Keresés

Részletes keresés

edk440 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 230
Lásd a 155-ös hozzászólásomat.
Előzmény: hape60 (229)
hape60 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 229

Sziasztok!

Régi filmjeimet, diáimat szeretném gépre vinni, ehhez keresek egy elfogadható árú, és minőségű filmszkennert.Új vagyok a témában, nem posztergyártásról van szó, saját célra kellenének a régi fényképek.

Akinek van, vagy tud eladót, szíveskedjen jelentkezni, ár és típus (esetleg minimális tech.adatokkal). kösz. Péter

Bubódoctor Creative Commons License 2005.02.02 0 0 228
Küldtem emailt!  Használd egészséggel!
Előzmény: Bubódoctor (227)
Bubódoctor Creative Commons License 2005.02.02 0 0 227

Tudom, hogy a 7-es jobb, de az sajnos 15 használat után lejár :(

Ezen lehet segíteni.  A mailed müködik?

Dr.Bubó

Előzmény: mattil (225)
mattil Creative Commons License 2005.01.31 0 0 226
Bocsánat kimaradt: Win98Se az op.rendszerem
Előzmény: mattil (225)
mattil Creative Commons License 2005.01.31 0 0 225

Vásároltam két-három hete egy Trust 19200 Direct webscan szkennert. A szakdolgozatomhoz kellene pár hét alatt több száz oldalnyi anyagot gyorsan beszkennelnem. Karakterfelismerőként az Abbyy Finereader 6.0-t használom. Már megtanultam úgy szkennelni, hogy a karakterfelismerő nagy biztonsággal fel ismerje amit beolvasok. De van egy-két kis (?) gond.

1. A géppel kaptam 3 cd-t az egyiken magyar nyelvű leírások vannak. A másik a telepítő CD lenne. A harmadikon pedig az Ulead Photo Express 4.0 és a DVD Picture show 2 van.  A magyar leírások között mindössze egy foglalkozik szkennerrel, de mint később rájöttem, ez nem az én szkenneremnek a használati utasítása!!! Bár hasonló ahhoz. A telepítőlemezen sem az van ami pont ehhez a szkennerhez kell, bár kétségtelenül megy vele... A gyártó honlapjáról letöltöttem a megfelelőt. Viszont ezt telepítve sem tudom elérni a panelt közvetlenül, csak közvetve(valamely programból), pedig elvileg el lehetne. Jelenleg ezért a közvetlen gombokat nem is használom, mivel fogalmam sincs milyen beállításokkal szkennel így, bár az így beszkennelt képek kétségtelenül szépen néznek ki, de én most elsősorban szöveget szkennelek. Karakterfelismerőnek az Abby Finereader 4.0-t mellékelték. Most 2005 Januárjában! A dobozon rajta van, hogy októberben csomagolták, de ez már akkor is rég elavult volt. Szerencsére a 6.0 már korábban megvolt otthon, érvényesítő kóddal együtt. Egy tavaly másfajta szkennert várárlótól kaptam. Tudom, hogy a 7-es jobb, de az sajnos 15 használat után lejár :(

2. A másik, ám sokkal vadabb és érdekesebb gond, hogy a szkenner felzabálja a wincsimet. Ha elkezdek vele szkennelni, akkor hatalmas méretűre nő a swap memória 8-900 megára, sőt sokkal nagyobbra, akár 1,5-2gigára is. Ráadásul nem is hajlandó felszabadulni, csak többszöri ujraindítás után. Azt a tanácsot kaptam, hogy ne a win kezelje a virtuális memóriát, hanem állítsam be fixre. Beállítottam neki 256 megát, így viszont két-három kép után hibaüzetet kapok, és csak pár perc mulva folytathatom a szkennelést. Ilyen gondom eddig sosem volt! Most viszont rohadtul zavar, mert szeretném végezni a munkámat ami határidős, és sajnos nincs többszáz gigás wincsim, csak azért, hogy a win386.swp file felzabálja. Mit tegyek? Tudtok adni valamilyen tanácsot?

 

A gépem egyébként PII 350 (nem celeron) 160 mega rammal, cd olvasóval,cd íróval, webkamerával, nyomtatóval,4 Gigás Wincsivel, amire természetesen van vírusírtó (virusbuster), spybot, adaware, az összes video kodek és lejátszó valamint virtual Daemon manager telepítve.

 

3 . A hazai forgalmazóról a mellékelt cd-k miatt megvan a saját különbejáratú véleményem...

Bubódoctor Creative Commons License 2005.01.18 0 0 224

http://www.mustek.com/imaging/drivers/devicedrivers/cg8000t.htm

Nézd meg itt. Ha jól látom nincs xp-hez driver csak Windows 3.1/95/98.

 

Előzmény: Gizmo33 (222)
tt65 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 223
www.google.com a best of kereső progi!
Előzmény: Gizmo33 (222)
Gizmo33 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 222

Szia!

Bocs, de nem értem (lehet, hogy hülye vagyok), de mi az a gugli, hova írjam?

Ne haragudj az értetlenségemért!

Azért válaszolsz nekem???

Előzmény: edk440 (221)
edk440 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 221
Gizmo33 Gugliba beírja: mustek cg-8000t driver, Gizmo33 örül.
Előzmény: Gizmo33 (220)
Gizmo33 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 220

Sziasztok!

Van egy Mustek CG-8000T kézi szkennerem. Úgy kaptam használtan, de nincs hozzá telepítőprogramom, ezért nem tudom használni. Ha valaki tudna segíteni, hogy hol találok hozzá telepítőt, vagy ha valakinek van, nagyon örülnék. ( a www.mustek.com címen nincsen telepítő, már néztem)

Előre is köszönöm a segítséget!

Etus Creative Commons License 2005.01.18 0 0 219

Hali!

Én is gyorsan megnéztem és ki volt pipálva.  (ki is vettem a pipát gyorsan).

ETUS

Előzmény: DAEWOO KALOS 1.4S (218)
DAEWOO KALOS 1.4S Creative Commons License 2005.01.18 0 0 218
Tényleg döbbenet, hogy mik vannak, itt a bűnös, ráadásul alapból kipipálva!!!
Előzmény: víztorony (215)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.01.11 0 0 217
érdekes. nálam problémamentesen müködik ue-ez a típus. XP SP2
Előzmény: víztorony (215)
drdoktor Creative Commons License 2005.01.10 0 0 216
fasza.
jó, hogy az autóban nem MS sw van, még képes lenne előzés közben megállni, energiatakarékosság miatt.
Előzmény: alsotekeres (213)
víztorony Creative Commons License 2005.01.10 0 0 215

ez döbbenet. ma akartam a falhoz vágni a lide 80-asomat, ugyanezzel a problémával. mi a francnak kapcsolja ki szkennelés közben!?!

hogy energiát takarítson meg...

n e m    h i s z e m   e l  !

nem-hi-szem-el.

ilyen nincs. és mégis van. tényleg oda van írva, és be van pipálva. rohadjon meg.

 

köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatot, úgy tűnik most megoldódott nekem is!

Előzmény: alsotekeres (213)
schlumberger Creative Commons License 2005.01.09 0 0 214
A hülye windows...Mé nem akasztja már fel valaki Billy Gecit?
Előzmény: alsotekeres (213)
alsotekeres Creative Commons License 2005.01.08 0 0 213
Közben sikerült a neten magtalálnom a választ. Az windows eszközkezelőben az USP portoknál ki kell kapcsolni a "a számítógép kilapcsolhatha ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg" menűpontot. Álmomban sem gondoltam, hogy ez a oprobléma.
Előzmény: drdoktor (212)
drdoktor Creative Commons License 2005.01.06 0 0 212
driverfrissítés??
Előzmény: alsotekeres (211)
alsotekeres Creative Commons License 2005.01.04 0 0 211
Segítséget szeretnék kérni. Van egy Canscan 5000F szkennerem. Amíg Win 98-al használtam tökéletesen működött. Azonban mióta XP van a gépen, azóta állandóan Twain erroral leáll (kód 2,155,0). A Canon szervízben nem igazán tudtak tanácsot adni. Szerintetek mi lehet a baj, vagy hova lehetne fordulni? Előre is köszönöm a segítséget.
schlumberger Creative Commons License 2005.01.03 0 0 210
Kikapcsolom, de előmm mégegyszer köszönöm
Előzmény: edk440 (206)
harzol Creative Commons License 2005.01.03 0 0 209
A HP és a Genius van Sulinetben is.
Előzmény: edk440 (208)
edk440 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 208
Ha van jogosultságod, akkor azt vedd, amelyik Sulinetben is kapható.
Előzmény: harzol (207)
harzol Creative Commons License 2005.01.03 0 0 207

Sziasztok!

 

Szkennert szeretnék venni és igazából semmi tapasztalatom nincs a szkennerekkel.

Igényeim nem nagyok, térképeket szeretnék vele szkennelni, valamint néha nyomtatott anyagot.

 

Ezeket néztem:

 

Genius VIVID 1200XE USB

HP ScanJet 2400 C

Trust Scanner 12389 Direct Webscan

 

Ez utóbbiban mi az a Webscan?

A Genius jelentősen olcsóbb, a másik kettő egy árban van. Szerintetek melyiket vegyem? Drágábbat nem akarok venni és a bolt ahol venném ezek a legolcsóbbak, amik épp vannak is.

(de ha tudtok olyat ami ezeknél jobban megéri és nem drágább az se rossz.)

 

Köszi.

Zoli

edk440 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 206
Ahogy már írtam, egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsojja ki.
Előzmény: schlumberger (205)
schlumberger Creative Commons License 2005.01.02 0 0 205
Köszönöm, EDK!
Igen, elég nehéz. Nádszálvékony kolleginám nem is bírt vele, a logisztika azén dolgom volt.
Te működtetsz ilyet?
Letöltöttem hozzá a netről egy sj166.exe nevű fájlt, ha jól értelmezem, ez tartalmazza a hozzávaló drivert. Kell még ezenkívül valami hókuszpókusz hozzá ( a scsi kártyán kívül)?
Esetleg a Recognitával tud együttműködni?
Minden infot köszönök
sch.
Előzmény: edk440 (203)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.01.02 0 0 204
papírképek digitalizálás elég vacak munka, mert sok por keletkezik és azt mind el kell távolítani. én azért vettem filmszkennert (többek közt) mert így csak egy leica kocka méretnyi helyet kell pormentesen tartani ;9)
Előzmény: Bahn (194)
edk440 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 203
16 kiló... Súlyos jószág, ha stimmel az adat.
Előzmény: edk440 (201)
edk440 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 202
Hogy miért húzta át a végét, az kizárt dolog, mert nem tudom.
Előzmény: edk440 (201)
edk440 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 201
Depth 23 in
Height 4.5 in
Width 14.5 in
Weight 36.6 lbs
Optical resolution 400 dpi x 400 dpi
Interpolated resolution 1600 dpi 1600 dpi
Max document size 8. 5 in (Legal) 14 in (Legal)
Max supported media size A4 (8.25 in x 11.7 in)
Supported media type Slides, Plain paper, Transparencies
Media load type Manual load
Scanner interface type SCSI
Port / Connector required 1 Fast SCSI:1
Cable(s) Included 1 SCSI cable
Max operating temperature 122 °F
Min operating temperature 41 °F
Operating humidity range 10 - 90%
Compliant standards TWAIN

Itt
Előzmény: schlumberger (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!