Keresés

Részletes keresés

Altamara Creative Commons License 2008.01.07 0 0 1118

Néhány kép, föleg Estado Falconból.

 

Előzmény: Altamara (1117)
Altamara Creative Commons License 2008.01.07 0 0 1117

Én most jöttem meg  Venezuelából.

Jó volt  minden a sok esötöl eltekintve.

Január elsejétöl bevezették az új pénzt, a Bolivar fuertét.  Fizetésnél nem árt nagyon vigyázni, mert az új pénz az három nullával kevesebb, mint a régi. Augusztusig mind a 2 pénz forgalomban van  addig is lassan vonják ki  a forgalomból. (rém ronda egyébként)

Chichiriwiche-ben viszont vannak CÁPÁK!

Ez komoly, kb. 3 hónapja egy hajó elsüllyedt egy csomó élö tehénnel, akik sajnos megfulladtak.

A vér szagra megjelentek a cápák és sok idönek kell eltelni mire elmennek a part közeléböl.

Huszas Creative Commons License 2008.01.07 0 0 1116
Köszönöm mindenkinek a választ!
Már nagyon várjuk az utazást, még sohasem jártunk a karibi térségben.
Megfogadjuk a tanácsokat, mindenkinek szép napot kivánok!
Előzmény: sgya (1115)
sgya Creative Commons License 2007.12.31 0 0 1115

Szia!

 

Mi is ott laktunk, szerintem rendben volt a szálloda.

 

A hullámok valóban nagyok, de azt nem állítanám, hogy lehetetlenné teszi a fürdőzést.

 

Autóbérlésnek még csak az ötlete sem fog felmerülni benned! ;)

 

A szigeten teljesen nyugodtan sétálgattunk bárhol, tömegközlekedést is használtunk.

 

Készpénzt használjatok inkább.

 

Ahogy R-U-D , úgy én is ajánlom a los roquesi kirándulást.

 

sgya

 

 

A szállodáról egy kis ízelítő
Előzmény: Huszas (1112)
zsu999 Creative Commons License 2007.12.30 0 0 1114
Hali R-U-D!

Látom Te is néha benézel.
Láttad a képeket? Feltettem sok képet.

Valószínű, hogy ismét utazom a nyár elején Venezuelába. Nagyon vágyom vissza.
Remélem most lesz lehetőségem Los Roques-re is elmenni.
Most hosszabb időre megyek.

Az oltások csak akkor kellenek ha sokat mászkálsz az országban. Nekem csak azért kellett, mert én nem szigetre mentem.

Azért nem bántam meg, hogy beadattam, mert az ördög nem alszik.



Előzmény: R-U-D (1113)
R-U-D Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1113

szia,

 

ha naszutra mentek, akkor mindenkeppen fizessetek be egy los roquesi kiruccanasra (van direk jarat a 2 sziget kozott). egyaltalan nem fogjatok megbanni, sot.....

 

egyebkent meg semmilyen oltasra nincsen szukseged, mert nem fogsz olyan helyre menni es olyat csinalni olyan hosszu ideig, hogy az oltast barmi megindokolna.

 

jo utat

Előzmény: Huszas (1110)
Huszas Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1112
Szia, köszi a gyors választ!
A sziget Paya Tirano-nak nevezett részén a Pueblo Caribe hotelben szállunk majd meg.
Szervezetten szeretnénk átruccanni a kontinensre, a terv az, hogy keresünk majd egy hajót ami reggel indul és este jönne vissza.
Remélem sikerül.
Azt még szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség autóbérlésre a szigeten, bár azt olvastam, hogy a taxi nevetségesen olcsó.
Tényleg a fürdőzést szinte lehetetlenné teszik a nagy hullámok?
Mennyire biztonságos a szigeten barangolni, sétálgatni? (nem csak az utcán)
A hitelkártya használata elfogadott-e a térségben?
Előre is köszönöm a válaszaid!
Üdv: Huszas.
Előzmény: sgya (1111)
sgya Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1111

Szia Huszas!

 

Mi is februárban voltunk akkor nem találkoztunk semmilyen vérszívóval.

 

Itthonról vittünk átalakitót, de láttam kint is a boltokban.

 

Mobilt nem tudtuk használni, de mint ébresztőóra kiválóan megfelelt!;)

 

Egyértelműen dollárt.

 

Ha szervezett úton mentek a kontinensre akkor nincs szükség a védőoltásra.

 

BÚÉK: sgya

 

Melyik hotelbe mentek?

 

 

Előzmény: Huszas (1110)
Huszas Creative Commons License 2007.12.28 0 0 1110
Sziasztok!
Olvasgatva a fórumot, nagyon sok hasznos dolgot megtudtam leendő utazásunk céljáról, Venezueláról.
Mi a párommal februárban megyünk Margaritára ( nászút) , akad azonban néhány dolog amit szeretnék, ha valaki, ill. valakik megválaszolnának.
Érdemes vinni szunyogriasztó kenőcsöt, sprayt?
Azt olvastam, hogy az áram náluk 110 volt, tehát szükség lesz átalakítóra.
Be lehet-e szerezni ezeket az ottani reptéren?
Érdemes-e mobilt vinni? (álltólag nem nagyon működik)
Eurot vagy dollárt érdemesebb vinni?
Szeretnénk kilátogatni majd persze a kontinensre is, valami védőoltásról gondoskodjunk-e?
Olvastam, hogy sgya olvtárs járt a szigeten, örülnék, ha tapasztalataid megosztanád velünk!
Mindenkinek boldog új esztendőt kívánok!
Huszas.
bambi25 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 1109
szia Zsu, elment az e-mail! nagyon köszi előre is
Előzmény: zsu999 (1108)
zsu999 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 1108
Szia bambi25.

E-mail címem: sanyikanak@citromail.hu

Itt elérhetsz, kérdezz mit szeretnél tudni?
Előzmény: bambi25 (1107)
bambi25 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 1107

szia Zsu,

 

nagyon szép helyeken jártál, mi hamarosan indulunk Venezuelába. Lehetne pár részletesebb kérdésem esetleg privát mélben? nagyon köszi

Előzmény: zsu999 (1106)
zsu999 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1106
Az oltásokhoz még annyit:
A hepa oltások (4db) darabonként 5.500,.ft = 22.000.-ft
a többi oltás kb 5.000.-ft és 8.000.-ft között vannak.
Egészségbiztosítási kártyával is megvehetők!!!

A hitelkártyához:
Jobb a kp, mert biztonságosabb. Margaritát nem tudom. Caracasban jobb a kp!

A kaja elég drága! Tejet nem lehet kapni!!!!
zsu999 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1105
Oltásról!!
Nem kötelező csak ajállott!!

Hepatitis A
Hepatitis B
Veszettség ellen
Tetanus
Sárgaláz ellen

Ha most hétfőn mentek, akkor már késő az oltásokat beadatni. Legalább 2 hónappal előbb kell, mert a hepatitis A-B két- két oltás. A hepa A /6 hónap múlva megismételendő oltás a hepa B pedig 1 hónap múlva ismétlendő. A veszettségi pedig 5 részből áll. A tetanuszt azt a háziorvos is beadhatja.
A veszettségit az ANTSZ-nél kell kérni a többit a háziorvos felírhatja és be is adhatja.
Oltásonként a vizitdíj 1.000.-ft+ 300.-ft a rendes vizitdíj + kapsz egy oltáskönyvet, amibe beírják.
Én a sárgaláz ellenit nem kértem mert nem mentem az őserdőbe. Akkor nem kell.
Ezt a Venezuelai nagykövettségen kérdeztem meg Budapesten telefonon.

Bár óva intettek az utcai árusok kajájától, én azért kipróbáltam! Semmi bajom nem lett tőle. Azért igyekeztem aránylag higiénikus dolgokat enni. Az almától viszont székrekedésem lett. Vicc de tényleg!

Bérelt kocsihoz kell a Nemzetközi jogsi!!!! Azt is kiváltottam itthon. 1.800,-ft önkormányzati csekken 2 db fénykép és érvényes jogosítvány. 10 perc alatt készen van az okmányirodában kell kérni.
Előzmény: zsorda (1102)
zsu999 Creative Commons License 2007.10.19 0 0 1104
Szia Zsorda

A 4.000.-Bs a szállodában adták ahol laktam 1 hétig. Az étterembe összebarátkoztam a pultos pasival és neki mondtam, hogy van dollárom és nem tudja-e, hogy mennyiért váltják? Ő mondta, hogy 4.000.-Bs adnak 1.-$-ért. A recepción váltottam és 100.-$-ért kaptam 400.000.-Bs-t.
A hivatalos az igen: 2.100.-Bs
Én utcán nem váltottam mert az ott élő ismerősök óva intettek, mert eléggé veszélyes.
De ezt Caracasra kell érteni főleg.

Margarita-n nem jártam így azt nem ismerem. Puerto La Cruzban volt egy pasi aki látta rajtam, hogy túrista vagyok, és kérdezte van-e dollárom vagy eurom, de mondtam neki, hogy nincs mert Caracasban beváltottam és a többit a hitelkártyámon hordom. Ja és azt nem hordom magammal. Amúgy 1 héten keresztül nagyon barátságos volt velem. Sokat beszélgettem vele és még az is a szerencsém volt, hogy beszélt németül is és így amit nem tudtam spanyolul azt kiegészítettem a német tudásommal.
Általában a szállodákban van trezor. Ott tartottam a pénzem, az irataimat, a hitelkártyám és a repülőjegyem.
Az útlevelemet itthon lemásoltam 2 példányban és azt hordtam magammal. Mindenhol elfogadták, kivéve a bejelentkezésnél a szállodákban.
Hitelkártyával inkább a bevásárlóközpontokban érdemes vásárolni, de én csak a szállodában fizettem vele. Arra ügyelni kell, hogy ha lehet lássad a tranzakciót, mert ha elviszik a kártyádat leszedhetik róla az összes pénzt.
Ezt egy ismerős mondta. Nekem semmi rossz tapasztalatom nem volt a kinntlétem alatt.
Senki nem akart kirabolni és arra is ügyeltem, hogy ne legyek túl túrista kinézetű. Bár volt rajtam óra és gyűrű, de nem voltam karácsonyfa. A fényképezőgépet csak akkor kell elővenni, ha akkor éppen ott csinálsz képet, egyébként a táskában vagy zsebben kell tartani. Ugyan ez az mp3 lejátszóra is érvényes. Én ugyan a távolságibuszon a nyakamba tettem és azt hallgattam. Senkinek nem kellett.
3 hétig voltam kint és ebből 1 hetet Puerto La Cruzban teljesen egyedül. Az emberek nagyon kedvesek és segítőkészek. A lényeg hogy spanyolul beszélj velük.

A tengerparton a leégésre nagyon kell figyelni, mert hamar le lehet égni. Nekem a fejbőröm égett meg pedig bevizeztem a hajam. Vigyetek fenistil-gélt. Az nagyon jó ha leégtek.
Csapvíz nem iható!!! Érdemes egy 4 literes ballont venni, mert az úgy olcsóbb. Nem tudom nektek hogy lesz víz, de nekem a szállodában csak Caracasban volt a szobában máshol nem. Vennem kellett. A víz elég drága. Gyümölcsöt mindig meg kell mosni!!!!!!
Előzmény: zsorda (1101)
sgya Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1103

Szia!

 

Mi tavaly tavasszal voltunk Margaritán.(csoda jól éreztük magunkat!)

Oltás nem kell, ha csak Margaritán lesztek.

Mi a repülőtéren váltottunk a hordárnál jóval magasabb árfolyamon, mint a hivatalos, korrekt volt az egész ügymenet.

Jó utat nektek. 

Előzmény: zsorda (1102)
zsorda Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1102
Lenne meg egy kerdesem.
Azt olvastam, hogy van kotelezo oltas, talan sargalaz elleni?
Ha csak a Margarita-szigetre megyunk, akkor is kotelezo? Vagy oda nem?

Koszi.
Tibor
zsorda Creative Commons License 2007.10.17 0 0 1101
Szia!

Hogy erted el a 4000-es arfolyamot?
En ugy lattam, hogy a hivatalos arfolyam 2100 korul van.
En is varom mar az utat, en hetfon indulok.
Bankkartyat valoban nem erdemes hasznalni?

Udv!
Tibor
Előzmény: zsu999 (1098)
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1100
Végül: Jövet- Budapest -Róma B-737-es MALÉV gép de amúgy a jegyem ALITALIA volt Róma Caracas B-767 ALITALIA. Általában 10400 és 11700 m magasan mentünk, általában 900 km/h sebességgel.
Haza felé ugyan ez. Hazafelé elveszett a bőröndöm, de 2 nap múlva előkerült sértetlenül.. Ez az út és a 3 hét csodálatosan jól sikerült!!
Remélem lesz lehetőségem mégegyszer eljutni ebbe a gyönyörű országba!!
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1099
És végül ismét Caracas: és a repülő amivel hazajöttem SAJNOS!!!!
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1098
Sziasztok Mindenki!!
Vasárnap érkeztem haza Venezuelából. Isteni ország. Akár holnap visszamennék.
Etus! Kár hogy nem tudtunk találkozni. Nagyon sajnálom, hogy csak az utolsó napon tudtunk beszélni telefonon.
A képeket amiket ígértem most ide teszem.
Sajnos a Teleferico-ra nem jutottam el, pedig nagyon szerettem volna az AVILA-ra felmenni.
Ahhoz képest, hogy nem volt szándékomban utazgatni az országban elég nagy távot megtettem. Jártam Puerto La Cruz-ban, Bolivar-ban, Puerto Ordaz-ban és Piar-ban. Onnan éjjel vissza Caracas-ba. A buszok tényleg kényelmesek és szépek, de annyira nem viselt meg a légkondi mint amennyire másokat. A klímát is jól viseltem és annyit mentem amennyit még életemben soha. Ennyi plaza-t nem jártam be mint amennyit Caracas-ban. Az emberek nagyon kedvesek és segítőkészek voltak. Sok embert megismertem és nagyon tetszettek a venezuelai házak-építmények és a természet!!
A tenger csodás és azt hiszem megérte az út. Nem nagyon akartam hazajönni.
A kaja viszont elég drága. Tej nincs és a kenyér is igen csak borsos áron van az itthonihoz képest, de finom. Én a kajával meg voltam elégedve. Nekem ízlett. Főleg a gyümölcsök, amiket nem ismertem. A szálloda kényelmes és nekem biztonságos volt. Pénzt a szállodában váltottam a recepción és 1.-$-ért 4.000.-Bs-t kaptam. Utcán nem váltottam, mivel egyedül voltam. A barátom csak Caracasban volt velem, mert nem tudott velem utazni. Utaztam metróval, busszal, taxival és gyalogoltam a városokban falvakban. Volt hogy egyedül. Arra azért ügyeltem, hogy ne legyek túl túrista kinézetű és ha nem is értettem meg mindig amit mondtak, de angolul senkivel sem kellett beszélgetnem, mert valahogy elgagyogtam spanyolul velük. Sajnos a spanyol tudásommal nem sokra mentem, mert ugyan olvasni és írni nagyon jól tudok spanyolul, de a beszédet alig értettem. Mire haza kellett jönnöm egészen belejöttem. Ismét Caracas. Vezettem egy FORD EXPLORER-terepjárót. Nagyon jó vezetni a nagy autót. Az utak végig nagyon jók voltak.
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1097
Posada Piar-ban és egy kis kastély a faluban. Sok gyönyörű érdekes növény és virág!
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1096
Puerto Ordaz és egy park vízeséssel. Az Angel-hez nem mentem el.
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1095
Körkép az Orinoco folyó partján!
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1094
Autopálya fizetős és a szgk: 200.-Bs = 20.-ft
Bolivar város. Nagyon tetszettek a házak és a belső udvar is. Sok virág és az egyik ház konyhája is lenyűgözött. Az Orinoco folyó éppen esős időszakát élte.
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1093
A tenger!!! Puinare sziget és a tiszta tenger. El Hotel Trebol en Puerto La Cruz. Kaktuszok El Faro szigeten.
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1092
Puerto La Cruz és a Mochima szigetek. El Faro
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1091
Puerto La Cruz:
Aeroexpresos a piros busz amivel Caracasból mentem Puerto La Cruz-ba. A kis busz helyi járat. A buszpályaudvar, ahonnan a San Cristobal busztársaság buszával utaztam Bolivar-ba. A szálloda a tengerparton-*****
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1090
Rengeteg autó, tömeg a metróban és nagyon tetszett a metrobusz. A rengeteg zöld növény és a hegyoldal.
zsu999 Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1089
Caracas-Las Palmas és gyönyörű templomok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!