önkormányzat fogja magát és eladja a területet egy hipp-hopp gyorsan lakópark építő kisiparosnak. Vagy lehet, hogy már erre játszanak. Így lehet azt mondani az ottlakóknak, hogy nincs pénz a leromlott park helyrehozásához ami szemetes, gazos, csúnya. Nem akarnak helyette egy 4-5 emeletes társasházat szépen rendezett környezettel? Ha egyáltalán megkérdeznek bárkit is.

Remélem marha nagyot tévedek és pár hónap múlva ha Füreden járok azt fogom látni, hogy zöldellnek a nemrég ültetett facsemeték, minden pad szép új (vagy legalábbis rendbehozott), a fű gondosan lenyírva, szemétnek nyoma sincs.

Előzmény: Törölt nick (384)
dorotthy Creative Commons License 2005.07.04 0 0 392

Köszi Rübi!!

dorotthy Creative Commons License 2005.07.04 0 0 389

Sziasztok!!

 

 Nem tudja valaki mikor lesz a Halas-napok Füreden??

(Most hétvégére vagy a jövő hétre tippelek..)

 

És ha olcsó szállásban tud valaki segíteni írjon!!

(Lehet ház és camping  is!!)

 

Köszönöm: Dorotthy

embodi Creative Commons License 2005.07.04 0 0 387
és jobbulást mihamarabb !!!
embodi Creative Commons License 2005.07.04 0 0 386
rettentő sok új fotóm van, rendezem őket és közzéteszem
embodi Creative Commons License 2005.07.04 0 0 385

köszi Rüby ez szép volt :-))

 

Teljes gázzal (vagy gőzzel) visszatértem

 

mym Creative Commons License 2005.06.27 0 0 381

Ez akkor tényleg hosssssssssssssszú hétvége volt. :)) /Itt meg a robotolás és a kánikula :((( /

A paripára én is emlékszem, de még évekkel ezelőtről. Nem sűrűn járok arra gyalag. Egyébként én sem vagyok úgy odáig a lovakért. Szépek, aranyosak, de az egyik vége harap a másik meg rúg. Jobb az óvatosság. :))

Nem is tudtam, hogy lesznek a halasnapokon kívül is rendezvények Füreden. Na jó ez így nem teljesen igaz, de erről a Tiszavirág ünnepről egyáltalán nem tudtam. Leírod majd miből maradtunk ki?

OFF

Biztos, hogy nap allergiád volt? A munkatársaim gyerekei a nyaralás alatt lettek piros kiütésesek a strandon. Ők is erre gyanakodtak, de miután másik napkrémmel kezdték őket kenni fokozatosan javult a dolog.

ON

mym Creative Commons License 2005.06.27 0 0 378

Na milyen volt a hétvége. Képeid vannak?

Ez a hajtépő kis muksó nagyon tetszik. :)

gogus69 Creative Commons License 2005.06.14 0 0 375
Kenu lenne a legideálisabb....
gogus69 Creative Commons License 2005.06.13 0 0 373

Sziasztok!

1000 éve nem jártam Füreden, de igen kellemes emlékek fűznek hozzá! Most szeretnék evezni 1 kicsit a Tiszán. Tudja valaki, hogy nyitva van-e már a Camping? És lehet hajót bérelni? És ha egy kis evezős térképetek is lenne hozzá......

A baj csak az, hogy szerdán(06.15-én) mennénk....

embodi Creative Commons License 2005.06.11 0 0 372
Soha ne add fel, ha mi itt helyben feladnánk akkor mi lenne ?
Előzmény: Törölt nick (371)
mym Creative Commons License 2005.06.06 0 0 367
Tényleg egész jól néz ki. Voltunk odahaza és persze sétálgattunk. Ahogy láttam a vendégeknek is tetszik.
Előzmény: Törölt nick (364)
embodi Creative Commons License 2005.06.05 0 0 366
szép színfoltja a főtérnek
Előzmény: Törölt nick (364)
embodi Creative Commons License 2005.06.05 0 0 365
nem ismerem ki lehet, Drava környéki valaki
Előzmény: Törölt nick (363)
embodi Creative Commons License 2005.06.01 0 0 360

83 kg-os és 240 cm hosszú

 

harcsa

 

akkor ez dupla világcsúcs :-)

 

igaz nem tiszai, hanem a Dráva-Duna környéki fogás

 

a magyar csúcs olyan 90 kiló körül van ha jól emlékszem

Előzmény: mym (353)
embodi Creative Commons License 2005.06.01 0 0 359

főleg ha csinálsz magadnak programot.

pl. én most négy napig nem voltam Füreden.

 

És ami még változott:

 

irányító/jelző- táblák is kerültek ki a városba, hogy mi merre van.

 

Előzmény: petxa (358)
petxa Creative Commons License 2005.06.01 0 0 358
Már vagy 4 hónapja is pedzegettük, de azért várható volt a nyári szezon kezdetére az út elkészítése.
Kerti partyn is voltam hétvégén a Józsa utcában! Tele van programmal füred!
Előzmény: Törölt nick (357)
petxa Creative Commons License 2005.05.31 0 0 356
megcsinálták az Ady Endre utcai kátyúkat, de nagyon silány munka.
Előzmény: Törölt nick (355)
mym Creative Commons License 2005.05.27 0 0 354
javítom: legnagyobb
mym Creative Commons License 2005.05.27 0 0 353
Tegnap olvastam a teletexen, hogy egy horgász amerikában kifogta a világ legbagyobb harcsáját. 56 kg és 146 cm. :)) Ilyenekkel van tele a Tisza :))))
Előzmény: Törölt nick (79)
embodi Creative Commons License 2005.05.26 0 0 351

bár minden kíváságom így teljesülne. :-)

vagy lehet, hogy szerencsét hoz az Index fórum ?

 

a múltkor reklamáltam a virágokat, és a követekező napokban kikerültek a városba a utak mellé.

Most reklamáltam a szúnyogírtást és láss csodát itt repked fölöttünk a kávédaráló :-)

 

Mi is legyen a következő kérésem ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!